Документ втратив чиннiсть!

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 8 вересня 2004 р. N 1176
Київ

(Постанова втратила чинність на підставі Постанови
Кабінету Міністрів України
N 414 від 12 червня 2013
р.)

Про Національну комісію з питань
Червоної книги України

( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
N 147 від 15.02.20
06
N 1165 від 26.09.20
07
N 924 від 16.10.20
08 )

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Утворити Національну комісію з питань Червоної книги України.

2. Затвердити Положення про Національну комісію з питань Червоної книги України, що додається.

3. Затвердити заступника Міністра охорони навколишнього природного середовища головою Національної комісії з питань Червоної книги України. ( Пункт 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 147 від 15.02.2006 )

Прем'єр-міністр України В.Янукович

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 8 вересня 2004 р. N 1176

Положення
про Національну комісію з питань
Червоної книги України

1. Національна комісія з питань Червоної книги України (далі - Комісія) утворюється для науково-організаційного забезпечення ведення Червоної книги України.

2. Комісія у своїй діяльності керується Конституцією ( 254к/96-ВР ) та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами, а також цим Положенням.

3. Комісія:

забезпечує науково-організаційне ведення Червоної книги України;

аналізує стан популяцій об'єктів Червоної книги України, зокрема на територіях та об'єктах природно-заповідного фонду;

організовує наукові дослідження з метою виявлення нових місць перебування (зростання) об'єктів Червоної книги України, зокрема на територіях та об'єктах природно-заповідного фонду;

координує діяльність наукових установ, пов'язану з проведенням постійного спостереження за станом популяцій об'єктів Червоної книги України, розробляє та вносить пропозиції про зміну або встановлення інших категорій видів тваринного і рослинного світу, що заносяться до Червоної книги України;

визначає критерії занесення, аналізує, узагальнює пропозиції відповідних установ, організацій та подає Мінприроди рекомендації про занесення до Червоної книги України або виключення з неї рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів тваринного і рослинного світу;

розробляє заходи щодо збереження та охорони об'єктів Червоної книги України та здійснює контроль за їх проведенням;

розглядає проекти правил, рекомендацій і методичних матеріалів з питань охорони, раціонального використання та відтворення видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, Європейського червоного списку тварин і рослин, що перебувають під загрозою зникнення у світовому масштабі, Червоної книги Міжнародного союзу охорони природи та природних ресурсів, а також видів тваринного і рослинного світу, щодо яких Україна є стороною міжнародних договорів, готує відповідні пропозиції;

приймає рішення щодо спеціального використання (добування, збирання) об'єктів Червоної книги України та подає їх Мінприроди для видачі відповідного дозволу;

сприяє створенню комп'ютерної бази даних та поповненню її інформацією про стан популяцій об'єктів Червоної книги України;

забезпечує підготовку матеріалів, визначає форму подання відомостей до чергового офіційного видання Червоної книги України;

проводить оцінку результатів досліджень об'єктів Червоної книги України;

отримує в установленому порядку від органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для виконання покладених на неї завдань.

Комісія може утворювати експертні ради та залучати для роботи фахівців центральних органів виконавчої влади, наукових і громадських організацій (за погодженням з їх керівниками).

4. Роботою Комісії керує її голова. Персональний склад Комісії затверджується Кабінетом Міністрів України. ( Пункт 4 в редакції Постанов КМ N 147 від 15.02.2006, N 924 від 16.10.2008 )

5. Формою роботи Комісії є засідання, які проводяться відповідно до планів роботи, що складаються за пропозиціями членів Комісії.

Засідання Комісії веде її голова, а у разі відсутності голови - один з його заступників.

На засідання можуть запрошуватися уповноважені представники органів державної влади, підприємств, установ та організацій, у тому числі громадських.

У разі потреби голова Комісії може скликати її позапланове засідання. ( Пункт 5 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 1165 від 26.09.2007 )

6. Рішення Комісії приймається шляхом відкритого або таємного голосування простою більшістю голосів присутніх на засіданні членів Комісії за умови участі у голосуванні не менш як двох третин її складу та оформляється протоколом, який підписує головуючий на засіданні та відповідальний секретар.

Рішення Комісії з питань, що потребують невідкладного розгляду, може бути прийнято шляхом опитування членів Комісії, до яких з використанням електронної пошти та засобів факсимільного зв'язку доводиться зміст питання та відповідний проект рішення. Член Комісії після ознайомлення із змістом проекту рішення письмово (з використанням засобу факсимільного зв'язку) повідомляє голову Комісії про свою позицію щодо його прийняття. У разі рівного розподілу голосів розгляд питання переноситься на наступне засідання. ( Пункт 6 в редакції Постанови КМ N 1165 від 26.09.2007 )

7. Відповідальний секретар Комісії готує матеріали до засідань і проекти рішень, організовує контроль за їх виконанням.

8. Матеріально-технічне забезпечення діяльності Комісії здійснює Мінприроди.