Увага! Це є застаріла редакція документа. На останню редакцію

МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ І ТУРИЗМУ УКРАЇНИ

НАКАЗ
27.02.2007 N 8

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
12 березня 2007 р. за N 216/13483

Про затвердження Порядку використання коштів,
передбачених у державному бюджеті
для здійснення заходів з охорони культурної
спадщини, паспортизації, інвентаризації
та реставрації пам'яток культурної спадщини

( Із змінами, внесеними згідно з Наказами
Міністерства культури і туризму
N 42 від 13.07.20
07
N 20 від 21.04.20
08 )

Відповідно до Положення про Міністерство культури і туризму України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 N 1566 (зі змінами), та з метою ефективного використання бюджетних коштів наказую: ( Преамбула в редакції Наказу Міністерства культури і туризму N 20 від 21.04.2008 )

1. Затвердити Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів з охорони культурної спадщини, паспортизації, інвентаризації та реставрації пам'яток культурної спадщини, що додається.

2. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра А.Г.Богомолова. ( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства культури і туризму N 20 від 21.04.2008 )

Міністр Ю.П.Богуцький

Погоджено:

Перший заступник Міністра фінансів України В.А.Копилов

Заступник голови державного казначейства України О.О.Чечуліна

В.о. Голови Головного контрольно-ревізійне
управління України С.В.Бєльчик

Затверджено
Наказ Міністерства культури
і туризму України
27.02.2007 N 8

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
12 березня 2007 р. за N 216/13483

Порядок
використання коштів, передбачених у державному
бюджеті для здійснення заходів з охорони
культурної спадщини, паспортизації,
інвентаризації та реставрації пам'яток
культурної спадщини

1. Загальні положення

1.1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у загальному фонді Державного бюджету України (далі - бюджетні кошти) Міністерству культури і туризму України (далі - МКТ) для здійснення заходів з охорони культурної спадщини, паспортизації, інвентаризації та реставрації пам'яток культурної спадщини (далі - заходи), відповідальним виконавцем яких є Державна служба з питань національної культурної спадщини, що діє у складі МКТ як урядовий орган державного управління (далі - Держкультурспадщини).

1.2. Головним розпорядником бюджетних коштів є МКТ.

1.3. Розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня є Держкультурспадщини.

Розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня або одержувачами бюджетних коштів можуть бути:

підприємства, установи, організації, віднесені до сфери управління МКТ;

підприємства, громадські та інші організації, що не мають статусу бюджетної установи, які одержують безпосередньо через розпорядників кошти з бюджету як фінансову підтримку або уповноважені органами державної влади на виконання державних цільових програм та надання послуг.

1.4. Виконавцями робіт можуть бути:

переможці процедури закупівлі товарів, робіт і послуг (у разі проведення процедури закупівлі);

інші підприємства, установи, організації.

2. Мета Порядку та напрями використання
бюджетних коштів

2.1. Мета Порядку полягає у забезпеченні прозорої та ефективної процедури використання бюджетних коштів.

2.2. Бюджетні кошти спрямовуються на:

проведення заходів з обліку (виявлення, наукового вивчення, класифікації, інвентаризації, паспортизації, державної реєстрації) об'єктів культурної спадщини;

проведення робіт з реставрації, консервації, реабілітації, музеєфікації, ремонту пам'яток культурної спадщини з метою їх збереження, підтримання належного технічного стану, відповідного використання та обслуговування, а також розроблення необхідної науково-проектної та проектно-кошторисної документації;

здійснення заходів, передбачених Законом України "Про затвердження Загальнодержавної програми збереження та використання об'єктів культурної спадщини на 2004-2010 роки" ( 1692-15 );

( Абзац п'ятий пункту 2.2 виключено на підставі Наказу Міністерства культури і туризму N 20 від 21.04.2008 )

3. Вимоги щодо використання
бюджетних коштів

3.1. Бюджетні кошти використовуються у межах відповідних бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України на відповідний рік, згідно із переліком заходів, затвердженим наказом Держкультурспадщини, з урахуванням:

заявок, що подані підприємствами, установами чи організаціями;

необхідності виконання узятих на облік в органах Державного казначейства України бюджетних зобов'язань минулих років у разі їх відповідності паспорту бюджетної програми.

Підставою для включення до переліку заходів є завдання, визначені державними програмами, законами України, актами і дорученнями Президента України та Кабінету Міністрів України.

У разі необхідності до переліку заходів у встановленому порядку вносяться зміни.

3.2. Закупівля товарів, робіт і послуг, пов'язаних із здійсненням заходів, проводиться відповідно до Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" ( 1490-14 ).

3.3. До тендерної документації та договору з виконавцем встановлюються такі вимоги:

тендер на закупівлю товарів, робіт і послуг проводиться лише в межах бюджетних призначень, встановлених у Державному бюджеті України на відповідний рік;

сума, визначена у договорі, може коригуватись під час уточнення показників Державного бюджету України.

3.4. Операції, пов'язані з обслуговуванням бюджетних коштів, здійснюються відповідно до наказу Державного казначейства України від 25.05.2004 N 89 "Про затвердження Порядку обслуговування державного бюджету за видатками", зареєстрованого в Мін'юсті 10.06.2004 за N 716/9315 (із змінами).

4. Звітність про використання бюджетних коштів
та контроль за їх витрачанням

4.1. Держкультурспадщини затверджує результативні показники, що характеризують виконання програми з поквартальною розбивкою, та у двотижневий строк подає їх Мінфіну після затвердження розпису державного бюджету.

Інформацію про виконання зазначених показників виконавці надсилають у тижневий строк після закінчення кварталу Держкультурспадщини, яка подає її МКТ для узагальнення та подання Мінфіну щоквартально і за результатами їх виконання за одинадцять місяців.

4.2. Відповідальність за цільове використання бюджетних коштів покладається на розпорядників бюджетних коштів та виконавців.

4.3. У разі, коли під час виконання бюджетної програми допущено суттєві порушення, МКТ разом з Мінфіном проводять узгоджувальні наради, за результатами яких вносять на розгляд Міністра фінансів пропозиції щодо визначення порядку подальшого фінансування. ( Пункт 4.3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства культури і туризму N 20 від 21.04.2008 )

4.4. Складення та подання фінансової звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим витрачанням здійснюється в установленому законодавством порядку.

Начальник управління оплати праці та бюджетних програм Н.Ю.Солодченко