ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ
УКАЗ
(Указ втратив чинність на підставі Указу
Президента України
N 597/2008 від 27 червня 2008 року)
Про рішення Ради національної безпеки
і оборони України від 15 лютого 2008 року
"Про Державний авіабудівний концерн
"Авіація України"
Відповідно до статті 107 Конституції України ( 254к/96-ВР ) постановляю:
1. Увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 15 лютого 2008 року "Про Державний авіабудівний концерн "Авіація України" (додається).
У зв'язку з рішенням Ради національної безпеки і оборони України затвердити відповідно до статті 14 Закону України "Про Раду національної безпеки і оборони України" ( 183/98-ВР ) Положення про Міжвідомчу комісію Ради національної безпеки і оборони України з вивчення ситуації, що склалася навколо Державного авіабудівного концерну "Авіація України" (додається).
2. Контроль за виконанням цього Указу покласти на Секретаря Ради національної безпеки і оборони України.
3. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.
Президент України В.ЮЩЕНКО
м. Київ, 3 березня 2008 року
N 188/2008
Затверджено
Указом Президента України
від 3 березня 2008 року N 188/2008
Положення
про Міжвідомчу комісію Ради національної безпеки
і оборони України з вивчення ситуації, що склалася
навколо Державного авіабудівного концерну
"Авіація України"
1. Міжвідомча комісія Ради національної безпеки і оборони України з вивчення ситуації, що склалася навколо Державного авіабудівного концерну "Авіація України" (далі - Міжвідомча комісія), є тимчасовим робочим органом, утвореним при Раді національної безпеки і оборони України.
2. У своїй діяльності Міжвідомча комісія керується Конституцією ( 254к/96-ВР ) та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, рішеннями Ради національної безпеки і оборони України, а також цим Положенням.
3. Основними завданнями Міжвідомчої комісії є:
1) здійснення аналізу:
результатів економічної діяльності Державного авіабудівного концерну "Авіація України" (далі - Концерн) та його учасників, ефективності використання ними бюджетних коштів та коштів, одержаних від виробничої, комерційної, торговельної та іншої господарської діяльності;
стану виконання учасниками Концерну зовнішньоекономічних контрактів з виробництва та поставки до іноземних держав літаків, комплектуючих до них та іншого обладнання;
стану підготовки і виробництва Концерном та його учасниками літаків, насамперед АН-148;
забезпечення Концерном авторського нагляду за експлуатацією повітряних суден;
ефективності використання майна Концерном та його учасниками, додержання ними вимог законодавства з питань інтелектуальної власності;
стану реалізації учасниками Концерну Державної комплексної програми розвитку авіаційної промисловості України до 2010 року;
стану виконання органами управління Концерну завдань щодо об'єднання розробників і виробників авіаційної техніки в єдиний комплекс з централізованим управлінням, реалізації єдиної науково-технічної, виробничої та економічної політики;
статутних документів Концерну та його учасників;
2) підготовка пропозицій щодо підвищення ефективності діяльності Концерну, посилення його впливу на забезпечення конкурентоспроможності вітчизняної авіаційної техніки;
3) опрацювання матеріалів та підготовка до розгляду Радою національної безпеки і оборони України питання щодо проблем розвитку вітчизняного авіабудування та стану виконання Державної комплексної програми розвитку авіаційної промисловості України до 2010 року.
4. Міжвідомча комісія для виконання покладених на неї завдань має право:
одержувати в установленому порядку від органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій інформацію, довідкові та інші матеріали, необхідні для її роботи;
утворювати у разі потреби експертні комісії та робочі групи для поглибленого вивчення конкретних проблем в авіабудівній галузі та підготовки пропозицій щодо їх розв'язання.
5. Міжвідомча комісія утворюється у складі голови, заступника голови, секретаря та інших членів Комісії.
Головою Міжвідомчої комісії за посадою є Перший заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони України.
Персональний склад Міжвідомчої комісії затверджує Президент України за поданням Секретаря Ради національної безпеки і оборони України.
Голова Міжвідомчої комісії має право вносити в разі потреби зміни до її персонального складу.
6. Голова Міжвідомчої комісії здійснює керівництво її діяльністю, визначає порядок роботи Комісії та головує на її засіданнях. У разі відсутності голови його обов'язки виконує заступник голови Комісії.
7. Основною формою роботи Міжвідомчої комісії є засідання, які проводяться в міру потреби.
Засідання Міжвідомчої комісії вважається правомочним, якщо на ньому присутні більшість її членів. Відсутній на засіданні член Міжвідомчої комісії має право викласти свою думку з питання, що обговорюється, у письмовій формі.
Для участі у засіданнях Міжвідомчої комісії можуть бути запрошені народні депутати України, представники центральних та місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій, учені та спеціалісти.
8. За результатами розгляду питань Міжвідомча комісія приймає рішення.
Рішення Міжвідомчої комісії вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість її членів, присутніх на засіданні. У разі рівного розподілу голосів голос головуючого на засіданні є вирішальним. Член Міжвідомчої комісії, не згодний із прийнятим рішенням, має право викласти у письмовій формі окрему думку, яка додається до протоколу засідання Комісії.
Рішення Міжвідомчої комісії оформляється протоколом, який підписується головою та секретарем Комісії.
9. Організаційне забезпечення діяльності Міжвідомчої комісії здійснюється Апаратом Ради національної безпеки і оборони України.
Глава Секретаріату Президента України В.БАЛОГА