Документ втратив чиннiсть!

МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ
13.06.2007 N 178

(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства економіки України
N 469 від 27.04.20
10)

Про затвердження
Регламенту засідань колегії Міністерства

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 02.10.2003 N 1569 "Про затвердження Загального положення про колегію центрального органу виконавчої влади і місцевої державної адміністрації", наказу Міністерства економіки України від 10.05.2007 N 126 "Про затвердження Положення про колегію Міністерства економіки України та її склад" наказую:

1. Затвердити Регламент засідань колегії Міністерства, що додається.

2. Першим заступникам Міністра, заступникам Міністра, керівникам урядових органів державного управління, що діють у складі Міністерства, директорам департаментів, керівникам самостійних структурних підрозділів Міністерства забезпечити особистий контроль за виконанням вимог вищезазначеного Регламенту.

Міністр А.К.Кінах

Затверджено
Наказ Міністерства
економіки України
13.06.2007 N 178

Регламент
засідань колегії Міністерства

1. Формування плану проведення засідань колегії

1.1. Засідання колегії Міністерства економіки України (далі - Міністерство) проводяться один раз на місяць згідно з планом роботи колегії, затвердженим наказом Міністра, та за необхідністю.

У плані роботи колегії зазначаються питання, що розглядаються, відповідальні за підготовку матеріалів, назви структурних підрозділів Міністерства, інших центральних органів виконавчої влади, які їх готують, термін подання, дата розгляду на засіданні, прізвища, ініціали та посади доповідачів.

Додаткові питання до затвердженого плану засідань колегії можуть бути включені до порядку денного засідання колегії за рішенням Міністра не пізніше ніж за 10 днів до чергового засідання.

1.2. Питання для розгляду на засіданнях колегії визначають виходячи з актів Президента України, рішень Верховної Ради України, постанов Кабінету Міністрів України, наказів Міністерства, інших нормативних документів, а також за ініціативою Міністра, перших заступників Міністра та заступників Міністра.

1.3. З метою своєчасного розроблення плану роботи колегії керівники самостійних структурних підрозділів Міністерства і керівники підвідомчих організацій, за погодженням з першими заступниками Міністра та заступниками Міністра, згідно з розподілом обов'язків за 1 місяць до кінця поточного півріччя подають секретарю колегії у друкованому (оригінал) та електронному вигляді перелік питань, які доцільно винести на розгляд колегії в наступному півріччі.

Пропозиції до плану роботи колегії можуть подаватися також центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовує та координує Кабінет Міністрів України через Міністра, урядовим органом у складі Міністерства.

1.4. Секретар колегії до 15 числа останнього місяця поточного півріччя готує проект плану роботи колегії на наступне півріччя і подає його заступнику Міністра, (який координує діяльність колегії) на погодження і до 20 числа останнього місяця поточного півріччя подає проект плану роботи колегії на затвердження Міністру.

Затверджений Міністром план роботи колегії надсилається членам колегії, відповідним керівникам самостійних структурних підрозділів Міністерства та підвідомчих організацій, органам виконавчої влади, які беруть участь у підготовці питань, а також вищим органам виконавчої влади, які визначає Міністр.

2. Порядок подання матеріалів для розгляду на засіданнях колегії

2.1. Матеріали для розгляду на засіданні колегії подають самостійні структурні підрозділи Міністерства та підвідомчі організації, інші органи виконавчої влади через відповідні підрозділи Міністерства згідно з планом роботи колегії, а також на підставі рішень Міністра.

Якщо необхідно внести додаткові питання для їх оперативного розгляду колегією, керівники самостійних структурних підрозділів за погодженням з відповідними першими заступниками Міністра та заступниками Міністра готують матеріали і в установленому порядку подають секретарю колегії не пізніше ніж за 10 робочих днів до чергового засідання.

За своєчасну і якісну підготовку матеріалів до засідань колегії особисто несуть відповідальність керівники самостійних структурних підрозділів та підвідомчих організацій, зазначені у плані роботи колегії, та секретар колегії.

2.2. Керівники самостійних структурних підрозділів Міністерства та підвідомчих організацій, відповідальні за підготовку питання, яке розглядатиметься на колегії, узгоджують, організовують та координують роботу інших структурних підрозділів та органів виконавчої влади, залучених до розроблення необхідних матеріалів із зазначеного питання.

У разі необхідності перші заступники Міністра та заступники Міністра згідно з розподілом функціональних обов'язків з метою всебічної перевірки та вивчення питань, які готуються для розгляду на засіданнях колегії, утворюють тимчасові робочі (експертні) комісії з досвідчених фахівців підрозділів Міністерства та інших організацій.

2.3. Матеріали на розгляд колегії подають у друкованому (оригінал) та електронному вигляді не пізніше ніж за 10 робочих днів до дня засідання.

Ці матеріали повинні містити:

довідку з питань порядку денного засідання колегії з викладенням обґрунтованих висновків і пропозицій.

Довідку із запропонованого для розгляду питання, адресовану колегії, з обґрунтуванням висновків і пропозиціями із зазначенням додатків підписує директор департаменту. Обсяг не повинен перевищувати чотирьох сторінок (без урахування додатків). На першій сторінці довідки у лівому верхньому куті відповідним першим заступником Міністра або заступником Міністра проставляється позначка "На колегію". У кінці довідки обов'язково зазначають дату, вихідний номер, прізвище та номер телефону виконавця;

проект рішення колегії (за потреби проект наказу) з питання, яке розглядатиметься на засіданні колегії, обов'язково завізований першим заступником Міністра або заступником Міністра, відповідальним за підготовку цього питання до розгляду, а також за реалізацію запропонованого рішення колегії, і за необхідності керівниками інших міністерств та органів виконавчої влади. У разі погодження проекту рішення колегії більше ніж трьома посадовими особами до нього додається довідка про погодження, підписана директором відповідного департаменту, із зазначенням прізвищ, ініціалів та посад посадових осіб, які його завізували;

список осіб, запрошених на засідання колегії, із зазначенням для запрошених від Міністерства - прізвища та ініціалів (в алфавітному порядку), а від інших органів виконавчої влади та організацій - прізвища, ім'я та по батькові, посади, підписаний директором департаменту, відповідальним за підготовку цього питання, та погоджений з відповідним першим заступником Міністра або заступником Міністра;

довідкові матеріали (розрахунки, статистичні матеріали, звіти, діаграми, таблиці тощо), які безпосередньо стосуються порядку денного.

2.4. Секретар колегії перевіряє всі необхідні матеріали відповідно до плану роботи колегії.

При порушенні встановленого порядку підготовки матеріалів до засідань колегії секретар колегії протягом 2 робочих днів повертає їх на доопрацювання.

Про порушення порядку та термінів підготовки матеріалів до засідання колегії секретар колегії негайно інформує Міністра або особу, яка його заміщає.

2.5. Секретар колегії на підставі поданих матеріалів готує проект порядку денного засідання колегії та список осіб, запрошених на засідання.

Секретар колегії погоджує проект порядку денного засідання колегії, список осіб, дату і час проведення засідання колегії з Міністром, після чого разом з іншими матеріалами надсилає його всім учасникам засідання не пізніше ніж за 3 робочі дні до засідання.

2.6. Члени колегії, інші посадові особи, яким надіслано матеріали, можуть за 2 робочі дні до засідання подавати секретарю колегії зауваження і пропозиції з питань, винесених на розгляд колегії.

Секретар колегії доводить зауваження і пропозиції до відома керівника структурного підрозділу, відповідального за підготовку питання, для врахування у доповіді.

2.7. За 1 день до засідання колегії керівники структурних підрозділів, відповідальні за підготовку питань, уточнюють списки осіб, запрошених на засідання, списки виступаючих на засіданні та подають ці зміни секретарю колегії.

2.8. Додаткові (позачергові) питання включаються до порядку денного засідання колегії тільки за рішенням Міністра.

2.9. Рішення про включення питання до плану роботи колегії приймається тільки Міністром на підставі доповідної записки відповідного першого заступника Міністра або заступника Міністра.

3. Порядок проведення засідань колегії і оформлення прийнятих рішень

3.1. У засіданнях колегії беруть участь члени колегії та інші посадові особи, запрошені для розгляду кожного окремого питання.

3.2. Порядок денний колегії затверджується безпосередньо на засіданні.

3.3. Члени колегії перед початком засідання реєструються.

3.4. Засідання колегії проходять за регламентом: доповідь у межах 15 хвилин, співдоповідь - до 10 хвилин, виступ під час обговорення - до 5 хвилин, довідки - до 3 хвилин. За потреби головуючий може змінити тривалість виступів. Після двох годин роботи, як правило, оголошують перерву. Члени колегії та посадові особи, запрошені для участі в розгляді окремих питань, виступають під час обговорення, уносять пропозиції та зауваження, дають необхідні довідки. Дебати припиняються за пропозицією головуючого.

Особи, запрошені на засідання колегії для участі в розгляді окремих питань, після обговорення і прийняття відповідних рішень не беруть участі в подальшій роботі.

3.5. Рішення колегії ухвалюються з кожного питання порядку денного відкритим голосуванням більшістю голосів присутніх на засіданні членів колегії.

3.6. Після засідання колегії відповідальні за підготовку розглянутих питань керівники структурних підрозділів, керівники підвідомчих Міністерству організацій в обов'язковому порядку в 10-денний термін (якщо головою колегії не встановлено інший термін) доопрацьовують проекти рішень колегії з урахуванням зауважень та пропозицій, висловлених під час обговорення питань і схвалених колегіальним органом, та чітко формулюють, погоджують з відповідними структурними підрозділами, директорами департаментів, першими заступниками Міністра або заступниками Міністра, міністерствами, іншими органами виконавчої влади і наступного дня (якщо головуючий не встановив термін доопрацювання рішення колегії) подають у друкованому (оригінал) та електронному вигляді секретарю колегії.

Секретар колегії терміново готує наказ Міністерства про затвердження рішень колегії та доопрацьовує протокол засідання колегії з урахуванням унесених структурними підрозділами та підвідомчими Міністерству організаціями доопрацьованих протокольних рішень (окремо щодо кожного пункту порядку денного засідання колегії). Протокол підписують головуючий та секретар колегії.

3.7. Якщо виникають розбіжності при обговоренні окремих питань порядку денного, а також коли немає можливості прийняти відповідне рішення під час засідання колегії, утворюють робочі групи із залученням у разі потреби представників міністерств, інших органів виконавчої влади та підвідомчих Міністерству організацій для доопрацювання проектів протокольних рішень з урахуванням висловлених на засіданні пропозицій і зауважень.

Особи, які очолюють робочі групи, організовують їх роботу та забезпечують подання секретарю колегії доопрацьованих і узгоджених проектів рішень колегії в установлені терміни. Якщо терміни не визначено, то проекти рішень колегії доопрацьовуються протягом 3 робочих днів.

3.8. При проведенні закритих засідань колегії (закритого обговорення окремих питань) підготовку матеріалів, оформлення прийнятих протокольних рішень здійснюють з дотриманням установлених правил роботи з документами обмеженого доступу.

3.9. На кожному засіданні колегії секретар веде протокол.

3.10. Копії наказів про затвердження рішень колегії, протоколів (витягів із протоколів) засідань колегії надсилаються членам колегії, керівникам структурних підрозділів та підвідомчих Міністерству організацій, іншим органам виконавчої влади за призначенням.

3.11. Підписані протоколи засідань колегії, а також оригінали всіх матеріалів до засідань колегії зберігаються у секретаря колегії, після чого в установлений термін передаються для постійного зберігання до архіву Міністерства.

3.12. Контроль за виконанням рішень колегії здійснюють перші заступники Міністра та заступники Міністра, директори департаментів, керівники структурних підрозділів, підвідомчих Міністерству організацій, а також члени робочих груп громадської ради при Міністерстві. Інформація про хід виконання короткострокових (разових) заходів (або стану виконання довгострокових заходів) у терміни, визначені Міністром, надається секретарю колегії в письмовій (оригінал) та електронній формі та запитом Міністра.

Підготовка засідань колегії контролюється першими заступниками Міністра та заступниками Міністра згідно з розподілом обов'язків та планом роботи колегії.

Моніторинг та контроль виконання рішень колегії здійснює відділ координації та роботи колегії, а інформаційне супроводження системи моніторингу - відділ інформаційно-аналітичного забезпечення департаменту забезпечення роботи Міністра (патронатна служба).

3.13. Секретар колегії разом з управлінням взаємодії із засобами масової інформації та зв'язків з громадськістю у разі потреби подає офіційну інформацію щодо порядку денного засідання колегії та прийнятих рішень засобам масової інформації, а також погоджує з Міністром питання щодо присутності під час засідання колегії представників засобів масової інформації та проведення кіно-, відео-, фотозйомок і звукозапису.

Головний спеціаліст відділу координації
та роботи колегії С.А.Ходаковський