Увага! Це є застаріла редакція документа. На останню редакцію

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 1 березня 2007 р. N 352
Київ

Про затвердження Порядку використання коштів,
передбачених у державному бюджеті для проведення
селекції у рибному господарстві

Кабінет Міністрів України постановляє:

Затвердити Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для проведення селекції у рибному господарстві, що додається.

Прем'єр-міністр України В.ЯНУКОВИЧ

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 1 березня 2007 р. N 352

Порядок
використання коштів, передбачених у державному
бюджеті для проведення селекції у рибному господарстві

1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті Мінагрополітики за програмою "Селекція у рибному господарстві" (далі - бюджетні кошти).

2. Одержувачами бюджетних коштів є юридичні особи (крім бюджетних установ), які є суб'єктами племінної справи у рибництві (далі - суб'єкти племінної справи).

Одержувачами бюджетних коштів не можуть бути суб'єкти племінної справи, яких визнано банкрутами, проти яких порушено справу про банкрутство, які перебувають в стадії ліквідації або мають прострочену протягом більш як півроку заборгованість перед державним і місцевими бюджетами та Пенсійним фондом України.

3. Бюджетні кошти використовуються для здійснення заходів з проведення селекційно-племінного рибництва, передбачених Загальнодержавною програмою розвитку рибного господарства України на період до 2010 року ( 1516-15 ) та Загальнодержавною програмою селекції у тваринництві на період до 2010 року ( 1517-15 ). План зазначених заходів, у якому наводиться інформація про види, обсяги та вартість робіт з розвитку селекційно-племінного рибництва, кількісні та якісні показники, очікувані результати та обсяги реалізації (придбання) племінних генетичних ресурсів суб'єктами племінної справи (далі - план заходів), затверджується Мінагрополітики за погодженням з Мінфіном у межах бюджетних коштів.

4. Під час розроблення плану заходів, зазначеного у пункті 3 цього Порядку, Мінагрополітики передбачає, що фінансується в повному обсязі:

придбання племінних (генетичних) ресурсів особливо високої племінної цінності зарубіжної селекції з метою розвитку племінної бази провідних порід (типів, форм) та видів риби;

придбання племінних (генетичних) ресурсів локальних і таких, що зникають, порід та цінних видів риби з метою формування генофондових стад;

придбання племінних (генетичних) ресурсів та спеціалізованого обладнання для генетичних досліджень і експертної оцінки риби за власною продуктивністю та/або якістю потомства і породовипробування, а також проведення таких досліджень та оцінки;

виробництво та збереження генофонду існуючих, локальних і таких, що зникають, порід (типів, форм) та видів риби у спермобанках;

придбання технологічного і лабораторного обладнання для проведення селекційної роботи;

розроблення програм селекційно-племінної роботи за породами (у разі їх відсутності - типами, формами) та видами риби;

підготовка і видання нормативної документації та методичної літератури з ведення племінної справи у рибництві, а також бланків племінного обліку і звітності;

створення системи ідентифікації ремонтно-маточного поголів'я, придбання відповідного обладнання;

розроблення програмного забезпечення і придбання комп'ютерної техніки для організації та ведення племінного обліку;

організація та ведення обліку продуктивності племінних (генетичних ресурсів) за породами (типами, формами) та видами риби.

Фінансується частково - у розмірах, затверджених Мінагрополітики за погодженням з Мінфіном:

вирощування, збереження та утримання племінних (генетичних) ресурсів вітчизняного походження для формування, розширення, відтворення і раціонального використання племінних і генофондових стад локальних і таких, що зникають, порід (типів, форм) та видів риби;

придбання суб'єктами племінної справи у рибництві племінних (генетичних) ресурсів вітчизняного походження в обсягах, передбачених в програмах селекційно-племінної роботи за породами (у разі їх відсутності - типами, формами) та видами риби;

придбання та використання генофонду існуючих, локальних і таких, що зникають, порід (типів, форм) та видів риби у спермобанках.

5. Для визначення суб'єктів племінної справи, яким виділятимуться бюджетні кошти, Держкомрибгосп утворює конкурсну комісію (далі - комісія), до складу якої входять представники Держкомрибгоспу, Мінагрополітики, підприємств і організацій Інституту рибного господарства Української академії аграрних наук та Південного науково-дослідного інституту рибного господарства і океанографії.

6. Суб'єкти племінної справи подають на розгляд комісії такі документи:

заявку на участь у конкурсі з визначенням обсягів та напрямів використання бюджетних коштів;

баланс та звіт про фінансові результати господарської діяльності за останній фінансовий рік:

копію атестата про надання суб'єктові племінної справи у рибництві відповідного статусу;

витяг з державного племінного реєстру, що підтверджує державну реєстрацію племінного стада суб'єкта племінної справи та подання претендентом звітності за встановленою формою;

копію довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців;

відомості про кількісні та якісні показники продуктивності, виробничо-господарську діяльність риборозплідника суб'єкта племінної справи згідно з Положенням про відповідність суб'єктів племінної справи у тваринництві статусу племінного заводу, племінного репродуктора і племінного птахорепродуктора, що затверджується Мінагрополітики та Українською академією аграрних наук;

довідку про відсутність інфекційних та інвазійних захворювань;

довідку, видану відповідним органом державної податкової служби та органом Пенсійного фонду України, щодо відсутності (наявності) заборгованості з податкових зобов'язань та платежів до Пенсійного фонду України;

письмове зобов'язання щодо повернення у місячний строк бюджетних коштів з нарахуванням пені у розмірі подвійної облікової ставки Національного банку в розрахунку на рік за весь період користування такими коштами та відмови від отримання будь-якої державної підтримки протягом трьох наступних бюджетних періодів у разі встановлення контролюючими органами фактів незаконного одержання та/або нецільового використання бюджетних коштів.

7. Комісія розглядає зазначені в пункті 6 цього Порядку документи, визначає їх достовірність і за результатами конкурсного відбору формує перелік суб'єктів племінної справи, яким виділяються бюджетні кошти.

Основними критеріями визначення переможців конкурсу є:

забезпечення високорезультативної племінної роботи відповідно до бюджетної програми;

належне дотримання вимог відповідності суб'єктів племінної справи наданому статусу;

забезпечення збільшення поголів'я основного стада, кількісних та якісних показників продуктивності;

ефективне освоєння бюджетних коштів у попередні періоди;

задовільний стан фінансово-господарської діяльності та належний рівень матеріально-технічної бази суб'єктів племінної справи;

досвід роботи на ринку племінних (генетичних) ресурсів.

8. На підставі плану заходів Держкомрибгосп розробляє та затверджує план заходів селекційно-племінної роботи для кожного переможця конкурсу.

9. Держкомрибгосп проводить виходячи із кількості та продуктивності стада між переможцями конкурсу розподіл бюджетних коштів в межах, передбачених планом заходів на відповідний напрямок, і подає його на затвердження Мінагрополітики.

Мінагрополітики перераховує бюджетні кошти згідно з Порядком обслуговування державного бюджету за видатками, затвердженим Державним казначейством.

10. Бюджетні кошти спрямовуються на рахунки переможців конкурсу, відкриті в органах Державного казначейства.

11. Закупівля товарів, робіт і послуг за рахунок бюджетних коштів здійснюється відповідно до Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" ( 1490-14 ).

12. Інформацію про виконання плану заходів та використання бюджетних коштів Мінагрополітики подає Мінфіну щокварталу до 20 числа наступного місяця за формою, встановленою Мінагрополітики за погодженням з Мінфіном.

13. Складення та подання фінансової звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.

14. Посадові особи, які допустили факти нецільового використання бюджетних коштів, несуть відповідальність згідно із законодавством.