Щодо порядку обчислення гарантійного строку
при купівлі товару

ПИТАННЯ: Який порядок обчислення гарантійного строку при купівлі товару?

ВІДПОВІДЬ: Згідно зі ст. 676 Цивільного кодексу України (далі - ЦКУ) гарантійний строк починається від моменту передачі товару покупцеві, якщо інше не встановлено договором купівлі-продажу, і продовжується на час, протягом якого покупець не міг використовувати товар у зв’язку з обставинами, що залежать від продавця, до усунення їх продавцем.

Гарантійний строк також продовжується на час, протягом якого товар не міг використовуватися у зв’язку з виявленими в ньому недоліками (щодо кількості, асортименту, якості, комплектності, тари та упаковки товару), за умови повідомлення про це продавця в порядку, встановленому ст. 688 ЦКУ: у строк, встановлений договором, а якщо такий строк не встановлений, - в розумний строк після того, як порушення могло бути виявлене відповідно до характеру і призначення товару.

Якщо ж окремі комплектуючі вироби виходять з ладу швидше, аніж це передбачено гарантійним строком основного товару (і відповідно, його комплектуючого), продавець повинен забезпечити своєчасну заміну таких комплектуючих або передати покупцеві набір комплектуючих для їх заміни протягом гарантійного строку. У разі заміни товару (комплектуючого виробу) неналежної якості на товар (комплектуючий виріб), що відповідає умовам договору купівлі-продажу, гарантійний строк на нього починається від моменту заміни, оскільки покупцеві передається новий товар, який ще не перебував в експлуатації, а тому і гарантійний строк повинен обчислюватись спочатку.

Василь Мороз,
юрист

Газета “Юрист консультує”, 3/2007, 19.01.2007
Державне підприємство “Державне спеціалізоване видавництво “Україна”