Увага! Це є застаріла редакція документа. На останню редакцію

КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
III сесія V скликання

РІШЕННЯ
N 141/198 від 31.10.2006

Про затвердження Порядку погодження
та підготовки до затвердження містобудівної
документації в м. Києві

(Зміни в текст не внесені. Додатково див. Рішення
Київської міської ради
N 13/6229 від 13.09.20
11)

Відповідно до пункту 42 частини першої статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" ( 280/97-ВР ), статті 13 Закону України "Про основи містобудування" ( 2780-12 ), статті 10 Закону України "Про планування і забудову територій" ( 1699-14 ), з метою забезпечення виконання рішення Київської міської ради від 15.04.2004 N 158/1368 "Про затвердження Програми розроблення містобудівної документації в м. Києві на період 2004-2006 рр." та на виконання протокольного рішення Колегії виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) від 12.05.2006 N 57 Київська міська рада вирішила:

1. Затвердити Порядок погодження та підготовки до затвердження містобудівної документації в м. Києві згідно з додатком.

2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Київради з питань містобудування та архітектури.

Київський міський голова Л.Черновецький

Додаток
до рішення Київської міської ради
від 31.10.2006 N 141/198

Порядок
погодження та підготовки до затвердження
містобудівної документації в м. Києві

1. Схема планування території, детальний план території, план червоних ліній, проект розподілу територій, галузева схема, інша містобудівна документація (далі - містобудівна документація) до подання їх на затвердження Київради підлягають погодженню з дочірнім підприємством "Інститут генерального плану м. Києва" ВАТ Київпроект, центральним спеціально уповноваженим органом охорони культурної спадщини (за наявності на території історичних ареалів, пам'яток культурної спадщини національного значення), Головним управлінням охорони культурної спадщини виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) (за наявності на території пам'яток культурної спадщини місцевого значення), Головним управлінням містобудування, архітектури та дизайну міського середовища виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), Київською міською санітарно-епідеміологічною станцією, управлінням Державтоінспекції ГУ МВС України в м. Києві, Головним управлінням охорони навколишнього природного середовища виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), Головним управлінням охорони здоров'я та медичного забезпечення виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації). Зазначений перелік для окремих видів містобудівної документації може бути уточнений в завданні на проектування з урахуванням завдань цієї містобудівної документації.

Містобудівна документація також підлягає експертизі згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2000 N 1577 "Про затвердження Порядку проведення експертизи містобудівної документації".

2. Головне управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) або районна у м. Києві державна адміністрація (замовник містобудівної документації) організовує розгляд містобудівної документації на архітектурно-містобудівній раді за участю представників уповноважених структурних підрозділів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), причетних територіальних органів центральних органів виконавчої влади, організацій. Протокол розгляду та схвалення містобудівних планувальних рішень містобудівної документації з відповідними рекомендаціями надається замовнику.

3. Містобудівна документація, схвалена на архітектурно-містобудівній раді, у місячний термін має бути погоджена структурними підрозділами виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), територіальними органами міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, зацікавленими організаціями, визначеними в пункті 1 цього Порядку, які мають надати висновок у термін до 30 днів.

Замовник звертається до визначених пунктом 1 цього Порядку суб'єктів погодження одночасно (тобто в один день). Якщо замовнику не надано висновку протягом 30-денного терміну, починаючи з дати звернення, містобудівна документація вважається погодженою для подальшого подання на розгляд Київради.

3.1. Дочірнє підприємство "Інститут генерального плану м. Києва" ВАТ "Київпроект" надає письмовий висновок щодо відповідності рішень містобудівної документації Генеральному плану розвитку міста Києва та проекту планування його приміської зони на період до 2020 року та іншій чинній містобудівній документації.

3.2. Центральний спеціально уповноважений орган охорони культурної спадщини, Головне управління охорони культурної спадщини виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) надає письмовий висновок в частині урахування регламентів висотності забудови, дотримання вимог охорони культурної спадщини в зонах охорони пам'яток культурної спадщини та в історичних ареалах м. Києва.

3.3. Головне управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) погоджує містобудівну документацію на кресленнях підписом та печаткою уповноваженої особи: план червоних ліній та функціонального зонування території, схему інженерної підготовки та вертикального планування, а також галузеві схеми.

3.4. Київська міська санітарно-епідеміологічна станція надає письмовий висновок в частині урахування в містобудівній документації режиму санітарно-захисних зон, вимог санітарного законодавства щодо розміщення об'єктів охорони здоров'я та медичного забезпечення, інженерного забезпечення об'єктами водопостачання, теплопостачання, водовідведення на території в межах містобудівної документації.

3.5. Управління Державтоінспекції ГУ МВС України в м. Києві надає письмовий висновок стосовно погодження рішень містобудівної документації в частині дотримання вимог безпеки транспортного та пішохідного руху.

3.6. Управління охорони навколишнього природного середовища виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) надає письмовий висновок в частині урахування в містобудівній документації питань щодо розміщення і збереження об'єктів комплексної зеленої зони та зелених насаджень загального використання в місті Києві, створення прибережних захисних смуг водних об'єктів, заходів щодо охорони та поліпшення стану навколишнього природного середовища.

3.7. Головне управління охорони здоров'я та медичного забезпечення виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) надає письмовий висновок в частині урахування у містобудівній документації вимог щодо розміщення необхідних об'єктів охорони здоров'я та медичного забезпечення.

4. Генпроектувальник за дорученням замовника надає для розгляду та погодження у тимчасове користування підприємствам, установам, організаціям, визначеним у пункті 1 цього Порядку, необхідні графічні матеріали містобудівної документації, які не містять інформації, що становить державну таємницю, а також відповідні розділи пояснювальної записки.

5. Замовник (районна державна адміністрація) організовує громадське обговорення містобудівної документації в порядку, встановленому рішенням Київради від 16.06.2005 N 438/3014 "Про порядок громадського обговорення містобудівної документації в м. Києві".

6. Головне управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) визначає організацію для проведення експертизи містобудівної документації в порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2000 N 1577 "Про затвердження Порядку проведення експертизи містобудівної документації".

7. Замовник разом з проектувальником подає містобудівну документацію разом з протоколом громадського обговорення, висновками суб'єктів погодження, зазначеними в пункті 1 цього порядку, на експертизу до організації-експерта.

8. Проведення експертизи містобудівної документації здійснюється на договірних засадах між організацією-експертом та замовником містобудівної документації або розробником містобудівної документації, якщо така вимога визначена у завданні.

9. Організація-експерт надає висновок експертизи в термін не більше ніж 30 календарних днів.

10. Головне управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) разом із районною у м. Києві державною адміністрацією - замовником містобудівної документації подає проект рішення Київради та основні положення містобудівної документації у складі відповідних текстових і графічних матеріалів, протоколу архітектурно-містобудівної ради, протоколу громадського обговорення, висновків суб'єктів погодження, визначених у пункті 1 цього Порядку, висновку експертизи на розгляд постійної комісії Київради з питань містобудування та архітектури, постійної комісії Київради з питань земельних відносин.

11. Постійні комісії Київради, визначені в пункті 10 цього Порядку, розглядають містобудівну документацію одночасно і незалежно в 10-денний термін за участю уповноважених представників постійної комісії Київради з питань екологічної політики, постійної комісії Київради з питань охорони здоров'я та соціального захисту.

12. За наявності суперечностей між висновками суб'єктів погодження та протоколом громадського обговорення постійна комісія з питань містобудування та архітектури забезпечує розгляд містобудівної документації за участю зацікавлених осіб.

13. Після розгляду та погодження проекту рішення Київради постійна комісія Київради з питань містобудування та архітектури забезпечує доопрацювання проекту рішення, погодження його управлінням правового забезпечення секретаріату Київради та подає проект рішення на розгляд, затвердження сесією Київради відповідно до Регламенту роботи Київради.

14. Управління організаційної роботи секретаріату Київради забезпечує публікацію рішення про затвердження містобудівної документації з доданням схеми основного креслення.

15. Один примірник матеріалів затвердженої містобудівної документації для службового використання передається розробником (генпроектувальником за дорученням замовника) в повному обсязі до Головного управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) в установленому порядку на паперових та електронних носіях у векторизованому вигляді.

16. Погоджена і затверджена Київрадою містобудівна документація є основою для розробки землевпорядної документації, вирішення питань щодо розташування та проектування нового будівництва, здійснення реконструкції, реставрації, капітального ремонту об'єктів містобудування та упорядкування територій, вирішення питань вибору, вилучення, надання у власність чи користування земель для містобудівних потреб.

Заступник міського голови - секретар Київради О.Довгий