Документ втратив чиннiсть!

МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ
17.01.2007 N 7

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
6 лютого 2007 р. за N 98/13365

(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства економічного розвитку і торгівлі України
N 205 від 02.03.20
15)

Про затвердження Змін до Порядку складання,
затвердження та контролю виконання фінансового
плану державного комерційного та казенного
підприємства, господарського товариства,
у статутному фонді якого більше 50 відсотків
акцій (часток, паїв) належать державі

Відповідно до статті 75 Господарського кодексу України ( 436-15 ) та з метою удосконалення організації роботи з фінансового планування підприємствами державного сектору економіки наказую:

1. Затвердити Зміни до Порядку складання, затвердження та контролю виконання фінансового плану державного комерційного та казенного підприємства, господарського товариства, у статутному фонді якого більше 50 відсотків акцій (часток, паїв) належать державі, затвердженого наказом Міністерства економіки України від 21.06.2005 N 173 (у редакції наказу Міністерства економіки України від 31.03.2006 N 117, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11.07.2005 за N 729/11009), що додаються.

2. Директору департаменту фінансової політики Лівому І.З. забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

Міністр В.Макуха

Затверджено
Наказ Міністерства
економіки України
17.01.2007 N 7

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
6 лютого 2007 р. за N 98/13365

Зміни
до Порядку складання, затвердження та контролю
виконання фінансового плану державного
комерційного та казенного підприємства,
господарського товариства, у статутному фонді
якого більше 50 відсотків акцій (часток, паїв)
належать державі

1. Пункт 3 викласти в такій редакції:

"3. Фінансовий план підприємства повинен забезпечувати зростання фінансових результатів діяльності, отримання валового прибутку та чистого прибутку, розмір яких не може бути меншим, ніж прогнозний показник поточного року, розрахований на базі фактично досягнутих показників I кварталу поточного року та прогнозних показників II, III і IV кварталів поточного року з урахуванням прогнозованого рівня інфляції".

2. Пункт 4 після абзацу першого доповнити новим абзацом такого змісту:

"До проекту фінансового плану підприємства додається пояснювальна записка, яка включає результати аналізу його фінансово-господарської діяльності за попередній рік, а також показники господарської діяльності та розвитку підприємства в поточному році та на плановий рік".

У зв'язку з цим абзаци другий та третій вважати відповідно абзацами третім та четвертим.

3. Пункт 5 викласти в такій редакції:

"5. Органи, уповноважені управляти державним майном або корпоративними правами держави, у місячний строк здійснюють аналіз проекту фінансового плану підприємства з обов'язковим порівнянням його показників з показниками фінансово-господарської діяльності підприємства за два попередні роки, приймають рішення щодо затвердження/погодження фінансового плану або повернення його на доопрацювання та в письмовій формі повідомляють підприємство про прийняте рішення.

Органи, уповноважені управляти державним майном або корпоративними правами держави, подають в паперовому та електронному вигляді Міністерству фінансів України до 15 липня року, що передує плановому, для врахування при формуванні державного бюджету зведені показники проектів фінансових планів підприємств з відміткою "Розглянуто", за винятком підприємств, що є суб'єктами природних монополій, або плановий розрахунковий обсяг чистого прибутку яких перевищує 50 мільйонів гривень.

Органи, уповноважені управляти державним майном, затверджують фінансовий план підприємства, а органи, уповноважені управляти корпоративними правами держави, або затверджують фінансовий план підприємства, або погоджують проект фінансового плану підприємства до 1 вересня року, що передує плановому, та в паперовому і електронному вигляді подають до Міністерства економіки України та Міністерства фінансів України завізовані й завірені печаткою копії затверджених/погоджених фінансових планів підприємств.

Органи, до сфери управління яких належать підприємства, що є суб'єктами природних монополій, та підприємства, плановий розрахунковий обсяг чистого прибутку яких перевищує 50 мільйонів гривень, подають до 1 липня року, що передує плановому, на погодження Міністерству економіки України та Міністерству фінансів України проект фінансового плану підприємства з відміткою "Розглянуто", відповідний висновок та проект рішення Кабінету Міністрів України. До проекту фінансового плану підприємства додаються в паперовому та електронному вигляді:

баланси підприємства на 31 березня, 30 червня, 30 вересня, 31 грудня минулого року і на останню звітну дату (31 березня року, у якому складається фінансовий план) з розшифруванням статей, що становлять більше 10 відсотків валюти балансу, згідно з Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 2 "Баланс", затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99 N 87, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 21.06.99 за N 396/3689;

звіти про фінансові результати підприємства за I квартал, півріччя, 9 місяців, 12 місяців минулого року і за останній звітний період (I квартал року, у якому складається фінансовий план) згідно з Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 3 "Звіт про фінансові результати", затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99 N 87, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 21.06.99 за N 397/3690;

декларація податку на прибуток за 12 місяців минулого року.

У разі, коли проект фінансового плану підприємства не відповідає вимогам цього Порядку та встановленій формі, він уважається неподаним".

4. У пункті 6:

абзаци перший та другий виключити.

У зв'язку з цим абзаци третій - шостий вважати відповідно абзацами першим - четвертим;

абзац перший викласти в такій редакції:

"6.Міністерство економіки України та Міністерство фінансів України після надходження проекту фінансового плану підприємства та висновку до нього в місячний строк опрацьовують матеріали та приймають рішення щодо погодження або повернення на доопрацювання фінансового плану підприємства, що є суб'єктом природних монополій, або підприємства, плановий розрахунковий обсяг чистого прибутку якого перевищує 50 мільйонів гривень. Про прийняте рішення Міністерство економіки України та Міністерство фінансів України в письмовій формі повідомляють орган, уповноважений управляти державним майном або корпоративними правами держави";

абзац четвертий виключити.

5. В абзаці першому пункту 10 слова "проект зміненого фінансового плану підприємства на погодження до Міністерства фінансів України" замінити словами "змінений фінансовий план підприємства до Міністерства економіки України та Міністерства фінансів України".

6. Після пункту 10 доповнити пунктом 11 такого змісту:

"11. Міністерство фінансів України здійснює моніторинг затверджених/погоджених фінансових планів підприємств державного сектору економіки щодо органів, уповноважених управляти державним майном або корпоративними правами держави".

У зв'язку з цим пункти 11 - 14 вважати відповідно пунктами 12 - 15.

Директор департаменту фінансової політики І.Лівий