Протокол
між Кабінетом Міністрів України і
Урядом Республіки Молдова про внесення
змін і доповнень до Угоди між Урядом України
і Урядом Республіки Молдова про пункти пропуску
через українсько-молдовський державний кордон і
спрощений пропуск громадян, які проживають
у прикордонних районах

( Протокол затверджено Постановою КМ
N 1831 від 27.12.20
06 )

Кабінет Міністрів України і Уряд Республіки Молдова, далі "Сторони",

керуючись бажанням оптимізувати мережу пунктів пропуску через українсько-молдовський державний кордон і удосконалити їхню роботу,

згідно зі статтею 9 Угоди між Урядом України і Урядом Республіки Молдова про пункти пропуску через українсько-молдовський державний кордон і спрощений пропуск громадян, які проживають у прикордонних районах, від 11 березня 1997 року (далі - Угода),

домовились про внесення таких змін і доповнень до Угоди:

1. У частині 3 статті 1 слова "і транспортними засобами, які їм належать" замінити на слова "на транспортних засобах, які їм належать, вантажопідйомністю до 3,5 тонн".

2. Доповнити статтю 1 новою (4-ою) частиною у такій редакції:

"4. Порядок перетинання українсько-молдовського державного кордону поза пунктами пропуску громадянами України і Республіки Молдова визначається окремою угодою".

3. Частину 1 статті 3 викласти в редакції:

"Громадяни України і Республіки Молдова, які постійно проживають в адміністративних прикордонних районах, перетинають державний кордон у спрощеному порядку пішки, на велосипедах, на транспортних засобах, які їм належать, вантажопідйомністю до 3,5 тонн, за внутрішніми паспортами або паспортами для виїзду за кордон. Діти перетинають державний кордон згідно із законодавством держав Сторін".

4. Виключити з Додатка N 2 наступні пункти пропуску:

Подвір'ївка - Медвежа

Волошково - Наславча

Загніткове - Кам'янка-Дністровська

5. Виключити з Додатка N 4 наступні пункти пропуску:

Гвоздівці - Клокушна

Новоолексіївка - Булбоака

Тарутине - Кірієт-Лунга

Петрівка - Тараклія

Малоярославець - Твардіца

Дмитрівка - Валя Пержей

Нагорне - Етулія

Яруга - Ярова

6. Змінити категорію автомобільних пунктів пропуску Вашківці - Гріменкеуць, Лісне - Сеіць та Олексіївка - Вадул Туркулуй і, відповідно, виключити їх з Додатка N 4 і включити в Додаток N 2.

7. Змінити категорію автомобільних пунктів пропуску Серпневе 1 - Басараб'яска і Нові Трояни - Чадир-Лунга і, відповідно, виключити їх з Додатка N 2 і включити в Додаток N 1.

8. Змінити категорію автомобільного пункту пропуску Бронниця - Унгурь (після завершення будівництва) і, відповідно, виключити його з Додатка N 4 і включити в Додаток N 1.

9. Змінити категорію залізничного пункту пропуску Фрікацей - Етулія і, відповідно, виключити його з Додатка N 2 і включити в Додаток N 1.

10. У розділах В. Додатка N 1 і Додатка N 2 слова "Поромні" замінити на слова "Річкові".

11. Перелік прикордонних районів Республіки Молдова у Додатку N 3 викласти у такій редакції:

1. Бричень

2. Окниця

3. Дондушень

4. Сорока

5. Кам'янка

6. Рибниця

7. Дубесарь

8. Григоріопол

9. Слобозія

10. Штефан Воде

11. Кеушень

12. Басараб'яска

13. Чимишлія

14. Автономне територіальне утворення Гагаузія

15. Тараклія

16. Кахул.

12. З Додатка N 4 виключити автомобільні пункти пропуску Дальничень - Волинтирь, Єлизаветівка - Українка.

13. У Додаток N 4 включити автомобільні пункти пропуску Фараонівка - Волинтирь, Лісове - Українка.

14. Змінити категорію автомобільного пункту пропуску Подвір'ївка - Липкань і, відповідно, виключити його з Додатка N 2 і включити у Додаток N 4.

15. Виключити з розділу А. Додатка N 1 залізничний пункт пропуску Тимкове - Кобасна і включити в розділ А. Додатка N 1 залізничний пункт пропуску Слобідка - Кобасна.

16. Змінити категорію автомобільного пункту пропуску Залізничне - Кайраклія і, відповідно, виключити його з Додатка N 4 і включити у Додаток N 2 у редакції:

"Г. Автомобільні пункти пропуску (для автомобільного пасажирського сполучення з цілодобовим режимом роботи):

1. Залізничне - Кайраклія (після створення відповідної інфраструктури)".

17. Доповнити Додаток N 3:

включити у Перелік прикордонних районів України під номером 19: "місто Теплодар (мешканці якого перетинають державний кордон у спрощеному порядку через пункти пропуску, які розташовані у Біляївському районі)";

додати у пункті 3 Переліку прикордонних районів Республіки Молдова, після вказаного району Дондушень: "(мешканці якого перетинають державний кордон у спрощеному порядку через пункти пропуску, які розташовані у районі Окниця)".

Цей Протокол становить невід'ємну частину Угоди і укладається на строк дії Угоди.

Протокол набуває чинності на тридцятий день після отримання дипломатичними каналами останнього повідомлення про виконання Сторонами внутрішньодержавних процедур, необхідних для набуття ним чинності.

Вчинено у м. Києві 29 травня 2006 р. у двох примірниках, кожний українською, молдовською і російською мовами, при цьому всі тексти є автентичними. У разі виникнення розбіжностей з приводу тлумачення цього Протоколу текст російською мовою матиме переважну силу.

 За Кабінет Міністрів                           За Уряд Республіки
України Молдова

( Протокол додано до Постанови КМ N 1831 від 27.12.2006 )