Документ втратив чиннiсть!

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

НАКАЗ
07.12.2006 N 92/5

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
7 грудня 2006 р. за N 1287/13161

(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства юстиції України
N 1828/5 від 08.07.20
11)

Про затвердження Порядку підготовки та оформлення
рішень щодо легалізації об'єднань громадян
та інших громадських формувань

Відповідно до Положення про Міністерство юстиції України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2006 р. N 1577, з метою унормування прийняття рішень з питань легалізації об'єднань громадян та інших громадських формувань наказую:

1. Затвердити Порядок підготовки та оформлення рішень щодо легалізації об'єднань громадян та інших громадських формувань, що додається.

2. Визнати таким, що втратило чинність, Положення про порядок підготовки правових висновків на статутні документи політичних партій, об'єднань громадян та інших громадських формувань, затверджене наказом Міністерства юстиції України від 05.09.2001 N 51/5.

3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Л.М.Горбунову.

Міністр О.Лавринович

Затверджено
Наказ Міністерства юстиції
України
07.12.2006 N 92/5

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
7 грудня 2006 р. за N 1287/13161

Порядок
підготовки та оформлення рішень щодо легалізації
об'єднань громадян та інших громадських формувань

1. Цей Порядок розроблено відповідно до Законів України "Про об'єднання громадян" ( 2460-12 ), "Про благодійництво та благодійні організації" ( 531/97-ВР ), "Про молодіжні та дитячі громадські організації" ( 281-14 ), "Про професійних творчих працівників та творчі спілки" ( 554/97-ВР ), "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності" ( 1045-14 ), "Про політичні партії в Україні" ( 2365-14 ), "Про організації роботодавців" ( 2436-14 ), "Про торгово-промислові палати в Україні" ( 671/97-ВР ), "Про третейські суди" ( 1701-15 ) та інших нормативно-правових актів, що регулюють питання створення, легалізації та функціонування громадських формувань, згідно з якими легалізація політичних партій, громадських, благодійних організацій, організацій роботодавців, творчих, професійних спілок їх об'єднань тощо (далі - об'єднання громадян) є обов'язковою і здійснюється шляхом їх легалізації, реєстрації або повідомлення про заснування.

2. Порядок визначає процедуру підготовки та оформлення рішень, які є результатом розгляду Міністерством юстиції (далі - Мін'юст) та його територіальними органами заяв і установчих документів (далі - установчі документи), що подані для легалізації об'єднань громадян, реєстрації інших громадських формувань (далі - об'єднання громадян), а також рішень про реєстрацію (погодження або взяття до відома) змін до установчих документів відповідно до законодавства.

3. Відповідно до цього Порядку приймаються рішення стосовно реєстрації та/або легалізації об'єднань громадян, професійних спілок та їх об'єднань, реєстрації відділень, філій, представництв та інших структурних осередків громадських (неурядових) організацій іноземних держав в Україні, благодійних організацій, творчих спілок, відділень, філій і представництв всеукраїнських і міжнародних благодійних організацій, місцевих осередків всеукраїнських і міжнародних громадських організацій, територіальних осередків всеукраїнських творчих спілок; реєстрації політичних партій, реєстрації та/або легалізації їх структурних утворень; реєстрації торгово-промислових палат, постійно діючих третейських судів, інших громадських формувань, організацій роботодавців, їх об'єднань, асоціацій кредитних спілок; статуту Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань і статутів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, якщо їх реєстрація передбачена законами України; статутів територіальних громад; символіки громадських організацій, політичних партій, благодійних організацій, інших громадських формувань (далі - об'єднання громадян), а також рішень про реєстрацію (погодження або взяття до відома) змін до установчих документів.

4. Легалізація (реєстрація) об'єднань громадян, інших громадських формувань полягає у проведенні правової експертизи установчих документів на їх відповідність Конституції та іншим актам законодавства України, прийнятті рішення про легалізацію об'єднання громадян, реєстрацію іншого громадського формування, присвоєнні йому реєстраційного номера, видачі свідоцтва та занесенні відомостей до відповідного реєстру.

5. Реєстрація (погодження або взяття до відома) змін до статутних документів полягає у проведенні правової експертизи цих змін, перевірці відповідності змісту внесених змін на їх відповідність Конституції ( 254к/96-ВР ) та іншим актам законодавства, а також відповідності процедури прийняття (ухвалення) змін до статутних документів об'єднання громадян.

6. Правову експертизу статутних документів, змін (погодження або взяття до відома) до статутних документів об'єднань громадян, інших громадських формувань проводять уповноважені підрозділи:

- у Мін'юсті - Департамент легалізації та регулювання діяльності бюро кредитних історій (далі - Департамент);

- у головних управліннях юстиції в Автономній Республіці Крим, областях , містах Києві і Севастополі - структурні підрозділи, які виконують функції легалізації об'єднань громадян;

- у районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних, управліннях юстиції - спеціалісти відповідних управлінь юстиції.

7. Мін'юст та його територіальні органи (далі - легалізуючий орган) зобов'язані у строк, визначений законами України, прийняти одне з таких рішень:

- про легалізацію об'єднання громадян та видати відповідне свідоцтво, реєстрацію змін (погодження або взяття до відома) до статутних документів із видачею (у разі потреби) нового свідоцтва про державну реєстрацію;

- про легалізацію профспілки на відповідність заявленому статусу;

- про відмову в легалізації об'єднання громадян, реєстрації (погодженні або взятті до відома) змін до статутних документів;

- про скасування запису про реєстрацію (легалізацію) об'єднання громадян.

8. Рішення, зазначені у пункті 7 Порядку, приймаються залежно від результатів правової експертизи в межах установленого строку виключно на підставах, встановлених законами, а також прийнятими на їх виконання актами Кабінету Міністрів України та наказами Мін'юсту, а в разі реєстрації (погодження або взяття до відома) змін до установчих документів також на підставі статуту відповідної організації. Такі рішення оформляються наказами, до яких додається висновок про легалізацію або висновок про відмову у легалізації (додаток 1), висновок про реєстрацію змін (погодження або взяття до відома) до статутних документів або про відмову в реєстрації (погодженні або взятті до відома) змін до статутних документів (додаток 2), висновок про скасування запису про реєстрацію (легалізацію) об'єднання громадян (додаток 3). Висновок є невід'ємною частиною наказу.

9. Висновок у Мін'юсті підписується виконавцем, начальником відділу, погоджується директором Департаменту і затверджується заступником Міністра.

10. Висновок у головних управліннях юстиції в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, підписується виконавцем, погоджується начальником структурного підрозділу, який виконує функції легалізації об'єднань громадян, і затверджується заступником начальника Головного управління.

11. Висновок у районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних управліннях юстиції підписується виконавцем та погоджується начальником територіального управління юстиції.

12. Наказ готується на підставі правових висновків і підписується Міністром юстиції, керівником відповідного територіального управління юстиції.

13. Наказ може бути оформлений індивідуально на кожне об'єднання громадян або із включенням списку об'єднань громадян, щодо яких прийнято рішення.

14. На підставі наказу оформлюється свідоцтво про реєстрацію (легалізацію) об'єднання громадян, яке підписується Міністром юстиції, керівником відповідного територіального управління юстиції.

15. Статут об'єднання громадян прошивається і завіряється на звороті останньої сторінки печаткою структурного підрозділу, відповідального за легалізацію об'єднань громадян, або печаткою територіального органу, з проставленням кількості сторінок, дати прийняття рішення про реєстрацію та підписується спеціалістом, який відповідає за ведення реєстру об'єднань громадян. У лівому куті титульної сторінки статуту проставляється гриф "Зареєстровано" або "Легалізовано", вказується назва легалізуючого органу, дата і номер наказу, номер свідоцтва та завіряється уповноваженою посадовою особою легалізуючого органу.

16. У разі легалізації об'єднання громадян шляхом повідомлення про його заснування відомості про об'єднання уносяться до книги обліку громадських організацій, про що засновники повідомляються відповідним листом, який підписує керівник Департаменту, керівник територіального органу юстиції.

17. У разі прийняття рішення про реєстрацію (погодження або взяття до відома) змін до статутних документів оформлюється у разі потреби нове свідоцтво про реєстрацію (легалізацію) та готується відповідний лист, який підписує керівник Департаменту, керівник територіального органу.

18. Свідоцтво про реєстрацію (легалізацію) об'єднання громадян перший примірник статуту видаються особисто засновнику, керівнику об'єднання громадян або уповноваженій ними особі, які у відповідному реєстрі проставляють свій підпис із зазначенням своєї посади в об'єднанні громадян, прізвища, імені та по батькові, дати одержання документів.

19. Відомості про зареєстровані (легалізовані) об'єднання громадян, зміни до статутних документів об'єднань громадян вносяться до Єдиного державного реєстру об'єднань громадян та благодійних організацій в порядку, встановленому Положенням про Єдиний державний реєстр об'єднань громадян та благодійних організацій.

20. У разі, якщо є установлені Конституцією України ( 254к/96-ВР ) та законами підстави для відмови в реєстрації (легалізації шляхом повідомлення), готується правовий висновок про відмову в реєстрації (легалізації шляхом повідомлення) об'єднання громадян з викладенням підстав відмови - конкретних положень законодавства України, яким суперечать (з якими не узгоджуються) статутні документи та проект наказу. У преамбулі наказу вказуються норми актів законодавства, які стали підставою для відмови у реєстрації (легалізації), в пунктах наказу викладається рішення легалізуючого органу та роз'яснюється порядок оскарження рішення до суду.

21. Наказ про відмову у реєстрації об'єднання громадян є індивідуальним і готується на кожне об'єднання громадян окремо.

22. Копія наказу про відмову в реєстрації об'єднання громадян надсилається заявникові супровідним листом за підписом керівника Департаменту, територіального органу юстиції на адресу одного із засновників, зазначену у заяві, або на зазначену в супровідному листі об'єднання громадян в установлений законом строк.

23. Наказ про скасування у відповідному реєстрі запису про реєстрацію (легалізацію) об'єднання громадян видається на підставі рішення вищого статутного органу про саморозпуск об'єднання або на підставі рішення суду.

Директор
Департаменту легалізації
та регулювання діяльності
бюро кредитних історій О.М.Семьоркіна

Додаток 1
до пункту 8 Порядку
підготовки та оформлення
рішень щодо легалізації
об'єднань громадян та інших
громадських формувань

                   МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

ПОГОДЖУЮ ЗАТВЕРДЖУЮ

Директор Департаменту Заступник Міністра
________________________ ________________________
(підпис, ініціали, (підпис, ініціали,
прізвище) прізвище)
"___" _________ 200_ року "___" _________ 200_ року



ПРАВОВИЙ ВИСНОВОК
щодо установчих документів, поданих на реєстрацію
(легалізацію)
__________________________________________________
(назва об'єднання громадян)


Установчі документи ______________________________________________
(назва об'єднання громадян)

надійшли до Міністерства юстиції _________________________________
(дата надходження)

Рішення про створення об'єднання громадян та затвердження статуту
__________________________________________________________________
(назва об'єднання громадян)

прийнято установчими (загальними) зборами (конференцією, з'їздом)
_______________

Правовою експертизою встановлено (оцінка відповідності
статутних документів законодавству України): _____________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________

Висновок:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________

Начальник відділу ___________ ____________________
(підпис) (ініціали, прізвище)

Головний (провідний)
спеціаліст Департаменту ___________ ____________________
(підпис) (ініціали, прізвище)

Висновок підготовлено ___________
(дата)

Висновок та інші документи прийняті _____________________________
(дата, посада, підпис,
ініціали, прізвище)

Додаток 2
до пункту 8 Порядку
підготовки та оформлення
рішень щодо легалізації
об'єднань громадян та інших
громадських формувань

                   МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

ПОГОДЖУЮ ЗАТВЕРДЖУЮ

Директор Департаменту Заступник Міністра
________________________ ________________________
(підпис, ініціали, (підпис, ініціали,
прізвище) прізвище)
"___" _________ 200_ року "___" _________ 200_ року


ПРАВОВИЙ ВИСНОВОК
щодо внесення змін до статутних документів
___________________________________________________
(назва об'єднання громадян)


_____________________________________________, зареєстрована (ий)
(назва об'єднання громадян)

Міністерством юстиції ________________, свідоцтво N _______
(дата реєстрації)

Рішення про внесення змін до статуту ____________________________
(назва об'єднання громадян)

прийнято (загальними) зборами (конференцією, з'їздом) ___________
(дата)

Правовою експертизою встановлено: _______________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________

Висновок:
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________

Начальник відділу ___________ ____________________
(підпис) (ініціали, прізвище)

Головний (провідний)
спеціаліст Департаменту ___________ ____________________
(підпис) (ініціали, прізвище)

Висновок підготовлено ___________
(дата)

Висновок та інші документи прийняті _____________________________
(дата, посада, підпис,
ініціали, прізвище)

Додаток 3
до пункту 8 Порядку
підготовки та оформлення
рішень щодо легалізації
об'єднань громадян та інших
громадських формувань

                   МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

ЗГОДНА ЗАТВЕРДЖУЮ

Директор Департаменту Заступник Міністра
________________________ ________________________
(підпис, ініціали, (підпис, ініціали,
прізвище) прізвище)
"___" _________ 200_ року "___" _________ 200_ року


ПРАВОВИЙ ВИСНОВОК
про скасування запису про реєстрацію (легалізацію)
_________________________________________________
(назва об'єднання громадян)

_____________________________________________, зареєстрована (ий)
(назва об'єднання громадян)

Міністерством юстиції ________________, свідоцтво N _______
(дата реєстрації)

Рішення про припинення діяльності ______________________________
(назва об'єднання громадян)

прийнято (загальними) зборами (конференцією, з'їздом)*, судом
____________
(дата)

---------------
* Правовою експертизою встановлено:
- рішення про припинення діяльності шляхом саморозпуску
прийнято з дотриманням вимог статуту. Організацією здійснені
заходи стосовно її ліквідації. На підтвердження завершення
процедури ліквідації надані відповідні довідки про зняття
Організації з обліку.

_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________

Висновок:
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________

Начальник відділу ___________ ____________________
(підпис) (ініціали, прізвище)

Головний (провідний)
спеціаліст Департаменту ___________ ____________________
(підпис) (ініціали, прізвище)

Висновок підготовлено ___________
(дата)

Висновок та інші документи прийняті _____________________________
(дата, посада, підпис,
ініціали, прізвище)