Партнерство заради миру
(Запрошення)

Документ, ухвалений Главами держав і урядів,
які взяли участь у засіданні Північноатлантичної Ради,
що відбулося в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі
10 - 11 січня 1994 року

Ми, Голови держав і урядів країн - членів Північноатлантичного союзу, спираючись на тісне і давнє партнерство між союзними державами Північної Америки та Європи, сповнені рішучості посилити безпеку і стабільність у всій Європі. Тому ми прагнемо зміцнювати зв'язки з демократичними державами, нашими сусідами на Сході. Ми ще раз підтверджуємо, що наш Союз, як це записано у Статті 10 Вашінгтонського договору, лишається відкритим для членства інших європейських держав, які здатні відстоювати і розвивати принципи цього Договору та брати участь у забезпеченні безпеки в зоні Північної Атлантики. Ми сподіваємося на таке розширення НАТО, яке досягне демократичних держав, наших сусідів на Сході, і вітатимемо його як частину еволюційного процесу, що розвиватиметься у відповідності до політичних подій і стану безпеки в усій Європі.

Сьогодні ми започатковуємо негайну і практичну програму, яка змінить характер відносин між НАТО і державами, котрі стануть учасницями цієї програми. Нова програма, виходячи за межі діалогу і співробітництва, покликана сформувати справжнє партнерство - "Партнерство заради миру". Тому ми запрошуємо інші держави - учасниці РПАС та інші країни НБСЄ, які здатні і бажають брати участь у цій програмі, приєднатися до нас у новому партнерстві. Активна участь у "Партнерстві заради миру" відіграватиме важливу роль у еволюційному процесі розширення НАТО.

"Партнерство заради миру", яке здійснюватиметься під керівництвом Північноатлантичної Ради, сформує нові відносини безпеки між Північноатлантичним союзом та його партнерами у справі миру. Держави-партнери запрошуватимуться Північноатлантичною Радою до участі у політичних і військових органах у штаб-квартирі НАТО в рамках діяльності, пов'язаної з партнерством. "Партнерство заради миру" розширить та активізує політичне і військове співробітництво в Європі, підвищить стабільність, зменшить загрозу миру та побудує міцніші відносини, підтримуючи дух практичного співробітництва і відданості демократичним принципам, закладеним в основу нашого Союзу. НАТО консультуватиметься з будь-яким активним учасником "Партнерства заради миру", якщо цей партнер відчуватиме пряму загрозу своїй територіальній цілісності, політичній незалежності або безпеці. Ми спрямовуватимемо свою конкретну роботу, темпи і масштаби якої залежатимуть від здатності і бажання кожної окремої держави-учасниці, на досягнення відкритості військових бюджетів, запровадження демократичного контролю над міністерствами оборони, здійснення спільного планування, проведення спільних учбових маневрів та формування здатності діяти разом із збройними силами НАТО у виконанні операцій, пов'язаних з підтриманням миру, пошуку і порятунку та наданням гуманітарної допомоги, а також при здійсненні інших операцій, про які може бути домовлено.

Для розвитку тіснішого співробітництва у військовій галузі і сумісності збройних сил ми запропонуємо в рамках "Партнерства заради миру" польові навчання миротворчих сил, починаючи з 1994 року. Для координування спільної військової діяльності, здійснюваної в рамках Партнерства, ми запропонуємо державам - учасницям "Партнерства заради миру", направити постійних офіцерів зв'язку до штаб-квартири НАТО та до окремої Групи з питань координації партнерства, яка знаходитиметься в Монсі (Бельгія) і здійснюватиме під керівництвом Північноатлантичної Ради військове планування, необхідне для виконання програм, пов'язаних з Партнерством.

За два роки, які минули з часу заснування Ради Північноатлантичного співробітництва, вона значно розширила і поглибила свою діяльність. Ми продовжуватимемо співпрацювати з усіма нашими партнерами по РПАС для формування відносин співробітництва у всьому спектрі діяльності, здійснюваної Північноатлантичним союзом. З огляду на розширення діяльності РПАС та заснування "Партнерства заради миру" ми вирішили надати постійні приміщення в штаб-квартирі НАТО для штатних працівників з країн - учасниць РПАС та інших країн - учасниць "Партнерства заради миру" з метою поліпшення наших робочих відносин і створення умов для тіснішого співробітництва.

Документ підписаний в Брюсселі 10 січня 1994 року.

     Бельгія                                Канада

(підпис) (підпис)

     Данія                                  Франція

(підпис) (підпис)

     Німеччина                              Греція

(підпис) (підпис)

     Ісландія                               Італія

(підпис) (підпис)

     Люксембург                             Нідерланди

(підпис) (підпис)

     Норвегія                               Португалія

(підпис) (підпис)

     Іспанія                                Туреччина

(підпис) (підпис)

     Сполучене Королівство                  Сполучені Шати Америки

(підпис) (підпис)