Документ втратив чиннiсть!

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЮВАННЯ ЗВ'ЯЗКУ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ
27.10.2006 N 427

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
15 листопада 2006 р. за N 1204/13078

(Рішення втратило чинність на підставі Рішення
Національної комісії, що здійснює державне
регулювання у сфері зв'язку та інформатизації
N 684 від 27.12.20
12)

Про затвердження Порядку здійснення
державного нагляду за користуванням
радіочастотним ресурсом України
в смугах радіочастот загального
користування

Відповідно до статей 15 та 18 Закону України "Про радіочастотний ресурс України" ( 1770-14 ), Національна комісія з питань регулювання зв'язку України ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Порядок здійснення державного нагляду за користуванням радіочастотним ресурсом України в смугах радіочастот загального користування, що додається.

2. Начальнику Державної інспекції зв'язку Звєрєву В.П. у встановленому порядку забезпечити подання цього Рішення на реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Розмістити Порядок здійснення державного нагляду за користуванням радіочастотним ресурсом України в смугах радіочастот загального користування на веб-сайті НКРЗ та у наступному випуску офіційного бюлетеня НКРЗ.

4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на Голову НКРЗ.

Голова О.Гайдук

Затверджено
Рішення Національної комісії
з питань регулювання зв'язку
України
27.10.2006 N 427

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
15 листопада 2006 р.
за N 1204/13078

Порядок
здійснення державного нагляду за користуванням
радіочастотним ресурсом України в смугах
радіочастот загального користування

1. Загальні положення

1.1. Цей Порядок розроблений відповідно до Закону України "Про радіочастотний ресурс України" ( 1770-14 ), інших нормативно-правових актів у сфері користування радіочастотним ресурсом України (далі - РЧР) та визначає організаційно-правові засади здійснення державного нагляду за користуванням РЧР у смугах радіочастот загального користування.

1.2. Метою державного нагляду за користуванням радіочастотним ресурсом України є забезпечення дотримання користувачами РЧР встановленого порядку користування РЧР, інтересів та безпеки держави і громадян України, забезпечення електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів (далі - РЕЗ) та випромінювальних пристроїв (далі - ВП) будь-якого призначення та запобігання правопорушенням при користуванні РЧР.

1.3. Основними завданнями державного нагляду за користуванням РЧР є:

нагляд за додержанням законодавства про РЧР;

контроль за додержанням користувачами РЧР ліцензійних умов користування РЧР, умов ліцензій на користування РЧР та дозволів на експлуатацію РЕЗ та ВП;

контроль за додержанням встановлених законодавством умов ввезення з-за кордону, реалізації та експлуатації РЕЗ та ВП на території України;

запобігання, виявлення та усунення правопорушень при користуванні РЧР.

1.4. Координацію та контроль за здійсненням державного нагляду за користуванням радіочастотним ресурсом України здійснює Національна комісія з питань регулювання зв'язку України (далі - НКРЗ).

Державний нагляд за користуванням РЧР у смугах частот загального користування здійснює Державна інспекція зв'язку (далі - ДІЗ).

1.5. Для участі в здійсненні заходів державного нагляду за користуванням РЧР може залучатися Український державний центр радіочастот (далі - УДЦР) за дорученням НКРЗ на підставі письмового звернення ДІЗ.

У разі необхідності ДІЗ має право залучати до участі в перевірках фахівців центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, органів державної податкової служби, правоохоронних органів, науково - дослідних установ, інших установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) як технічних консультантів, експертів.

1.6. Для здійснення державного нагляду за користуванням РЧР ДІЗ має право безоплатно отримувати від користувачів РЧР відповідну інформацію.

1.7. Об'єктом державного нагляду (перевірок) за користуванням РЧР є діяльність користувачів РЧР у смугах радіочастот загального користування, їх філій, інших відокремлених структурних підрозділів, суб'єктів господарювання, що здійснюють ввезення з-за кордону, реалізацію РЕЗ та ВП, а також юридичних та фізичних осіб, що користуються РЧР без ліцензій на користування РЧР, дозволів на експлуатацію РЕЗ та ВП у разі, якщо необхідність отримання ними таких ліцензій та дозволів передбачена Законом України "Про радіочастотний ресурс України" ( 1770-14 ).

1.8. ДІЗ здійснює аналіз результатів державного нагляду за користуванням РЧР та інформує щоквартально НКРЗ про його результати. Інформація щодо результатів державного нагляду ДІЗ публікується в офіційному бюлетені НКРЗ та на веб-сайті ДІЗ.

2. Організація державного нагляду за користуванням РЧР

2.1. Державний нагляд за користуванням РЧР здійснюється шляхом проведення планових, позапланових перевірок та комплексу відповідних заходів, у тому числі спрямованих на усунення виявлених порушень та недоліків щодо користування РЧР.

Видом позапланових перевірок є цільові позапланові перевірки, що здійснюються для перевірки дотримання конкретних вимог законодавства про РЧР, в тому числі ліцензійних умов користування РЧР, умов дозволів на експлуатацію РЕЗ та ВП.

2.2. При здійсненні планових, позапланових (у тому числі цільових) перевірок враховуються результати радіочастотного моніторингу.

У випадку виявлення під час здійснення радіочастотного моніторингу порушень законодавства про РЧР УДЦР направляє матеріали радіочастотного моніторингу до ДІЗ з висновками щодо порушених норм законодавства.

УДЦР на запит ДІЗ надає результати радіочастотного моніторингу, необхідні для проведення планових, позапланових (у тому числі цільових) перевірок конкретних користувачів РЧР, іншу інформацію за результатами радіочастотного моніторингу.

2.3. Планові перевірки здійснюються не частіше одного разу на рік згідно з річними планами перевірок користувачів РЧР, які розробляються ДІЗ з урахуванням пропозицій, наданих УДЦР, та затверджуються НКРЗ до 15 грудня року, що передує року, в якому проводяться перевірки (додаток 1).

2.4. Позапланові (у тому числі цільові) перевірки здійснюються за рішенням НКРЗ або начальника ДІЗ (його заступника), прийнятим у результаті надходження до НКРЗ або ДІЗ у письмовій формі обґрунтованого повідомлення про порушення законодавства про РЧР, в тому числі ліцензійних умов користування РЧР та/або умов дозволів на експлуатацію, реалізацію РЕЗ та ВП, з метою перевірки виконання рішень НКРЗ та розпоряджень (приписів) ДІЗ, у випадку ненадання пояснень на письмовий запит НКРЗ або ДІЗ.

Позапланові перевірки (крім цільових) здійснюються в обсягах, визначених для планових перевірок.

2.5. Для здійснення планової, позапланової (у тому числі цільової) перевірки ДІЗ призначає голову та членів комісії та надає голові комісії посвідчення на проведення перевірки (далі - посвідчення), яке підписується керівником ДІЗ, його заступником або іншою уповноваженою начальником ДІЗ посадовою особою і засвідчується печаткою (додаток 2).

2.6. Посвідчення реєструються в журналі обліку посвідчень на проведення перевірок (додаток 3), сторінки якого мають бути пронумеровані, прошнуровані та скріплені печаткою ДІЗ.

2.7. Термін проведення перевірки становить до 10 робочих днів та у разі потреби може бути одноразово продовжений начальником ДІЗ або іншою уповноваженою начальником ДІЗ посадовою особою на строк до 5 робочих днів, про що голова комісії повідомляє юридичну, фізичну особу, діяльність якої перевіряється, не пізніше останнього дня перевірки, визначеного в посвідченні.

3. Порядок проведення перевірок

3.1. ДІЗ повідомляє юридичну особу чи фізичну особу про проведення планової або позапланової (крім цільової) перевірки не пізніше ніж за п'ять робочих днів до її початку. Повідомлення здійснюється письмово (листом чи засобами факсимільного зв'язку) або телефонограмою, оформленою в установленому порядку, засобами електронної пошти мережі Інтернет з подальшим пересиланням поштою оригіналу повідомлення користувачу РЧР.

Про проведення цільової позапланової перевірки повідомляється безпосередньо перед її початком шляхом пред'явлення посвідчення на проведення перевірки та вручення його керівнику (уповноваженому представнику) юридичної особі чи фізичній особі, що перевіряється.

3.2. На початку перевірки голова комісії повинен пред'явити керівнику (уповноваженому представнику) юридичної особи чи фізичній особі посвідчення та документи, які засвідчують особу голови та членів комісії. Ненадання цих документів є підставою для недопущення членів комісії ДІЗ до проведення планової, позапланової (в тому числі цільової) перевірки.

У разі відмови у допуску членів комісії для проведення перевірки, а також при вчиненні перешкод, які не дають здійснювати перевірку в повному обсязі, комісія складає відповідний акт, який підписують голова та члени комісії.

3.3. Керівник (уповноважений представник) юридичної особи чи фізична особа на зворотному боці посвідчення робить запис про ознайомлення з посвідченням, про призначення особи, відповідальної за забезпечення перевірки та підписання акта перевірки, засвідчує цей запис підписом та печаткою.

3.4. Голова комісії перед початком перевірки повинен зробити запис у журналі реєстрації перевірок (за його наявності), заповнюючи всі передбачені графи, та засвідчити його своїм підписом. У разі відсутності журналу реєстрації перевірок комісія повинна відобразити цей факт в акті перевірки.

3.5. При проведенні планової та позапланової перевірки комісія перевіряє:

3.5.1. У разі перевірки користувачів РЧР, які користуються РЧР на підставі ліцензії на користування РЧР та дозволів на експлуатацію РЕЗ:

наявність оригіналів ліцензій на користування РЧР у ліцензіата, їх копій у кожній філії або іншому відокремленому підрозділі, та дозволів на експлуатацію на всі РЕЗ, що експлуатуються користувачем РЧР;

відповідність даних ліцензії на користування РЧР свідоцтву про державну реєстрацію;

додержання користувачем РЧР вимог законодавства про РЧР, в тому числі ліцензійних умов користування РЧР, умов ліцензій на користування РЧР та умов дозволів на експлуатацію РЕЗ, що експлуатуються;

відповідність створених телекомунікаційних мереж наданим дозволам на експлуатацію РЕЗ;

достовірність відомостей у документах, наданих суб'єктом господарювання для отримання ліцензії та/або дозволу на експлуатацію РЕЗ;

відповідність типів та параметрів РЕЗ, що використовуються в телекомунікаційній мережі, зазначеним у дозволах на експлуатацію РЕЗ;

додержання користувачем РЧР параметрів випромінювання і допустимих норм радіозавад, визначених дозволами на експлуатацію РЕЗ;

своєчасність подання повідомлення про зміну даних у документах, що додавались до заяв про видачу ліцензії на користування РЧР та відповідних дозволів на експлуатацію РЕЗ;

додержання умов застосування РЕЗ на території України;

забезпечення організаційних заходів стосовно захисту телекомунікаційних мереж користувача РЧР від несанкціонованого доступу;

своєчасність виконання користувачем РЧР рішень НКРЗ та розпоряджень (приписів) ДІЗ про усунення порушень законодавства щодо користування РЧР, в тому числі ліцензійних умов, умов ліцензій на користування РЧР та умов дозволів на експлуатацію РЕЗ;

своєчасність та повноту здійснення платежів та зборів за користування РЧР, за роботи, пов'язані з користуванням РЧР.

3.5.2. У разі перевірки користувачів РЧР, які користуються РЧР для розповсюдження телерадіопрограм на підставі ліцензій на мовлення, виданих Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення, та дозволів на експлуатацію РЕЗ:

наявність у користувача РЧР копій ліцензій на мовлення, виданих Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення, дозволів на експлуатацію РЕЗ;

достовірність відомостей у документах, поданих для отримання дозволу на експлуатацію РЕЗ;

наявність у користувача РЧР договору на розповсюдження телерадіопрограм з власником ліцензії на мовлення;

відповідність даних дозволу на експлуатацію РЕЗ свідоцтву про державну реєстрацію користувача РЧР;

додержання користувачем РЧР умов дозволів на експлуатацію РЕЗ;

відповідність типів та параметрів РЕЗ, що використовуються для розповсюдження телерадіопрограм, зазначеним у дозволах на експлуатацію;

додержання користувачем РЧР параметрів випромінювання і норм на допустимі відхилення радіопередавачів;

своєчасність подання повідомлення про зміну даних у документах, що додавались до заяви про видачу дозволів на експлуатацію РЕЗ;

забезпечення організаційних заходів стосовно захисту телекомунікаційних мереж користувача РЧР від несанкціонованого доступу;

своєчасність виконання користувачем РЧР рішень НКРЗ та розпоряджень (приписів) ДІЗ про усунення порушень законодавства щодо користування РЧР та умов дозволів на експлуатацію РЕЗ;

своєчасність та повноту сплати збору за користування РЧР та платежів за роботи, пов'язані з користуванням РЧР.

3.5.3. У разі перевірки технологічних користувачів РЧР:

наявність дозволів на експлуатацію на всі РЕЗ та ВП, що використовуються користувачем РЧР;

відповідність дозволів на експлуатацію РЕЗ та ВП свідоцтву про державну реєстрацію користувача РЧР;

додержання користувачем РЧР умов законодавства та дозволів на експлуатацію РЕЗ та ВП;

відповідність складу телекомунікаційних мереж отриманим дозволам на експлуатацію РЕЗ;

відповідність типів та параметрів РЕЗ та ВП, що використовуються користувачем РЧР, зазначеним у дозволах на експлуатацію РЕЗ та ВП;

додержання користувачем РЧР параметрів випромінювання і допустимих норм радіозавад;

додержання користувачем РЧР законодавства щодо приєднання радіомережі та РЕЗ до телекомунікаційних мереж загального користування;

своєчасність виконання користувачем РЧР рішень НКРЗ та розпоряджень (приписів) ДІЗ про усунення порушень законодавства щодо користування РЧР, умов дозволів на експлуатацію РЕЗ та ВП;

своєчасність та повноту сплати збору за користування РЧР та платежів за роботи, пов'язані з користуванням РЧР;

своєчасність подання користувачем РЧР повідомлення про зміну даних у документах, що додавались до заяви про видачу дозволів на експлуатацію РЕЗ та ВП;

забезпечення організаційних заходів стосовно захисту телекомунікаційних мереж користувача РЧР від несанкціонованого доступу.

3.5.4. У разі перевірки суб'єктів господарювання, які здійснюють ввезення з-за кордону та реалізацію РЕЗ та ВП:

наявність передбачених Законом України "Про радіочастотний ресурс України" ( 1770-14 ) дозволів на ввезення з-за кордону і реалізацію РЕЗ та ВП;

додержання інших вимог законодавства щодо ввезення з-за кордону та реалізації РЕЗ та ВП.

4. Порядок оформлення результатів перевірок

4.1. За результатами перевірки комісією складається акт перевірки додержання законодавства про радіочастотний ресурс (далі - акт перевірки) згідно з додатком 4 у двох примірниках, які підписуються головою і членами комісії не пізніше останнього дня перевірки, зазначеного у посвідченні, та передаються для ознайомлення керівнику юридичної особи (уповноваженому представнику ) чи фізичній особі.

4.1.1. Керівник (уповноважений представник) юридичної особи чи фізична особа на одному примірнику акта перевірки засвідчує, що ознайомлений з актом перевірки і отримав один примірник, ставить свій підпис, дату, печатку (за наявності) і того ж дня повертає цей примірник голові комісії, а також може додати зауваження та/або пояснення до акта перевірки, про що зазначає в ньому під час ознайомлення з актом перевірки.

Якщо для подання письмових зауважень та/або пояснень через їх значний обсяг або складність недостатньо останнього дня перевірки, керівник (уповноважений представник) юридичної особи чи фізична особа зазначає в акті перевірки перед своїм підписом конкретну дату їх надання та надсилає їх у формі листа на адресу ДІЗ протягом трьох робочих днів від дня підписання акта перевірки.

4.1.2. У разі відмови керівника (уповноваженого представника) юридичної особи чи фізичної особи від ознайомлення з актом перевірки або його підписання (у тому числі з зауваженнями) голова комісії робить відповідний запис в обох примірниках акта перевірки про те, що ця особа відмовилася від ознайомлення з актом перевірки або з актом ознайомлена, але підписувати відмовилася. Цей запис засвідчується підписами голови та членів комісії.

Один примірник акта перевірки з відповідним записом протягом трьох робочих днів після підписання акта перевірки ДІЗ направляє рекомендованим листом з повідомленням про вручення юридичній чи фізичній особі, що перевірялась.

У цьому випадку зауваження (пояснення) до акта перевірки не приймаються.

4.2. Порушення, викладені в акті перевірки, повинні мати посилання на конкретні пункти, частини, статті законів, нормативно-правових актів, умов ліцензій на користування РЧР та дозволів на експлуатацію РЕЗ та ВП.

Забороняється включати до акта перевірки відомості та порушення, які не було виявлено під час перевірки, та раніше виявлені порушення, які було усунуто.

4.3. У разі виявлення порушень законодавства щодо користування РЧР, в тому числі ліцензійних умов, з боку користувача, який користується РЧР на підстав ліцензії на користування РЧР, за результатами перевірки здійснюються такі дії:

голова комісії складає протокол про вчинення адміністративного правопорушення відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення ( 80731-10) (додаток 5);

уповноважена посадова особа ДІЗ оформлює розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов користування радіочастотним ресурсом України (додаток 6) або припис про усунення порушень законодавства про радіочастотний ресурс України (додаток 7);

уповноважена посадова особа ДІЗ розглядає справу та виносить постанову за справою про адміністративне правопорушення, пов'язане з порушенням законодавства про радіочастотний ресурс України (додаток 8).

Розпорядження (припис) щодо усунення виявлених порушень протягом двадцяти робочих днів з дати підписання акта перевірки ДІЗ надсилає рекомендованим листом з повідомленням про вручення користувачеві РЧР.

Розпорядження (припис) може бути вручено представнику юридичної особи чи фізичній особі, діяльність якої перевірялась, з обов'язковим зазначенням на зворотному боці другого примірника дати отримання, прізвища, ініціалів представника юридичної особи чи фізичної особи, засвідчених його підписом.

За наявності підстав комісія складає акти, визначені пунктами 2-6 частини першої статті 38 Закону України "Про радіочастотний ресурс України" ( 1770-14 ).

У разі виявлення за наслідками перевірки підстав для анулювання ліцензії, визначених Законом України "Про радіочастотний ресурс України" ( 1770-14 ), ДІЗ передає до НКРЗ пропозиції щодо анулювання ліцензії та копії відповідних актів.

4.4. У разі виявлення порушень з боку користувача РЧР законодавства про РЧР, умов дозволів на експлуатацію РЕЗ та ВП за результатами перевірки здійснюються такі дії:

голова комісії складає протокол про вчинення адміністративного правопорушення відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення ( 80731-10 );

уповноважена посадова особа ДІЗ оформлює припис про усунення порушень законодавства про радіочастотний ресурс України (додаток 7);

уповноважена посадова особа ДІЗ розглядає справу та виносить постанову за справою про адміністративне правопорушення, пов'язане з порушенням законодавства про радіочастотний ресурс України (додаток 8).

Приписи протягом двадцяти робочих днів з дати складання акта перевірки ДІЗ надсилає рекомендованим листом з повідомленням про вручення користувачеві РЧР.

За наявності підстав комісія складає акти, визначені пунктами 3-5 частини другої статті 45 Закону України "Про радіочастотний ресурс України" ( 1770-14 )

У разі виявлення з боку користувача РЧР порушень законодавства про РЧР, умов дозволів на експлуатацію РЕЗ та ВП, які є підставою для анулювання дозволу на експлуатацію РЕЗ та ВП, ДІЗ відповідно до законодавства приймає рішення про анулювання дозволу або звертається до НКРЗ щодо прийняття рішення про анулювання дозволу на експлуатацію РЕЗ та ВП.

4.5. Юридична, фізична особа, яка одержала розпорядження (припис) ДІЗ, зобов'язана в установлений в розпорядженні (приписі) ДІЗ строк усунути виявлені порушення та в письмовій формі повідомити про це ДІЗ.

4.6. У разі невиконання розпорядження (припису) ДІЗ складається протокол про адміністративне правопорушення відповідно до статті 188-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення ( 80731-10 ).

5. Права та обов'язки осіб, діяльність яких перевіряється

5.1. Юридичні, фізичні особи, діяльність яких перевіряється, згідно з цим Положенням під час здійснення державного нагляду мають право:

знайомитися з посвідченням та документами, що підтверджують особу Голови та членів комісії;

вимагати здійснення головою комісії запису в журнал реєстрації перевірок;

отримувати другий примірник акта перевірки;

подавати письмові зауваження та пояснення до акта перевірки;

оскаржувати дії голови та членів комісії, розпорядження (приписи) ДІЗ до НКРЗ чи до суду у встановленому законодавством порядку.

5.2. Юридичні, фізичні особи, діяльність яких перевіряється, згідно з цим Положенням під час здійснення державного нагляду зобов'язані:

допускати голову та членів комісії на територію та в приміщення для проведення перевірки;

визначати особу, відповідальну за проведення перевірки;

надавати комісії усі необхідні для проведення перевірки документи або засвідчені в установленому порядку копії документів, що перевіряються, письмові пояснення, засвідчені підписом та печаткою керівника (уповноваженого представника) юридичної особи чи фізичної особи, та забезпечувати умови для її проведення;

надавати на вимогу комісії засвідчені в установленому порядку, у тому числі печаткою (за наявності) та підписом керівника (уповноваженого представника) юридичної особи чи фізичної особи, копії документів, що підтверджують факти, викладені в акті перевірки;

виконувати розпорядження (приписи) ДІЗ про усунення порушень, виявлених під час перевірки.

6. Права та обов'язки комісії

6.1. При здійсненні в установленому порядку державного нагляду за користуванням РЧР голова та члени комісії мають право:

доступу в установленому порядку відповідно до законодавства України на територію і в приміщення користувачів РЧР для з'ясування питань, що є предметом перевірки;

доступу в установленому порядку на територію і в приміщення користувачів РЧР з метою перевірки використання розташованих у них РЕЗ та ВП, в тому числі, коли вказані РЕЗ та ВП створюють радіозавади, з метою припинення використання РЕЗ та ВП, що використовуються без дозволів на експлуатацію, а також суб'єктів господарювання, що здійснюють ввезення з-за кордону та реалізацію РЕЗ та ВП;

знайомитись з необхідними для проведення перевірки документами, отримувати їх засвідчені копії;

безоплатно отримувати від юридичних та фізичних осіб, діяльність яких перевіряється, необхідну інформацію, пояснення, у тому числі письмові, підписані керівником юридичної особи (уповноваженим представником) чи фізичною особою, засвідчені печаткою (за наявності);

застосовувати при проведенні перевірки користувача РЧР засоби фото-, відео- та аудіо запису.

6.2. Голова та члени комісії зобов'язані:

керуватись у своїй роботі законодавством України;

об'єктивно відображати в акті перевірки стан справ щодо додержання законодавства про РЧР, в тому числі ліцензійних умов, умов ліцензій та дозволів на експлуатацію РЕЗ та ВП;

забезпечувати збереження державної, комерційної таємниці, конфіденційної та іншої інформації з обмеженим доступом.

6.3. У разі виявлення під час здійснення державного нагляду правопорушень, що можуть містити ознаки злочину, ДІЗ передає матеріали до правоохоронних органів відповідно до законодавства.

6.4. Уразі виявлення під час здійснення державного нагляду порушень законодавства щодо користування РЧР чи експлуатації РЕЗ ДІЗ передає матеріали до Національної Ради України з питань телебачення та радіомовлення.

Начальник Державної інспекції зв'язку В.П.Звєрєв

Затверджено
Голова Національної комісії
з питань регулювання зв'язку України
__.__ 20__ р.

Додаток 1
до Порядку здійснення державного
нагляду за користуванням радіочастотним
ресурсом України в смугах радіочастот
загального користування

                               ПЛАН
перевірок користувачів радіочастотного
ресурсу України в смугах радіочастот
загального користування на 20__ рік

---------------------------------------------------------------------------------------
| N |Найменування|Місцезнахо-|Телефон|Факс| Група | Регіон | Номер |Граничний|
|з/п|користувача | дження | | |користувача|користу-| ліцензії, | термін |
| | | | | | РЧР | вання |дозволів на |перевірки|
| | | | | | | РЧР |експлуатацію| |
| | | | | | | | РЕЗ, дата | |
| | | | | | | | видачі | |
|---+------------+-----------+-------+----+-----------+--------+----------------------|
| | | | | | | | |
|---+------------+-----------+-------+----+-----------+--------+----------------------|
| | | | | | | | |
|---+------------+-----------+-------+----+-----------+--------+----------------------|
| | | | | | | | |
---------------------------------------------------------------------------------------

 Начальник ДІЗ ______________________

Додаток 2
до Порядку здійснення
державного нагляду
за користуванням
радіочастотним ресурсом
України в смугах радіочастот
загального користування

                      Державний Герб України

                    Державна інспекція зв'язку

                           ПОСВІДЧЕННЯ
на проведення перевірки

 від ______ ____________ 20___ р.                       N ________

 Видане голові комісії
_________________________________________________________________
(посада, прізвище, ініціали)

та членам комісії:
_________________________________________________________________
(посади, прізвища, ініціали)

на проведення _________________________________________ перевірки
(вид перевірки)

_________________________________________________________________
(найменування юридичної, фізичної особи, її місцезнаходження
чи місце проживання)

щодо додержання законодавства про радіочастотний ресурс України.

Завдання перевірки:______________________________________________

_________________________________________________________________

у термін з ___ ___________ 20__ р. по ___ ___________ 20__ р.

____________________________ _______________________________
Начальник (уповноважена (підпис) (ініціали та прізвище)
особа) ДІЗ

М.П.

 (зворотний бік)

 Термін проведення перевірки продовжено
по ___ _______________ 20__ р.

____________________________ _______________________________
Начальник (уповноважена (підпис) (ініціали та прізвище)
особа) ДІЗ

М.П.

Додаток 3
до Порядку здійснення
державного нагляду
за користуванням
радіочастотним ресурсом
України в смугах радіочастот
загального користування

                              ЖУРНАЛ
обліку посвідчень на проведення перевірок

-------------------------------------------------------------------------------
| N | Номер та |Найменування | Склад | Вид |Термін проведення | Термін |
|з/п|дата видачі| юридичної, |комісії|перевірки| перевірки |проведення|
| |посвідчення| фізичної |-------+---------+------------------|перевірки |
| | | особи, | | |початок|завершення|продовжено|
| | | діяльність | | | | | до |
| | | якої | | | | | |
| | |перевіряється| | | | | |
|---+-----------+-------------+-------+---------+-------+----------+----------|
| | | | | | | | |
|---+-----------+-------------+-------+---------+-------+----------+----------|
| | | | | | | | |
-------------------------------------------------------------------------------

Додаток 4
до Порядку здійснення
державного нагляду
за користуванням
радіочастотним ресурсом
України в смугах радіочастот
загального користування

                      Державний Герб України

Державна інспекція зв'язку

                               АКТ
перевірки додержання законодавства
про радіочастотний ресурс України

 від ___ _____________ 20___ р.                       N __________

________________________________________________________________,
(найменування юридичної, фізичної особи, діяльність
якої перевіряється, її місцезнаходження)

номер та дата посвідчення на проведення перевірки _______________
Голова комісії __________________________________________________
(посада, прізвище, ініціали)

члени комісії:___________________________________________________
_________________________________________________________________
(посади, прізвища, ініціали)

за участю представника (ів) _____________________________________
_________________________________________________________________
(найменування органу, посада, прізвище, ініціали)

у присутності____________________________________________________
(посада, прізвище, ініціали уповноваженого

_________________________________________________________________
представника юридичної особи чи фізичної особи,

_________________________________________________________________
діяльність якої перевіряється)

У період з ___ __________ 20__ р. по ___ _________ 20__ р.

було проведено ________________________________________ перевірку
(вид перевірки)

_________________________________________________________________
( у разі недопуску до перевірки вказати причини недопуску)

 (зворотний бік)

 Дані юридичної, фізичної особи, діяльність якої перевіряється:
ідентифікаційний код за ЄДРПОУ (ідентифікаційний номер з ДРФО (за
наявності)) _____________________________________________________

місцезнаходження (місце проживання) _____________________________

місце здійснення діяльності _____________________________________

свідоцтво про державну реєстрацію: від __________N ______________

_________________________________________________________________
(назва органу, що його видав)

група користувача РЧР ___________________________________________

ліцензія на користування РЧР: від __________N ___________________

вид радіозв'язку (радіотехнологія), що застосовує користувач РЧР,
_________________________________________________________________

Перевіркою ВСТАНОВЛЕНО:
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________

Акт складено у двох примірниках.

 Додатки:

 Голова комісії                 __________________________________
(підпис, дата, ініціали, прізвище)

Члени комісії: __________________________________
__________________________________
__________________________________
__________________________________
(підписи, дата, ініціали, прізвища)

З актом ознайомлений та
один примірник отримав:
Керівник (уповноважений
представник) юридичної особи,
фізична особа, діяльність
якої перевірялась ____________________________________
(підпис, дата, ініціали, прізвище)

Додаток 5
до Порядку здійснення
державного нагляду
за користуванням
радіочастотним ресурсом
України в смугах радіочастот
загального користування

                      Державний Герб України

                    Державна інспекція зв'язку

                          ПРОТОКОЛ N ___

 ____ _______________ 20___ року

 про   вчинення    адміністративного  правопорушення,   що   тягне
відповідальність згідно із статтею _____________________ Кодексу
України про адміністративні правопорушення ______________________,
(зміст статті)

________________________________________________________________
(посада, прізвище, ім'я, по батькові

________________________________________________________________,
особи, яка склала протокол)

якого уповноважено на це ________________________________________
(документ, яким уповноважено посадову особу складати протокол)

________________________________________________________________,
(місце складання протоколу)

склав цей протокол про таке:
_________________________________________________________________
(дата, місце вчинення, суть адміністративного правопорушення)
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________

                  ВІДОМОСТІ ПРО ОСОБУ ПОРУШНИКА

 1.Прізвище, ім'я та по батькові _________________________________

2. Дата народження ______________________________________________

3. Місце роботи, служби або навчання ____________________________
(найменування підприємства

_________________________________________________________________
або установи, навчального закладу, їх місцезнаходження)

4. Посада _______________________________________________________

5. Місце постійного проживання __________________________________
(населений пункт,

(зворотний бік)

_________________________________________________________________
вулиця (провулок) будинок, корпус, квартира)

6. Ідентифікаційний номер з ДРФО_________________________________

СВІДКИ У СПРАВІ ПРО АДМІНІСТРАТИВНЕ ПРАВОПОРУШЕННЯ
(якщо вони є):

1. ________________________________________________, що мешкає за
(прізвище, ім'я та по батькові)

адресою _______________________________________ _______________
(населений пункт, вулиця (провулок) (підпис свідка)
будинок, корпус, квартира)

2. ________________________________________________, що мешкає за
(прізвище, ім'я та по батькові)

адресою _______________________________________ _______________
(населений пункт, вулиця (провулок) (підпис свідка)
будинок, корпус, квартира)

ПОЯСНЕННЯ ПОРУШНИКА

_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________

Громадянину _____________________________________________________
роз'яснено його права та обов'язки, що передбачені статтею 268
Кодексу України про адміністративні правопорушення (має право
знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати
докази, заявляти клопотання, при розгляді справи користуватися
юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який
за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за
дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися
послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться
провадження; оскаржити постанову по справі).

З протоколом ознайомлений(на) __________________________________
(підпис порушника, дата)

Підпис особи, яка склала протокол __________ ____________________
(підпис) (ініціали, прізвище)

                             РІШЕННЯ

_________________________ _______________________________________
_________________________________________________________________

__________________________________ ________ _____________________
Начальник (уповноважена особа) ДІЗ (підпис) (ініціали та прізвище)
(дата)

Додаток 6
до Порядку здійснення
державного нагляду
за користуванням
радіочастотним ресурсом
України до пункту в смугах
радіочастот загального
користування

                      Державний Герб України

                    Державна інспекція зв'язку

                          РОЗПОРЯДЖЕННЯ
про усунення порушень ліцензійних умов
користування радіочастотним ресурсом України

 від ____ ____________20___ р.                         N__________

 Відповідно  до    Закону   України  "Про   радіочастотний  ресурс
України" та на підставі акта перевірки від ___________ N _________

________________________________________________________________:
(найменування користувача РЧР)

_________________________________________________________________
(зміст порушень)

_________________________________________________________________
(зміст заходів)

_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________

Інформацію про усунення порушень надати ДІЗ у термін до _________

 ____________________________      _______________________________
Начальник (заступник (підпис) (ініціали та прізвище)
начальника) ДІЗ

М.П.

Додаток 7
до Порядку здійснення
державного нагляду
за користуванням
радіочастотним ресурсом
України в смугах радіочастот
загального користування

                      Державний Герб України

                    Державна інспекція зв'язку

                              ПРИПИС
про усунення порушень законодавства
про радіочастотний ресурс України

 від ___ ____________ 20___ р.                     N _____________

 Відповідно  до   Закону   України  "Про  радіочастотний    ресурс
України" та на підставі __________________________________________
(назва документа, який фіксує порушення)

_________________________________________________________________
(найменування фізичної особи або прізвище та
ініціали фізичної особи, діяльність якої перевірялась)

я, ______________________________________________________________
(посада, прізвище, ім'я, по батькові особи,

________________________________________________________________,
яка склала припис, та найменування органу нагляду)

ЗОБОВ'ЯЗУЮ:

_________________________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові керівника юридичної
особи чи фізичної особи)

_________________________________________________________________
(зміст заходів)

_________________________________________________________________
_________________________________________________________________

Згідно з частиною четвертою статті 18 Закону України "Про
радіочастотний ресурс України" приписи посадових осіб, які
здійснюють нагляд за користуванням РЧР, є обов'язковими до
виконання.
Інформацію про усунення порушень надати Державній інспекції
зв'язку у термін до ___________________

 ____________________________      _______________________________
Начальник (уповноважена (підпис) (ініціали та прізвище)
особа) ДІЗ

Додаток 8
до Порядку здійснення
державного нагляду
за користуванням
радіочастотним ресурсом
України в смугах радіочастот
загального користування

                      Державний Герб України

                    Державна інспекція зв'язку

                            ПОСТАНОВА
до протоколу від ________N ______
за справою про адміністративне правопорушення,
пов'язане з порушенням законодавства
про радіочастотний ресурс України

 Я,______________________________________________________________,
(прізвище, ім'я, по батькові,
посада вповноваженої особи ДІЗ)

розглянувши ___ ________ 200__ р. матеріали справи про
адміністративне правопорушення, яке зафіксоване протоколом про
адміністративне правопорушення від ____ ________ 20__ р.
N _______,

УСТАНОВИВ:

посадовою особою (громадянином) _________________________________
________________________________________________________________,
(посада, прізвище, ім'я та по батькові)

який працює _____________________________________________________
________________________________________________________________,
(найменування і місцезнаходження суб'єкта господарювання)

скоєно правопорушення ___________________________________________
(стисло суть правопорушення)

________________________________________________________________,

за що передбачена відповідальність згідно зі статтею
___________ Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Правопорушення скоєно за таких обставин:
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________

На підставі статті 243 Кодексу України про адміністративні
правопорушення від імені Державної інспекції зв'язку

                           ПОСТАНОВЛЯЮ:

 накласти адміністративне стягнення на ___________________________
(посада, прізвище, ім'я,
________________________________________________________________,
по батькові особи, що скоїла правопорушення)

(зворотний бік)

передбачене статтею _________ Кодексу України про адміністративні
правопорушення, у вигляді штрафу в розмірі __________
неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить
________________________________________________________ гривень.

Матеріали, які додаються: _______________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________

Протокол про адміністративне правопорушення
від ___ _____20__р. N______

 ____________________________      _______________________________
(посада вповноваженої (підпис) (ініціали та прізвище)
особи ДІЗ)

 Ця  постанова може бути оскаржена в порядку, визначеному в  главі
24 Кодексу України про адміністративні правопорушення.