Документ втратив чиннiсть!

МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ

ПОРЯДОК
N 18 від 20.01.97
м.Київ

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
20 лютого 1997 р. за N 39/1843

Затверджено
наказом Міністерства транспорту
України від 20.01.1997 року N 18

(Порядок втрати вчинність на підставі Наказу
Міністерства інфраструктури України
N 363 від 27.06.20
12)

Порядок
проведення розрахунків за супроводження і охорону вантажів
особовим складом і засобами відомчої воєнізованої охорони
на залізничному транспорті України

1. Порядок проведення розрахунків за супроводження і охорону вантажів особовим складом і засобами відомчої воєнізованої охорони на залізничному транспорті України розроблений відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22 лютого 1994 року N 106 "Про забезпечення охорони вантажів, що перевозяться залізничним транспортом" і "Положення про відомчу воєнізовану охорону на залізничному транспорті", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 січня 1994 року N 7.

2. Охорона і супроводження вантажів згідно з Переліком вантажів, які повинні супроводжуватися особовим складом відомчої воєнізованої охорони на залізничному транспорті на всьому шляху прямування залізницями України, здійснюється після внесення відповідної відмітки в перевізних документах.

Воєнізованою охороною залізничного транспорту може провадитися виконання робіт по охороні і супроводженню вантажів, які не входять в зазначений Перелік, на підставі окремої угоди, укладеної вантажовідправником, вантажоодержувачем або експедиторською організацією із службою (загоном) відомчої воєнізованої охорони.

3. При відправленні вантажу, який входить до Переліку, в верхній лицевій частині залізничної накладної і вагонного листа станцією навантаження вагона, контейнера ставиться штемпель "Охорона залізниці" із зазначеним у ньому кодом станції.

4. Плата, яка стягується за охорону і супроводження вантажів відповідно до Переліку, вписується в перевізні документи:

4.1. Внутрішнього сполучення в розділі "Тарифні відмітки":

- у випадку сплати на станції відправлення у графу "При відправленні" в вільний рядок або в рядок "Провідник" з відміткою "Охорона";

- у випадку сплати на станції призначення у графу "При видачі" в вільний рядок, а якщо такий відсутній - над рядком "Додаткова провізна плата" з відміткою "Охорона";

4.2. На бланках СМГС:

- у графах 54 - 59 в рядок "Додаткові збори" з відміткою "Охорона".

5. У разі охорони і супроводження вантажу, що перевозиться за домовленістю сторін (служба, загін воєнізованої охорони і вантажовідправник, вантажоодержувач або експедиторська організація) у рядках перевізних документів "Провідник", "Додаткова провізна плата" чи "Додаткові збори" робиться помітка "Охорона" з скороченим зазначенням залізниці, на якій укладено угоду. Сума плати за охорону і супроводження вантажу в даному випадку не помічається, замість неї вноситься відмітка "Угода N ___" з вказівкою номера і дати угоди, зазначених послуг по охороні і супроводженню.

6. Плата за охорону вантажів, які супроводжуються і охороняються особовим складом і засобами відомчої воєнізованої охорони, стягується:

6.1. При внутрішніх перевезеннях:

- на станції відправлення - з вантажовідправника за відстань по Україні;

6.2. При міжнародних перевезеннях:

- при вивозі на станції відправлення - з вантажовідправника за відстань по Україні;

- при ввозі на станції призначення - з вантажоодержувача за відстань у межах України;

- через розрахунковий центр за перевезення, які оплачуються експедиторською організацією.

7. Остаточні розрахунки між залізницею і вантажоодержувачем за охорону вантажів, які супроводжуються силами і засобами відомчої воєнізованої охорони, провадяться на станції призначення.

8. Плата за охорону і супроводження вантажів, сума якої вказана в перевізному документі, стягується технологічним центром по обробці перевізних документів (ТехПД), центром розрахунків за перевезення вантажів і пасажирів (РЦП) з вантажовідправника, вантажоотримувача або експедиторської організації та перераховується на доходний рахунок залізниці, Укрзалізниці з подальшим перерахуванням на розрахунковий рахунок служб воєнізованої відомчої охорони. Якщо платник розраховується за перевезення вантажу готівкою, то і за супроводження, за охорону розрахунок провадиться готівкою відповідно до чинного законодавства на станції відправлення або призначення.

9. Розподіл суми плати за охорону і супроводження вантажу, проставленої в перевізному документі, провадиться через інформаційно-обчислювальний центр (ІОЦ), фінансово-економічну службу залізниці, головний інформаційно-обчислювальний центр (ГІОЦ), фінансово-економічне управління Укрзалізниці окремо від провізних розрахунків пропорційно тарифній відстані, пройденій вантажем між стиковими пунктами залізниць.

10. Залізниця, яка одержала плату за охорону і супроводження вантажу, по закінченні звітного місяця, повинна перерахувати причетним залізницям належну їм суму цієї плати. Претензії вантажовідправників, вантажоодержувачів і експедиторських організацій по стягненій платі приймає залізниця, на якій укладена угода за охорону і супроводження вантажів.

11. Плата за охорону і супроводження вантажів особовим складом і засобами відомчої воєнізованої охорони на залізничному транспорті стягується по тарифах, встановлених Міністерством транспорту за погодженням з Міністерством економіки.

12. За домовленістю сторін, якщо для належної охорони вантажів необхідні спеціальні вагони, додаткове супроводження, засоби індивідуального захисту, сигналізація і зв'язок, плата за супроводження і охорону встановлюється на договірній основі.

13. Залізниці несуть відповідальність перед вантажовідправниками за збереження вантажів, прийнятих під охорону і супроводження відомчою воєнізованою охороною на залізничному транспорті, згідно з Статутом залізниць і Правилами перевезення вантажів.

Начальник Головного комерційного управління Л.М.Петренко

Начальник Головного фінансово-економічного управління К.Г.Опатерний

Начальник Управління відомчої воєнізованої охорони Ю.Ф.Потетюев