МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

НАКАЗ
25.05.2006 N 319

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
9 червня 2006 р. за N 696/12570

Про затвердження норм
робочого часу для працівників
закладів та установ охорони здоров'я

( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства
охорони здоров'я
N 580 від 28.08.20
06 )

Відповідно до статті 51 Кодексу законів про працю України ( 322-08 ) (із змінами), пункту "з" статті 77 Основ законодавства України про охорону здоров'я ( 2801-12 ) (із змінами) наказую:

1. Установити такі норми робочого часу для працівників закладів та установ охорони здоров'я:

1.1. 38,5 години на тиждень для керівників структурних підрозділів (відділень, відділів, лабораторій, кабінетів тощо) з числа лікарів та фахівців з базовою та неповною вищою освітою, керівників закладів охорони здоров'я з числа фахівців з базовою та неповною вищою освітою, лікарів та фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою (середнього медичного персоналу), медичних реєстраторів, дезінфекторів закладів охорони здоров'я (структурних підрозділів) за винятком тих, хто працює у шкідливих умовах праці:

- лікарняних, санаторно-курортних закладів, профілакторіїв;

- амбулаторно-поліклінічних закладів (за винятком лікарів, зайнятих виключно амбулаторним прийомом хворих);

- закладів переливання крові, швидкої та екстреної і консультативної медичної допомоги, медицини катастроф;

- санітарно-профілактичних закладів;

- молочних кухонь, будинків дитини, дитячих будинків;

- шкіл, дитячих садків (ясел), ліцеїв, коледжів, інших закладів та установ освіти і соціального захисту населення;

- інформаційно-аналітичних центрів медичної статистики;

- бюро судово-медичної експертизи;

- клінік, лабораторій та інших структурних підрозділів охорони здоров'я науково-дослідних інститутів, вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації. ( Підпункт 1.1 пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я N 580 від 28.08.2006 )

1.2. 33 години на тиждень для лікарів, зайнятих виключно амбулаторним прийомом хворих:

- амбулаторно-поліклінічних закладів;

- амбулаторно-поліклінічних підрозділів лікувально-профілактичних закладів, пунктів охорони здоров'я (здоровпунктів), фельдшерських та фельдшерсько-акушерських пунктів ( у тому числі сільських та селищних рад);

- центрів (бюро) медико-соціальної експертизи, лікарсько-консультаційних комісій;

- лікарів та середнього медичного персоналу, які працюють на протязі всього робочого часу на медичних генераторах ультракороткохвильової частоти потужністю більше ніж 200 ват.

У ті дні, коли згідно з графіком роботи або правилами внутрішнього трудового розпорядку ці лікарі працюють у стаціонарі (чергування), на дільниці, проводять санітарно-просвітню та профілактичну роботу, диспансеризацію, тривалість їх робочого дня встановлюється за пунктом 1.1 цього наказу.

1.3. 40 годин на тиждень:

- для керівників закладів та установ охорони здоров'я, їх заступників, головних бухгалтерів та їх заступників, керівників відділів, служб та інших підрозділів (за винятком лікарів та фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою - керівників структурних підрозділів та закладів охорони здоров'я, у тому числі амбулаторно-поліклінічних), головних фахівців (головних медичних сестер, головних фельдшерів, головних інженерів, головних енергетиків, головних технологів тощо), фахівців, технічних службовців та робітників (за винятком тих, хто працює у шкідливих умовах праці);

- для провізорів, фармацевтів аптек, зайнятих тільки відпусканням ліків та інших товарів аптечного асортименту;

- для молодших медичних сестер, молодших медичних сестер з догляду за хворими, сестер-господарок (за винятком тих, хто працює із шкідливими умовами праці).

1.4. 18 годин на тиждень:

- для вчителів I-XII класів шкіл, вчителів-дефектологів та логопедів, вчителів-логопедів закладів охорони здоров'я (крім будинків дитини). ( Підпункт 1.4 пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я N 580 від 28.08.2006 )

1.5. 20 годин на тиждень:

- для завідувачів логопедичних пунктів, логопедів, вчителів-логопедів будинків дитини. ( Підпункт 1.5 пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я N 580 від 28.08.2006 )

1.6. 24 години на тиждень:

- для музичних керівників, концертмейстерів, акомпаніаторів, культорганізаторів.

1.7. 25 годин на тиждень:

- для вихователів будинків дитини (груп) для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку;

30 годин на тиждень:

- для вихователів закладів охорони здоров'я та будинків дитини.

Для педагогічних працівників норма робочого часу на тиждень встановлена з урахуванням педагогічної (викладацької) роботи, що відповідає тарифній ставці. ( Підпункт 1.7 пункту 1 в редакції Наказу Міністерства охорони здоров'я N 580 від 28.08.2006 )

1.8. 36 годин на тиждень:

- для вихователів-методистів закладів охорони здоров'я. ( Підпункт 1.8 пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я N 580 від 28.08.2006 )

2. Перелік професій і посад, для яких застосовується ненормований робочий день, установлюється колективним договором.

3. Напередодні вихідних днів при шестиденному робочому тижні тривалість роботи не може перевищувати 5 годин (стаття 53 Кодексу законів про працю України ( 322-08 ).

4. Норми робочого часу, установлені в цьому наказі, застосовуються для медичних працівників незалежно від відомчого підпорядкування та форм власності.

5. Для працівників, які працюють у закладах (структурних підрозділах) і на посадах у шкідливих умовах праці, установлюється скорочена тривалість робочого тижня відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2001 року N 163 "Про затвердження Переліку виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня", на підставі результатів атестації робочих місць, порядок проведення якої затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 1992 року N 442 "Про Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці".

6. Уважати такою, що не застосовується на території України, постанову Ради Народних Комісарів СРСР від 11 грудня 1940 року N 2499 "Про тривалість робочого дня медичних працівників".

7. Директору Департаменту економіки, фінансів та майнових відносин Карамушці Л.І. забезпечити державну реєстрацію наказу в Міністерстві юстиції України.

8. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Міністра охорони здоров'я України Весельського В.Л.

Міністр Ю.Поляченко

Погоджено:

Заступник Міністра праці та
соціальної політики України В.І.Тьоткін

Перший заступник Міністра освіти
і науки України Б.М.Жебровський

Голова Центрального комітету профспілки
працівників охорони здоров'я України Т.Л.Казаріна