МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

Затверджено
Наказ Міністерства охорони
здоров'я України
13.02.2006 N
67

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
2 березня 2006 р. за N 222/12096

Інструкція
щодо заповнення форми первинної облікової
документації N 010/о "Журнал запису
пологів у стаціонарі"

1. Ця форма є одним з основних документів пологового будинку (відділення) незалежно від відомчої підпорядкованості і форми власності, що містить відомості про пологи, проведені в стаціонарі в термін вагітності з 22 тижнів і більше, про знеболювання пологів, про ускладнення у вагітних у пологах (екстрагенітальні захворювання), про допомогу, яка надана під час пологів, операції, а також дані про новонароджених (живий, мертвий).

У даний журнал заносяться всі відомості про породіль, які доставлені в акушерський стаціонар у III періоді пологів (з відміткою в журналі про те, що жінка госпіталізована після народження дитини з невідділеним послідом).

2. Журнал прошивається, скріплюється печаткою лікувального закладу, сторінки номеруються.

3. Журнал ведеться в пологовій кімнаті акушеркою під контролем лікаря. Журнал заповнюється ручкою розбірливим почерком.

Неправильно заповнені дані закреслюються, робиться запис "анульовано" і ставиться підпис особи, яка зробила запис, а також ставиться підпис завідувача відділу, який скріплюється печаткою лікувального закладу.

4. Графи 1-6: дата і час надходження в пологовий зал, номер історії пологів, прізвище, ім'я, по батькові, вік, місце проживання заповнюються на підставі запису в "Історії пологів" (форма N 096/о).

Породілля, яка госпіталізована в стаціонар після народження дитини з відділеним послідом, у журнал не вписується. Дані про госпіталізацію такої породіллі заносяться лише в "Журнал обліку приймання вагітних, роділь та породіль" (форма N 002/о).

5. Графи 7-10: медикаментозне знеболювання, ускладнення та екстрагенітальна патологія, операції або акушерська допомога в пологах, дата і час пологів заповнюються під час перебування жінки в пологовому залі.

6. У графі 11 при реєстрації багатоплідних пологів відомості про новонароджених заповнюються окремими рядками на кожного з новонароджених.

7. У графі 12 указується відділення, у яке після пологів відправлена породілля (новонароджений).

8. У графі 13 розбірливо вказуються прізвище, ім'я та по батькові лікаря, акушерки, які приймали пологи, та їх підпис.

9. Термін зберігання журналу - 50 років.

Начальник відділу охорони здоров'я матерів та дітей МОЗ України Н.Я.Жилка

Начальник Центру медичної статистики МОЗ України М.В.Голубчиков