Увага! Це є застаріла редакція документа. На останню редакцію

ПРАВЛІННЯ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ ВІД НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ
НА ВИРОБНИЦТВІ ТА ПРОФЕСІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
27.03.2003 N 19

Про затвердження Порядку проведення конкурсного
відбору банків для розміщення тимчасово вільних
коштів Фонду соціального страхування від нещасних
випадків на виробництві та професійних захворювань
України, у тому числі резерву коштів Фонду,
на вкладних (депозитних) рахунках

Відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України з питань загальнообов'язкового державного соціального страхування" від 17 січня 2002 року N 2980-III та постанови Кабінету Міністрів України від 22 січня 2003 року N 111 правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України постановляє:

1. Затвердити Порядок проведення конкурсного відбору банків для розміщення тимчасово вільних коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, у тому числі резерву коштів Фонду, на вкладних (депозитних) рахунках.

2. Підтримати пропозиції Кабінету Міністрів України про спрямування тимчасово вільних коштів, у тому числі резерву коштів Фонду, на придбання державних цінних паперів з метою збільшення додаткових надходжень коштів до Фонду.

3. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на постійну комісію правління Фонду з питань членства, страхових тарифів та бюджету Фонду.

Голова правління Г.Ольховець

Затверджено
Постанова правління Фонду
соціального страхування
від нещасних випадків
на виробництві
та професійних захворювань
України
27.03.2003 N 19

Порядок
проведення конкурсного відбору банків
для розміщення тимчасово вільних коштів Фонду
соціального страхування від нещасних випадків
на виробництві та професійних захворювань України,
у тому числі резерву коштів Фонду, на вкладних
(депозитних) рахунках

Загальні положення

1. Цей Порядок визначає процедуру підготовки і проведення Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі - Фонд) конкурсного відбору банків для розміщення тимчасово вільних коштів Фонду, у тому числі резерву коштів Фонду.

2. У цьому Порядку використовуються такі терміни і поняття:

- конкурс - спосіб відбору банківських установ з метою забезпечення найбільш ефективного розміщення тимчасово вільних коштів Фонду, у тому числі резерву коштів Фонду, на вкладних (депозитних) рахунках;

- конкурсна комісія - комісія, яка забезпечує підготовку та проведення конкурсу;

- конкурсна документація - пакет документів, що містить конкурсне завдання;

- конкурсне завдання - умови розміщення коштів, які повинні забезпечити учасники конкурсу;

- конкурсна пропозиція - пропозиція щодо виконання конкурсного завдання;

- претендент - банківська установа, яка надала конкурсну пропозицію на участь в конкурсі на право розміщення тимчасово вільних коштів Фонду на вкладних (депозитних) рахунках.

Порядок оголошення конкурсу

3. Рішення про проведення конкурсу приймається правлінням Фонду. Рішення про проведення конкурсу повинно містити:

- розміри тимчасово вільних коштів для розміщення на вкладних (депозитних) рахунках;

- порядок розподілу сум тимчасово вільних коштів між переможцями конкурсу;

- вимоги до претендентів, які можуть взяти участь у конкурсі;

- критерії та порядок визначення переможців конкурсу.

4. Для проведення конкурсу правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України утворює конкурсну комісію у складі не менше ніж 9 осіб.

До складу конкурсної комісії входять представники наглядової ради Фонду та правління Фонду, директор виконавчої дирекції Фонду або його заступник, представник юридичного управління центрального апарату виконавчої дирекції Фонду та представник фінансового відділу центрального апарату виконавчої дирекції Фонду, а також представник Національного банку (за згодою).

5. Перше засідання конкурсної комісії проводиться не пізніше ніж протягом 10 робочих днів після затвердження правлінням складу комісії, наступні засідання - у визначені комісією терміни.

На першому засіданні конкурсна комісія обирає з числа її членів голову та секретаря комісії. Голова конкурсної комісії обирається з числа представників наглядової ради Фонду або правління Фонду. Секретарем комісії призначається представник фінансового відділу центрального апарату виконавчої дирекції Фонду.

Засідання комісії вважається правоможним, якщо на ньому присутні не менше ніж дві третини її членів. Рішення комісії приймається простою більшістю голосів членів комісії, присутніх на її засіданні. При рівності голосів "за" та "проти" голос голови комісії дорівнюється двом голосам.

Рішення конкурсної комісії оформляється протоколом, який підписується головою та секретарем конкурсної комісії. У разі незгоди члена комісії з її рішенням він може письмово викласти свою позицію, яка додається до протоколу засідання комісії.

6. До компетенції конкурсної комісії належить:

- визначення дати проведення конкурсу та кінцевої дати подання конкурсної документації;

- затвердження конкурсного завдання, форми заяви на участь у конкурсі, змісту оголошення про проведення конкурсу;

- визначення адреси, за якою подаються документи на конкурс;

- одержання та реєстрація конкурсної документації у порядку, визначеному комісією;

- проведення конкурсу;

- визначення переможців конкурсу та подання відповідного протоколу правлінню Фонду на затвердження.

Конкурсна документація

7. Для участі в конкурсі установа комерційного банку подає конкурсній комісії таку документацію:

- заяву на участь у конкурсі;

- довіреність на ім'я особи, яка представлятиме інтереси претендента під час проведення конкурсу;

- нотаріально або в установленому порядку засвідчені копії засновницьких документів, банківської ліцензії Національного банку на здійснення банківських операцій з приймання вкладів (депозитів);

- останній аудиторський висновок про фінансовий стан;

- інформацію про фінансовий стан претендента на перше число кварталу, у якому подаються документи, та підтвердження Національного банку про її відповідність фінансовому звіту;

- інформацію Національного банку щодо відсутності протягом останніх шести місяців порушень обов'язкових економічних нормативів, установлених Національним банком;

- конкурсну пропозицію.

8. Конкурсна документація складається державною мовою. Конкурсна документація, що надійшла після встановленого в оголошенні про проведення конкурсу кінцевого терміну, не розглядається.

Секретар конкурсної комісії реєструє конкурсну документацію та видає претенденту довідку із зазначенням дати і часу реєстрації. Претендент засвідчує в книзі реєстрації своїм підписом факт прийняття в нього конкурсної документації.

Претендент має право відкликати конкурсну документацію до початку конкурсу, повідомивши про це комісію письмово.

9. На наступний день після закінчення кінцевого терміну подання конкурсної документації конкурсна комісія проводить засідання, на якому розкриває конверти з конкурсною документацією та дає оцінку конкурсним пропозиціям. За наявності вичерпної інформації рішення про визначення переможців приймається комісією протягом трьох робочих днів з моменту відкриття конвертів.

У разі коли інформація, що міститься у конкурсній документації, є недостатньою для прийняття рішення про визначення переможців, конкурсна комісія має право звертатися до претендентів за роз'ясненнями та наданням додаткової інформації стосовно виконання конкурсного завдання. При цьому термін подання додаткової інформації не може перевищувати 10 робочих днів з дня відкриття конвертів з конкурсною документацією.

Визначення переможця конкурсу

10. Переможцями конкурсу визнаються не менше ніж три претенденти, пропозиції яких відповідають умовам конкурсного завдання та одержали найвищу оцінку. Рішення конкурсної комісії набирає чинності з моменту затвердження його правлінням Фонду.

При наявності менше ніж трьох претендентів конкурс вважається таким, що не відбувся, про що конкурсна комісія повідомляє правління Фонду.

11. Рішення правління Фонду про затвердження протоколу визначення переможців конкурсу є підставою для укладання виконавчою дирекцією Фонду договору з переможцями конкурсу. Договір повинен бути укладений не пізніше ніж протягом 10 робочих днів після затвердження протоколу визначення переможців конкурсу правлінням Фонду.

У разі коли договір не укладено протягом зазначеного терміну, конкурсна комісія може продовжити термін його укладення, але не більше ніж на 15 робочих днів, або скасувати, якщо визначено більше трьох переможців і з трьома з них укладено договір. Оголошення нового конкурсу є необов'язковим.

12. Про результати конкурсу конкурсна комісія письмово повідомляє всіх його учасників протягом 10 робочих днів з дня визначення переможців та публікує інформацію про результати конкурсу в тому ж порядку, в якому було оголошено конкурс.

Прикінцеві положення

13. Конкурсна документація зберігається виконавчою дирекцією Фонду протягом трьох років після закінчення терміну дії заключених договорів.

14. Організаційне забезпечення проведення конкурсу та роз'яснення щодо застосування цього Порядку покладаються на виконавчу дирекцією Фонду.