Документ втратив чиннiсть!

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ
25.11.2005 N 380

Зареєстровано в
Міністерстві юстиції України
13 грудня 2005 р. за N 1491/11771

(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Державної служби статистики України
N 197 від 23.06.20
14)

Про затвердження Інструкції щодо заповнення форми
державного статистичного спостереження N 1-ПЕ

Відповідно до статті 14 Закону України "Про державну статистику" ( 2614-12 ), з метою удосконалення державних статистичних спостережень щодо промислової діяльності наказую:

1. Затвердити Інструкцію щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 1-ПЕ "Місячний звіт про економічні показники за видами економічної діяльності, що відносяться до добувної, обробної промисловості, виробництва і розподілення електроенергії, газу, тепла та води" (далі - Інструкція), що додається, та ввести її в дію з 1 січня 2006 року.

2. Адміністративно-господарському департаменту (Царський В.I.) забезпечити контроль за своєчасним виготовленням та доставкою Інструкції на адреси головних управлінь статистики в Автономній Республіці Крим, областях, місті Києві та Управління статистики у місті Севастополі.

3. Департаменту фінансового забезпечення, бухгалтерського обліку та звітності (Кучіна I.Ю.) забезпечити фінансування робіт з виготовлення та доставки Інструкції.

4. Визнати такою, що втратила чинність з 1 січня 2006 року, Інструкцію щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 1-ПЕ "Місячний звіт про економічні показники за видами економічної діяльності, що відносяться до добувної, обробної промисловості, виробництва і розподілення електроенергії, газу, тепла та води", затверджено наказом Держкомстату України від 30.04.2004 N 261 та зареєстровану в Міністерстві юстиції України 27.05.2004 за N 675/9274 (зі змінами та доповненнями).

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Головка В.А.

Голова О.Г.Осауленко

Затверджено
Наказ Держкомстату України
25.11.2005 N 380

Інструкція
щодо заповнення форми державного статистичного
спостереження N 1-ПЕ "Місячний звіт
про економічні показники за видами економічної
діяльності, що відносяться до добувної, обробної
промисловості, виробництва і розподілення
електроенергії, газу, тепла та води"

1. Розподіл за видами економічної діяльності

1.1. Дані щодо промислової діяльності підприємства (сума за секціями "С", "D", "Е" КВЕД розподіляються за видами діяльності, які здійснював респондент у звітному місяці. Інформація наводиться відповідно до три-, чотиризначних кодів КВЕД згідно з Переліком видів економічної діяльності, що за КВЕД належать до секцій "С", "D", "Е", за якими наводяться дані у формі N 1-ПЕ (додаток). Сума значень показників за всіма видами промислової діяльності має дорівнювати загальній величині щодо промисловості (графа 1). Якщо кількість граф у бланку для відображення всіх видів промислової діяльності підприємства буде недостатньою для надання звіту, слід скористатись додатковим бланком форми N 1-ПЕ.

Для визначення наповнення заданих видів діяльності слід керуватися додатком 1 до форми N 1-ПЕ місячна та фрагментами Номенклатури продукції промисловості, яка затверджена наказом Держкомстату від 30.08.2002 N 320 (зі змінами та доповненнями).

Якщо окремі показники звіту, зокрема кількість працівників, неможливо однозначно розподілити за видами економічної діяльності, здійснюється розрахунковий (умовний) розподіл.

1.2. Середня кількість працівників розподіляється за всіма видами виробничої діяльності, якою вони були зайняті, уключаючи ті спеціалізовані підрозділи, які виробляли продукцію для власних промислово-виробничих потреб або для своїх непромислових підрозділів. Наприклад, підприємство виробляє борошно, яке не реалізується на сторону, а використовується для випічки хлібобулочних виробів на цьому самому підприємстві, здійснює пошиття спецодягу для своїх працівників. У цьому разі кількість працівників розподіляється за видами діяльності "Виробництво круп та борошна" (15.61) та "Виробництво хлібобулочних виробів" (15.81), "Виробництво одягу з текстилю" (18.2), а реалізована продукція наводиться тільки за кодом 15.81.

Особи, які займалися у звітному періоді декількома видами діяльності, відносяться до того з них, де вони відпрацювали більше часу.

Кількість працівників розподіляється за всіма видами промислової діяльності, до яких належить продукція (роботи, послуги), що вироблялась у звітному місяці. Тобто розподіл працівників здійснюється, виходячи з виробництва продукції і безпосередньо не пов'язується з відображенням за видами діяльності показників щодо обсягів замовлень та реалізації. Наприклад, у звітному місяці певний вид продукції не вироблявся, але здійснювалась реалізація такої продукції, виробленої у минулих періодах. У цьому разі за видом діяльності, до якого належить ця продукція, наводяться дані щодо обсягу реалізації (рядок 10), а кількість працівників за цим видом діяльності у звіті не відображається. У разі, якщо працівники підприємства з декількома філіями (іншими структурними підрозділами), що складають звіт окремо, протягом звітного місяця були зайняті в декількох зазначених підрозділах, їх кількість відображається у звіті тільки одного підрозділу, як правило, того, де вони мають постійне робоче місце.

Кількість працівників апарату управління та допоміжних підрозділів (бухгалтерія, склади, обчислювальні центри, підрозділи з виконання ремонту та технічного обслуговування власного обладнання, відділи збуту тощо), які безпосередньо не виготовляють продукцію, розподіляється за видами діяльності в залежності від того, до складу витрат якої продукції переважно зараховуються витрати на утримання цих працівників.

Якщо підприємство тимчасово припинило діяльність, при складанні звіту робиться умовний розподіл за видами діяльності, виходячи з постійного місця роботи працівників. При цьому в разі, коли на підприємстві залишається незначна кількість працюючих, які зайняті переважно реалізацією продукції, випущеної у минулих періодах, їх кількість відображається за основним видом діяльності підприємства.

2. Обсяг реалізованої промислової продукції, робіт, послуг (оборот)

2.1. У рядку 10 наводиться обсяг реалізації (оборот) від промислової діяльності, який визначається за ціною продажу відвантаженої за межі підприємства готової продукції (виконаних робіт, послуг), що зазначена в оформлених як підстава для розрахунку з покупцями (замовниками) документах (включаючи продукцію (роботи, послуги) за бартерним контрактом), за винятком непрямих податків (податку на додану вартість, акцизного збору тощо). Продукція визначається реалізованою на момент оформлення документів незалежно від надходження платежів за неї.

До промислової діяльності належить виробництво продукції (робіт, послуг), що класифікується за секціями "С", "D", "Е" КВЕД.

2.2. До складу показника включається вартість реалізованої у звітному періоді промислової продукції власного виробництва та виконаних робіт, послуг промислового характеру на замовлення зі сторони, вартість реалізованих відходів промислового виробництва.

2.3. До обсягу реалізованої продукції (робіт, послуг) не включається дохід, одержаний від непромислових видів діяльності, зокрема від:

- перепродажу покупних матеріалів, напівфабрикатів, виробів, які відпускаються на сторону без додаткової промислової обробки на даному підприємстві (навіть якщо перевіряється їх якість, здійснюється розлив у пляшки, розфасування, пакування та інші подібні операції);

- проведення технічного контролю, лабораторних аналізів, випробувань продукції і т.ін.;

- реалізації науково-технічної продукції;

- надання транспортних, вантажно-розвантажувальних послуг та послуг з охолодження продукції;

- діяльності із закупівлі, очищення, охолодження та теплової обробки молока, що реалізується на молокопереробні підприємства;

- надання послуг з ремонту (уключаючи гарантійний) автомобілів та товарів побутового призначення;

- реалізації купованих металевих і неметалевих відходів (металобрухту, макулатури тощо) без додаткової механічної, хімічної, термічної обробки, у результаті якої вони можуть бути безпосередньо використані для виробництва з них нових виробів (навіть якщо зібрані відходи піддано чищенню, сортуванню, пакуванню);

- продажу іноземної валюти, доходів від торгових марок, патентів тощо, що враховуються за статтею "інші операційні доходи".

До обсягу обороту не включаються поставки продукції між філіями, відділеннями, іншими структурними підрозділами без статусу юридичної особи, які входять до складу одного й того самого підприємства.

У рядку 10 не відображаються обсяги реалізації промислової продукції, виробленої на давальницьких умовах на інших підприємствах.

2.4. Оцінка реалізованої промислової продукції (робіт, послуг) здійснюється у відпускних цінах підприємств без ПДВ, акцизів, інших непрямих податків та оптових скидок з відпускної ціни.

До обсягу реалізованої продукції (робіт, послуг) включаються всі витрати з транспортування, пакування і т.ін., що здійснюються власними силами підприємства, навіть якщо вони в рахунках до сплати вказані окремо. У разі, коли такі послуги здійснюються сторонніми організаціями, їх вартість не повинна включатись до обсягу реалізації продукції.

До обсягу реалізованої продукції не включаються суми цільових надходжень (дотацій) на виробництво, суми попередньої оплати продукції (робіт, послуг) та авансові платежі.

2.5. Продукція, що поставляється на експорт, обраховується за контрактними цінами, перерахованими у гривні за курсом Національного банку України на дату її відвантаження, за винятком вартості послуг сторонніх організацій з доставки продукції від станції відправлення до станції призначення. Курсові різниці між оцінкою вартості продукції на дату відвантаження і дату надходження коштів, а також на дату здійснення передоплати і фактичного відвантаження в обсязі реалізації продукції не враховуються.

Якщо продукція (послуги) сплачується покупцем за іншими цінами (нижчими, вищими), ніж було зазначено в розрахункових документах, на момент її відвантаження, дані звіту про обсяги обороту не коригуються.

3. Надходження замовлень на виробництво промислової продукції, виконання робіт, послуг

3.1. У рядку 11 наводяться дані про вартість усіх прийнятих за звітний місяць замовлень на виробництво промислової продукції як з власної (покупної), так і з давальницької сировини, виконання робіт, послуг промислового характеру тільки за видами діяльності обробної промисловості, відміченими в переліку, що додається, позначкою "|/".

Договором про виконання замовлення вважається як підписаний сторонами документ, так і договір, укладений шляхом обміну листами, телеграмами, телефонограмами, через факсимільний та електронний зв'язок або іншим способом, що дає змогу встановити факт надходження документа від замовника.

3.2. Якщо в замовленні міститься інформація тільки про кількість продукції, то обчислення її вартості здійснюється на основі прийнятих для даної угоди цін поточного дня на момент надходження замовлення. При цьому у звіті наводиться вся вартість замовлення незалежно від тривалості періоду, на який укладається договір. Якщо продукція фактично відвантажена за іншими (нижчими, вищими) цінами, ніж це було передбачено договором, дані про вартість замовлення не коригуються. У разі анулювання замовлення, одержаного в попередні місяці звітного року, надаються (у письмовій формі) коректури, де вказується місяць звітування про це замовлення.

3.3. До цього показника включається також обсяг продажу зі складу за умови, якщо надходження замовлення і видача продукції збігаються у часі. Відвантаження продукції за договорами, укладеними в попередні роки, до обсягу надходження замовлень не включається.

3.4. До надходження замовлень не належать:

- замовлення на непромислову продукцію (роботи, послуги);

- замовлення на поставку покупних виробів без додаткової обробки (перепродаж);

- замовлення на поставку відходів промислового виробництва;

- замовлення на поставку товарів і надання послуг у рамках одного й того самого підприємства - юридичної особи.

3.5. З даних рядка 11 у рядку 12 наводиться обсяг іноземних замовлень (одержаних від замовників-нерезидентів України безпосередньо або через посередників).

4. Середня кількість працівників промислової діяльності

4.1. У рядку 13 наводиться середня кількість працівників (уключаючи штатних працівників та працюючих за цивільно-правовими договорами, а також зовнішніх сумісників), зайнятих у видах діяльності, які за КВЕД відносяться до добувної, обробної промисловості та виробництва і розподілення електроенергії, тепла, газу і води (секції "С", "D", "Е").

4.2. Уключаються до цього показника також працівники, зайняті допоміжною діяльністю, яка існує виключно для обслуговування (підтримання) основного та другорядних видів промислової діяльності: у бухгалтерії, на складі, ремонтному підрозділі, який обслуговує виробниче обладнання підприємства, відділах збуту, кадрів і т.ін.

4.3. Не включається до даних рядка 13 кількість працівників непромислових видів діяльності: відокремленого апарату управління та відокремлених науково-дослідних, проектно-конструкторських підрозділів, а також структурних підрозділів, зайнятих ремонтом автомобільного транспорту, рекультивацією земель, лісозаготівлею, обслуговуванням холодильників для надання послуг стороннім організаціям із зберігання і охолодження продукції, об'єктів соціальної сфери і охорони здоров'я та інших непромислових підрозділів, що перебувають на балансі підприємства.

4.4. Показник "середня кількість працівників промислової діяльності (уключаючи штатних працівників та працюючих за цивільно-правовими договорами, а також зовнішніх сумісників)" розраховується відповідно до порядку, викладеного в розділі 3 Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Держкомстату України від 28.09.2005 N 286, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 30.11.2005 за N 1442/11722.

5. Дані щодо відпрацьованого часу

5.1. У рядку 14 дані про кількість відпрацьованих людино-годин працівниками (уключаючи штатних працівників та працюючих за цивільно-правовими договорами, а також зовнішніх сумісників), зайнятими у виробництві з тривалим циклом, наводяться за видами діяльності, які відмічені в переліку, що додається, позначкою "|/ |/".

5.2. До відпрацьованих людино-годин належать людино-години, які фактично відпрацьовані працівниками, зайнятими на виготовленні продукції з тривалим циклом виробництва (без урахування іншої промислової продукції (робіт, послуг), що виробляється підприємством), уключаючи тих, що працювали неповний робочий день або тиждень, та відпрацьовані в порядку надурочної роботи у святкові та неробочі дні понад місячну норму (поза графіком).

5.3. Не належать до відпрацьованих людино-годин: внутрішньо-змінні простої, години перерв у роботі, години скорочення тривалості роботи працівників, молодших 18 років, інші внутрішньо-змінні перерви в роботі, передбачені законодавством.

Начальник управління статистики промисловості
департаменту статистики виробництва Л.М.Лісова

Додаток
до пункту 1.1 Інструкції
щодо заповнення форми
державного статистичного
спостереження N 1-ПЕ
"Місячний звіт
про економічні показники
за видами економічної
діяльності, що відносяться
до добувної, обробної
промисловості, виробництва
і розподілення
електроенергії, газу, тепла
та води"

Перелік
видів економічної діяльності, що за КВЕД
відносяться до секцій "С", "D", "Е", за якими
наводяться дані у формі N 1-ПЕ

--------------------------------------------------------------------------
|Код за КВЕД | Коротке найменування виду діяльності |
| | |
|---------------+--------------------------------------------------------|
| А | Б |
|---------------+--------------------------------------------------------|
| | Добувна промисловість (секція "С") |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|10.1 |Добування, збагачення та агломерація кам'яного вугілля |
| |(включає добування, збагачення, калібрування, сортування|
| |та подрібнення кам'яного вугілля, виробництво брикетів |
| |та окатишів; не включає виробництво коксопродуктів |
| |/23.1/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|10.2 |Добування, збагачення та агломерація лігніту (бурого |
| |вугілля) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|10.3 |Добування та агломерація торфу (включає добування, |
| |висушування торфу, виробництво торф'яних брикетів; не |
| |включає виробництво виробів з торфу /26.8/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|11.1 |Добування сирої нафти та природного газу (включає |
| |добування нафти та конденсатів, попутного нафтового |
| |газу, природного газу, підготовку нафти та газу до |
| |транспортування (зневоднення, знесолення, скраплювання і|
| |регазифікацію); не включає виробництво нафтових газів у |
| |процесі нафтопереробки (23.2), паливного газу на |
| |газопереробних заводах /40.2/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|11.2 |Надання послуг, пов'язаних з добуванням нафти і газу |
| |(включає послуги з обслуговування процесу добування |
| |вуглеводнів на договірній основі: спрямоване та |
| |експлуатаційне буріння свердловин, монтаж бурових |
| |установок, забивання та консервування свердловин тощо; |
| |не включає проведення геологорозвідувальних робіт, |
| |розвідувальне буріння свердловин) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|12 |Добування уранової та торієвої руд (у закритому режимі) |
| |(включає добування та первинне збагачення уранової та |
| |торієвої руд, виробництво "жовтого коксу" /концентрату |
| |урану/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|13.1 |Добування залізних руд (включає добування, збагачення та|
| |агломерацію (спікання) залізних руд) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|13.2 |Добування руд кольорових металів (включає добування і |
| |збагачення алюмінієвої і марганцевої руд, міді, свинцю, |
| |цинку, олова, хрому, нікелю, ванадію, золота, срібла, |
| |платини, інших руд кольорових металів; не включає |
| |виробництво оксиду алюмінію, мідного та нікелевого |
| |штейну /27.4/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|

|14.1           |Добування каменю (включає добування та первинне         |
| |оброблення каменю: мармуру, граніту, пісковику, |
| |вапнякового каменю та іншого подібного монументального |
| |чи будівельного каменю; не включає різання, фасонування |
| |та кінцеве оброблення декоративного та будівельного |
| |каменю поза кар'єрами /26.7/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|14.2 |Добування піску та глини (не включає добування |
| |бітумінозного піску (11.1), мінеральної сировини для |
| |хімічної промисловості та виробництва добрив /14.3/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|14.3 |Добування мінеральної сировини для хімічної |
| |промисловості та виробництва добрив (включає добування |
| |природних фосфатів, калійних солей, сірки, сульфатів, |
| |карбонатів барію, боратів, сульфатів магнію; добування і|
| |збагачення залізного та магнітного колчедану, добування |
| |мінеральних барвників та плавикового шпату, гуано; не |
| |включає добування та виробництво солі (14.4), |
| |випалювання піриту (залізного колчедану), виробництво |
| |хімічних добрив та азотних сполук /24.1/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|14.4 |Добування та виробництво солі (не включає опріснення |
| |морської води для виробництва води як основного продукту|
| |/41/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|14.5 |Інші галузі добувної промисловості, не віднесені до |
| |інших угруповань (включає добування підземним та |
| |відкритим способами мінералів та матеріалів, не |
| |віднесених до інших угруповань: абразивних матеріалів, |
| |азбесту, природного графіту, стеатиту (тальку), |
| |польового шпату тощо; дорогоцінного каміння, кварцу, |
| |слюди тощо; природного асфальту та бітуму) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
| | Переробна промисловість (секція "D") |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|15.1 |Виробництво м'яса та м'ясних продуктів (включає забій |
| |худоби, птиці, кролів, диких тварин, одержання та |
| |первинне оброблення шкур (крім свинячих), виробництво |
| |м'яса, м'ясних продуктів та тваринних харчових жирів |
| |(крім тваринного масла /15.5/), нехарчового |
| |м'ясо-кісткового борошна; не включає дублення шкур та |
| |оздоблення шкіри /19.1/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|

|15.2           |Перероблення та консервування риби та рибної продукції  |
| |(включає заморожування, сушіння, копчення, соління, |
| |консервування риби, ракоподібних та молюсків, |
| |виробництво свіжого та охолодженого рибного філе, ікри, |
| |штучної ікри, готових страв та напівфабрикатів з риби, |
| |рибо-рослинних консервів, нехарчового рибного борошна; |
| |не включає виробництво риб'ячого жиру та масел з |
| |морських ссавців (15.41), виробництво концентратів |
| |рибних супів (15.89), виробництво свіжої та охолодженої |
| |риби цілої чи в кусках з кістками /рибне господарство/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|15.3 |Перероблення та консервування овочів та фруктів (не |
| |включає виробництво соків і консервів для дитячого і |
| |дієтичного харчування (15.88), м'ясо-рослинних і |
| |сало-бобових консервів (15.1), цукрових фруктових |
| |сиропів (15.89), глазурованих фруктів /15.84/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|15.41 |Виробництво нерафінованих олії та жирів (включає |
| |виробництво нерафінованої олії з рослинних культур, |
| |нехарчових жирів та масел, риб'ячого жиру та масел з |
| |морських ссавців, виробництво борошна та шроту з |
| |олійного насіння, горіхів чи кісточкових олійних |
| |культур; не включає одержання та очищення смальцю та |
| |інших тваринних харчових жирів (15.1), виробництво |
| |кукурудзяної олії (15.62), ефірної олії /24.6/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|15.42 |Виробництво рафінованої олії та оброблення олії та жирів|
| |(включає виробництво рафінованої олії з рослинних |
| |культур, оброблення жирів та олії: гідрогенізацію, |
| |етерифікацію тощо, але без подальшого перероблення) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|15.43 |Виробництво маргарину та аналогічних харчових жирів |
| |(включає виробництво харчових сумішей жирів та олій, |
| |жирів кондитерських і кулінарних, жирів кормових; не |
| |включає виробництво майонезу /15.87/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|15.5 |Виробництво молочних продуктів та морозива (не включає |
| |виробництво молочних продуктів для дитячого харчування |
| |(/15.88/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|15.61 |Виробництво продуктів борошномельно-круп'яної |
| |промисловості (включає виробництво круп та борошна із |
| |зернових, бобових культур та рису, продуктів із зерна |
| |для сніданків, борошнистих сумішей для випічки; не |
| |включає виробництво сушеного та лущеного гороху |
| |(сільське господарство); борошно з картоплі /15.31/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|15.62 |Виробництво крохмалю та крохмальних продуктів (включає |
| |виробництво крохмалю, глюкози, мальтози, глютеїну |
| |(клейковини), фруктози і сиропу з неї, кукурудзяної |
| |олії) |
|---------------+--------------------------------------------------------|

|15.7           |Виробництво готових кормів для тварин (включає          |
| |виробництво кормів для сільськогосподарських та домашніх|
| |тварин, птиці, риб; не включає виробництво |
| |м'ясо-кісткового борошна (15.1), рибного борошна (15.2),|
| |кормових дріжджів /15.89/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|15.81 |Виробництво хліба та хлібобулочних виробів (включає |
| |також вироби нетривалого зберігання /пироги, тістечка, |
| |торти/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|15.82 |Виробництво сухарів, печива, пирогів, тістечок та інших |
| |хлібобулочних виробів тривалого зберігання |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|15.83 |Виробництво цукру (не включає виробництво глюкози, |
| |глюкозного сиропу, мальтози тощо /15.62/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|15.84 |Виробництво какао, шоколаду та шоколадних і цукристих |
| |кондитерських виробів (не включає виробництво сахарози |
| |/15.83/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|15.85 |Виробництво макаронних виробів (включає також борошняні |
| |вироби з начинкою: вареники, пельмені, готові страви |
| |тощо) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|15.86 |Виробництво чаю та кави (включає перероблення чайних |
| |листків, виробництво гранул, таблеток, плиток, |
| |розфасування чаю в пакування масою не більше 3 кг для |
| |роздрібного продажу, виробництво рослинних чаїв та їх |
| |сумішей, виробництво кави смаженої в зернах, розчинної, |
| |замінників кави та напоїв з кави) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|15.87 |Виробництво прянощів та приправ (включає виробництво і |
| |фасування оброблених прянощів, спецій, соусів (включаючи|
| |майонез), оцту, приправ тощо) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|15.88 |Виробництво продуктів дитячого харчування та дієтичних |
| |продуктів (включає дитяче харчування на молочній, |
| |борошняній основі, плодоовочеві, м'ясні консерви, соки, |
| |інші продукти для малюків та немовлят та дієтичні |
| |продукти) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|15.89 |Виробництво інших харчових продуктів (включає |
| |виробництво заготовок для супів у порошку, кубиках тощо,|
| |дріжджів, яєчного порошку, рослинних екстрактів та |
| |згущувачів харчових, цукрових ароматизованих сиропів, |
| |включаючи фруктові) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|15.91 |Виробництво дистильованих алкогольних напоїв (включає |
| |виробництво дистильованих алкогольних напоїв, готових до|
| |вживання: горілки, лікерів, коньяку, джину тощо, |
| |етилового спирту з вмістом спирту менше 80 об. %; не |
| |включає розлив у пляшки без додаткового перероблення |
| |купованих алкогольних напоїв) |
|---------------+--------------------------------------------------------|

|15.92          |Виробництво етилового спирту із зброджуваних продуктів  |
| |(з вмістом спирту більше 80 об. %) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|15.93 |Виробництво виноградних вин (не включає розлив у пляшки |
| |без додаткового перероблення /витримки/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|15.94 |Виробництво сидру та інших плодово-ягідних вин (не |
| |включає виробництво виноградних вин /15.93/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|15.95 |Виробництво інших напоїв із зброджуваних продуктів |
| |(включає виробництво вермутів та інших вин цього типу) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|15.96 |Виробництво пива (включає також безалкогольне та |
| |слабоалкогольне пиво) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|15.97 |Виробництво солоду (не включає виробництво солодового |
| |екстракту (15.89), смаженого солоду як замінника кави |
| |/15.86/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|15.98 |Виробництво мінеральних вод та інших безалкогольних |
| |напоїв (включає добування з джерел і свердловин та |
| |розлив у пляшки природних та мінеральних вод, |
| |виробництво безалкогольних напоїв, включаючи квас) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|16 |Виробництво тютюнових виробів (не включає вирощування та|
| |первинне оброблення тютюну та махорки /сільське |
| |господарство/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|17.1 |/ |Прядіння текстильних волокон (включає операції з |
| |підготовки та прядіння натуральних, штучних, синтетичних|
| |та змішаних волокон, виробництво швейних ниток; не |
| |включає виробництво хімічних волокон (24.7), скловолокна|
| |(26.1), мінеральної пряжі з азбесту /26.8/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|17.2 |/ |Ткацьке виробництво (включає виробництво тканин з |
| |натуральних, хімічних та змішаних волокон, із |
| |скловолокна; не включає виробництво нетканих матеріалів |
| |(17.53), трикотажного полотна (17.6) та килимів і |
| |килимових виробів /17.51/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|17.3 |/ |Оздоблення тканин та текстильних виробів (включає |
| |послуги з вибілювання, фарбування, набивання, |
| |апретування тканин та текстильних виробів, включаючи |
| |одяг, надані третіми особами) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|17.4 |/ |Виробництво готових текстильних виробів, крім одягу |
| |(включає виробництво ватних, пухових та інших ковдр, |
| |пледів, подушок, постільної, кухонної білизни, гардин, |
| |портьєр, чохлів, тентів, мішків, парашутів і т.ін.; не |
| |включає текстильні вироби технічного призначення |
| |/17.54/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|

|17.51 |/       |Виробництво килимів та килимових виробів (включає       |
| |виробництво килимів та килимових виробів вузликових, |
| |тафтингових та інших; не включає виробництво циновок |
| |(20.5), покриттів для підлоги з корку, гуми та пластмас,|
| |навіть на текстильній основі (20.5, 25.1, 25.2), |
| |лінолеуму та інших твердих непластмасових покриттів для |
| |підлоги /36.6/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|17.52 |/ |Виробництво канатів, мотузок, шпагату та сіток (включає |
| |виробництво канатно-мотузкових виробів, шпагату, тросів,|
| |канатів та аналогічних виробів з текстильних рослинних |
| |волокон з просочуванням, армуванням металізованими |
| |нитками або без обробки, з оболонкою з гуми або |
| |пластмас, шпагатів з синтетичних матеріалів, виробництво|
| |сіток з шпагату, канатів і мотузок та виробів з сіток) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|17.53 |/ |Виробництво нетканих текстильних матеріалів та виробів з|
| |них (включає матеріали неткані без покриття та з |
| |покриттям, шкіри штучні та синтетичні м'які на нетканій |
| |основі, матеріали політурні на нетканій основі) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|17.54 |/ |Виробництво решти текстильних виробів, не віднесених до |
| |інших угруповань (включає виробництво тюлі, мережива, |
| |матеріалів оздоблювальних (тасьми, китиці), фетру, |
| |повсті та виробів з них, ниток та корду гумових з |
| |текстильним покриттям, ниток та пряжі металізованих і |
| |тканин з них, ниток позументних, стрічки декорованої, |
| |тканин кордних для шин, матеріалів та виробів |
| |текстильних для технічних потреб: ґнотів, приводних |
| |пасів тощо) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|17.6 |/ |Виробництво трикотажного полотна (включає виробництво |
| |трикотажних полотен: ворсових (бархату, плюшу тощо), |
| |махрових, ажурних, інших; не включає виробництво тюлі, |
| |мережива (17.54), штучного хутра /18.3/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|17.7 |/ |Виробництво трикотажних виробів (включає виробництво |
| |панчішно-шкарпеткових виробів, светрів, пуловерів, |
| |джемперів та аналогічних виробів машинного чи ручного |
| |в'язання; не включає швейні вироби з трикотажних полотен|
| |/18.2/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|18.1 |/ |Виробництво одягу зі шкіри (включає пошиття одягу з |
| |натуральної шкіри або її замінників; не включає |
| |виробництво шкіряних рукавичок та ременів (18.2), |
| |спортивних шкіряних рукавичок та головних уборів /36.4/)|
|---------------+--------------------------------------------------------|
|18.2 |/ |Виробництво одягу з текстилю (включає верхній та |
| |спідній, спортивний та робочий одяг, доповнення до одягу|
| |з текстилю: носові хустки, краватки, шалі, шарфи, кашне;|
| |етикетки, емблеми; рукавички з текстилю, натуральної чи |
| |штучної шкіри; ремені шкіряні; капелюхи та убори головні|
| |фетрові, хутряні, з інших матеріалів; не включає каски |
| |захисні, гумові шапочки, одяг з хутра, гуми і пластмас |
| |клеєний (18.3, 25.1, 25.2), ремонт одягу) |
|---------------+--------------------------------------------------------|

|18.3 |/        |Вичинення та фарбування хутра; виробництво хутряних     |
| |виробів (не включає виробництво хутряних головних |
| |уборів, одягу та взуття, оздобленого хутром) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|19.1 |/ |Виробництво шкіри (включає виробництво натуральної |
| |шкіри, включаючи оздоблену, металізовану, лаковану, |
| |замші, пергаментних, композиційних шкір; не включає |
| |дублення та вичинення хутряних шкурок (18.3), |
| |виробництво штучної шкіри без застосування натуральної |
| |шкіри /17.5, 24.1, 25.1, 25.2/ ) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|19.2 |/ |Виробництво галантерейних та дорожніх виробів зі шкіри |
| |та інших матеріалів (включає виробництво валіз, дорожніх|
| |сумок і аналогічних виробів, ремінців для годинників |
| |(крім металевих (33.5), лимарно-сідельних виробів, |
| |виробів з натуральної і штучної шкіри для технічних |
| |потреб) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|19.3 |/ |Виробництво взуття (включає виробництво всіх видів |
| |взуття з будь-яких матеріалів та деталей взуття; не |
| |включає виробництво взуття з азбесту (26.8), |
| |ортопедичного взуття /33.1/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|20.1 |/ |Лісопильне та стругальне виробництво; просочування |
| |деревини (включає лісопильне та стругальне виробництво; |
| |виробництво дерев'яних залізничних шпал, покриттів для |
| |підлоги, паркету, борошна та вовни з деревини, сушіння, |
| |просочування та хімічне оброблення деревини |
| |консервантами чи іншими хімікатами; не включає |
| |виробництво гонту, дранки (20.3), лісозаготівлю /лісове |
| |господарство/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|20.2 |/ |Виробництво фанери, плит та панелей, шпону (включає |
| |виробництво лущеного шпону, клеєної фанери, |
| |деревоволокнистих і деревостружкових плит, інших панелей|
| |і плит) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|20.3 |/ |Виробництво дерев'яних будівельних конструкцій та |
| |столярних виробів (включає виробництво дерев'яних |
| |виробів, призначених для будівництва: балок, стропил, |
| |ферм для покрівель, вікон, дверей, драбин, перил, гонту |
| |та дранки, дерев'яних збірних будинків та деталей до |
| |них; не включає виробництво дерев'яних покриттів для |
| |підлоги та паркету незібраних /20.1/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|20.4 |/ |Виробництво дерев'яної тари (включає виробництво |
| |дерев'яних паковальних ящиків, коробок, барабанів, |
| |піддонів, стелажів, діжок, чанів, бочок та інших |
| |бондарних виробів; не включає виробництво дерев'яних |
| |валіз (19.2), виробів з корка, соломки та матеріалів для|
| |плетіння /20.5/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|

|20.5 |/        |Виробництво інших виробів з деревини та корка, соломки і|
| |матеріалів для плетіння (включає виробництво інших |
| |виробів з деревини: ручок та держаків для інструменту, |
| |мітел, щіток; предметів домашнього вжитку та кухонного |
| |посуду; не включає виробництво дерев'яного взуття |
| |(19.3), меблів (36.1), дерев'яних іграшок (36.5), |
| |сірників /36.6/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|21.1 |/ |Виробництво паперової маси, паперу та картону (включає |
| |виробництво хімічної, термомеханічної та |
| |хіміко-термомеханічної деревної маси; біленої, |
| |напівбіленої та небіленої паперової маси, паперу та |
| |картону для подальшого промислового оброблення, |
| |медичного алігніну та паперового полотна з целюлозного |
| |волокна; не включає виробництво гофрованого картону та |
| |паперу /21.2/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|21.2 |/ |Виробництво виробів з паперу та картону (включає |
| |виробництво гофрованого паперу і картону та тари з них, |
| |канцелярських виробів з паперу та картону, паперової |
| |тари, паперових шпалер, шпалер з вініловим покриттям та |
| |на текстильній основі тощо; не включає виробництво |
| |паперу та картону, не розрізаних за форматом (21.1), |
| |гральних карт (36.5), іграшок та ігор з паперу та |
| |картону /36.5/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|22.1 |/ |Видавнича діяльність (включає видання книг, брошур, |
| |атласів, газет, журналів, музичних партитур тощо, випуск|
| |музичних та інших звукозаписів на грамплатівках, |
| |компакт-дисках, дисках DVD і магнітних носіях) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|22.2 |/ |Поліграфічна діяльність; надання допоміжних послуг |
| |(включає друкування газет, журналів, книг, брошур, |
| |музичних партитур тощо та їх оздоблення; допоміжну |
| |поліграфічну діяльність: гравіювання, тиснення матриць, |
| |брайлівський друк тощо; не включає виробництво паперових|
| |етикеток /21.2/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|22.3 |/ |Копіювання записаних носіїв інформації (включає |
| |копіювання на грамплатівки, компакт-диски, диски системи|
| |DVD та магнітні стрічки музичних звукозаписів, фільмів |
| |тощо; тиражування програмного забезпечення з |
| |оригінальної матриці; не включає розповсюдження фільмів)|
|---------------+--------------------------------------------------------|
|23.1 |/ |Виробництво коксу (включає виробництво коксу, коксу |
| |газового, кам'яновугільної та лігнітової смол; не |
| |включає збагачення та агломерацію кам'яного вугілля |
| |(10.1), лігніту (10.2); виробництво пеку та пекового |
| |коксу (24.1), газу коксових печей для газопостачання |
| |/40.2/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|

|23.2 |/        |Виробництво нафтопродуктів (включає виробництво         |
| |моторного палива: бензину, гасу тощо; легкого, |
| |середнього та важкого палива (дизельного), дистилятного |
| |палива, газів, одержаних в процесі нафтоперероблення |
| |(етан, пропан, бутан), уайт-спіриту, вазеліну, парафіну,|
| |продуктів для нафтохімічної промисловості та для |
| |виробництва дорожніх покриттів тощо) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|23.3 |/ |Виробництво ядерних матеріалів (у закритому режимі) |
| |(включає виробництво збагаченого урану, паливних |
| |елементів для ядерних реакторів, радіоактивних елементів|
| |для промислових та медичних потреб; перероблення ядерних|
| |відходів; не включає добування та первинне збагачення |
| |уранових та торієвих руд, виробництво "жовтого коксу" |
| |(концентрату урану) (12), оброблення, захоронення та |
| |зберігання опроміненого обладнання; захоронення та |
| |зберігання відпрацьованого ядерного палива, |
| |радіоактивних елементів промислового призначення тощо; |
| |оброблення і знищення перехідних радіоактивних відходів |
| |лікарень тощо) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|24.1 |/ |Виробництво основної хімічної продукції (включає |
| |виробництво простих та складних промислових газів |
| |(водень, азот, кисень, аргон, неон, діоксид вуглецю, |
| |інші), рідкого і стисненого повітря, медичних газів; |
| |виробництво барвників і пігментів, іншої основної |
| |неорганічної продукції (хімічних елементів, крім металів|
| |і радіоактивних елементів, неорганічних кислот, крім |
| |азотної, лугів та інших неорганічних сполук, крім |
| |аміаку, обпаленого залізного колчедану, інших), інших |
| |основних органічних хімічних речовин (циклічних і |
| |ациклічних вуглеводнів і спиртів, моно - і |
| |полікарбонових кислот, альдегідів, азотних органічних |
| |сполук, деревного вугілля, пеку і пекового коксу, |
| |синтетичних ароматичних речовин; добрив чистих або |
| |змішаних, азотних сполук; пластмас у первинних формах |
| |(полімерів, поліамідів, силіконів тощо); синтетичного |
| |каучуку) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|24.2 |/ |Виробництво агрохімічної продукції (включає виробництво |
| |інсектицидів, гербіцидів тощо, засобів проти |
| |проростання, регуляторів росту рослин та інших |
| |агрохімічних речовин) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|24.3 |/ |Виробництво лаків та фарб (включає виробництво фарб, |
| |емалей, лаків, мастик, ґрунтовок та інших невогнетривких|
| |шпатлівок, розчинників та розріджувачів, художніх та |
| |друкарських фарб; не включає барвники і пігменти (24.1),|
| |чорнила та туш /24.6/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|24.41 |/ |Виробництво основних фармацевтичних продуктів (включає |
| |виробництво медично-активних речовин, включаючи |
| |субстанції для виготовлення лікарських засобів; |
| |перероблення крові) |
|---------------+--------------------------------------------------------|

|24.42 |/       |Виробництво фармацевтичних препаратів і матеріалів      |
| |(включає виробництво готових медичних препаратів, |
| |цементу для стоматології та для відновлення кісткових |
| |тканин, медичної вати, марлі та перев'язувальних |
| |матеріалів, кетгуту, лікувальних трав'яних настоянок, |
| |лікарських препаратів для ветеринарії) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|24.5 |/ |Виробництво мила та мийних засобів, засобів для чищення |
| |та полірування; парфумерних та косметичних засобів |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|24.6 |/ |Виробництво інших хімічних продуктів (включає |
| |виробництво вибухових речовин та піротехнічних виробів; |
| |желатину та його похідних, клеїв та інших речовин для |
| |склеювання, ефірних олій, фотоматеріалів, кіноплівки, |
| |носіїв даних для аудіо - і відеозапису, дисків для |
| |комп'ютерів, інших хімічних продуктів для промислових |
| |потреб: пептонів та їх похідних, хімічно модифікованих |
| |олій та жирів, матеріалів для оброблення текстилю і |
| |шкіри, флюсів, порошків та паст для зварювання і паяння,|
| |активованого вугілля, присадок до мастильних масел, |
| |каталізаторів, антидетонаторів, антифризів, рідин для |
| |гідравлічних передач і гальмових систем, |
| |напівпровідникових матеріалів) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|24.7 |/ |Виробництво штучних та синтетичних волокон (включає |
| |виробництво джгутів із штучних та синтетичних волокон, |
| |штучних та синтетичних штапельних волокон, які не |
| |пройшли процеси підготовки до прядіння, штучних та |
| |синтетичних ниток; не включає прядіння штучних та |
| |синтетичних волокон, виробництво швацьких ниток із |
| |зазначених волокон /17.1/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|25.1 |/ |Виробництво гумових виробів (включає виробництво гумових|
| |шин, покришок та камер, відновлення протектора гумових |
| |шин та покришок, інших виробів з натуральної і |
| |синтетичної гуми: плит, листів, брусів та профілів, |
| |труб, шлангів, рукавів, конвеєрних стрічок та привідних |
| |ременів, санітарно-гігієнічних виробів, предметів одягу,|
| |покриттів для підлоги, прогумованих текстильних виробів,|
| |канатів, матраців тощо; не включає виробництво кордових |
| |тканин (17.54), одягу з прогумованих тканин (18.2), |
| |гумового взуття (19.3), гумових купальних шапочок |
| |(25.2), спортінвентарю з гуми /36.4/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|

|25.2 |/        |Виробництво пластмасових виробів (включає виробництво з |
| |пластмас: плит, штабів, труб, профілів, тари, |
| |будівельних виробів, посуду, головних уборів, одягу, |
| |ізоляційної арматури, фурнітури для меблів, деталей; не |
| |включає виробництво з пластмас оптичних елементів |
| |(33.4), дорожніх виробів (19.2), медичних і |
| |стоматологічних виробів (33.1), меблів (36.1), |
| |спортінвентарю (36.4), ігор та іграшок /36.5/ ) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|26.1 |/ |Виробництво скла та виробів зі скла (включає виробництво|
| |листового скла, його формування та оброблення, |
| |виробництво ємностей зі скла, скловолокна (скловати, |
| |нетканих матеріалів), лабораторних, гігієнічних, |
| |фармацевтичних скляних виробів, оптичного скла, |
| |електроізоляторів і скляної ізоляційної арматури, блоків|
| |для мостіння, трубок, стержнів, колб для ламп тощо, |
| |монтаж, ремонт, обслуговування та формування скляних |
| |труб, трубопроводів на промислових підприємствах; не |
| |включає виробництво іграшок зі скла (36.5), тканин зі |
| |скловолокна (17.2), волоконно-оптичного кабелю (31.3), |
| |волоконних світловодів, оптично оброблених елементів |
| |(33.4), медичних шприців /33.1/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|26.2 |/ |Виробництво керамічних виробів не для будівництва |
| |(включає виробництво керамічних ізоляторів та |
| |ізоляційної арматури, виробів лабораторного, хімічного |
| |та технічного призначення; столового посуду, статуеток, |
| |інших господарських, побутових, декоративних виробів, |
| |санітарно-технічних виробів; виробництво вогнетривких |
| |будівельних розчинів, керамічних виробів (цегла, блоки, |
| |плитки, труби, реторти, тиглі тощо), також виробів, які |
| |містять магнезит, доломіт, хроміт; не включає |
| |виробництво керамічних іграшок (36.5), біжутерії (36.6),|
| |будівельних матеріалів /26.3, 26.4/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|26.3 |/ |Виробництво керамічних плиток та плит (не включає |
| |вогнетривких керамічних виробів /26.2/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|26.4 |/ |Виробництво цегли, черепиці та інших будівельних виробів|
| |з випаленої глини (включає також виробництво плит для |
| |підлоги з випаленої глини; не включає виробництво |
| |невогнетривких керамічних плит та блоків для мостіння |
| |/26.3/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|26.5 |/ |Виробництво цементу, вапна та гіпсових сумішей (не |
| |включає виробництво стоматологічного цементу (24.42), |
| |вогнетривких будівельних розчинів (26.2), виробів з |
| |бетону та готових до використання бетонних сумішей та |
| |будівельних розчинів, виробів з гіпсу (26.6), добування |
| |гіпсового каменю та ангідриту /14.1/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|

|26.6 |/        |Виробництво виробів з бетону, гіпсу та цементу (включає |
| |плити, плитки, панелі, цеглу, щити, листи, труби, |
| |стовпи, скульптури, барельєфи, горельєфи, вази тощо; |
| |готові до використання будівельні розчини та |
| |невогнетривкі бетони в порошкоподібній формі; вироби з |
| |азбестоцементу та волокнистого цементу, шифер, листи, |
| |панелі, черепиці, труби, резервуари, мийки, раковини, |
| |меблі, віконні коробки тощо; не включає виробництво |
| |вогнетривких будівельних розчинів /26.2/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|26.7 |/ |Оброблення декоративного та будівельного каменю (включає|
| |вироби, які використовуються у будівництві як дорожнє |
| |покриття, для облаштування кладовищ, покрівлі тощо; не |
| |включає первинне оброблення в кар'єрах (14.1), |
| |виробництво жорен та інших абразивних виробів /26.8/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|26.8 |/ |Виробництво іншої неметалевої мінеральної продукції |
| |(включає виробництво жорен, точильних і шліфувальних |
| |каменів та виробів з природних або штучних абразивних |
| |матеріалів; неметалевої мінеральної пряжі та тканин і |
| |виробів з них, в т.ч. одягу, головних уборів, взуття, |
| |корду, мотузок, паперу, повсті; фрикційних матеріалів; |
| |мінеральних ізоляційних матеріалів (шлаковати, |
| |мінеральної вати, розшарованого вермикуліту, подібних |
| |теплоізоляційних, звукоізоляційних матеріалів; виробів з|
| |слюди, торфу, графіту (крім того, що використовується в |
| |електротехніці) тощо); не включає виробництво скловати |
| |/26.1/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|27.1 |/ |Виробництво чавуну, сталі та феросплавів (включає |
| |виробництво чавуну, сталі та феросплавів, виробів з |
| |нержавіючої сталі, гарячекатаних виробів з |
| |швидкорізальної сталі, листових гаряче і холоднокатаних |
| |виробів з легованої і нелегованої сталі, прутків |
| |гарячекатаних, профілів великосортових, паль шпунтових, |
| |деталей для залізничної колії; не включає плоскі |
| |холоднокатані сталеві вироби завширшки не більше 600мм |
| |(27.3), литво виливків з чавуну та сталі /27.5/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|27.2 |/ |Виробництво труб (включає виробництво труб та фітингів |
| |для труб з чавуну і сталі) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|27.3 |/ |Інші види первинного оброблення чавуну і сталі (включає |
| |вироби холоднотягнуті, вироби плоскі холоднокатані |
| |сталеві завширшки менше 600мм, вироби із сталі |
| |вуглецевої чи нержавіючої, одержані штамповкою чи |
| |гнуттям, дріт сталевий) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|27.4 |/ |Виробництво кольорових металів (включає виробництво |
| |дорогоцінних металів та нанесення покриттів з них на |
| |інші метали, виробництво алюмінію та оксиду алюмінію, |
| |свинцю, цинку, олова, міді, інших кольорових металів, |
| |сплавів та напівфабрикатів з кольорових металів) |
|---------------+--------------------------------------------------------|

|27.5 |/        |Литво металів (включає послуги з литва напівфабрикатів і|
| |різних виробів на замовлення для третіх осіб; не включає|
| |литво готових литих виробів як то труби та деталі до них|
| |(27.2), котлів та радіаторів (28.2, 28.3), побутових |
| |виробів /28.7/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|28.1 |/ |Виробництво будівельних металевих конструкцій та виробів|
| |(включає виробництво збірних металоконструкцій, |
| |металевих секцій мостів, башт, будівельних металевих |
| |виробів (дверних і віконних блоків, дверних полотен, |
| |жалюзі, воріт тощо та їх монтаж виробниками) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|28.2 |/ |Виробництво металевих резервуарів, радіаторів та котлів |
| |центрального опалення (включає металеві резервуари, |
| |цистерни, контейнери місткістю понад 300л, виробництво, |
| |установлення і монтаж котлів центрального опалення |
| |промислового типу; не включає установлення, технічне |
| |обслуговування та ремонт радіаторів) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|28.3 |/, |/ |/ |Виробництво парових котлів (включає виробництво |
| |парогенераторів та їх складових частин, їх монтаж і |
| |ремонт, виробництво незмонтованих ядерних реакторів та |
| |вузлів і деталей до них) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|28.4 |/ |Кування, пресування, штампування, профілювання; |
| |порошкова металургія (включає послуги з кування, |
| |штампування, карбування та фасонування металу, |
| |виготовлення виробів з металевого порошку; не включає |
| |виробництво металевих порошків /27.1, 27.4/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|28.5 |/ |Оброблення металів (включає послуги з нанесення |
| |металевих і неметалевих покриттів на метали, термічне |
| |оброблення металів, фарбування, лакування, анодування |
| |металів, послуги щодо загально-механічних операцій на |
| |металах: свердління, точіння, фрезерування, шліфування, |
| |зварювання, заточування тощо) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|28.61 |/ |Виробництво ножових виробів (включає виробництво |
| |столових приборів, таких як ложки, виделки, ножі тощо, |
| |різних різальних виробів як то бритви та леза для |
| |гоління, ножиці, манікюрні інструменти тощо) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|28.62 |/ |Виробництво інструментів (включає виробництво ножів та |
| |різних деталей для машин і механічних приладів; ручних |
| |інструментів як то щипці, обценьки, лопати, сокири тощо;|
| |пилок і різальних полотен до них; інструментів ручних |
| |для свердління, нарізання різьби та для оброблення |
| |деревини, ключів для кріплення нарізних з'єднань та |
| |інших ручних інструментів; не включає виробництво ручних|
| |інструментів з електроприводом /29.4/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|

|28.63 |/       |Виробництво замків (включає виробництво замків, запорів,|
| |клепок, петель, шарнірів та інших залізних виробів для |
| |кріплення) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|28.7 |/ |Виробництво інших готових металевих виробів (включає |
| |виробництво металевих ємностей місткістю до 300 л, |
| |паковань з металів, металевих кришок для банок і пляшок |
| |тощо, виробів з металевого дроту, металевих цвяхів, |
| |шпильок, кнопок, голок швацьких, металевих канатів, |
| |тросів, електродів для паяння і зварювання; кріпильних |
| |виробів ненарізних (шайби, заклепки, шпонки) та з |
| |нарізною різьбою (болти, гвинти тощо); ланцюгів та |
| |пружин; металевих виробів господарсько-побутового |
| |призначення (посуду, ванн, мийок), канцелярського |
| |приладдя, сейфів, холодної зброї, гребних гвинтів, |
| |застібок, пряжок тощо; не включає ізольований дріт та |
| |кабель (31.3), шарнірні ланцюги (29.14), пружини для |
| |годинників /33.5/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|29.11 |/, |/ |/|Виробництво двигунів та турбін (включає виробництво |
| |двигунів поршневих внутрішнього згоряння: суднових, для |
| |рейкового транспорту, двигунів промислового типу; турбін|
| |та вузлів до них; монтаж та ремонт зазначених двигунів |
| |та турбін; не включає виробництво та ремонт авіаційних |
| |двигунів (35.3), виробництво двигунів для автомобілів та|
| |мотоциклів (34.1), електричних частин та елементів |
| |двигунів внутрішнього згоряння /31.6/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|29.12 |/ |Виробництво насосів, компресорів та гідравлічних систем |
| |(включає виробництво двигунів та силових установок |
| |(гідравлічних та пневматичних), насосів для рідин, |
| |повітряних та вакуумних, компресорів повітряних чи |
| |газових, вузлів і деталей до насосів, компресорів та |
| |систем гідравлічних, послуги з монтажу та ремонту |
| |насосів та компресорів); не включає виробництво |
| |гідродинамічних передач /29.14/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|29.13 |/ |Виробництво кранів і клапанів (включає виробництво |
| |вентилів, кранів, клапанів та подібних виробів та вузлів|
| |і деталей до них, послуги з монтажу та ремонту |
| |промислових кранів і клапанів; не включає виробництво |
| |клапанів з незміцненої гуми, скла чи кераміки (25.1, |
| |26.1, 26.2), впускних та випускних клапанів двигунів |
| |внутрішнього згоряння (34.3, 35.3), сантехнічні роботи в|
| |будинках) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|29.14 |/ |Виробництво підшипників, зубчастих передач, елементів |
| |механічних передач та приводів (включає виробництво |
| |шарикових та роликових підшипників, елементів механічних|
| |передач; ланцюгів привідних роликових і шарнірних, валів|
| |трансмісійних та кривошипів; коліс та передач зубчастих,|
| |редукторів, махових коліс та шківів, муфт, деталей до |
| |підшипників та елементів передач та приводів; монтаж та |
| |ремонт зубчастих передач та елементів механічних |
| |передач; не включає установлення та ремонт елементів |
| |механічних передач для автомобілів і мотоциклів) |
|---------------+--------------------------------------------------------|

|29.21 |/       |Виробництво печей та пічних пальників (включає печі     |
| |промислові та лабораторні електричні та неелектричні, |
| |включаючи сміттєспалювальні, пальники пічні, |
| |завантажувачі палива та пристрої для видалення золи |
| |механічні, деталі до печей та пічних пальників, монтаж |
| |та ремонт зазначених печей та пальників; не включає |
| |виробництво сільськогосподарських сушарок та |
| |неелектричних хлібопекарських печей (29.53), сушарок для|
| |деревини (29.56), побутових печей (29.7), медичних та |
| |лабораторних стерилізаторів /33.1/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|29.22 |/ |Виробництво підіймально-транспортного устаткування |
| |(включає підіймальне та вантажно-розвантажувальне |
| |устаткування: талі, лебідки, домкрати; мостові, баштові,|
| |портальні та інші підіймальні крани; механічні |
| |маніпулятори та промислові роботи; конвеєри, |
| |транспортери, ескалатори, ліфти; виробництво вузлів і |
| |деталей для зазначеного устаткування та його монтаж і |
| |ремонт; не включає виробництво підйомників безперервної |
| |дії і конвеєрів для підземних робіт та екскаваторів |
| |(29.52), плавучих кранів (35.11, 35.2, 34.1), |
| |установлення та монтаж ліфтів та ескалаторів) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|29.23 |/ |Виробництво промислового холодильного та вентиляційного |
| |устаткування (включає устаткування промислове |
| |холодильне, морозильне, вентиляційне; установки для |
| |кондиціювання повітря, насоси теплові, обладнання для |
| |фільтрування і очищення повітря та газів; вузли і деталі|
| |до зазначеного устаткування та його монтаж і ремонт; не |
| |включає побутові холодильні, морозильні та вентиляційні |
| |прилади (29.7), установлення систем для вентиляції та |
| |кондиціювання повітря в житлових та службових |
| |приміщеннях, ремонт та технічне обслуговування |
| |побутового холодильного та вентиляційного устаткування) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|29.24 |/ |Виробництво інших машин та устаткування загального |
| |призначення (включає виробництво устаткування для |
| |зважування, пакування, розливання, закупорювання, |
| |наклейки етикеток, миття пляшок тощо; газогенераторів, |
| |апаратів для фільтрування рідин та розпилювання, |
| |дистиляційних установок та ректифікаційних колон, |
| |центрифуг, торговельних автоматів; виробництво вузлів та|
| |деталей до зазначеного устаткування, його монтаж та |
| |ремонт; не включає виробництво побутових вентиляторів |
| |(29.7), високочутливих лабораторних ваг (33.2), |
| |сільськогосподарських обприскувачів /29.3/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|29.3 |/ |Виробництво машин та устаткування для сільського та |
| |лісового господарства (включає виробництво та ремонт |
| |тракторів, машин та устаткування для сільського та |
| |лісового господарства, а також виготовлення вузлів та |
| |деталей до них; не включає виробництво ручних |
| |інструментів (28.62), промислових навантажувачів |
| |(29.22), причепів до автотранспорту /34.2/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|

|29.4 |/        |Виробництво верстатів (включає виробництво верстатів для|
| |оброблення металу, деревини, каменю, портативних |
| |верстатів та інструментів пневматичних або механічних, |
| |устаткування для зварювання; монтаж і ремонт зазначеного|
| |устаткування та виготовлення вузлів і деталей до нього; |
| |не включає виробництво змінних робочих частин та |
| |інструментів до верстатів /28.62/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|29.51 |/ |Виробництво машин та устаткування для металургії |
| |(включає також монтаж та ремонт устаткування для |
| |металургії та виготовлення вузлів і деталей до нього; не|
| |включає виробництво волочильних верстатів (29.4), опок |
| |та ливарних форм /29.56/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|29.52 |/ |Виробництво машин та устаткування для добувної |
| |промисловості та будівництва (включає виробництво |
| |підйомників безперервної дії та конвеєрів для підземних |
| |робіт, бурильних, врубових, інших прохідницьких машин, |
| |устаткування для збагачення корисних копалин, для |
| |забивання паль; бетонозмішувачів, землерийних машин; |
| |монтаж та ремонт зазначеного обладнання та виготовлення |
| |вузлів і деталей до нього) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|29.53 |/ |Виробництво машин та устаткування для перероблення |
| |сільгосппродуктів (включає виробництво устаткування для |
| |молочної, м'ясної, рибної, борошномельно-круп'яної, |
| |кондитерської, цукрової, хлібопекарської, макаронної, |
| |пивоварної, тютюнової промисловості, перероблення |
| |плодів, виробництва вин, лікеро-горілчаних виробів та |
| |інших напоїв, жирів та олій; виробництво |
| |сільськогосподарських сушарок та устаткування для |
| |приготування їжі в готелях, ресторанах тощо; вузлів і |
| |деталей до зазначеного устаткування та його монтаж і |
| |ремонт; не включає неелектричні хлібопекарські печі |
| |(29.21), машини для пакування, зважування, миття пляшок |
| |/29.24/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|29.54 |/ |Виробництво машин та устаткування для виготовлення |
| |текстильних, швейних, хутряних та шкіряних виробів |
| |(включає виробництво устаткування для підготування |
| |текстильних волокон, прядіння, ткацтва, в'язання; |
| |виготовлення текстильних виробів, для оброблення тканин,|
| |швейної промисловості; виробництва і оброблення нетканих|
| |матеріалів, шкіри, хутряних шкурок, виробництва і |
| |ремонту взуття; виробництво деталей та вузлів до |
| |зазначеного устаткування, його монтаж і ремонт; не |
| |включає виробництво прасувальних машин каландрового типу|
| |(29.24), побутових пральних машин і сушарок /29.7/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|29.55 |/ |Виробництво машин та устаткування для виробництва паперу|
| |та картону (включає устаткування для виробництва |
| |паперової маси, паперу, картону і виробів з них та |
| |монтаж і ремонт зазначеного устаткування; не включає |
| |виробництво сушарок для деревини, паперової маси, паперу|
| |/29.56/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|

|29.56 |/       |Виробництво решти машин та устаткування спеціального    |
|               |призначення (включає виробництво решти спеціального     |
|               |устаткування, не зарахованого до класів 29.51 - 29.55,  |
|               |устаткування для виробництва виробів з гуми і пластмас, |
|               |ламп розжарювання та електронних ламп, скляних виробів, |
|               |скловолокон і склопряжі, для поліграфічної              |
|               |промисловості; виробництво опок, ливарних форм та       |
|               |піддонів і моделей, сушарок для деревини, паперової     |
|               |маси, паперу і картону, промислових роботів широкого    |
|               |застосування; випуск деталей і вузлів до зазначеного    |
|               |устаткування, його монтаж і ремонт; не включає          |
|               |виробництво верстатів для обробки твердих гуми, пластмас|
|               |та холодного оброблення скла /29.4/)                    |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|29.6 |/        |Виробництво зброї та боєприпасів (у закритому режимі)   |
|               |(включає також виробництво вогнепальної мисливської,    |
|               |спортивної зброї та боєприпасів до неї; не включає      |
|               |виробництво вибухових речовин, детонаторів, сигнальних  |
|               |та освітлювальних ракет (24.6), холодної зброї (28.7),  |
|               |монтаж, технічне обслуговування зброї та боєприпасів на |
|               |місцях їх зберігання)                                   |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|29.7 |/        |Виробництво побутових приладів (включає виробництво     |
|               |електричних та неелектричних побутових приладів         |
|               |(холодильників, прасок та посудомийних машин,           |
|               |електробритв, побутових нагрівальних приладів та        |
|               |пристроїв, побутових плит, обігрівачів приміщень тощо;  |
|               |виробництво деталей та вузлів до зазначених побутових   |
|               |приладів; не включає устаткування для приготування їжі у|
|               |готелях, ресторанах (29.53), швейних машин (29.54),     |
|               |сушарок відцентрових для білизни (29.56), ремонт і      |
|               |технічне обслуговування побутових приладів)             |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|30.01 |/       |Виробництво офісного устаткування (включає виробництво  |
|               |копіювально-розмножувального устаткування, друкарських  |
|               |машинок, калькуляторів, касових апаратів,               |
|               |квитково-касових та маркувальних машин, машин для       |
|               |оброблення пошти, банкоматів тощо; виробництво вузлів та|
|               |деталей для офісного устаткування; не включає технічне  |
|               |обслуговування і ремонт офісного устаткування)          |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|30.02 |/       |Виробництво електронно-обчислювальних машин та іншого   |
|               |устаткування для оброблення інформації (включає         |
|               |виробництво ЕОМ, периферійних пристроїв (принтерів,     |
|               |терміналів, зчитувальних пристроїв тощо); вузлів і      |
|               |приладдя до ЕОМ та іншого устаткування для оброблення   |
|               |інформації, установлення і ремонт комп'ютеризованих     |
|               |систем виробниками; не включає виробництво елементів для|
|               |ЕОМ (32.1), електронних ігор (36.5), технічне           |
|               |обслуговування і ремонт ЕОМ, персональних комп'ютерів)  |
|---------------+--------------------------------------------------------|

|31.1 |/        |Виробництво електродвигунів, генераторів і              |
|               |трансформаторів (включає виробництво електродвигунів та |
|               |генераторів постійного і змінного струму,               |
|               |електродвигунів універсальних, установок                |
|               |електрогенераторних, електричних перетворювачів,        |
|               |електротрансформаторів, реакторів, котушок              |
|               |індуктивності; виробництво вузлів і деталей до          |
|               |зазначеного електричного устаткування, їх монтаж і      |
|               |ремонт; не включає виробництво електрогенераторів і     |
|               |стартерів для транспортних засобів (31.6), діодних      |
|               |випрямлячів /32.1/)                                     |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|31.2 |/        |Виробництво електророзподільної та контрольної апаратури|
|               |(включає виробництво електроапаратури високо - та       |
|               |низьковольтної (запобіжники, вимикачі автоматичні, реле,|
|               |патрони до ламп, вилки і розетки штепсельні), пристроїв |
|               |керування електричних комплектних (розподільчі щити,    |
|               |панелі числові контрольні, коробки розподільні);        |
|               |виробництво вузлів і деталей до електророзподільної і   |
|               |контрольної апаратури та її ремонт; не включає          |
|               |виробництво дроту, стержнів та пластин для запобіжників |
|               |(27.4), прокладання електропроводів та установлення     |
|               |електроапаратури в приміщеннях)                         |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|31.3 |/        |Виробництво ізольованого проводу та кабелю (не включає  |
|               |виробництво неізольованого дроту з кольорових металів   |
|               |(27.4), комплектів проводів запалювання для двигунів та |
|               |комплектів проводів для транспортних засобів (31.6),    |
|               |волоконно-оптичного кабелю для прямого передавання      |
|               |зображень (ендоскопії, отримання прямих зображень       |
|               |/33.4/)                                                 |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|31.4 |/        |Виробництво гальванічних елементів (електричних         |
|               |акумуляторів та первинних елементів) (включає           |
|               |виробництво первинних елементів, електричних            |
|               |акумуляторів та батарей, вузлів і деталей до них)       |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|31.5 |/        |Виробництво електричних ламп та освітлювального         |
|               |устаткування (включає виробництво ламп розжарювання та  |
|               |газорозрядних, ультрафіолетових та інфрачервоних,       |
|               |дугових ламп тощо; електричних світильників та          |
|               |освітлювального устаткування (світильників, люстр,      |
|               |світлових дорожніх знаків та інформаційних табло,       |
|               |фотоспалахів, прожекторів, електричних гірлянд);        |
|               |неелектричних освітлювальних приладів, у яких           |
|               |використовується неелектричне джерело світла як то      |
|               |свічки, гас тощо; не включає керамічну та пластмасову   |
|               |електроізоляційну арматуру, електроустаткування звуко-  |
|               |та світлосигнальне для автомобілів)                     |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|31.6 |/        |Виробництво іншого електричного устаткування (включає   |
|               |виробництво електроустаткування для двигунів і          |
|               |транспортних засобів; для сигналізації, контролю і      |
|               |регулювання руху транспортних засобів на автошляхах,    |
|               |залізницях, в аеропортах; для звукової сигналізації     |
|               |(дзвінків, сирен, табло), виробництво електромагнітів,  |
|               |електроізоляторів та електроізоляційної арматури (крім  |
|               |керамічних та пластмасових), вугільних та графітових    |
|               |електродів; генераторів сигналів тощо, виробництво      |
|               |вузлів і деталей до зазначеного устаткування та його    |
|               |ремонт)                                                 |
|---------------+--------------------------------------------------------|

|32.1 |/        |Виробництво електро- та радіоелементів (включає         |
| |виробництво електронних ламп та електронно-променевих |
| |приладів, кінескопів, приймальних і передавальних |
| |напівпровідникових пристроїв, аналогових, інтегральних, |
| |друкованих схем, електроконденсаторів, резисторів, інших|
| |електро- та радіоелементів; не включає нагрівачі опору |
| |(29.7), електротрансформатори та перемикачі /31.1, |
| |31.2/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|32.2 |/ |Виробництво передавальної апаратури (включає виробництво|
| |радіо - і телепередавальної апаратури виробничого |
| |призначення, передавальної апаратури електрозв'язку; |
| |вузлів і деталей до зазначеної апаратури та монтаж і |
| |ремонт професійної передавальної апаратури; не включає |
| |ремонт мобільних телефонів, прокладання електрокабелів у|
| |будинках) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|32.3 |/ |Виробництво апаратури для приймання, запису та |
| |відтворення звуку і зображення (включає виробництво |
| |телевізійних та радіоприймачів, апаратури для |
| |відтворення звуку і зображення (відеомагнітофонів, |
| |відеокамер тощо), для запису і відтворення звуку |
| |(магнітофонів, телефонних відповідачів і т.п.), |
| |електропрогравачів, мікрофонів, навушників, вузлів до |
| |зазначеної апаратури та її монтаж і ремонт) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|33.1 |/ |Виробництво медичної техніки, включаючи хірургічне |
| |устаткування, та ортопедичних пристосувань (включає |
| |виробництво приладів, апаратів, устаткування та |
| |інструментів, які використовуються у загальній медичній,|
| |хірургічній, стоматологічній та ветеринарній практиці, |
| |спеціальних медичних меблів, фізіотерапевтичних |
| |апаратів, ортопедичних пристосувань (милиць, протезів, |
| |слухових апаратів, ортопедичного взуття тощо), монтаж і |
| |ремонт медичної техніки; не включає виробництво |
| |стоматологічного цементу (24.42), термометрів (33.2), |
| |лінз до окулярів та оправ до них /33.4/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|33.2 |/ |Виробництво контрольно-вимірювальних приладів (включає |
| |виробництво приладів та інструментів: навігаційних, |
| |метеорологічних, геофізичних та аналогічних інших, |
| |апаратури: радіолокаційної, радіозондувальної тощо, |
| |приладів для вимірювання маси та лінійних розмірів, |
| |фізичних і хімічних величин, інших |
| |контрольно-вимірювальних приладів (мікроскопи, |
| |лічильники виробництва і споживання газу, |
| |електроенергії, рідин і т.ін.; не включає установлення |
| |лічильників споживання води, газу та електроенергії) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|33.3 |/ |Проектування та монтаж систем керування технологічними |
| |процесами (включає проектування та монтаж систем |
| |контролю та регулювання безперервних технологічних |
| |процесів і т.ін.) |
|---------------+--------------------------------------------------------|

|33.4 |/        |Виробництво оптичних приладів та фотографічного         |
| |устаткування (включає виробництво оптичних елементів, |
| |змонтованих або незмонтованих: лінз, у т.ч. для |
| |окулярів, оптичних дзеркал, волоконно-оптичного кабелю |
| |для прямого передавання зображень, оправ з лінзами, |
| |оптичних приладів (мікроскопів, біноклів, телескопів |
| |тощо) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|33.5 |/ |Виробництво годинників |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|34.1 |/ |Виробництво автомобілів (включає виробництво легкових, |
| |вантажних (автофургонів, тягачів для напівпричепів тощо)|
| |автомобілів, автобусів, тролейбусів, автомобільних |
| |двигунів, шасі, обладнаних двигуном; автокранів, |
| |снігоходів, гольфкартів, амфібій, пожежних, прибиральних|
| |машин; складання автомобілів з окремих збиральних |
| |модулів; також виробництво двигунів для мотоциклів; не |
| |включає виробництво тракторів (29.3, 29.5), |
| |електроустаткування для автомобілів (31.6), частин та |
| |належностей автомобілів (34.3), автомобільних кузовів, |
| |переобладнання, монтаж. оснащення та корпусні роботи на |
| |автомобілях (34.2), технічне обслуговування та ремонт |
| |автомобілів) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|34.2 |/ |Виробництво автомобільних кузовів, причепів та |
| |напівпричепів (включає виробництво кузовів, включаючи |
| |кабіни для водіїв, причепів і напівпричепів та вузлів до|
| |них, контейнерів (автоцистерн, житлових причепів тощо), |
| |вантажних контейнерів; переобладнання, монтаж, оснащення|
| |та корпусні роботи на автомобілях, причепах, |
| |напівпричепах та ремонт і технічне обслуговування |
| |контейнерів; не включає виробництво причепів та |
| |напівпричепів для сільського господарства /29.3/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|34.3 |/ |Виробництво частин та належностей для автомобілів та їх |
| |двигунів (включає гальма, коробки передач, вісі, ходові |
| |колеса, амортизатори підвіски, радіатори, глушники, |
| |рульові приводи тощо, частини та належності для кузовів |
| |автомобілів: ремені безпеки, дверцята, бампери тощо; |
| |складання механічного устаткування для автомобілів; |
| |також виробництво впускних та випускних клапанів |
| |двигунів внутрішнього згоряння; не включає автомобільні |
| |акумулятори (31.4), електроустаткування для автомобілів |
| |(31.6), переобладнання, монтаж та оснащення автомобілів |
| |(34.2), технічне обслуговування та ремонт автомобілів) |
|---------------+--------------------------------------------------------|

|35.11 |/, |/ |/|Будування та ремонт суден (включає транспортні судна:   |
| |пасажирські, пороми, вантажні, включаючи танкери, тощо; |
| |військові кораблі, промислові судна, також судна на |
| |повітряних подушках, плавучі та заглибні бурові |
| |платформи, плавучі доки, понтони, кесони, кофердами, |
| |дебаркадери, буї, баржі тощо; ремонт, перебудування |
| |суден,; не включає гребні гвинти (28.7), суднові двигуни|
| |(29.11), суднові навігаційні засоби (33.2), амфібії |
| |(34.1), різання суден на металобрухт /37.1/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|35.12 |/ |Будування та ремонт спортивно-прогулянкових суден |
| |(включає надувні, моторні човни, плоти, парусні судна з |
| |допоміжним двигуном або без нього; каное, байдарки, |
| |каяки тощо, ремонт, перебудування спортивно-туристичних |
| |суден; не включає суднові двигуни (29.11), дошки для |
| |серфінгу та віндсерфінгу /36.4/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|35.2 |/, |/ |/ |Виробництво залізничного рухомого складу (включає |
| |залізничні локомотиви: електровози, тепловози, паровози |
| |тощо; самохідні вагони для електропоїздів, |
| |метрополітену, залізничні, трамвайні вагони, включаючи |
| |пасажирські та вантажні; вагони-майстерні, вагони-крани |
| |тощо; несамохідні вагони (залізничні, трамвайні та для |
| |метрополітену), також багажні та спеціального |
| |призначення, вагони-цистерни тощо; вузли та деталі: |
| |вісі, колеса, гальма та їх частини, пристрої для |
| |автозчеплення, буфери та їх частини, амортизатори |
| |вагонних та локомотивних рам, корпуси тощо; технічне |
| |обслуговування, ремонт, відновлення локомотивів |
| |залізничних, трамвайних та рухомого складу; не включає |
| |рейки у незібраному вигляді (27.1), двигуни та турбіни |
| |(29.11), електродвигуни (31.1), електроустаткування для |
| |сигналізації, забезпечення безпеки та регулювання руху |
| |транспортних засобів /31.6/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|35.3 |/, |/ |/ |Виробництво літальних апаратів, включаючи космічні |
| |(включає літаки, гелікоптери, планери, включаючи |
| |дельтаплани, аеростати, включаючи дирижаблі, космічні |
| |апарати та ракети-носії, супутники, зонди, орбітальні |
| |станції; частини та належності до літальних апаратів |
| |(фюзеляжі, крила, рулі управління, шасі тощо), пристрої |
| |для прискорення злету літаків (катапульти), палубні |
| |гальмівні пристрої, наземні тренажери для пілотів; |
| |технічне обслуговування, капремонт та переобладнання |
| |літальних апаратів, включаючи космічні; не включає |
| |парашути (17.4), бойові балістичні ракети (29.6), |
| |частини систем запалювання та інші електричні частини |
| |двигунів внутрішнього згоряння (31.6), бортові авіаційні|
| |прилади, системи повітряної навігації (33.2); поточне |
| |техобслуговування літальних апаратів в аеропортах) |
|---------------+--------------------------------------------------------|

|35.4 |/        |Виробництво мотоциклів та велосипедів (включає          |
| |мотоцикли, мопеди, велосипеди, також обладнані |
| |допоміжним двигуном, коляски для мотоциклів, вузли, |
| |деталі та приладдя до них; інвалідні коляски з двигуном |
| |чи без двигуна, їх ремонт та обслуговування; не включає |
| |двигуни для мотоциклів (34.1) та частини до них (34.3), |
| |дитячі велосипеди, крім двоколісних (36.5), ремонт та |
| |технічне обслуговування мотоциклів, мопедів, |
| |велосипедів) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|35.5 |/ |Виробництво транспортних засобів та устаткування, що не |
| |належать до інших угруповань (включає виробництво тачок,|
| |візків тощо; транспортних засобів із використанням живої|
| |тяги, їх обслуговування і ремонт) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|36.1 |/ |Виробництво меблів (включає виробництво меблів для |
| |житлових та спальних приміщень, ванних кімнат, кухонь, |
| |офісів, торгівлі, церков, шкіл, ресторанів, суден та |
| |літаків тощо, меблів для сидіння: стільців, крісел, |
| |канапе, диванів тощо, частин для цих меблів; їх |
| |оздоблення та ремонт; виробництво необтягнутих матраців |
| |з пористої гуми; не включає виробництво медичних, |
| |хірургічних, стоматологічних та ветеринарних меблів |
| |(33.1), ватних та пухових подушок, пуфів тощо (17.4), |
| |надувних гумових матраців (25.1), монтаж кухонного |
| |устаткування із збірних елементів та виготовлення шаф, |
| |вбудованих у стіну) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|36.21 |/ |Виробництво монет та медалей (включає виробництво монет,|
| |включаючи монети, які використовуються як платіжний |
| |засіб, медалей та медальйонів з дорогоцінних та |
| |недорогоцінних металів) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|36.22 |/ |Виробництво ювелірних виробів (включає виробництво |
| |оброблених перлів, дорогоцінного та напівдорогоцінного |
| |каміння, алмазів, предметів побуту з дорогоцінних чи |
| |недорогоцінних металів, плакованих дорогоцінними |
| |металами, технічних виробів з платини; не включає вироби|
| |з недорогоцінних металів з гальванічним покриттям з |
| |дорогоцінних металів (28.5), біжутерію, оброблені |
| |корали, бурштин, сепіоліт, гагат та вироби з них /36.6/)|
|---------------+--------------------------------------------------------|
|36.3 |/ |Виробництво музичних інструментів (включає виробництво |
| |струнних, струнних клавішних, духових, ударних, |
| |електромузичних інструментів, музичних приладів |
| |(метрономів, камертонів, музичних струн тощо), вузлів та|
| |приладдя до них; їх установку, ремонт та обслуговування;|
| |не включає виробництво мікрофонів, підсилювачів, |
| |гучномовців, навушників та подібних приладів (32.3), |
| |іграшкових музичних інструментів (36.5), послуг з |
| |настроювання фортепіано) |
|---------------+--------------------------------------------------------|

|36.4 |/        |Виробництво спортивних товарів (включає виробництво     |
| |інвентарю та устаткування для спорту, спортивних ігор у |
| |закритих приміщеннях та на відкритому повітрі: м'ячів, |
| |ракеток, лиж, дощок для серфінгу тощо, інвентарю для |
| |спортивного полювання та рибальства, альпінізму, боксу і|
| |т.ін., установку, ремонт та обслуговування інвентарю; не|
| |включає виробництво вітрил (17.4), спортивного одягу |
| |(18.2), спортивного взуття (19.3), столів для більярду |
| |та автоматичного устаткування для кегельбану (36.5), |
| |хлистів та батогів для верхової їзди /36.6/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|36.5 |/ |Виробництво ігор та іграшок (включає виробництво ляльок,|
| |іграшкових тварин тощо, іграшкових музичних |
| |інструментів, гральних карт, автоматичних та механічних |
| |ігор, гумових ігор та іграшок, гральних автоматів, |
| |столів та приладдя для більярду, спеціальних столів для |
| |казино, автоматичного приладдя для кегельбану тощо; |
| |установлення, ремонт та обслуговування кегельбанів та |
| |інших ігор; не включає виробництво велосипедів (35.4), |
| |створення ігрових програм для комп'ютерів) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|36.6 |/ |Виробництво інших виробів, що не належать до інших |
| |угруповань (включає виробництво біжутерії; мітел та |
| |щіток; приладдя канцелярського: ручок, олівців усіх |
| |видів, фломастерів; ґудзиків, блискавок тощо, |
| |запальничок, свічок, сірників та т.ін., дитячих колясок;|
| |не включає виробництво дорожніх наборів для особистої |
| |гігієни та для чищення взуття (19.2), балончиків з |
| |чорнилами для авторучок (24.6), ґнотів для запальничок |
| |/17.54/ ) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|37.1 |/ |Оброблення металевих відходів та брухту (включає |
| |оброблення металевих відходів та брухту, металевих |
| |виробів, уживаних або неуживаних, для отримання |
| |вторинної сировини: подрібнення механічним способом |
| |старих автомобілів, пральних машин, залізничних вагонів |
| |тощо з подальшим сортуванням та сепарацією, інші способи|
| |механічного оброблення, різання суден на металобрухт; не|
| |включає виробництво нового металу або нової готової |
| |продукції з вторинної сировини, отриманої від власного |
| |чи не власного виробництва (27-28), оптову торгівлю |
| |відходами та брухтом, включаючи збирання, сортування, |
| |пакування, без оброблення та промислового перероблення; |
| |торгівлю деталями та запчастинами, отриманими від |
| |розбирання автомобілів, машин, комп'ютерів тощо для |
| |повторного використання) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|37.2 |/ |Оброблення неметалевих відходів і брухту (включає |
| |оброблення неметалевих відходів та брухту, неметалевих |
| |виробів, уживаних або неуживаних, для отримання |
| |вторинної сировини: утилізацію гуми, пластмас, скла, |
| |відходів будівництва; перероблення відпрацьованих олій, |
| |харчових жирів та інших відходів у вторинну сировину; не|
| |включає виробництво нових готових виробів з вторинної |
| |сировини: пряжі з клоччя, паперової маси з паперових |
| |відходів або наварювання покришок; оброблення харчових |
| |залишків для виробництва харчових продуктів (15), |
| |оброблення відходів боєнь для виробництва кормів для |
| |тварин (15.7), перероблення відпрацьованого ядерного |
| |палива /23.3/) |
|---------------+--------------------------------------------------------|

|               |Виробництво та розподілення електроенергії, газу та води|
| | (секція "Е") |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|40.1 |Виробництво та розподілення електроенергії (включає |
| |виробництво електроенергії з використанням будь-яких |
| |джерел, включаючи теплову, ядерну енергію, гідроенергію,|
| |електроенергію, яка виробляється газовими турбінами, |
| |дизельними станціями чи іншими поновлюваними джерелами; |
| |експлуатацію магістральних електричних мереж, |
| |призначених для передачі від виробника до місцевих |
| |розподільчих мереж; постачання електроенергії |
| |споживачам, експлуатацію місцевих мереж) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|40.2 |Виробництво та розподілення газоподібного палива |
| |(включає виробництво газоподібного палива із певною |
| |питомою теплотою згоряння з газу різного походження, у |
| |т.ч. природного газу, шляхом його очищення, змішування |
| |та інших процесів перероблення; виробництво газу, що |
| |використовують для газопостачання шляхом газифікації |
| |вугілля, використання побічних продуктів сільського |
| |господарства та відходів; постачання газу споживачам |
| |через системи місцевих (локальних) мереж газопостачання;|
| |не включає торгівлю газоподібним паливом та його |
| |постачання в балонах, діяльність з транспортування газу |
| |магістральними трубопроводами) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|40.3 |Постачання пари та гарячої води (включає виробництво, |
| |збір та розподілення пари та гарячої води для |
| |центрального опалення, виробництва енергії та інших |
| |потреб, також виробництво та розподілення охолодженої |
| |води або льоду для охолодження) |
|---------------+--------------------------------------------------------|
|41 |Збір, очищення та розподілення води (включає також |
| |опріснювання морської води для виробництва прісної води |
| |як основного продукту; не включає експлуатацію |
| |зрошувальних систем у сільському господарстві; |
| |перероблення стічних вод; виробництво та розподіл |
| |охолодженої води або льоду для охолодження /40.3/) |
--------------------------------------------------------------------------

Начальник управління статистики промисловості
департаменту статистики виробництва Л.М.Лісова