Документ втратив чиннiсть!

МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ
21.06.2005 N 173

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
11 липня 2005 р. за N 729/11009

(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства економічного розвитку і торгівлі України
N 205 від 02.03.20
15)

Про затвердження Порядку складання, затвердження
та контролю виконання фінансових планів державних
підприємств, акціонерних, холдингових компаній
та інших суб'єктів господарювання, у статутному
фонді яких більше 50 відсотків акцій
(часток, паїв) належать державі,
та їх дочірніх підприємств

( Із змінами, внесеними згідно з Наказом
Міністерства економіки
N 244 від 11.08.200
5 )

Відповідно до пункту 9 статті 75, частини восьмої статті 77, пункту 5 статті 89 Господарського кодексу України ( 436-15 ) та на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 13.04.2005 N 95-р "Про складання фінансових планів підприємств" наказую:

1. Затвердити Порядок складання, затвердження та контролю виконання фінансових планів державних підприємств, акціонерних, холдингових компаній та інших суб'єктів господарювання, у статутному фонді яких більше 50 відсотків акцій (часток, паїв) належать державі, та їх дочірніх підприємств (додається).

2. Директору департаменту реформування відносин власності Мельнику О.В. забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

Міністр С.Терьохін

Затверджено
Наказ Міністерства
економіки України
21.06.2005 N 173

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
11 липня 2005 р. за N 729/11009

Порядок
складання, затвердження та контролю виконання
фінансових планів державних підприємств,
акціонерних, холдингових компаній
та інших суб'єктів господарювання,
у статутному фонді яких більше 50 відсотків
акцій (часток, паїв) належать державі,
та їх дочірніх підприємств

1. Цей Порядок визначає процедуру складання, затвердження (погодження) та контролю виконання фінансового плану державного комерційного та казенного підприємства, акціонерної, холдингової компанії та іншого суб'єкта господарювання, у статутному фонді якого більше 50 відсотків акцій (часток, паїв) належать державі, та їх дочірніх підприємств (далі - фінансовий план підприємства).

2. Фінансовий план підприємства складається на кожен наступний рік з поквартальною розбивкою і відображає очікувані фінансові результати в запланованому році, джерела формування коштів та напрями їх використання з метою забезпечення діяльності і розвитку підприємства, а також виконання його зобов'язань. Фінансовий план підприємства складається за формою, наведеною в додатку до розпорядження Кабінету Міністрів України від 13.04.2005 N 95-р "Про складання фінансових планів підприємств". ( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства економіки N 244 від 11.08.2005 )

3. Фінансовий план підприємства має забезпечувати отримання чистого прибутку, розмір якого не може бути меншим ніж фактично досягнутий показник попереднього року. У разі зменшення чистого прибутку порівняно з відповідним періодом попереднього року підприємство обов'язково повинно надати аналітичний висновок з обґрунтуванням причин такого зменшення.

4. Проект фінансового плану підприємства у двох примірниках подається до 1 червня року, що передує плановому:

на затвердження:

Кабінету Міністрів України - суб'єктами природних монополій та підприємствами, плановий розрахунковий обсяг чистого прибутку яких перевищує 50 мільйонів гривень; ( Абзац третій пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства економіки N 244 від 11.08.2005 )

органу, уповноваженому управляти державним майном, - державними комерційними та казенними підприємствами;

на погодження:

органу, уповноваженому управляти корпоративними правами держави, - акціонерними, холдинговими компаніями та іншими суб'єктами господарювання, у статутному фонді яких більше 50 відсотків акцій (часток, паїв) належать державі, та їх дочірніми підприємствами.

У разі необхідності органи управління державним майном або корпоративними правами держави можуть самостійно встановлювати диференційовані терміни подання проектів фінансових планів, але не пізніше 1 червня року, що передує плановому.

До проекту фінансового плану підприємства додається пояснювальна записка, яка включає результати аналізу його фінансово-господарської діяльності за попередній рік, а також показники господарської діяльності та розвитку підприємства в поточному році та на плановий рік.

У разі, якщо проект фінансового плану підприємства не відповідає зазначеним вимогам, він уважається неподаним.

5. Органи, уповноважені управляти державним майном або корпоративними правами держави, у місячний строк здійснюють аналіз проекту фінансового плану підприємства з обов'язковим порівнянням результатів його фінансово-господарської діяльності за два попередні роки, готують висновок та подають фінансовий план підприємства на погодження Міністерству фінансів України.

6. Після погодження фінансового плану підприємства Міністерством фінансів України орган, уповноважений управляти державним майном, затверджує, а орган, уповноважений управляти корпоративними правами держави, погоджує його до 1 вересня року, що передує плановому.

Органи, до сфери управління яких входять державні комерційні підприємства, подають до 1 серпня року, що передує планованому, Міністерству економіки України зведені показники фінансових планів підприємств та завізовані і завірені штампом копії погоджених фінансових планів у розрізі окремих державних комерційних підприємств. ( Пункт 6 доповнено абзацом другим згідно з Наказом Міністерства економіки N 244 від 11.08.2005 )

7. У разі відхилення проекту фінансового плану підприємство протягом 10 днів доопрацьовує його відповідно до висловлених зауважень та повторно подає на затвердження органу, уповноваженому управляти державним майном, або на погодження - органу, уповноваженому управляти корпоративними правами держави.

8. Зміни до затвердженого фінансового плану підприємства можуть уноситися один раз на рік, у якому затверджувався фінансовий план, та не більше двох разів протягом планового року.

Зміни до фінансового плану підприємства не можуть уноситись у періоди, за якими пройшов строк звітування.

Проект змін до фінансового плану підприємства з пояснювальною запискою про причини змін готується підприємством і подається органам, уповноваженим управляти державним майном або корпоративними правами держави, після закінчення звітного періоду (кварталу) не пізніше 20 числа місяця, що настає за звітним кварталом.

9. Органи, уповноважені управляти державним майном або корпоративними правами держави, у десятиденний строк розглядають зазначені зміни та в разі необхідності внесення змін до фінансового плану підприємства у тижневий строк подають проект зміненого фінансового плану підприємства на погодження Міністерству фінансів України із зазначенням підстав унесення змін до нього.

Після погодження зміненого фінансового плану підприємства Міністерством фінансів України орган, уповноважений управляти державним майном, затверджує, а орган, уповноважений управляти корпоративними правами держави, погоджує змінений фінансовий план підприємства. На фінансовому плані підприємства ставиться відмітка "Змінений" та дата затвердження або погодження.

Мотивована відмова про підстави відхилення змін до фінансового плану підприємства надсилається в письмовій формі.

10. Контроль за виконанням фінансового плану підприємства здійснюють органи, уповноважені управляти державним майном або корпоративними правами держави.

11. Звіт про виконання фінансового плану підприємство надає органам, уповноваженим управляти державним майном або корпоративними правами держави, щокварталу у строки, установлені для подання фінансової звітності, разом з пояснювальною запискою щодо результатів діяльності за квартал та із зазначенням за окремими факторами причин значних відхилень фактичних показників від планових.

Звіт про виконання фінансового плану підприємства за IV квартал подається разом із звітом про виконання фінансового плану підприємства за рік.

12. Органи, уповноважені управляти державним майном або корпоративними правами держави, подають Міністерству економіки України:

зведені показники фінансових планів підприємств та зведені показники виконання фінансових планів підприємств за звітний рік та IV квартал звітного року - до 31 березня року, що настає за звітним роком;

зведені показники фінансових планів підприємств та зведені показники виконання фінансових планів підприємств за звітні квартали поточного року - до 31 травня, 31 серпня та 30 листопада кожного року.

До зведених показників фінансових планів підприємств та зведених показників виконання фінансових планів підприємств додається:

довідка щодо загальної кількості підприємств, кількості підприємств, яким були затверджені фінансові плани та які звітували про виконання фінансових планів, у тому числі кількість прибуткових та збиткових підприємств;

аналітична довідка з поясненнями причин значних відхилень фактичних показників від запланованих щодо кожного фактора;

інша інформація на окремі запити. ( Пункт 12 доповнено абзацом сьомим згідно з Наказом Міністерства економіки N 244 від 11.08.2005 )

13. Міністерство економіки України здійснює узагальнення і аналіз отриманої інформації та подає її Кабінету Міністрів України та Міністерству фінансів України:

за звітний рік та IV квартал звітного року - до 31 травня року, що настає за звітним роком;

за звітні квартали поточного року - до 30 червня, 30 вересня та 31 грудня кожного року.

Директор департаменту - реформування
відносин власності О.Мельник