Документ втратив чиннiсть!

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ
13.05.2005 N 11-113/1569-4857

(Лист визнано таким, що втратив актуальність на підставі Листа
Національного банку України
N 50-0007/15458 від 20.03.
2018)

Щодо строку здачі до банку сум невиплачених
допомог з тимчасової непрацездатності

Національний банк України розглянув лист <...> щодо строку здачі до банку сум невиплачених допомог з тимчасової непрацездатності і повідомляє.

При розробці Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 N 637 (далі - Положення), Національний банк керувався як вимогами діючого законодавства, так і нормативно-правовими актами окремих органів державної виконавчої влади, пов'язаних із готівковими операціями.

Зокрема, структура виплат, пов'язаних із оплатою праці, у тому числі і віднесення відповідних виплат безпосередньо до фонду оплати праці, регулюється Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Державного комітету статистики України від 13.12.2004 N 5, і відповідно не відноситься до компетенції Національного банку України.

Пунктом 2.10 Положення визначена можливість зберігання підприємством у своїй касі готівки понад встановлений ліміт каси протягом трьох робочих днів для виплат, які здійснюються за виконану роботу і відносяться до фонду оплати праці. У той же час, пунктом 5.10 Положення передбачена можливість використання суб'єктом господарювання понадлімітної готівки на наступний день без 11 здавання до банку.

Таким чином, у разі, якщо готівка, призначена для виплат допомоги з тимчасової непрацездатності перевищує встановлений ліміт каси, вона може виплачуватися підприємством в рамках Положення фактично два дні.

Крім того, слід врахувати також і активний розвиток та впровадження на підприємствах зарплатних проектів з перерахуванням в безготівковій формі коштів, пов'язаних з оплатою праці, на відповідний рахунок для використання із застосуванням платіжних карток, що практично виключає необхідність зберігання готівки в касі на виплати допомоги з тимчасової непрацездатності.

По завершенні вказаного вище терміну (два дні), готівка яка є понадлімітною і не виплачена підприємством за призначенням, у тому числі і на виплати допомоги з тимчасової непрацездатності, має бути здана до банку.

Виходячи з викладеного, на нашу думку, на сьогодні пункти Положення в межах законодавства дозволяють суб'єктам господарювання достатньо гнучко проводити операції з готівкою, утому числі призначеної на виплату допомоги з тимчасової непрацездатності.

Виконавчий директор з питань готівково-грошового обігу О.М.Толстой