Документ втратив чиннiсть!

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ

НАКАЗ
N 42 від 01.04.97
м.Київ

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
19 вересня 1997 р. за N 413/2217

(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства соціальної політики України
N 368 від 02.04.20
15)

Про затвердження Положення про підсобне господарство та
промислові виробництва інтернатних установ Міністерства
соціального захисту населення України

Відповідно до Положення про Міністерство соціального захисту населення України, затвердженого Указом Президента України від 23 жовтня 1996 року N 988/96, наказую:

1. Затвердити Положення про підсобне господарство та промислові виробництва інтернатних установ Міністерства соціального захисту населення України.

2. Міністерству соціального захисту Автономної Республіки Крим, управлінням соціального захисту населення обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій на підставі затвердженого Положення забезпечити в строк до 01.08.97, з урахуванням специфіки виробництва і місцевих умов, розробку та затвердження Статутів про ці господарства.

3. Вважати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства соціального забезпечення Української РСР від 13.10.86 р. N 139 "Про затвердження Примірного положення про підсобне сільське господарство будинку-інтернату Міністерства соціального забезпечення УРСР".

Міністр П.П.Овчаренко

Погоджено:

Заступник Міністра фінансів України В.М.Матвійчук

Перший заступник Міністра сільського господарства і продовольства України Б.К.Супіханов

Затверджено
наказом Міністерства соціального
захисту населення України від
1 квітня 1997 р. N 42

Положення
Про підсобне господарство та промислові виробництва
стаціонарних установ соціального обслуговування
населення

1. Загальні положення

1.1. Підсобне господарство та промислові виробництва (надалі - господарство) є структурним підрозділом стаціонарної установи соціального обслуговування населення.

1.2. Структура господарства визначається стаціонарною установою залежно від місцевих умов, форм організації праці та умов виробництва.

1.3. Відповідно до плану забезпечення підопічних, які проживають у стаціонарній установі, основними продуктами харчування власного виробництва господарство:

- організовує лікувально-трудову терапію;

- здійснює виробничо-господарську діяльність у відповідності з перспективними планами;

- виробляє і переробляє сільськогосподарську продукцію для забезпечення харчування підопічних, які проживають у стаціонарній установі соціального обслуговування населення;

- здійснює виробництво продукції тваринництва з використанням харчових відходів їдальні в стаціонарній установі, кормів власного виробництва, придбаних та фондових кормів;

- забезпечує ефективне використання землі за цільовим призначенням, підвищення її родючості, підтримання належного екологічного стану, використання природоохоронних технологій, поліпшення умов виробництва і якості продукції, розширення її асортименту, підвищення рентабельності сільськогосподарського виробництва, ефективного використання трудових ресурсів;

- забезпечує ефективне використання обладнання, транспорту, робочої худоби, будівель та іншого реманенту;

- може виробляти для потреб стаціонарної установи: будівельні матеріали, гончарні вироби, меблі і тару, товари культурно-побутового призначення, мистецькі вироби, сувеніри;

- може шити робочий та інший одяг;

- забезпечує облік виробленої продукції, її зберігання;

- безкоштовно забезпечує працівників спецодягом, засобами індивідуального захисту, миючими та знешкоджуючими засобами за встановленими нормативами.

1.4. Для виконання виробничих завдань господарство може займатися придбанням матеріальних ресурсів в оптовій та роздрібній торгівлі (на основі прямих угод з підприємствами, організаціями та комерційними структурами), а також у приватних осіб за готівковим та безготівковим розрахунком.

1.5. Стаціонарна установа закріплює за господарством будівлі,

землю, обладнання, транспорт, інвентар та інше майно і:

- затверджує економічно доцільну структуру виробництва продукції;

- забезпечує нормативно-технічною документацією;

- забезпечує своєчасне оновлення машинно-тракторного парку;

- здійснює заходи щодо покращення умов праці, дотримання правил техніки безпеки, вимог виробничої санітарії і протипожежної безпеки;

- координує заходи у справах забезпечення матеріально-технічними ресурсами, запчастинами, насінням, маточним поголів'ям та кормами;

- контролює збереження, облік сировини та продукції, її використання та реалізацію.

2. Фінансова і виробничо-господарська діяльність

2.1. Господарство забезпечує виконання покладених на нього виробничих завдань з мінімальними витратами трудових, матеріальних і фінансових ресурсів, дотримуючись єдиного кошторису доходів і видатків будинку-інтернату, суворо додержується режиму економії та підвищення прибутків від виробництва.

2.2. Виробничо-економічні відносини господарства з державними та іншими підприємствами і організаціями здійснюються на підставі договорів і угод, які укладаються директором стаціонарної установи.

2.3. Облік, калькуляція собівартості продукції здійснюються відповідно до порядку, встановленого для державних сільськогосподарських підприємств.

2.4. Меліоративні роботи, гіпсування та вапнування земель, які передані господарству у постійне користування, здійснюються за державною програмою за рахунок капіталовкладень, які передбачається витратити на будівництво об'єктів виробничого призначення в агропромисловому комплексі. Порядок використання цих капіталовкладень здійснюється відповідно до чинного законодавства України.

2.5. Виробничі процеси у господарстві виконуються підопічними стаціонарної установи, постійними, а також сезонними робітниками за угодою з адміністрацією стаціонарної установи.

2.6. Умови оплати праці працівників встановлюються в колективному договорі з дотриманням гарантій, визначених угодами тих галузей (підгалузей), до яких ці господарства належать.

2.7. Стимулювання праці проводиться згідно з Положенням про преміювання, розробленим керівництвом стаціонарної установи за погодженням з профспілковим комітетом або особами, уповноваженими трудовим колективом на представництво, і затвердженим директором стаціонарної установи.

2.8. За погодженням з Міністерством соціального захисту Автономної Республіки Крим, управлінням соціального захисту населення обласної, Київської та Севастопольської міської державної адміністрації надлишки продукції можуть реалізовуватися за ринковими цінами.

3. Керівництво господарством

3.1. Керівництво господарством здійснює завідуючий, який призначається на посаду і звільняється з посади директором стаціонарної установи за погодженням з Міністерством соціального захисту Автономної Республіки Крим, управлінням соціального захисту населення обласної, Київської та Севастопольської міської державної адміністрації.

3.2. Завідуючий господарством:

- на підставі цього Примірного положення, з урахуванням місцевих умов і специфіки виробництва, спільно з профспілковим комітетом або особами, уповноваженими трудовим колективом на представництво, розробляє Положення і правила внутрішнього трудового розпорядку господарства, які затверджуються директором стаціонарної установи, за погодженням з Міністерством соціального захисту Автономної Республіки Крим, управлінням соціального захисту населення обласної, Київської та Севастопольської міської державної адміністрації;

- розробляє і затверджує функціональні обов'язки працівників господарства;

- безпосередньо організує і несе повну відповідальність за: правильність організації виробництва, використання та збереження матеріальних ресурсів і виробничих фондів, виробничі програми з випуску і реалізації продукції, забезпечення її якості, дотримання правил техніки безпеки, пожежної безпеки, а також забезпечує заходи з метою унеможливити погіршення екологічної обстановки у регіоні в результаті господарської діяльності;

- розпоряджається майном;

- в межах фонду заробітної плати складає і подає директору стаціонарної установи проект штатного розпису;

3.3. Робітники господарства призначаються на відповідні посади і звільняються директором стаціонарної установи за поданням завідуючого господарством.

3.4. У Положенні господарства повинні бути вказані:

- найменування господарства, його профіль, місцезнаходження (юридична адреса), телефон;

- найменування стаціонарної установи, структурним підрозділом якої є господарство;

- предмет і мета діяльності господарства;

- права, обов'язки та повноваження членів трудового колективу.

3.5. Якщо у склад господарства входить декілька підрозділів, то у Положенні це повинно бути зазначено.

4. Контроль за діяльністю господарства

4.1. Загальний контроль за роботою господарства здійснює директор стаціонарної установи.

4.2. Зміст, форми, періодичність контролю, не пов'язаного з організацією лікувально-трудової і активізуючої терапії підопічних, встановлюється адміністрацією стаціонарної установи.

4.3. Перевірка роботи і ревізія фінансово-господарської діяльності проводиться Міністерством соціального захисту населення України, Міністерством соціального захисту Автономної Республіки Крим, управлінням соціального захисту населення обласної, Київської та Севастопольської міської державної адміністрації.

5. Реорганізація і ліквідація господарства

5.1. Господарство утворюється і ліквідується наказом по стаціонарній установі за погодженням з Міністерством соціального захисту Автономної Республіки Крим, управлінням соціального захисту населення обласної, Київської та Севастопольської міської державної адміністрації.

- майно ліквідованого господарства передається іншим стаціонарним установам за розпорядженням Міністерства соціального захисту Автономної Республіки Крим, управління соціального захисту населення обласної, Київської та Севастопольської міської державної адміністрації.