Документ втратив чиннiсть!

КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА

РІШЕННЯ
N 286/2861 від 21.04.2005

(Рішення втратило чинність на підставі Рішення
Київської міської ради
N 11/6227 від 13.09.20
11)

Про порядок погодження місць розташування
об'єктів у кварталах старої забудови

Керуючись статтею 142 Конституції України ( 254к/96-ВР ), статтею 22 Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ" ( 401-14 ), пунктом 42 частини I статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" ( 280/97-ВР ), Законом України "Про планування і забудову територій" (1699-14 ), Законом України "Про основи містобудування" (2780-12 ) та з метою вдосконалення містобудівної діяльності в місті Києві Київська міська рада вирішила:

1. Погодження місць розташування об'єктів у кварталах старої забудови, в яких розташовані житлові будинки, що підлягають реновації (капітальний ремонт, реконструкція або будівництво нового житла замість існуючого), надається шляхом розробки відповідної містобудівної концепції та проекту забудови території кварталу або його частини.

2. Необхідність розробки містобудівної концепції реновації житла та проектів забудови території визначається зацікавленою стороною самостійно шляхом подання відповідних клопотань або Головним управлінням містобудування, архітектури та дизайну міського середовища виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) на підставі висновку Науково-дослідного та проектного інституту Генерального плану міста Києва при розгляді відповідних клопотань про надання земельних ділянок під забудову в порядку, визначеному рішенням Київради від 26.06.2003 N 512/672.

Вимога щодо розробки містобудівної концепції реновації житла та проектів забудови території може бути оскаржена до постійної комісії Київради з питань містобудування та архітектури.

3. Містобудівна концепція реновації житла має містити графічну частину у вигляді схеми розміщення об'єктів містобудування та текстову частину у вигляді пояснювальної записки.

У пояснювальній записці зазначається така інформація:

3.1. Містобудівна характеристика території.

3.2. Технічний стан існуючих житлових та інших об'єктів.

3.3. Соціально-економічний ефект від реновації житла.

3.4. Отримані попередні результати та заплановані заходи щодо вивчення громадської думки з приводу реновації житла.

3.5. Термін виконання проектних та будівельних робіт, термін резервування та надання в оренду земельних ділянок.

3.6. Порядок організації будівельних робіт в умовах реновації житла.

3.7. Порядок забезпечення житлом мешканців будинків, що підлягають реновації.

3.8. Орієнтовні обсяги витрат на реновацію житла та можливі суми компенсацій, дотацій та інших пільг.

3.9. Інша інформація, що обґрунтовує доцільність та правомірність прийняття рішення про реновацію житла.

4. Містобудівна концепція реновації житла готується у встановлені терміни, але не більше шести місяців після розгляду клопотання і отримання згоди на розробку містобудівної та землевпорядної документації щодо надання земельної ділянки.

5. Підготовлена містобудівна концепція та проект рішення Київради про її затвердження погоджується шляхом отримання висновків Головного управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), Головного управління економіки та інвестицій виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), постійної комісії Київради з питань містобудування та архітектури, постійної комісії Київради з питань землекористування.

Названі управління виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) розглядають містобудівну концепцію та проект рішення Київради одночасно та незалежно одне від одного протягом п'ятнадцяти робочих днів.

Постійні комісії Київради розглядають зазначені документи разом з висновками названих управлінь виконавчого органу Київради протягом десяти робочих днів.

6. Згідно з клопотаннями зацікавлених осіб одночасно з розглядом містобудівної концепції реновації житла може розглядатися питання про відведення земельних ділянок для будівництва стартових житлових будинків.

7. Затверджена Київрадою містобудівна концепція реновації житла є підставою для розробки проекту забудови території кварталу або його частини, на якій планується здійснити реновацію житла.

8. У проекті забудови території відповідно до вимог законодавства України та державних будівельних норм визначається:

8.1. Порядок організації будівництва в умовах реновації (знесення, реконструкція або капітальний ремонт) житлових будинків.

8.2. Порядок відселення та забезпечення житлом мешканців будинків, що підлягають реновації.

8.3. Техніко-економічні показники та загальний кошторис забудови території з відображенням обсягів доходу та витрат на реновацію житла.

8.4. Розміри та умови отримання компенсацій, дотацій та інших пільг для відшкодування витрат на реновацію житла.

8.5. Інші питання, що потребують вирішення при прийнятті рішення Київрадою або її виконавчим органом (Київською міською державною адміністрацією).

9. У складі проекту забудови території може розроблятися або уточнюватися існуючий проект розподілу території.

10. Проект забудови території затверджується Головним управлінням містобудування, архітектури та дизайну міського середовища виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) з дотриманням вимог затвердженої Київрадою концепції реновації житла та з урахуванням висновку Науково-дослідного та проектного інституту Генерального плану м. Києва та висновку Головного управління економіки та інвестицій виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації).

11. На підставі затвердженого проекту забудови території Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) готує проекти висновків постійної комісії Київради з питань містобудування та архітектури та постійної комісії Київради з питань землекористування, а також проекти рішень Київради про надання земельних ділянок під забудову з урахуванням поетапного здійснення реновації житла.

12. У проектах висновків постійних комісій Київради та проектах рішень Київради зазначаються:

12.1. Терміни виконання проектних та будівельних робіт, терміни резервування та надання в оренду земельних ділянок.

12.2. Вимоги щодо організації будівництва в умовах реновації житлових будинків.

12.3. Порядок відселення та забезпечення житлом мешканців будинків, що підлягають реновації.

12.4. Розміри та умови отримання компенсацій, дотацій та інших пільг для відшкодування витрат на реновацію житла.

12.5. Інші питання, вирішення яких належить до компетенції Київради.

13. Згоди на розробку містобудівної концепції реновації житла, проектів забудови територій та проектів відведення земельних ділянок щодо будівництва об'єктів у кварталах старої забудови не можуть надаватися іншим особам протягом терміну, зазначеного в клопотанні, затвердженому Київським міським головою або у відповідних рішеннях Київради.

14. У кварталах старої забудови, в яких розташовані житлові будинки, що підлягають реновації, земельні ділянки під забудову можуть надаватися в оренду під будівництво стартових житлових будинків з резервуванням відповідних земельних ділянок для подальшої забудови.

Надання в оренду зарезервованих земельних ділянок здійснюється шляхом укладання нових договорів оренди або внесення змін до існуючих без розробки нових проектів відведення земельних ділянок або внесення змін в існуючі проекти відведення земельних ділянок.

Київський міський голова О.Омельченко