Документ втратив чиннiсть!

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 11 травня 2005 р. N 341
Київ

(Постанова втратила чинність на підставі Постанови
Кабінету Міністрів України
N 795 від 30 жовтня 2013
р.)

Про заходи щодо реалізації частини другої
статті 42
Закону України "Про загальнообов'язкове
державне пенсійне страхування"

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок підвищення пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (1058-15 ) у зв'язку із зростанням середньої заробітної плати, що додається.

2. Установити, що у 2005 році для підвищення пенсій згідно з частиною другою статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" ( 1058-15 ) застосовується коефіцієнт 1,055. Підвищенню підлягають пенсії, обчислені згідно із зазначеним Законом та Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність" (1977-12 ) за зверненнями, які надійшли до 31 грудня року, що передує року, в якому проводиться підвищення пенсії.

На наступні роки величина зазначеного коефіцієнта встановлюється постановами Кабінету Міністрів України виходячи з показників бюджету Пенсійного фонду України на відповідний рік.

3. Ця постанова набирає чинності починаючи з 1 березня 2005 року.

Прем'єр-міністр України Ю.ТИМОШЕНКО

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 11 травня 2005 р. N 341

Порядок
підвищення пенсій, призначених відповідно
до Закону України "Про загальнообов'язкове
державне пенсійне страхування" у зв'язку із
зростанням середньої заробітної плати

1. Згідно з цим Порядком підвищується розмір пенсії, що склався станом на 31 грудня року, який передує року підвищення пенсій, обчислений відповідно до статей 27 і 28 або визначений згідно з пунктом 4 Розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" ( 1058-15 ) (далі - Закон).

Відповідно до частини другої статті 42 Закону ( 1058-15 ) підвищення пенсій не проводиться, якщо коефіцієнт підвищення пенсійних виплат особі у році, що передує року підвищення пенсій (далі - коефіцієнт підвищення пенсійних виплат у минулому році), перевищує встановлений Кабінетом Міністрів України на відповідний рік коефіцієнт, що застосовується для підвищення пенсій (далі - коефіцієнт, що застосовується для підвищення пенсій у відповідному році).

Якщо коефіцієнт підвищення пенсійних виплат у минулому році менший за коефіцієнт, що застосовується для підвищення пенсій у відповідному році, пенсії підвищуються на коефіцієнт, визначений згідно з пунктом 3 цього Порядку.

2. Коефіцієнт підвищення пенсійних виплат у минулому році (КП(п) визначається для кожного пенсіонера окремо за такою формулою:

КП(п) = ПВ(2) : ПВ(1),

де ПВ(1) - розмір пенсії, обчислений відповідно до статей 27 і 28 або визначений згідно з пунктом 4 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону ( 1058-15 ) з урахуванням підвищення пенсії згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 20 листопада 2003 р. N 1783 "Про заходи щодо поліпшення пенсійного забезпечення громадян" (Офіційний вісник України, 2003 р., N 47, ст. 2431; 2004 р., N 10, ст. 616), що склався станом на 1 січня року, який передує року підвищення пенсії, або на день призначення пенсії у разі, коли її призначено після 1 січня року, що передує року підвищення пенсії;

ПВ(2) - розмір пенсії, обчислений відповідно до статей 27 і 28 або визначений згідно з пунктом 4 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону ( 1058-15 ) з урахуванням підвищення пенсії згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 20 листопада 2003 р. N 1783, доплати до пенсії, встановленої постановою Кабінету Міністрів України від 24 липня 2004 р. N 943 "Про додаткові заходи щодо підвищення рівня пенсійного забезпечення" (Офіційний вісник України, 2004 р., N 30, ст. 2008), та щомісячної державної адресної допомоги до пенсії (дотації), встановленої згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 18 вересня 2004 р. N 1215 "Про підвищення рівня пенсійного забезпечення" (Офіційний вісник України, 2004 р., N 38, ст. 2491), що склався станом на 31 грудня року, який передує року підвищення пенсії.

У разі коли коефіцієнт підвищення пенсійних виплат у минулому році становив менше 1, для визначення коефіцієнта підвищення пенсії у зв'язку із зростанням середньої заробітної плати береться 1.

3. Коефіцієнт підвищення пенсії у зв'язку із зростанням середньої заробітної плати (КП(зп) визначається за такою формулою:

КП(зп) = КП : КП(п),

де КП - коефіцієнт, що застосовується для підвищення пенсій у відповідному році;

КП(п) - коефіцієнт підвищення пенсійних виплат у минулому році.

4. Розмір підвищення пенсії (Р(п) визначається за такою формулою:

Р(п) = П х КП(зп) - П,

де П - розмір пенсії, зазначений в абзаці першому пункту 1 цього Порядку;

КП(зп) - коефіцієнт підвищення пенсії у зв'язку із зростанням середньої заробітної плати, визначений згідно з пунктом 3 цього Порядку.

5. До підвищеного розміру пенсії додаються суми індексації пенсії, що склались відповідно до законодавства про індексацію грошових доходів населення станом на 28 лютого року, у якому проводиться підвищення пенсії згідно з цим Порядком.

6. Цифрові значення, одержані в результаті розрахунків згідно з пунктами 2 і 3 цього Порядку, заокруглюються до п'ятого знака після коми.