ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ

НАКАЗ
28.03.2005 N 72

Про присвоєння рангів посадовим особам
місцевого самоврядування відповідно
до статті 14 Закону України "Про службу
в органах місцевого самоврядування"

У зв'язку з прийняттям Закону України "Про внесення змін до статті 14 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" (2317-15 ) наказую:

1. Затвердити Методичні рекомендації щодо присвоєння рангів посадовим особам місцевого самоврядування відповідно до статті 14 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" ( 2493-14 ) (додаються).

2. Інформаційно-аналітичному управлінню (Балюк В.В.) розмістити Методичні рекомендації щодо присвоєння рангів посадовим особам місцевого самоврядування відповідно до статті 14 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" ( 2493-14 ) на внутрішньому і зовнішньому веб-сайті Головдержслужби.

3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Начальника Головдержслужби Галіну Т.В.

Начальник Головдержслужби Т.Мотренко

Додаток
до наказу Головдержслужби
28.03.2005 N 72

Методичні рекомендації
щодо присвоєння рангів посадовим
особам місцевого самоврядування
відповідно до статті 14 Закону України
"Про службу в органах місцевого самоврядування"
( 2493-14 )

У зв'язку з прийняттям Закону України "Про внесення змін до статті 14 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" (2317-15 ) від 12 січня 2005 року посади міських (міст районного значення) голів, селищних і сільських голів; заступників міських (міст районного значення), сільських, селищних голів з питань діяльності виконавчих органів ради; секретарів міських (міст районного значення), сільських, селищних рад віднесені до вищих, ніж попередні, категорій посад в органах місцевого самоврядування.

З набранням чинності Законом України "Про внесення змін до статті 14 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" ( 2317-15 ) посадовим особам місцевого самоврядування присвоюються ранги на рівні тих, які відповідають четвертій та п'ятій категорії посад в органах місцевого самоврядування.

Ранги, які відповідають посадам третьої - сьомої категорії, присвоюються, відповідно, сільським, селищним, міським головою.

Ранги присвоюються відповідно до займаної посади, рівня професійної кваліфікації, результатів роботи.

Ранги присвоюються одночасно з призначенням (обранням) на вищу посаду в органи місцевого самоврядування, як правило з найнижчого рангу, передбаченого для відповідної категорії посад.

Через два роки після присвоєння посадовій особі органів місцевого самоврядування відповідного рангу керівник державного органу за поданням безпосереднього керівника розглядає питання щодо можливості присвоєння йому чергового рангу. Позитивне рішення приймається за умови успішної роботи.

Черговий ранг присвоюється за умови, якщо посадова особа успішно відпрацювала на займаній посаді не менш як два роки з урахуванням часу присвоєння попереднього рангу державного службовця.

Черговий ранг не може бути присвоєний посадовій особі, до якої протягом останнього року застосовувалися дисциплінарні стягнення, а також у період перебування під слідством. Затримка у присвоєнні чергового рангу до одного року може застосовуватися як захід дисциплінарного впливу.

При призначенні посадової особи місцевого самоврядування на більш високу посаду їй присвоюється ранг у межах категорії посади, яку вона зайняла. У разі коли посадова особа займає більш високу посаду в межах однієї категорії посад, їй може бути залишений попередній або присвоєний більш високий ранг у межах цієї категорії посад з урахуванням професійної кваліфікації та результатів роботи.

У разі залишення попереднього рангу наступний ранг посадовій особі місцевого самоврядування присвоюється з урахуванням часу присвоєння попереднього рангу.

Так, наприклад, якщо посадова особа місцевого самоврядування мала 11 або 10 ранг у п'ятій категорії, то з віднесенням її посади до четвертої категорії посад їй присвоюється найнижчий 9 ранг четвертої категорії посад в органах місцевого самоврядування. Якщо ж посадова особа місцевого самоврядування мала максимальний 9 ранг п'ятої категорії (який одночасно є найнижчим рангом четвертої категорії), то 8 ранг четвертої категорії посад їй може бути присвоєний у разі, якщо минуло два роки з часу присвоєння попереднього (тобто 9) рангу.

Посадова особа місцевого самоврядування може бути позбавлена рангу лише за вироком суду. У разі виявлення порушень Закону при присвоєнні рангів, вони мають бути усунені рішенням сесії відповідної ради або розпорядженням сільського, селищного, міського голови, голови районної, районної у місті, обласної ради.

За сумлінну працю посадовій особі місцевого самоврядування при звільненні зі служби у зв'язку з виходом на пенсію може бути присвоєно черговий ранг поза межами відповідної категорії посад, якщо вона має найвищий ранг у цій категорії посад не менше двох років.

У разі переходу посадової особи місцевого самоврядування на державну службу рівнозначної чи нижчої категорії посад, їй присвоюється ранг державного службовця на рівні рангу, який вона мала відповідно до Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" (2493-14 ).

У розділі трудової книжки "Відомості про роботу" посадової особи місцевого самоврядування робиться запис про присвоєння, зміну чи позбавлення відповідного рангу із зазначенням порядкового номера запису, дати внесення запису, підстави для внесення запису (розпорядження керівника, дати його видання і номера).