МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ ТА З ПИТАНЬ
ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ

НАКАЗ
28.11.2003 № 346

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
10 грудня 2003 р. за № 1137/8458

Про внесення змін до деяких наказів
Міністерства економіки України і Міністерства економіки
та з питань європейської інтеграції України

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.09.2000 № 1469 "Про організаційні заходи щодо функціонування системи державних закупівель" наказую:

1. Затвердити зміни, що вносяться до деяких наказів Міністерства економіки України і Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України (додаються).

2. Управлінню методології, правового забезпечення та контролю у сфері державних закупівель забезпечити: реєстрацію в установленому порядку цього наказу в Міністерстві юстиції України; опублікування цього наказу в інформаційно-аналітичному бюлетені "Вісник державних закупівель".

3. Цей наказ набирає чинності через 10 днів після реєстрації в Міністерстві юстиції України.

Міністр В.Хорошковський

Затверджено
Наказ Міністерства економіки та
з питань європейської інтеграції України
28.11.2003 № 346

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
10 грудня 2003 р. за № 1137/8458

Зміни,
що вносяться до деяких наказів
Міністерства економіки України і
Міністерства економіки та з питань
європейської інтеграції України

1. У Порядку розгляду скарг учасників процедур державних закупівель щодо організації та здійснення процедур закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти, затвердженому наказом Міністерства економіки України від 04.12.2000 № 264 , зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 18.12.2000 за № 919/5140: пункт 1 доповнити абзацом такого змісту: "У разі коли на день одержання Міністерством скарги укладено договір про закупівлю, Міністерство не має повноважень приймати рішення за даною скаргою"; пункт 3 доповнити абзацом такого змісту: "Учасник повинен одночасно подати примірник скарги замовнику, дії або бездіяльність якого оскаржуються"; пункт 5 доповнити новими підпунктами "є" і "ж" такого змісту: "є) документальне підтвердження подання учасником тендерної пропозиції;

ж) документальне підтвердження надання примірника скарги замовнику"; у пункті 9: абзац перший вилучити; в абзаці другому слова "за підписом керівника департаменту (заступника керівника департаменту у разі відсутності керівника), якому безпосередньо підпорядковано управління державних закупівель" вилучити; пункти 11, 12 і 13 викласти в такій редакції: "11. Після вивчення обставин, підстав надання скарги, наданої замовником відповідної інформації готується рішення Міністерства, яке містить одне з формулювань, зазначених у пункті 15 цього Порядку, та його обґрунтування.

Якщо скарга стосується проведення процедури закупівлі, вартість якої дорівнює або перевищує суму, еквівалентну 200 тисячам євро (для робіт - 1 мільйону євро), то розгляд скарги здійснюється постійно діючою комісією.

12. Склад комісії затверджується рішенням Міністерства.

13. У разі розгляду скарги комісією її голова (заступник голови у разі відсутності голови) призначає час і місце слухань з розгляду скарги за участю учасника процедур державних закупівель, який подав скаргу, замовника, уповноважених представників інших учасників процедур державних закупівель, яких стосується ця скарга.

До або під час слухань з розгляду скарги особи, зазначені в цьому пункті, мають право подавати документи, матеріали, коментарі стосовно скарги та її розгляду, запрошувати експертів та надавати експертні висновки.

За результатами слухань готується відповідне рішення Міністерства, яке підписується головою комісії (заступником голови комісії у разі відсутності голови комісії) та містить одне з формулювань, зазначених у пункті 15 цього Порядку, та його обґрунтування".

2. У Положенні про порядок створення та головні функції тендерних комітетів щодо організації та проведення процедур закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти, затвердженому наказом Міністерства економіки України від 26.12.2000 № 280, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 16.01.2001 за № 20/5211: абзац другий пункту 2.8 доповнити реченням такого змісту: "У разі відсутності голови тендерного комітету його обов'язки виконує заступник голови тендерного комітету (якщо призначено кількох заступників голови тендерного комітету, то він має визначити серед них виконуючого обов'язки голови тендерного комітету на період своєї відсутності)"; пункт 4.3 доповнити підпунктом 4.3.1 такого змісту: "Голова тендерного комітету (виконуючий обов'язки голови, його заступник) засвідчує своїм підписом такі документи щодо державних закупівель: оголошення стосовно державних закупівель; запит щодо цінових пропозицій (котирувань), запрошення до торгів з обмеженою участю та закупівлі у одного учасника; тендерну документацію, включаючи зміни у разі їх внесення; інструкцію щодо підготовки та подання заявок на участь у попередній кваліфікації; повідомлення про акцепт тендерної пропозиції та про результати торгів; рішення щодо скарг учасників торгів, що розглядалися тендерним комітетом; звіт про результати здійснення процедури закупівлі.

Указані документи після підпису завіряються печаткою організації-замовника або окремою печаткою тендерного комітету".

3. У наказі Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції від 20.05.2003 № 129 "Про затвердження форм звітів про результати здійснення процедур закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти та інструкцій щодо їх заповнення", зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 06.06.2003 за № 447/7768: в абзаці четвертому пункту 1 наказу, назві форми звіту про результати здійснення процедури запиту цінових пропозицій (котирувань) щодо закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти та Інструкції щодо заповнення форми звіту про результати здійснення процедури запиту цінових пропозицій (котирувань) щодо закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти слово "робіт" вилучити; у пункті 4.2 форми звіту про результати здійснення процедур відкритих і двоступеневих торгів щодо закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти та пункті 5.2 форми звіту про результати здійснення процедури торгів з обмеженою участю щодо закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти після слова "було" додати знаки і слово "(буде)"; абзац перший пункту 6.1 форми звіту про результати здійснення процедур відкритих і двоступеневих торгів щодо закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти та пункту 7.1 форми звіту про результати здійснення процедури торгів з обмеженою участю щодо закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти викласти в такій редакції: "Ціни тендерних пропозицій, які оцінювалися (тендерні пропозиції, що не були відхилені відповідно до статті 27 Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" ( 1490-14 )"; пункт 8 форми звіту про результати здійснення процедур відкритих і двоступеневих торгів щодо закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти та пункт 9 форми звіту про результати здійснення процедури торгів з обмеженою участю щодо закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти викласти в такій редакції: "Дата укладення договору про закупівлю та його вартість (очікувана вартість)"; в абзаці першому пункту 7 Інструкції щодо заповнення форми звіту про результати здійснення процедури запиту цінових пропозицій (котирувань) щодо закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти цифри "11" замінити цифрами "10".

4. В Інструкції щодо заповнення форми оголошення про проведення відкритих та двоступеневих торгів на закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти та Інструкції щодо заповнення форми оголошення про проведення попередньої кваліфікації, затверджених наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 20.05.2003 № 130 "Про затвердження форм оголошень стосовно державних закупівель та інструкцій щодо їх заповнення", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.06.2003 за № 427/7748: абзац другий "Щодо підпункту 2" розділу "Щодо пункту 6" викласти в такій редакції: "Щодо підпункту 2. Розмір тендерного забезпечення визначається відповідно до частини другої статті 23 Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" ( 1490-14 ) у гривнях (цифрами та словами), виходячи з очікуваної вартості закупівлі. Якщо замовник надає можливість учасникам торгів подавати свої тендерні пропозиції до окремих частин предмета закупівлі (встановлення такої можливості зазначається в пункті 3.1 оголошення про торги, а докладний опис частин (кількісний, якісний) наводиться в тендерній документації), розмір тендерного забезпечення визначається відповідно до частини другої статті 23 Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" у гривнях (цифрами та словами), виходячи з очікуваної вартості встановленої замовником частини (частин) предмета закупівлі. Якщо замовник не вимагає тендерного забезпечення, робиться запис "Тендерне забезпечення не вимагається"; у розділі "Щодо пункту 6" речення "Термін подання заявок установлюється в межах 30 календарних днів з дати опублікування оголошення про попередню кваліфікацію. В окремих випадках цей строк може бути скорочено до 15 календарних днів" замінити реченням такого змісту: "Остаточний строк подання заявок установлюється з урахуванням частини другої статті 16 Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" ( 1490-14 )".

5. У Порядку визначення предмета закупівлі за державні кошти, затвердженому наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції від 27.06.2003 № 165 "Про порядок визначення предмета закупівлі за державні кошти", зареєстрованим у Міністерстві юстиції 09.07.2003 за № 566/7887: пункт 3 доповнити абзацами такого змісту: "Замовник має право у разі застосування конкурентних процедур закупівлі визначати предмет закупівлі за показниками третього і четвертого знаків Класифікатора (класифікаційні угруповання "група" і "клас").

Замовник має право за визначеним відповідно до цього пункту предметом закупівлі за умови застосування однакової конкурентної процедури закупівлі або процедури відкритих торгів здійснювати більше однієї закупівлі протягом бюджетного періоду"; у пункті 4: слова "і закупівлі в одного виконавця" вилучити; доповнити пункт абзацами такого змісту: "У разі коли предметом закупівлі є товари та послуги, замовник має право визначену відповідно до пункту 3 цього Порядку назву предмета закупівлі доповнювати інформацією щодо його конкретизації з урахуванням частини третьої статті 21 Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" ( 1490-14 ).

У разі коли предметом закупівлі є послуги з поточного ремонту, замовник має право при визначенні предмета закупівлі відповідно до пунктів 3 і 4 цього Порядку враховувати особливості нарахування вартості поточного ремонту за об'єктом згідно з Правилами визначення вартості будівництва ДБН Д.1.1-1-2000, затвердженими наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 27.08.2000 № 174 (із змінами та доповненнями)".

Начальник управління методології, правового забезпечення
та контролю у сфері державних закупівель С.Яременко