Увага! Це є застаріла редакція документа. На останню редакцію

МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ
09.11.2004 N 407

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
24 листопада 2004 р. за N 1491/10090

Про затвердження Положення
про систему моніторингу
риболовних суден

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 28 липня 2004 року N 963 "Про створення системи моніторингу риболовних суден" наказую:

1. Затвердити Положення про систему моніторингу риболовних суден, що додається.

2. Державному департаменту рибного господарства (Алимов С.I.) забезпечити подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Контроль за виконання наказу покласти на заступника Міністра Мельника Ю.Ф.

В.о. Міністра Ю.Я.Лузан

Затверджено
Наказ Міністерства аграрної
політики України
09.11.2004 N 407

Положення
про систему моніторингу риболовних суден

1. Загальні положення

1. Система моніторингу риболовних суден - комплекс взаємопов'язаних заходів технічного, організаційного, правового характеру щодо отримання, аналізу, зберігання та використання інформації про риболовні судна.

1.2 Складовими частинами системи моніторингу риболовних суден є:

реєстрація риболовних суден;

дистанційний контроль;

технічний нагляд та нагляд за дотриманням вимог міжнародних договорів;

підготовка та сертифікація персоналу риболовних суден.

1.3 Суб'єктами системи моніторингу риболовних суден є:

Виконавче бюро Державного департаменту рибного господарства (далі - Виконавче бюро);

Державна інспекція з безпеки мореплавства флоту рибного господарства (далі - Держрибфлотінспекція);

органи рибоохорони;

підприємства, діяльність яких пов'язана з веденням рибного господарства;

органи державної реєстрації риболовних суден;

риболовні судна;

учбові заклади та тренажерні центри;

державні кваліфікаційні комісії;

класифікаційні товариства;

комісії технічного нагляду за риболовними суднами, що не підлягають нагляду класифікаційним товариствам.

1.4 Взаємодія суб'єктів системи моніторингу риболовних суден здійснюється на підставі:

актів законодавства;

договорів, укладених між суб'єктами системи моніторингу риболовних суден;

взаємної інформаційної підтримки;

відповідальності за повноту, своєчасність та достовірність наданої інформації.

1.5 Загальний нагляд та управління взаємодією суб'єктів системи моніторингу риболовних суден здійснює Укрдержрибгосп через Управління флоту, портів, безпеки мореплавства й охорони праці Укрдержрибгоспу.

2. Основна мета, завдання та функції
системи моніторингу риболовних суден

2.1 Система моніторингу риболовних суден створюється з метою централізації та систематизації інформації про риболовні судна, що плавають під Державним прапором України і здійснюють промисел у внутрішніх водах, територіальних водах, виключній (морській) економічній зоні України, у водах за межами юрисдикції України, та судна, що плавають під прапором інших держав і здійснюють промисел у виключній (морській) економічній зоні України.

2.2 Основними завданнями системи моніторингу риболовних суден є:

забезпечення дотримання вимог міжнародних договорів у галузі регулювання риболовства;

дотримання стандартів щодо комплектування риболовних суден кваліфікованим персоналом;

підвищення рівня безпеки мореплавства риболовних суден;

запобігання забрудненню навколишнього природного середовища з риболовних суден;

збереження рибних запасів;

дотримання заходів регулювання та управління риболовством.

2.3 Функціями системи моніторингу риболовних суден є:

організація проведення дистанційного моніторингу риболовних суден з використанням компонентів супутникових навігаційних систем;

збір, накопичення та регулярне поновлення в постійно діючому режимі інформації про реєстрацію, кількісний та типовий склад, ідентифікацію та місцезнаходження риболовних суден, термінів дії документів класифікаційного товариства цих суден;

організація технічного нагляду та нагляду за дотриманням вимог міжнародних договорів у галузі забезпечення належного технічного стану риболовних суден, підготовки, сертифікації та оцінки компетенції їх персоналу;

аналіз, узагальнення та систематизація отриманої інформації;

створення банку даних щодо риболовних суден;

співпраця в міжнародній системі моніторингу риболовних суден;

передання інформації щодо риболовних суден Укрдержрибгоспу.

3. Дистанційний моніторинг риболовних суден

3.1 Відповідно до Положення про систему дистанційного моніторингу суден рибопромислового флоту, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики України від 25.12.2003 N 466 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30.12.2003 за N 1258/8579, риболовні судна за рахунок судновласників обладнуються технічними засобами контролю схваленого типу для передання інформації з використанням системи дистанційного моніторингу.

3.2 Інформація про ідентифікацію та місцезнаходження суден в автоматичному режимі без втручання персоналу риболовного судна передається до Держрибфлотінспекції (Центру моніторингу).

3.3 Центр моніторингу передає інформацію про місцезнаходження суден Укрдержрибгоспу для прийняття управлінських рішень.

4. Технічний нагляд та нагляд за дотриманням
вимог міжнародних договорів

4.1 Угоди з класифікаційними товариствами щодо здійснення технічного нагляду за риболовними суднами, що підлягають нагляду класифікаційного товариства, укладає Укрдержрибгосп. Технічний нагляд за риболовними суднами, що не підлягають нагляду класифікаційного товариства, здійснюють комісії з технічного нагляду.

4.2 Класифікаційні товариства щокварталу або на запит Укрдержрибгоспу надають йому інформацію про терміни дії документів класифікаційного товариства, припинення дії цих документів.

4.3 Комісії з технічного нагляду після проведення технічного нагляду риболовних суден надають Виконавчому бюро копію акта технічного нагляду судна.

4.4 Організацію технічного нагляду та нагляду за дотриманням вимог міжнародних договорів, які стосуються технічного стану риболовних суден, здійснює Виконавче бюро.

5. Реєстрація риболовних суден

5.1 Виконавче бюро готує висновок та погоджує реєстрацію риболовних суден у Державному судновому реєстрі України у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.97 N 1069 "Про затвердження Порядку ведення Державного суднового реєстру України і Суднової книги України" (із змінами).

5.2 Видачу суднових реєстраційних документів на риболовні судна, що підлягають нагляду класифікаційного товариства, здійснює капітан морського рибного порту; суднових білетів на риболовні судна, що не підлягають нагляду класифікаційного товариства, - Укрдержрибгосп та капітан морського рибного порту.

5.3 На підставі наданих капітаном морського рибного порту копій документів для реєстрації риболовного судна та наданого комісіями з технічного нагляду акта технічного нагляду судна Виконавче бюро узагальнює інформацію щодо кількісного та типового складу риболовних суден, терміну дії документів, що засвідчують технічний стан цих суден, та надає її до Укрдержрибгоспу.

5.4 Виконавче бюро веде Реєстр риболовних суден та журнал обліку суден, здійснює контроль за реєстрацією риболовних суден, здійснює реєстрацію риболовних суден, що не підлягають нагляду класифікаційного товариства, у Судновій книзі України.

6. Підготовка персоналу риболовних суден

6.1 Державний нагляд та контроль за кваліфікаційними вимогами (стандартами) щодо підготовки та сертифікації персоналу риболовних суден, а також оцінка компетенції персоналу згідно з вимогами Міжнародної конвенції про стандарти підготовки, сертифікації персоналу риболовних суден та несення вахти 1995 року здійснює Виконавче бюро.

6.2 Формування державних кваліфікаційних комісій для перевірки знань та дипломування персоналу риболовних суден здійснює Виконавче бюро.

6.3 Виконавче бюро розробляє форми та розміщує замовлення на виготовлення бланків реєстраційних суднових документів, дипломів, кваліфікаційних свідоцтв, підтверджень до них та інших документів персоналу риболовних суден, забезпечує ними підприємства, установи, організацій рибного господарства, здійснює їх облік.

6.4 Виконавче бюро веде реєстр усіх документів членів екіпажів риболовних суден, які видаються на підставі положень Міжнародної конвенції про стандарти підготовки, сертифікації персоналу риболовних суден та несення вахти 1995 року.

7. Дотримання вимог у галузі риболовства

7.1 Виконавче бюро Укрдержрибгоспу веде розміщений на його веб-сторінці Реєстр риболовних суден, що здійснюють промисел водних живих ресурсів у водах за межами юрисдикції України.

7.2 Виконавче бюро отримує від органів рибоохорони та міжнародних риболовних організацій, які входять до складу міжнародної системи моніторингу риболовних суден, повідомлення про випадки порушень вітчизняними риболовними суднами заходів управління та збереження водних живих ресурсів.

7.3 Укрдержрибгосп видає дозволи на здійснення промислу водних живих ресурсів та проведення ресурсних досліджень за умови обладнання риболовних та науково - дослідних суден технічними засобами дистанційного контролю.

8. Використання інформації
щодо риболовних суден

8.1 Отримання, аналіз, узагальнення, зберігання та надання інформації до Укрдержрибгоспу для прийняття управлінських рішень щодо риболовних суден здійснюється Виконавчим бюро.

8.2 Використання інформації щодо риболовних суден здійснюється шляхом:

співпраці в міжнародній системі моніторингу риболовних суден з метою протидії незаконному, нерегульованому та непідзвітному промислу;

ведення "історії власності судна" з метою протидії незаконному, нерегульованому, непідзвітному рибному промислу;

ведення Реєстрів усіх документів членів екіпажів риболовних суден;

надання за запитами підприємствам, установам, організаціям відомостей щодо дипломів, кваліфікаційних свідоцтв, підтверджень до них та інших документів персоналу риболовних суден;

ведення Реєстру риболовних суден та журналу обліку суден.

9. Фінансування системи моніторингу
риболовних суден

Фінансування функціонування системи моніторингу здійснюється в установленому законодавством порядку.

Перший заступник голови Укрдержрибгоспу В.I.Бондаренко