Документ втратив чиннiсть!

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ
15.09.2004 N 516

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
4 жовтня 2004 р. за N 1245/9844

( Наказ втратив чинність з 01.02.2010 р. на підставі Наказу
Державного комітету статистики України
N 313 від 18.08.20
09 )

Про внесення змін та доповнень до інструкцій
щодо заповнення форм державних статистичних
спостережень N 1-П (термінова) та N 1-ПЕ

Відповідно до статті 14 Закону України "Про державну статистику" ( 2614-12 ), з метою удосконалення форм державних статистичних спостережень щодо промислової діяльності підприємств і організацій наказую:

1. Затвердити Зміни та доповнення до Інструкції щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 1-П (термінова) "Терміновий звіт про виробництво промислової продукції (робіт, послуг)", затвердженої наказом Держкомстату України від 30.04.2004 N 261 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.05.2004 за N 674/9273 (додаються).

2. Затвердити Зміни та доповнення до Інструкції щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 1-ПЕ "Місячний звіт про економічні показники за видами економічної діяльності, що відносяться до добувної, обробної промисловості, виробництва і розподілення електроенергії, газу, тепла та води", затвердженої наказом Держкомстату України від 30.04.2004 N 261 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.05.2004 за N 675/9274 (додаються).

3. Затверджені пунктами 1 та 2 цього наказу Зміни та доповнення до інструкцій щодо заповнення форм державних статистичних спостережень N 1-П (термінова) та N 1-ПЕ ввести в дію зі звіту за січень 2005 року.

4. Поширити затверджені пунктами 1 та 2 цього наказу Зміни та доповнення до інструкцій щодо заповнення форм державних статистичних спостережень N 1-П (термінова) та N 1-ПЕ на суб'єкти господарювання, які розміщені на території України і займаються видами діяльності, що класифікуються за секціями "С", "D", "Е" КВЕД, незалежно від основного виду діяльності та форм власності й організаційно-правових форм господарювання.

5. Управлінню планування та аналізу використання фінансових ресурсів Департаменту фінансового забезпечення, бухгалтерського обліку та звітності (Кучіна I.Ю.) забезпечити фінансування виготовлення інструкцій зі Змінами та доповненнями, затвердженими пунктами 1 та 2 цього наказу.

6. Адміністративно-господарському департаменту (Сенкевич-Давидець Н.М.) забезпечити контроль за своєчасним виготовленням та відправленням інструкцій зі Змінами та доповненнями, затвердженими пунктами 1 та 2 цього наказу, на адреси головних управлінь статистики в Автономній Республіці Крим, областях, у місті Києві та Управління статистики у місті Севастополі.

7. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Комітету Головка В.А.

Голова Комітету О.Г.Осауленко

Затверджено
Наказ Держкомстату України
15.09.2004 N 516

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
4 жовтня 2004 р. за N 1245/9844

Зміни та доповнення
до Інструкції щодо заповнення форми державного
статистичного спостереження N 1-П (термінова)
"Терміновий звіт про виробництво промислової
продукції (робіт, послуг)", затвердженої наказом
Держкомстату України від 30.04.2004 N 261
та зареєстрованої в Міністерстві юстиції
України 27.05.2004 за N 674/9273

1. Доповнити Інструкцію перед пунктом 1 новим абзацом такого змісту:

"Статистичні звіти за формою N 1-П (термінова) подають суб'єкти господарювання, які виробляють продукцію (роботи, послуги), що належить до добувної, обробної промисловості, виробництва і розподілення електроенергії, газу, тепла і води (секції "С", "D", "Е" КВЕД), незалежно від їх основного виду діяльності та форми власності. Перелік суб'єктів господарювання, на яких поширюється статистичне спостереження за формою N 1-П (термінова), визначається територіальним статистичним органом відповідно до діючої статистичної методології".

2. Підпункт 1.1 Інструкції після абзацу першого доповнити новим абзацом такого змісту:

"Показник "Обсяг виробленої промислової продукції (робіт, послуг) у порівнянних цінах" призначений виключно для відстеження динаміки реальних обсягів виробленої промислової продукції перш за все на макрорівні. Цим обумовлені методологічні особливості визначення складу та оцінки промислової продукції, що включається до зазначеного показника".

3. У підпункті 1.2 абзац другий викласти в такій редакції:

" - готових виробів, вироблених за звітний період, які призначені для реалізації "на сторону" (за межі підприємства), передавання власному капітальному будівництву, своїм непромисловим підрозділам та для зарахування до складу власних основних засобів, а також виготовлених на замовлення населення, виданих працівникам у рахунок заробітної плати, та готових виробів власного виробництва, використаних для внутрішніх потреб підприємства (спецодяг, паливно-мастильні і лакофарбові матеріали, меблі і т.ін.)".

4. У підпункті 1.3:

а) абзац сьомий викласти в такій редакції:

"- ремонт автомобілів та товарів побутового призначення";

б) абзац п'ятнадцятий викласти в такій редакції:

"- вартість давальницьких або покупних сировини, матеріалів, заготовок у разі, якщо підприємство виробляє з них не готову продукцію, а здійснює одну або декілька операцій з її виготовлення, а також якщо здійснюється доробка (додаткова обробка) продукції. Наприклад, покрій одягу, виконання окремих операцій з пошиття одягу та виготовлення взуття, результатом яких є напівфабрикат, а не готова продукція; знесолювання нафти, рафінація та інші методи очищення олії, цукру, нанесення спеціального покриття на метали, труби, утеплення труб тощо".

5. Підпункт 1.3 після абзацу сімнадцятого доповнити новим абзацом такого змісту:

" - вартість давальницьких або покупних комплектуючих, запчастин, матеріалів, використаних при здійсненні ремонту машин і обладнання на замовлення "зі сторони" ".

6.Підпункт 1.4 викласти в такій редакції:

"При визначенні показника обсягу виробництва в порівнянних цінах за порівнянні ціни беруться фактичні ціни виробників (без ПДВ, акцизу та інших непрямих податків) за станом на 1 січня звітного року, тобто ціни, які діяли в грудні попереднього до звітного року".

7. У підпункті 1.5 слова "2003 року" замінити на слова "попереднього до звітного року".

8. У підпункті 1.6 слова "на 01.01.2004" замінити на слова "на 1 січня звітного року".

9. У другому абзаці підпункту 1.11 вилучити слово "(постачання)".

10. У третьому абзаці підпункту 1.13 слова "2003 року" замінити на слова "попереднього до звітного року".

11. У підпункті 1.15 перші два речення викласти в такій редакції:

"У зв'язку з тим, що показник "Обсяг виробленої промислової продукції (робіт, послуг) у порівнянних цінах" призначений виключно для відстеження динаміки обсягів виробленої промислової продукції, дані за звітний і попередній місяці (рядки 810, 848) мають бути розраховані за єдиною методологією з урахуванням її змін".

12. Пункт 3 виключити.

У зв'язку з цим пункти 4 та 5 вважати відповідно пунктами 3 та 4.

13. Пункт 3 викласти в такій редакції:

"3. Випуск видів промислової продукції (II розділ)

У II розділі звіту наводяться дані щодо випуску видів продукції за Номенклатурою продукції промисловості (далі - Номенклатура) з урахуванням усіх змін та доповнень, унесених до неї органами державної статистики, за позиціями, проти яких у графі 4 Номенклатури стоїть позначка "м", а також за позиціями, додатково повідомленими регіональними органами державної статистики.

Номенклатура побудована на ієрархічній системі класифікування (кодування) видів продукції. Відповідно у звіті має забезпечуватись залежність наведених даних на всіх рівнях класифікації за умови однієї одиниці виміру.

Обов'язковим є надання інформації в одиницях виміру, передбачених Номенклатурою. Якщо одиницями виміру є кг, тонни тощо, то у звіті вказується чиста вага продукції без урахування ваги пакувального матеріалу.

3.1. У графі 1 наводяться дані про валовий випуск продукції, включаючи продукцію, призначену для подальшої переробки на власному підприємстві. За окремими видами продукції наводяться дані про товарний випуск (тобто без продукції, призначеної для подальшої промислової переробки на даному підприємстві), що зазначено в назвах відповідних позицій Номенклатури.

Слід мати на увазі, що до виробленої і відпущеної теплоенергії включається вся кількість теплоенергії, виробленої електростанціями, котельними й утилізаційними установками та відпущеної як цехам і виробництвам свого підприємства, так і "на сторону", за винятком теплоенергії, витраченої на технологічні потреби електростанції (котельної тощо). Виключається теплоенергія, що повертається до електростанції або в котельню з конденсатом виробничого пару, м'ятим паром (від молотів, пресів та ін.) і зворотною водою мережі.

3.2. У графі 2 відображається продукція, вироблена підприємством на давальницьких умовах (із сировини замовника).

3.3. У графі 3 наводяться дані про випуск готової продукції з власної та давальницької сировини, призначеної для збуту, тобто готових виробів, які реалізовані у звітному місяці та які призначені для продажу, але на них не знайдено покупця. До цієї графи включаються також готові вироби власного виробництва: видані в рахунок зарплати, передані своїм непромисловим підрозділам, використані для внутрішніх потреб підприємства (паливно-мастильні і лакофарбові матеріали, меблі, спецодяг і т.ін.), зараховані до складу своїх основних засобів (виробниче обладнання, інструмент). Звертаємо увагу, що до графи 3 не включається продукція, призначена для подальшої переробки на власному підприємстві.

3.4. У графі 4 наводяться дані про випуск готової продукції з власної сировини, призначеної для збуту.

3.5. У графі 5 наводиться вартість продукції, урахованої у графі 4. Оцінка продукції здійснюється за фактичними цінами виробника (без ПДВ, акцизу, інших непрямих податків), за якими її було реалізовано у звітному місяці, а продукції, покупця якої не знайдено, - за ціною, за якою її можна було б реалізувати у звітному місяці (або за середньою ціною реалізації цих виробів у звітному місяці). Аналогічно оцінюється продукція, яка вироблена виключно для власних потреб (спеціальне обладнання тощо), за неможливості такої оцінки - за її виробничою собівартістю. Якщо окремі види продукції реалізуються за ціною франко-вагон станція призначення, то вартість транспортування від станції відправлення до станції призначення повинна виключатись при здійсненні оцінки такої продукції. Звертаємо увагу, що до графи 5 не включається вартість робіт з виготовлення продукції з давальницької сировини.

У разі, коли підприємство здійснює складання продукції з покупних комплектуючих, у графі 5 наводиться повна вартість готових виробів.

3.6. При випуску продукції з тривалим циклом виробництва в II розділі звіту відображаються дані щодо кількості і вартості тільки повністю готових виробів. Відповідно вартість виробів, виробництво яких ще не завершено, не повинна включатись до графи 5.

3.7. У графі 6 наводяться дані за відповідний звітному місяць попереднього року; у графі 7 - уточнені дані за попередній звітному місяць.

3.8. За видами продукції, яка обліковується у вартісному виразі, дані наводяться за графами 1, 3, 4, 5, 6, 7. При цьому оцінка продукції здійснюється згідно з порядком, викладеним у п.3.5 Інструкції.

3.9. У графі 8 наводяться дані про залишки призначеної для збуту, але не реалізованої готової продукції власного виробництва на кінець звітного періоду (незалежно коли вироблена) без урахування продукції, що перебуває на складі підприємства на відповідальному зберіганні, як державний резерв тощо. Дані подаються за всіма позиціями Номенклатури для цього спостереження, крім видів продукції, що обліковуються у вартісному виразі".

Начальник управління статистики промисловості Департаменту статистики виробництва Л.М.Лісова