Увага! Це є застаріла редакція документа. На останню редакцію

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 10 грудня 2003 р. N 1904
Київ

Про порядок використання коштів державного
бюджету, що спрямовуються на придбання
вітчизняної техніки і обладнання для
агропромислового комплексу на умовах
фінансового лізингу та заходи по
операціях фінансового лізингу

( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 571 від 29.04.200
4 )

З метою ефективного використання коштів державного бюджету на придбання вітчизняної техніки і обладнання для агропромислового комплексу на умовах фінансового лізингу та заходи по операціях фінансового лізингу Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок використання коштів державного бюджету, що спрямовуються на придбання вітчизняної техніки і обладнання для агропромислового комплексу на умовах фінансового лізингу та заходи по операціях фінансового лізингу (додається).

2. Міністерству аграрної політики, Міністерству фінансів і Міністерству економіки та з питань європейської інтеграції разом з Національною акціонерною компанією "Украгролізинг" передбачати щороку під час складання проектів Державного бюджету України та Державної програми економічного і соціального розвитку України на відповідні роки видатки на придбання вітчизняної техніки і обладнання для агропромислового комплексу на умовах фінансового лізингу та заходи по операціях фінансового лізингу.

3. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.

Прем'єр-міністр України В.ЯНУКОВИЧ

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 10 грудня 2003 р. N 1904

Порядок
використання коштів державного бюджету, що
спрямовуються на придбання вітчизняної техніки
і обладнання для агропромислового комплексу на
умовах фінансового лізингу та заходи по
операціях фінансового лізингу

1. Забезпечення сільськогосподарських підприємств усіх форм власності та господарювання та інших суб'єктів підприємницької діяльності агропромислового комплексу (далі - лізингоодержувачі) технікою і обладнанням вітчизняного виробництва (далі - техніка) на умовах фінансового лізингу за рахунок коштів державного бюджету здійснюється на підставі договорів фінансового лізингу, укладених між НАК "Украгролізинг" (далі - Компанія), її дочірніми підприємствами та філіями від імені Компанії (далі - лізингодавці) і лізингоодержувачами.

2. Мінагрополітики щороку станом на 1 січня на підставі замовлень лізингоодержувачів складає зведену потребу в техніці та на конкурсних засадах визначає перелік техніки, закупівля якої фінансується за рахунок коштів державного бюджету.

3. Джерелом фінансування закупівлі техніки для її передачі у користування на умовах фінансового лізингу та заходів по операціях фінансового лізингу є передбачені у державному бюджеті на цю мету кошти, які використовуються на умовах поворотності згідно з укладеними договорами.

4. Видатки на придбання техніки для її передачі у користування на умовах фінансового лізингу та заходи по операціях фінансового лізингу провадяться відповідно до порядку касового виконання Державного бюджету України за видатками.

5. Використання коштів державного бюджету для придбання техніки для її передачі у користування на умовах фінансового лізингу та заходи по операціях фінансового лізингу здійснюється шляхом:

укладення договорів поставки (купівлі-продажу) між лізингодавцем та заводом-виготовлювачем або постачальником техніки;

укладення договорів фінансового лізингу між лізингодавцем і лізингоодержувачем.

Перерахування коштів Компанією заводу-виготовлювачу або постачальнику техніки здійснюється у таких розмірах:

до 50 відсотків вартості техніки оплачується за наявності в Компанії договорів поставки (купівлі-продажу) та замовлень лізингоодержувачів;

решта коштів за техніку, передану лізингоодержувачу, оплачується після укладення акта приймання-передачі техніки лізингодавцем, лізингоодержувачем та заводом-виготовлювачем або постачальником техніки у строки, визначені договором поставки.

6. За користування технікою лізингоодержувачі вносять плату (лізингові платежі). Ця плата складається із суми на відшкодування частини вартості техніки, та суми, що виплачується як винагорода лізнигодавцю за передану у лізинг техніку за договором фінансового лізингу, яка не може перевищувати 10 відсотків її невідшкодованої вартості.

Кошти, що надходять як поворотні лізингові платежі від лізингових операцій за рахунок бюджетного фінансування у частині відшкодування вартості техніки, лізингодавці у триденний строк перераховують на рахунки, відкриті в органах Державного казначейства.

Кошти, що надходять від лізингоодержувачів як винагорода за передану в лізинг техніку, використовуються Компанією згідно з кошторисом.

Взаєморозрахунки за лізинговими платежами можуть здійснюватися відповідно до умов договору із спрямуванням виручених коштів за напрямами, визначеними абзацами другим і третім цього пункту. ( Абзац четвертий пункту 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 571 від 29.04.2004 )

7. Витрати на утримання переданої в лізинг техніки, пов'язані з її експлуатацією, страхуванням, технічним обслуговуванням та ремонтом у післягарантійний період, провадяться за рахунок лізингоодержувачів.

8. Компанія забезпечує облік та відображає у своєму бухгалтерському балансі кошти, що надходять на єдиний казначейський рахунок Державного бюджету як поворотні лізингові платежі, та обсяги фінансування лізингових операцій.

9. Звіт про використання коштів державного бюджету, що спрямовуються на придбання техніки, Компанія подає головному розпоряднику коштів щомісяця до 10 числа, що настає за звітним періодом.

10. Контроль за використанням коштів державного бюджету, що спрямовуються на придбання техніки на умовах фінансового лізингу та заходи по операціях фінансового лізингу, здійснюється уповноваженими на це органами відповідно до законодавства.

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 10 грудня 2003 р. N 1904

Перелік
постанов Кабінету Міністрів України,
що втратили чинність

1. Постанова Кабінету Міністрів України від 18 вересня 1997 р. N 1031 "Про створення державною лізингового фонду для технічного переоснащення сільського господарства".

2. Постанова Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 р. N 1352 "Про заходи щодо забезпечення діяльності державного лізингового підприємства "Украгролізинг" (Офіційний вісник України, 1999 р., N 30, ст. 1537).

3. Постанова Кабінету Міністрів України від 1 грудня 1999 р. N 2195 "Про внесення доповнень до порядку використання коштів Державного бюджету України, що спрямовуються на фінансування державного лізингового фонду для технічного переоснащення агропромислового комплексу" (Офіційний вісник України, 1999 р., N 48, ст. 2375).

4. Постанова Кабінету Міністрів України від 20 червня 2000 р. N 982 "Про внесення змін і доповнень до постанови Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 р. N 1352" (Офіційний вісник України, 2000 р., N 25, ст. 1050).

5. Постанова Кабінету Міністрів України від 6 травня 2001 р. N 418 "Про поширення дії постанови Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 р. N 1352 на відкрите акціонерне товариство "Лізингова компанія "Украгромашінвест" (Офіційний вісник України, 2001 р., N 20, ст. 838).