Документ втратив чиннiсть!

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
09.04.2004 N 165

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
14 квітня 2004 р. за N 475/9074

( Постанова втратила чинність на підставі Постанови
Національного банку
N 234 від 14.04.20
15 )

Про внесення змін до Положення
про порядок видачі резидентам індивідуальних ліцензій
Національного банку України на переказування
іноземної валюти за межі України
з метою оплати валютних цінностей

Відповідно до статей 7, 30, 44 Закону України "Про Національний банк України" ( 679-14 ) та статей 5, 11, 13 Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.93 N 15-93 "Про систему валютного регулювання і валютного контролю", з метою врегулювання здійснення операцій з купівлі-продажу цінних паперів українських емітентів Правління Національного банку України постановляє:

1. Унести до Положення про порядок видачі резидентам індивідуальних ліцензій Національного банку України на переказування іноземної валюти за межі України з метою оплати валютних цінностей, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29.01.2003 N 36 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2003 за N 90/7411, такі зміни:

1.1. У пункті 1.4 глави 1 слова "Департамент валютного контролю та ліцензування" замінити словами "Генеральний департамент банківського нагляду".

1.2. Главу 2 після пункту 2.1 доповнити новим пунктом такого змісту:

"2.2. Якщо цінні папери були придбані нерезидентом у власність до набрання чинності постановою Правління Національного банку України від 29.01.2003 N 36 "Про здійснення операцій з цінними паперами українських емітентів" і резидент не має змоги подати документи, передбачені підпунктом "е" пункту 2.1 глави 2 цього Положення, то резидент для отримання ліцензії подає такі документи:

а) заяву про видачу ліцензії згідно з додатком 1;

б) оригінал або нотаріально засвідчену копію договору (угоди) про купівлю-продаж цінних паперів;

в) оригінал або копію довідки про взяття резидента на облік як платника податків в органі державної податкової служби (якщо резидент підлягає обліку як платник податків);

г) довідку банку про номер рахунку резидента, з якого переказуватиметься іноземна валюта за межі України;

ґ) копію документа, що свідчить про державну реєстрацію іноземної інвестиції (за наявності);

д) документальне підтвердження операції, у результаті здійснення якої право власності на цінні папери українських емітентів перейшло до нерезидента (документи, які подаються, мають бути нотаріально засвідченими);

е) оригінал або копію документа, що підтверджує право власності нерезидента на цінні папери;

є) письмове обгрунтування неможливості подання документів, передбачених підпунктом "е" пункту 2.1 цього Положення;

ж) копію офіційного повідомлення про лістинг цінних паперів (за умови, що цінні папери котируються на фондовій біржі або включені до обігу в торговельно-інформаційній системі);

з) звіт про оцінку (акт оцінки) ринкової вартості цінних паперів українських емітентів, складений суб'єктом оціночної діяльності України та засвідчений нотаріально. Термін між датами оцінки і надходження документів до Департаменту має становити не більше 30 календарних днів".

У зв'язку з цим пункт 2.2 уважати пунктом 2.3.

2. Генеральному департаменту банківського нагляду (В.В.Пушкарьов) після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України довести зміст цієї постанови до відома самостійних структурних підрозділів, Операційного та територіальних управлінь Національного банку України, банків України для керівництва і використання в роботі.

3. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Генеральний департамент банківського нагляду (В.В.Пушкарьов), Операційне та територіальні управління Національного банку України.

4. Постанова набирає чинності через 10 днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.

Голова С.Л.Тігіпко