Увага! Це є застаріла редакція документа. На останню редакцію

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 16 травня 2002 р. N 620
Київ

Про затвердження Тимчасового положення
про порядок проведення розрахунків за
надання населенню послуг з газопостачання
в умовах використання лічильників
природного газу (будинкових або
на групу будинків)

( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 1685 від 29.10.20
03 )

З метою впорядкування обліку споживання населенням природного газу та зменшення його втрат Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Тимчасове положення про порядок розрахунків за надання населенню послуг з газопостачання в умовах використання лічильників природного газу (будинкових або на групу будинків), що додається.

2. Міністерству палива та енергетики надавати роз'яснення щодо застосування затвердженого цією постановою Тимчасового положення.

Прем'єр-міністр України А.КІНАХ

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 16 травня 2002 р. N 620

Тимчасове положення
про порядок проведення розрахунків за надання
населенню послуг з газопостачання в умовах
використання лічильників природного газу
(будинкових або на групу будинків)

1. Це Тимчасове положення визначає порядок проведення розрахунків між газопостачальними організаціями та споживачами у разі використання лічильників природного газу будинкових або на групу будинків).

Зазначені лічильники встановлюються на ввідних газопроводах у будинки (групу будинків), де газ використовується для приготування їжі та нагрівання води.

2. Порядок проведення розрахунків, передбачений цим Тимчасовим положенням, поширюється на споживачів та газопостачальні організації підприємства з газопостачання і газифікації (в тому числі на газодобувні підприємства ДК "Укргазвидобування", газотранспортні підприємства ДК "Укртрансгаз") та державне комунальне підприємство "Київгаз".

3. У цьому Тимчасовому положенні використовуються такі терміни:

споживач - фізична особа, якій надаються послуги з газопостачання;

лічильники газу (будинкові або на групу будинків) - лічильники газу, які встановлюються на ввідних газопроводах у багатоквартирний будинок (або на групу будинків);

група будинків - будинки з однотипним інженерно-санітарним обладнанням та подібними будівельними і архітектурними характеристиками, поставка газу яким здійснюється через спільний ввідний газопровід;

квартирний лічильник газу - прилад обліку газу, що встановлюється на внутрішньому газопроводі в окремій квартирі або іншому ізольованому житловому приміщенні чи на відводі до газового приладу споживача.

4. Можливість об'єднання будинків у єдину групу для поліпшення обліку газу визначається схемою газопостачання та техніко-економічними розрахунками. У разі такого об'єднання власники будинків можуть укладати спільні угоди про зняття показань лічильника газу на цю групу будинків та про умови проведення розрахунків за спожитий газ.

У разі незгоди власника будинку (квартири) розраховуватися за спожитий газ за показаннями лічильника газу на групу будинків він може встановити лічильник газу окремо на будинок за власні кошти та укласти угоду про умови проведення розрахунків за спожитий газ.

У разі відсутності лічильників природного газу плата за послуги з його постачання розраховується відповідно до встановлених норм споживання та цін на газ. ( Абзац третій пункту 4 в редакції Постанови КМ N 1685 від 29.10.2003 )

5. Обсяги використаного споживачами газу визначаються:

а) у будинках, де не встановлено квартирних лічильників газу, - за показаннями лічильників газу (будинкових або на групу будинків) з подальшим розподілом обсягів спожитого газу між споживачами пропорційно кількості мешканців у квартирі або іншому ізольованому житловому приміщенні:

б) у будинках, де частково встановлено квартирні лічильники газу:

для споживачів, що мають квартирні лічильники газу, - за показаннями цих лічильників;

для споживачів, що не мають квартирних лічильників газу, - за показаннями лічильників газу (будинкових або на групу будинків), з яких виключаються сумарні показання квартирних лічильників газу, встановлених у цьому будинку або групу будинків, з подальшим розподілом цієї різниці газорозподільною організацією між споживачами, які не мають квартирних лічильників газу, пропорційно кількості мешканців у квартирі або іншому ізольованому житловому приміщенні.

У разі розміщення у будинку (групі будинків) юридичних осіб обсяг спожитого ними газу, облікований установленими у них лічильниками газу, виключається із сукупного обсягу за показаннями лічильників газу (будинкових або на групу будинків).

Відпуск газу юридичним особам здійснюється лише у разі встановлення окремого для них лічильника газу.

6. Зняття показань лічильників газу (будинкових або на групу будинків) провадиться представниками власника будинку (квартири) та газопостачальної організації щомісяця станом на останній робочий день звітного місяця. Показання цих лічильників газу фіксуються в акті прийняття-передавання газу, який складається у двох примірниках та зберігається протягом трьох років. При знятті показань можуть бути присутні представники державних контролюючих органів.

7. Зняття показань квартирних лічильників газу провадиться представником газопостачальної організації щомісяця станом на останній день звітного місяця (як правило, у день зняття показань будинкових лічильників газу). Показання квартирних лічильників газу фіксуються в окремому журналі поквартирного обліку споживання газу, який зберігається у власника будинку (квартири).

У разі неможливості зняття показань квартирних лічильників газу в останній день місяця розрахунковий обсяг споживання газу визначається відповідно до середнього обсягу споживання газу за три попередні місяці.

Якщо у наступному місяці виявлено різницю між нарахованими та фактичними обсягами споживання газу (з урахуванням показань квартирних лічильників газу), вона розподіляється між споживачами, які не мають квартирних лічильників газу, пропорційно кількості мешканців у квартирі.

8. У разі виявлення представниками газопостачальної організації порушень, пов'язаних з виходом з ладу лічильників газу (будинкових або на групу будинків), обсяг спожитого газу споживачами, які не мають квартирних лічильників газу, визначається згідно із середнім обсягом споживання газу за три попередні місяці до моменту виходу з ладу лічильника газу (будинкового або на групу будинків). У такому порядку здійснюється визначення обсягу спожитого газу до моменту усунення порушень в роботі лічильника.

9. Споживачі, які мають квартирні лічильники газу, заповнюють платіжні документи згідно з діючими цінами для відповідних груп споживачів та показаннями лічильників газу і розраховуються за спожитий газ не пізніше 10 числа наступного місяця, якщо інше не передбачено договором між споживачем і газопостачальником. Платіжні документи можуть виписуватися газопостачальною організацією.

10. Споживачі, які мають пільги з оплати житлово-комунальних послуг, та отримувачі житлових субсидій розраховуються за спожитий газ відповідно до законодавства та діючих нормативних актів.

11. Газопостачальні організації, а також їх регіональні підприємства надають до 1 числа місяця, що настає за звітним, органам праці та соціального захисту населення (відділам або управлінням субсидій) інформацію про фактичне використання природного газу з розрахунку на одну особу щодо кожного будинку, оснащеного будинковим або на групу будинків лічильником природного газу, для перерахунку призначених субсидій. ( Положення доповнено пунктом згідно з Постановою КМ N 1685 від 29.10.2003 )

12. Органи праці та соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій (відділи або управління субсидій) проводять перерахунок субсидій відповідно до Порядку проведення перерахунків призначених субсидій, затвердженого Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями. ( Положення доповнено пунктом згідно з Постановою КМ N 1685 від 29.10.2003 )

13. Нарахування суми платежів за спожитий газ та заповнення платіжних документів споживачам, квартири яких не обладнані лічильниками газу, здійснюється газопостачальником на підставі розрахунків, проведених згідно з пунктами 5, 6 і 9 цього Положення, не пізніше 5 числа наступного місяця. Оплата спожитого газу здійснюється споживачем не пізніше 10 числа наступного місяця, якщо договором між споживачем і газопостачальником не встановлено іншого терміну.