Документ втратив чиннiсть!

ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ
26.08.2003 N 11/4-12-12578-ЕП

Начальникам, головним
бухгалтерам митних органів

(Лист втратив чинність на підставі Листа
Державної митної служби України
N 11/2-15/6863-ЕП від 20.06.20
08)

Про порядок нарахування митних зборів

До Державної митної служби надходять запити з митних органів щодо порядку нарахування митних зборів за зберігання на складі митниці товарів та інших предметів, які є безпосередніми об'єктами порушення митних правил, вилученими за протоколами про порушення митних правил, та підлягають поверненню власнику відповідно до рішення суду, яким на цих осіб накладено адміністративні стягнення.

Вищезазначене питання опрацьовано Управлінням податків та зборів, погоджено з Управлінням правової роботи Держмитслужби з наданням наступних висновків. Статтями 86, 87 Митного кодексу України ( 1970-12 ) за зберігання товарів та інших предметів на складах митниць передбачено справляння митних зборів.

Види та розміри ставок митних зборів установлені постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.97 N 65 "Про ставки митних зборів", відповідно до якої:

- митний збір за зберігання товарів та інших предметів, що підлягають обов'язковій передачі митниці для зберігання і зазначені у статті 86 Митного кодексу України ( 1970-12 ), сплачується за такими ставками (за кожний день зберігання):

перші десять календарних днів 0,1 відсотка загальної вартості товарів та інших предметів кожний наступний календарний день 0,5 відсотка загальної вартості товарів та інших предметів

- митний збір за зберігання товарів та інших предметів на складах митниць (крім товарів та інших предметів, зазначених у статті 86 Митного кодексу України ( 1970-12 ), сплачується за такими ставками (за 1 кг за кожний день зберігання):

перші десять календарних днів 0,1 доларів США

кожний наступний календарний день 0,5 доларів США

такий порядок, зокрема, застосовується у разі визнання судом особи винною у порушенні митних правил, але на неї не накладено стягнення у вигляді конфіскації товарів та інших предметів.

Відповідно до частини третьої статті 145 Митного кодексу України ( 1970-12 ) витрати, пов'язані з одержанням або пересилкою предметів, зазначених у частині другій цієї статті, несе митний орган України, який безпідставно вилучив предмети.

Крім того, згідно статті 442 Цивільного кодексу України ( 1540-06 ) шкода, заподіяна громадянинові незаконними діями державних і громадських організацій, а також службових осіб при виконанні ними службових обов'язків у галузі адміністративного управління, відшкодовується на загальних підставах (статті 440, 441 цього Кодексу), якщо інше не передбачено законом. За шкоду, заподіяну такими діями організаціям, відповідальність настає в порядку, встановленому законом.

Тому, у разі визнання судом особи невинною у скоєнні адміністративного правопорушення, вищезазначений порядок не застосовується.

Заступник Голови Служби П.В.Пашко