МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
N 244 від 20.10.99
м.Київ
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
16 грудня 1999 р. за N 874/4167
Про затвердження Інструкції про здійснення державного
експертно-пробірного контролю за якістю ювелірних та
побутових виробів з дорогоцінних металів
Відповідно до Закону України "Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними" ( 637/97-ВР ) і на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 6 січня 1999 р. N 19 "Питання державного пробірного контролю" наказую:
1. Затвердити Інструкцію про здійснення державного експертно-пробірного контролю за якістю ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, що додається.
2. Державній пробірній палаті України подати цю Інструкцію на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установлений чинним законодавством термін.
3. Державній пробірній палаті України (Назимок М.М.) забезпечити контроль за дотриманням вимог цієї Інструкції.
4. Вважати такою, що не застосовується, "Инструкцию по осуществлению пробирного надзора", затверджену Міністерством фінансів СРСР 17.04.73 за N 82.
Міністр I.О.Мітюков
Затверджено
Наказ Міністерства фінансів України
20.10.99 N 244
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
16 грудня 1999 р. за N 874/4167
Інструкція
про здійснення державного експертно-пробірного контролю за якістю
ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів
1. Загальні положення
1.1. Інструкція про здійснення державного експертно-пробірного контролю за якістю ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів (далі Інструкція) розроблена відповідно до Закону України "Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними" ( 637/97-ВР ) (далі - Закон України) і Положення про органи державного пробірного контролю (далі - Положення), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 січня 1999 р. N 19 .
1.2. Інструкція встановлює основні вимоги та порядок здійснення державного експертно-пробірного контролю за якістю ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів (далі - вироби з дорогоцінних металів), дорогоцінних металів, матеріалів, що містять дорогоцінні метали, відповідності їх державним стандартам, а також відповідності вставок із дорогоцінного каміння (природного та штучного), дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння (природного та штучного) (далі - вставки) найменуванню та вагово-технічним характеристикам, зазначеним на етикетці (бирці) виробу.
1.3. Державний експертно-пробірний контроль на території України здійснюється Міністерством фінансів України і підпорядкованими йому органами державного пробірного контролю: Державною пробірною палатою України та регіональними державними інспекціями пробірного контролю (далі - органи державного пробірного контролю).
1.4. Вимоги цієї Інструкції є обов'язковими для органів державного пробірного контролю, юридичних та фізичних осіб, які є суб'єктами підприємницької діяльності (далі - суб'єкти підприємницької діяльності) і здійснюють операції щодо виготовлення і реалізації виробів з дорогоцінних металів на підставі спеціальних дозволів (ліцензій) Міністерства фінансів України на відповідний вид діяльності, а також для фізичних осіб, які не є суб'єктами підприємницької діяльності (далі - фізичні особи) і які подають вироби з дорогоцінних металів на клеймування до органів державного пробірного контролю.
2. Порядок приймання, зберігання та видачі виробів з
дорогоцінних металів
2.1. Усі виготовлені на території України вироби з дорогоцінних металів суб'єктами підприємницької діяльності, призначені для продажу, повинні відповідати одній із чинних в Україні проб і бути обов'язково заклеймовані органами державного пробірного контролю або суб'єктами підприємницької діяльності, яким за наявності акредитованої у встановленому порядку Держстандартом України лабораторії на клеймування виробів власного виробництва надано право клеймування власних виробів.
2.2. Вироби з дорогоцінних металів подаються суб'єктами підприємницької діяльності до регіональних органів державного пробірного контролю для експертного випробування і клеймування згідно з регіонами їх діяльності.
2.3. Вироби з дорогоцінних металів іноземного виробництва, увезені на територію України суб'єктами підприємницької діяльності з метою їх реалізації, незалежно від наявності будь-яких відбитків інших держав, подаються до органів державного пробірного контролю для експертного випробування і клеймування згідно з порядком клеймування виробів з дорогоцінних металів, що встановлюється Міністерством фінансів України (далі - порядок клеймування виробів). Примітки: 1. Вироби з дорогоцінних металів іноземного виробництва, увезені на територію України з метою їх реалізації, приймаються
від суб'єктів підприємницької діяльності за наявності митної декларації та документа про сплату ввізного мита і акцизного збору. Один примірник митної декларації та документа про сплату ввізного мита і акцизного збору повинен бути поданий в органи державного пробірного контролю разом з виробами.
2. Дозволяється приймати від фізичних осіб вироби з дорогоцінних
металів іноземного виробництва, увезення яких (за встановленою кількістю та/або вартістю) дозволяється згідно з чинним законодавством без сплачування митних та інших платежів.
3. Суб'єкти підприємницької діяльності, що здійснюють комісійну торгівлю, разом із виробами з дорогоцінних металів повинні пред'явити: книги обліку прийнятих на комісію виробів, копії комітентських карток здавальників виробів та копії митних декларацій на вироби іноземного виробництва.
2.4. Вироби з дорогоцінних металів, що подаються до органів державного пробірного контролю, повинні відповідати таким вимогам:
мати якісний і рельєфний відбиток іменника виготовлювача виробів, поставлений згідно з порядком клеймування виробів;
бути просушеними, очищеними від окалини, бруду, плям, жиру тощо;
мати бездоганний зовнішній вигляд: без тріщин, надломів, раковин та інших дефектів, які можуть призвести до руйнування або пошкодження виробів при експертному випробуванні і клеймуванні;
не мати вкраплень недорогоцінних металів, місць з надмірною кількістю припою;
мати ретельно підготовлені і вказані в технічній документації вітчизняного виготовлювача площадки для якісного проставлення відбитка державного пробірного клейма згідно з порядком клеймування виробів;
мати завершений і зібраний вигляд при наявності всіх деталей виробу;
не мати не якісно закріплених вставок;
не мати деталей, виготовлених з недорогоцінного металу, за винятком тих деталей, які неможливо виготовити з дорогоцінних металів (стальні пружинки, штифти тощо);
мати відбиток знаку "Р" (реставрація) на реставрованих виробах, поставлений поруч з іменником виготовлювача. Примітки: 1. Вироби з дорогоцінних металів, які за вимогами технічної документації підлягають нанесенню черні або емалі,
інших видів покриття, подаються для експертного випробування та клеймування, за узгодженням з органами державного пробірного контролю, до проведення цих технологічних операцій.
2. Як виняток, якщо неможливо заклеймувати вироби з дорогоцінних металів у зібраному вигляді, то дозволяється, за узгодженням з органами державного пробірного контролю, пред'являти вироби з дорогоцінних металів у розібраному вигляді, але за наявності всіх деталей виробу. У разі потреби клеймування розібраних виробів відповідальність за пробу припою несе виготовлювач виробу.
3. При розробці нових зразків виробів з дорогоцінних металів суб'єкт підприємницької діяльності повинен зазначити в технічній документації та узгодити з органами державного пробірного контролю місця площадки для проставлення якісних відбитків державних пробірних клейм та забезпечити доступність для експертного випробування всіх деталей виробу.
2.5. Вироби з дорогоцінних металів подаються до органів державного пробірного контролю для експертного випробування, клеймування й аналізу за заявами встановлених форм 1, 1а, 1б (додатки 1, 2, 3), із супровідними документами та актами відбору проб тощо.
Вироби повинні бути розсортовані здавальником на партії у точній відповідності з приймально-здавальними документами. У заявах фізичних осіб повинні бути вказані всі дефекти, які мають пред'явлені вироби. Примітка. Партія - це вироби одного виду, шифру, визначеної проби і складу сплаву (сплавів), які надійшли згідно з однією заявою-квитанцією.
2.6. При прийманні виробів з дорогоцінних металів експерт-приймальник здійснює вхідний контроль зовнішнього вигляду виробів на відповідність вимогам, викладеним у п. 2.4 цієї Інструкції. При цьому кількість виробів від партії, на яких здійснюється вхідний контроль,повинна становити (%):
для суб'єктів підприємницької діяльності
(ювелірні заводи) - 10-15%
для інших суб'єктів підприємницької діяльності - 30%
для фізичних осіб - 100%
2.7. Подані до органів державного пробірного контролю вироби з дорогоцінних металів для експертного випробування, аналізу та клеймування слід приймати за масою та кількістю в присутності здавальника.
2.8. Приймання, видача дорогоцінних металів та виробів з них здійснюються на вагах не нижче 3-го класу за ГОСТ 24104-88, гирями 3-го класу за ГОСТ 7328-81 та іншими засобами вимірювальної техніки, які підлягають у встановленому порядку повірці або метрологічній атестації в територіальних органах Комітету України з питань стандартизації, метрології та сертифікації.
Зважування здійснюється з точністю до:
а) золота, срібла, платини і паладію у вигляді напівфабрикатів і виробів:
масою до 1 кг плюс-мінус 0,01 г
масою понад 1 кг плюс-мінус 0,1 г
б) золота у вигляді корольків та корточок плюс-мінус 0,01 г
в) золота, платини і паладію у вигляді
брухту плюс-мінус 0,1 г
г) срібла у вигляді виробів плюс-мінус 0,1 г
є) срібла у вигляді напівфабрикатів та
брухту плюс-мінус 1,0 г
Зважування незакріплених вставок визначається на вагах з точністю, що відповідає вимогам до зважування виробів з дорогоцінного каміння, встановленим Інструкцією про порядок одержання, використання, обліку та зберігання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 06.04.98 N 84 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 28.04.98 за N 271/2711.
2.9. Вироби, маса або кількість яких не відповідають зазначеним у заяві про приймання цінностей, приймаються за фактичною масою або кількістю, про що за згодою здавальника робиться примітка в заяві. Відхилення засвідчуються підписами експерта - приймальника цінностей і здавальника. Це доводиться до відома керівника підприємства-здавальника для встановлення причин розбіжностей.
У разі незгоди здавальника з результатами виміру (зважування) в органах державного пробірного контролю вироби повертаються здавальнику для встановлення причин розбіжностей.
2.10. Для подання до органів державного пробірного контролю виробів із дорогоцінних металів з будь-якими вставками в заяві здавальником повинна бути вказана кількість виробів зі вставками (без класифікації їх роду) та кількість обійм без вставок.
При розбіжності між фактичною наявністю вставок і заявленою у заяві приймальником застосовуються дії згідно з вимогами п. 2.9 цієї Інструкції.
2.11. На прийняті вироби з дорогоцінних металів експерт-приймальник органу державного пробірного контролю оформляє заяви-квитанції у трьох примірниках за формами 2, 3, 4, 5 (додатки 4, 5, 6, 7), які реєструються в журналі оперативного обліку приймання та видачі виробів з дорогоцінних металів за формою 22 (додаток 26). Перший примірник заяви-квитанції вручається здавальнику, другий - експерту-приймальнику, третій (наряд) разом з виробами - експерту. Примітки: 1. Вироби з дорогоцінних металів і такі, що містять вставки, пред'явлені партіями різного виду, шифру, проб, сплаву відповідно до методів випробування та клеймування, оформляються на окремих заявах-квитанціях.
2. Вироби з дорогоцінних металів, окремі частини яких виготовлені з різних дорогоцінних металів, оформляються заявами-квитанціями за основним заявленим сплавом дорогоцінного металу.
3. Вироби з дорогоцінних металів, виготовлені суб'єктами підприємницької діяльності за індивідуальними замовленнями, оформляються окремими заявами-квитанціями з відміткою "Індивідуальне замовлення".
4. Вироби з дорогоцінних металів, що надійшли до органів державного пробірного контролю після проведення їх ремонту, оформляються заявами-квитанціями з відміткою "Вироби після ремонту". Зазначається, яка деталь виробу підлягала ремонту.
2.12. Партії виробів із дорогоцінних металів, що надійшли від суб'єктів підприємницької діяльності, супроводжуються пакувальним листом, у якому вказуються:
- назва суб'єкта підприємницької діяльності або прізвище підприємця;
- номер заяви-квитанції;
- найменування виробів, їх шифр;
- склад сплаву дорогоцінного металу;
- кількість виробів всього, у т.ч. зі вставками;
- маса виробів. Примітка. На вироби, що надійшли від фізичних осіб, пакувальний лист оформляється експертом-приймальником органу державного пробірного контролю.
2.13. Термін виконання експертно-пробірних операцій встановлюється від 1 до 30 календарних днів залежно від обсягів поставок виробів, виробничих завантажень органів державного пробірного контролю. Якщо експертно-пробірні операції не можуть бути виконані в указаний термін, то органи державного пробірного контролю повідомляють про це постачальників виробів і встановлюють за узгодженням з ними додатковий термін виконання.
2.14. Заяви-квитанції (квитанції) за формами 2, 3, 4, 5, відомості обліку експертно-пробірних робіт та пробірної плати в держінспекціях пробірного контролю за формою 7 (додаток 9) щодо приймання та видачі виробів з дорогоцінних металів зберігаються в органах державного пробірного контролю, реєструються у спеціальному пронумерованому, прошнурованому і скріпленому печаткою журналі. Пронумеровані бланки заяв-квитанцій видаються експертам-приймальникам під розписку.
Неправильно оформлені заяви-квитанції вважаються недійсними, про що на них робиться напис "Анульовано". Анульовані заяви-квитанції підшиваються за їх порядковим номером в окрему папку.
Органи державного пробірного контролю повинні не рідше одного разу на рік проводити інвентаризацію всіх форм квитанцій.
2.15. Документи звітності про пробірний контроль (використані заяви-квитанції (квитанції) за формами 2, 3, 4, 5 (додатки 4, 5, 6, 7), відомості обліку експертно-пробірних робіт та пробірної плати в держінспекціях пробірного контролю за формою 7 (додаток 9) зберігаються у встановленому чинним законодавством порядку. Після закінчення терміну зберігання цих документів вони підлягають знищенню комісією, призначеною наказом керівника органу державного пробірного контролю, з оформленням відповідного акта.
2.16. Вироби з дорогоцінних металів, що надійшли спецзв'язком від суб'єктів підприємницької діяльності до органів державного пробірного контролю для здійснення експертного випробування та клеймування, повинні супроводжуватися заявою про приймання цінностей за формою 1 (додаток 1), заповненою в одному примірнику, копіями митної декларації та документів про сплату ввізного мита й акцизного збору (тільки для виробів іноземного виробництва).
Доставлені в органи державного пробірного контролю спецзв'язком посилки повинні бути ретельно оглянуті експертом-приймальником на предмет цілісності печаток і зовнішнього вигляду. У разі відсутності пошкоджень експерт-приймальник проводить перевірку на відповідність поданому реєстру.
Для розпакування посилок наказом керівника органу державного пробірного контролю або особи, що його заміщає, призначається постійно діюча комісія у складі трьох чоловік (експерт-приймальник і два інші працівники органу державного пробірного контролю).
Прийняті посилки повинні бути розпаковані матеріально відповідальною особою у присутності комісії не пізніше 6 робочих днів з дня їх надходження та оформлені актом за формою 6 (додаток 8). Акт складається у двох примірниках і підписується всіма членами комісії.
Якщо під час приймання посилки виявлено пошкодження її зовнішнього вигляду або печаток, то такі посилки повинні бути негайно розпаковані членами комісії та представником спецзв'язку. Результати розпакування посилок оформляються актом за формою 6, який підписується членами комісії і представником спецзв'язку.
2.17. Згідно з актом розпакування посилок та письмовою заявою здавальника виробів з дорогоцінних металів експертом-приймальником виписуються заяви-квитанції (квитанції) за формами 2, 3, 4 і 5 у трьох примірниках. Перший примірник заяви-квитанції і один примірник акта розпакування повинні бути направлені власнику виробів, другий і третій примірники залишаються в органах державного пробірного контролю.
2.18. У разі розробки нових виробів із дорогоцінних металів суб'єкти підприємницької діяльності до того, як розпочати їх виготовлення, повинні подати до органів державного пробірного контролю:
дослідні зразки нових виробів (не менше 5 шт.);
супровідний пакувальний лист у двох примірниках, у якому слід указати: найменування та шифр виробу, кількість деталей, з яких складається повний комплект виробу, масу виробу, склад сплаву дорогоцінного металу кожної деталі виробу;
належну технічну документацію (технічні вимоги) на вироби із зазначенням місця розташування державного пробірного клейма, характеристики оснащення для клеймування тощо.
Подання дослідних зразків нових виробів оформляється окремою заявою-квитанцією з відміткою "Дослідні зразки".
Органи державного пробірного контролю проводять дослідне експертне випробування нових виробів на можливість виконання експертно-пробірних операцій і встановлюють кількість випробувань (натирів) на виробі. Усі зауваження і пропозиції при цьому вносяться до супровідних листів виготовлювача для їх розгляду. Один примірник такого листа (із зауваженнями та пропозиціями) направляється виготовлювачу, другий - залишається в органах державного пробірного контролю.
У разі відсутності зауважень і пропозицій нові вироби за результатами експертного випробування клеймуються, а супровідні листи узгоджуються посадовими особами органів державного пробірного контролю.
2.19. Прийняті експертом-приймальником вироби з дорогоцінних металів і заяви-квитанції реєструються в журналі оперативного обліку приймання та видачі виробів з дорогоцінних металів за формою 22 (додаток 26) і передаються для проведення експертних робіт, при цьому вироби зважуються і рахуються або тільки зважуються.
2.20. Результати експертно-пробірних робіт зазначаються на зворотному боці третього примірника заяви-квитанції (квитанції) за формами 2, 3, 4, 5 (додатки 4, 5, 6, 7) і засвідчуються підписом експерта, що виконав ці роботи.
Головний експерт або особа, що його заміщає, перевіряє, чи правильно виконані експертно-пробірні роботи, нараховано пробірну плату, оформлено квитанції, записи, і засвідчує всі три примірники заяв-квитанцій своїм підписом.
2.21. Після закінчення експертно-пробірних робіт експерти складають дорогоцінні метали в будь-якому вигляді разом з третім примірником заяви-квитанції (квитанції) (додатки 4, 5, 6, 7) в індивідуальні металеві гофти, опечатують особистими печатками та здають до спеціального обладнаного сховища на зберігання відповідальній особі, зробивши при цьому відповідні записи в журналі здавання-приймання цінностей.
2.22. Сховища, у яких зберігаються вироби з дорогоцінних металів (комори, вогнетривкі шафи, металеві ящики та сейфи), після закінчення робочого дня повинні замикатися особами, призначеними за наказом керівника органу державного пробірного контролю відповідальними за зберігання цінностей в сховищах, і опечатуватися особистими печатками.
Опечатані сховища здаються під охорону представнику державної служби охорони і приймаються від нього за підписом у спеціальному журналі зняття та здавання під охорону сховища та інших приміщень у державній інспекції пробірного контролю (додаток 23) - пронумерованому, прошнурованому і скріпленому печаткою органу державного пробірного контролю.
Один примірник ключів від сховища зберігається в запечатаному пеналі в скриньці під охороною державної служби охорони, другий - у керівника органу державного пробірного контролю або особи, що його заміщає.
Відчиняти сховище, у разі відсутності відповідальної за зберігання цінностей особи, може тільки комісія у складі не менше трьох осіб і обов'язково в присутності керівника органу державного пробірного контролю або особи, що його заміщає.
2.23. Вироби з дорогоцінних металів після експертного випробування і клеймування повертаються здавальнику за наявності в нього письмового дозволу уповноваженої особи органу державного пробірного контролю (зазначається на першому та другому примірниках заяви-квитанції (квитанції) - додатки 4, 5, 6, 7), та документа установи банку про внесення пробірної плати.
Представнику юридичної особи вироби видаються за наявності в нього довіреності, а фізичним особам - при пред'явленні паспорта, які ставлять свій підпис на другому примірнику заяви-квитанції (квитанції). Маса і кількість повернених виробів відмічається на зворотному боці першого і другого примірників заяви-квитанції (квитанції), на яких ставиться штамп "Вироби видані", при цьому перший примірник заяви-квитанції повертається одержувачу виробів.
При видачі виробів на всіх документах, що додавались до заяви-квитанції (квитанції) (опис вкладення, заява і т.ін.), також повинен бути поставлений штамп "Вироби видані". Примітка. У разі втрати першого примірника заяви-квитанції (квитанції) вироби видаються здавальнику згідно з його письмовою заявою за дозволом керівника органу державного пробірного контролю, про що на другому примірнику заяви-квитанції (квитанції) робиться відмітка "Видано за заявою здавальника від ___________". Письмова заява здавальника повинна зберігатися разом з другим і третім примірниками заяви-квитанції (квитанції).
2.24. Вироби з дорогоцінних металів, що надійшли до органів державного пробірного контролю спецзв'язком після експертно-пробірних операцій і одержання повідомлення про надходження коштів, повертаються здавальнику цінностей також спецзв'язком.
У посилку з виробами вкладається опис вкладення за формою 8 (додаток 10) і перший примірник заяви-квитанції (квитанції), заповненої на зворотному боці.
Витрати на повернення (пересилання) цінностей відшкодовуються за рахунок здавальника цінностей.
Облік цінних посилок, що надійшли спецзв'язком, ведеться у спеціальному журналі оперативного обліку приймання та видачі виробів з дорогоцінних металів за формою 22 (додаток 26) - пронумерованому, прошнурованому і скріпленому печаткою.
У відомості обліку експертно-пробірних робіт робиться запис про видачу або відправку виробів із зазначенням дати.
2.25. Вироби з дорогоцінних металів та інших матеріалів, що містять дорогоцінні метали, які надійшли до органів державного пробірного контролю для проведення експертного випробування, клеймування, аналізу, експертизи і не затребувані здавальниками протягом 3 років, підлягають здаванню до Державного фонду дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння у порядку та на підставах, визначених чинним законодавством.
3. Експертне випробування, аналіз та клеймування виробів
із дорогоцінних металів
3.1. Визначення проби золотих, срібних, платинових і паладієвих виробів без порушення їхньої цілісності проводиться на пробірному камені за допомогою еталонних пробірних голок та реактивів.
Проба визначається шляхом візуального порівняння інтенсивності відтінків забарвлених сполук за результатами експертного випробування на пробірному камені еталонних пробірних голок та виробів, що випробовуються. Примітка. Проба - державний стандарт, що визначає цінність сплаву, з якого виготовлено вироби з дорогоцінних металів, і засвідчує вміст вагових одиниць основного дорогоцінного металу в одній тисячі вагових одиниць сплаву. Для виробів із дорогоцінних металів проби встановлені Законом України.
3.2. Експертному випробуванню на пробірному камені підлягають:
усі (нові і реставровані) золоті, платинові і паладієві вироби;
срібні нові вироби масою кожний до 15 г:
а) при пред'явленні партії до 200 шт. - усі вироби;
б) при пред'явленні партії понад 200 шт. - 15% виробів, але не менше 50 шт. (за умови проведення аналізу);
срібні нові вироби масою кожний понад 15 г:
а) при пред'явленні партії до 25 шт. - усі вироби;
б) при пред'явленні партії понад 25 шт. - 30 % виробів, але не менше 25 шт.;
срібні реставровані вироби - усі без винятку;
срібні вироби іноземного виробництва, що не мають покриття з дорогоцінних металів, - у повному обсязі, незалежно від пред'явленої їх кількості;
вироби (золоті, срібні), що подаються ювелірними майстернями, приватними майстрами, музеями, слідчими органами, - усі без винятку;
дослідні зразки нових виробів - усі без винятку;
вироби, відібрані при здійсненні пробірного контролю, - усі, за винятком виробів із справжніми відбитками державних пробірних клейм. Примітка. Випробування срібних виробів, що мають покриття з
дорогоцінних металів, проводяться методом контрольного аналізу. Кількість виробів, що підлягає контрольному аналізу, визначається керівником органу державного пробірного контролю, але не може перевищувати 2% виробів партії.
3.3. Вироби з дорогоцінних металів з наявністю окислів, слідів відбілювання і відновлення кольору, місць з великою кількістю припою або залитих іншим сплавом повертаються здавальнику для усунення недоліків.
3.4. Вироби з дорогоцінних металів, що надійшли до органів державного пробірного контролю від суб'єктів підприємницької діяльності або фізичних осіб, підлягають експертному випробуванню на пробірному камені визначеною кількістю випробувань на один виріб (залежно від складності виробу). Примітка. При наявності у виробах закріплених вставок органи державного пробірного контролю, за заявкою здавальника, проводять експертну оцінку їх на відповідність нормативній або супровідній документації.
3.5. Експертне випробування виробів проводиться в місцях, де відсутній припій.
Вироби в партії підлягають експертному випробуванню вибірково в місцях припою. Для виробів, що виготовлені із золота, платини, паладію, припій повинен відповідати пробі основного сплаву, для виробів із срібла - проба припою повинна бути не нижче 650 проби. Примітки: 1. Допускається застосування спеціального припою, що не містить в собі дорогоцінних металів, для пайки ланцюгів із дорогоцінних металів, виготовлення яких здійснюється на верстатах-автоматах, за умови забезпечення проби ланцюгів у межах установлених допусків.
2. При поданні до органів державного пробірного контролю партій нових пустотілих виробів потрібно здійснити перевірку відсутності в пустотах виробу матеріалів, не передбачених технічною документацією виробника, для чого, за погодженням з власником виробів, розрізати 1-2 предмети.
3.6. Якщо результат експертного випробування виробів з дорогоцінних металів на пробірному камені викликає сумнів, то за погодженням із суб'єктами підприємницької діяльності та фізичними особами проводиться контрольний аналіз відповідно до діючих ДСТУ (ГОСТів) на методи аналізу. Такі вироби експерти направляють до випробувальної лабораторії для проведення аналізу і відповідно робляться записи у книгах обліку за формами 9, 9а, 9б (додатки 11, 12, 13).
3.7. Контрольний аналіз виробів із дорогоцінних металів, що належать фізичним особам, може бути проведений тільки за письмової згоди здавальника, доданої до заяви про приймання цінностей.
У разі відсутності письмової згоди здавальника на проведення аналізу остаточний результат видається за результатами експертного випробування на пробірному камені.
3.8. Відбір проб для контрольного аналізу виробів із дорогоцінних металів проводиться відповідно до вимог нормативно-технічної документації на вироби.
3.9. Результат контрольного аналізу виробів із золота та срібла забезпечується з точністю до 0,1 проби.
3.10. Якщо за результатами експертного випробування виявлені вироби з дорогоцінних металів нижче заявленої проби або припій з недорогоцінного металу, то такі вироби клеймуються клеймом літери Є і повертаються виготовлювачу.
3.11. Клеймування виробів із дорогоцінних металів здійснюється на підставі результатів експертного випробування згідно з порядком клеймування виробів.
3.12. Не підлягають обов'язковому клеймуванню вироби з дорогоцінних металів, передбачені пунктом 23 статті 1 та статтею 13 Закону України.
3.13. Клеймування виробів із сплавів золота 585 проби здійснюється за умови вмісту дорогоцінного металу не менше передбаченого державними стандартами на цю пробу; відхилення у бік зменшення вмісту золота від номінального не допускається.
3.14. Допустимі відхилення проби на сплави дорогоцінних металів, які призначені для виготовлення виробів:
а) для сплавів золота - не більше плюс-мінус 3 проб. Примітка. За винятком сплавів золота 585 проби, де допуск тільки плюсовий.
б) для сплавів срібла - не більше плюс-мінус 5 проб;
в) для сплавів платини - не більше плюс-мінус 5 проб;
г) для сплавів паладію - не більше плюс-мінус 5 проб.
Для виробів із дорогоцінних металів:
а) для виробів із золота (разом з припоєм) - не більше плюс-мінус 5 проб;
б) зуботехнічна продукція із золота (диски, припої та ін.) - не більше плюс-мінус 2 проб;
в) для виробів із срібла за основним сплавом - не більше плюс-мінус 5 проб;
г) для виробів із срібла за основним сплавом разом з припоєм (якщо взяти пробу від основного сплаву без припою неможливо - ланцюги, порожнисті та інші аналогічні вироби) - не більше плюс-мінус 15 проб;
є) срібних філігранних дрібних виробів разом з припоєм - не більше плюс-мінус 20 проб;
д) платинових (незалежно від характеру виробу) - не більше плюс-мінус 10 проб;
е) паладієвих (незалежно від характеру виробу) - не більше плюс-мінус 15 проб.
3.15. Якщо в пред'явленій партії виробів з дорогоцінних металів за результатами експертного випробування виявлені вироби, які не відповідають заявленій пробі, то органи державного пробірного контролю клеймують останні клеймом літери Є і повертають виготовлювачу або, за умови його згоди, такі вироби клеймуються найближчою нижчою пробою. Примітка. Вироби, у яких поєднані частини з дорогоцінних металів з частинами з недорогоцінних металів, повинні мати відбиток "Метал", який ставиться на виріб виготовлювачем. Він проставляється на частинах з недорогоцінних металів, за винятком деталей скрепи, пружин, головок заводних ключів у годинниках тощо, якщо вони є необхідними деталями у виробах з дорогоцінних металів і передбачені технічними умовами. Якщо знак "Метал" на частинах з недорогоцінних металів відсутній, то такі вироби клеймуванню не підлягають.
3.16. Допускається покриття виробів із сплавів дорогоцінних металів іншим дорогоцінним металом за умови їх клеймування за основним сплавом. (Наприклад, якщо вироби із срібла покриваються золотом, то вони клеймуються як срібні).
3.17. Вироби з дорогоцінних металів, подані фізичними особами, підлягають експертному випробуванню та клеймуванню в установленому порядку згідно з вимогами цієї Інструкції. Примітки: 1. Вироби, що належать фізичним особам і мають припій, який не відповідає пробі основного сплаву, клеймуються ближчою нижчою пробою за умови згоди власника, при незгоді повертаються власнику неклеймованими.
2. Якщо при експертному випробуванні виробів із дорогоцінних металів, що належать фізичним особам, виявлено припій з недорогоцінних металів, то такі вироби не підлягають клеймуванню.
3.18. Якщо за результатами експертного випробування встановлено, що фактична проба виробів, які пред'явлені фізичними особами, вища від проб, установлених Законом України, то клеймування виробів здійснюється тільки за наявності запису в заяві "Згоден на клеймування ____ пробою" і підпису власника.
4. Арбітражні аналізи матеріалів, що містять
дорогоцінні метали
4.1. Арбітражні аналізи на визначення вмісту золота, срібла платини і паладію у виробах, напівфабрикатах, сплавах, припоях, відходах, брухті, розчинах та різних покриттях проводяться органами державного пробірного контролю за заявками осіб.
4.2. Арбітражні аналізи матеріалів, що містять дорогоцінні метали і надійшли в установленому порядку до органів державного пробірного контролю для їх перевірки, проводяться комісією у складі трьох осіб.
Комісія створюється за наказом керівника регіональної державної інспекції пробірного контролю чи особи, що його заміщає.
4.3. Арбітражні проби відбираються представниками конфліктуючих сторін згідно з вимогами державних стандартів (ДСТУ, ГОСТу або технічних умов), запечатуються і в супроводі відповідного акта направляються до органів державного пробірного контролю.
Для проведення аналізу від арбітражної проби береться частина (не більше половини) у вигляді наважок, а друга частина зберігається в органах державного пробірного контролю протягом 6 місяців як контрольна проба.
4.4. Арбітражний аналіз підлягає виконанню протягом тридцяти днів з дня надходження виробів до органів державного пробірного контролю.
4.5. Арбітражні аналізи виробів, напівфабрикатів, сплавів та інших матеріалів, що вміщують дорогоцінні метали, проводяться відповідно до встановлених вимог державних стандартів (щодо методів аналізу), галузевих стандартів, технічних умов і атестованих у встановленому порядку методик.
4.6. Результати арбітражного аналізу оформляються актом, у якому слід указати: найменування досліджуваних виробів або матеріалів, їх масу, вміст дорогоцінних металів. Акт затверджується начальником регіональної державної інспекції пробірного контролю або особою, що його заміщає, за формою 14 (додаток 18).
4.7. Контрольні та інші аналізи дорогоцінних металів, пов'язані з контрольно-ревізійною діяльністю органів державного пробірного контролю, оформляються згідно з вимогами цієї Інструкції за формою 15 (додаток 19).
5. Експертиза виробів, матеріалів, що містять
дорогоцінні метали, та відбитків пробірних клейм
5.1. Експертиза виробів та матеріалів, що вміщують дорогоцінні метали, передбачає визначення проби та складу сплаву дорогоцінного металу, характеристик вставок, а також відповідність відбитків державних пробірних клейм вимогам діючої нормативно-технічної документації.
5.2. Експертиза проводиться відповідною комісією, призначеною наказом начальника регіональної державної інспекції пробірного контролю. До складу комісії не повинні залучатися працівники органів державного пробірного контролю, які раніше проводили перевірку (обстеження) за даною справою.
5.3. Підставою для проведення експертизи в органах державного пробірного контролю є рішення органів, що проводять дізнання, судів, звернення суб'єктів підприємницької діяльності та фізичних осіб, які не є підприємцями, акти відбору проб (виробів) за результатами перевірок, проведених органами державного пробірного контролю.
5.4. Експертиза підлягає виконанню протягом тридцяти днів з дня надходження об'єкта експертизи до органів державного пробірного контролю.
5.5. Вироби і матеріали, що вміщують дорогоцінні метали, можуть подаватися на експертизу як у запечатаному, так і відкритому вигляді, за бажанням заявника.
5.6. Приймання і видача виробів та матеріалів, що надійшли на експертизу, здійснюються комісією, виходячи з вимог, які встановлені цією Інструкцією.
Вироби і матеріали приймаються поштучно та за масою у присутності здавальника і комісії, оформляються квитанцією за формами 4, 5 (додатки 6, 7) з уточненням необхідних даних.
Якщо вироби й матеріали, що вміщують дорогоцінні метали, надійшли до органів державного пробірного контролю в запечатаному вигляді, то віддавати їх належить також у запечатаному вигляді.
5.7. Видача виробів та матеріалів здавальнику здійснюється за пред'явленням першого примірника квитанції, довіреності і паспорта або документа, що його замінює.
5.8. Дослідження виробів і матеріалів, що вміщують дорогоцінні метали і надійшли на експертизу, виконуються:
експертним випробуванням на пробірному камені за допомогою еталонних пробірних голок і реактивів;
експертним аналізом згідно з діючими методиками ДСТУ (ГОСТів) або методик, які атестовані в установленому порядку.
Установлення проби або відсоткового вмісту дорогоцінних металів не повинно спричинювати псування досліджуваного виробу або деталі.
Якщо неможливо провести аналіз без порушення цілісності виробу або матеріалу (зламу, сплавлення, спалення, розчинення і т.ін.), то потрібно мати на це письмовий дозвіл органу, що призначив експертизу. При цьому слід забезпечити мінімальне порушення цілісності досліджуваного матеріалу з метою збереження його початкового вигляду як речового доказу.
5.9. Експертиза відбитків державних пробірних клейм проводиться методом порівняння характеристик досліджуваного відбитка (зображення, форми, графіки, рельєфу, розмірів елементів, способу виготовлення) з відповідними характеристиками відбитка оригіналу державного пробірного клейма, що відповідає вимогам технічних умов, за якими ідентифікується досліджуваний відбиток.
Похибка вимірювання (оцінки) при проведенні експертизи відбитків державного пробірного клейма не повинна перевищувати половини мінімального значення допуску, встановленого в технічних умовах на державні пробірні клейма. Примітки: 1. Більш детальний порядок проведення експертизи відбитків із застосуванням різних типів обладнання з відповідною похибкою вимірювання (оцінки) може обумовлюватись внутрішніми інструкціями органів державного пробірного контролю.
2. У разі потреби експертиза відбитків державних пробірних клейм може проводитись іншими уповноваженими на це органами в установленому порядку.
5.10. Після закінчення експертизи голова комісії перевіряє повноту і правильність виконаних досліджень, обгрунтованість висновків та їх оформлення.
Результати експертизи виробів і матеріалів, що вміщують дорогоцінні метали, а також відбитків пробірних клейм оформляються актами за формами 16, 21, 23, 24 (додатки 20, 25, 27, 28) та складаються в трьох примірниках. Конфіденційні відомості результатів експертизи, зокрема щодо відбитків державних пробірних клейм, в акті не відображаються. В акті комісія дає відповідь на всі питання, які потрібно було вирішити.
Якщо під час дослідження комісією будуть виявлені факти, які не передбачені переліком питань, але стосуються даної справи, то експерти мають право вказати про це у своєму висновку.
Акт експертизи підписується всіма членами комісії, затверджується керівником органу державного пробірного контролю і засвідчується гербовою печаткою.
5.11. Результати експертизи доводяться до відома здавальника (власника) виробів, при цьому:
у супровідних документах (листах) зазначається потреба подання виробів із несправжніми відбитками пробірних клейм після їх використання як речових доказів до органів державного пробірного контролю для знищення відбитків;
з дозволу керівника органу державного пробірного контролю несправжні відбитки пробірних клейм знищуються, а вироби за згодою здавальника (власника) в установленому порядку клеймуються або повертаються йому неклеймованими;
справжні відбитки державних пробірних клейм, які не відповідають вимогам нормативної документації (деформовані фінішною обробкою, ремонтними, реставраційними роботами і т.ін.), знищуються, а вироби за згодою здавальника (власника) підлягають подальшому клеймуванню.
Вироби і матеріали після проведення експертизи знаходяться на відповідальному зберіганні до прийняття відповідних рішень контрольними та правоохоронними органами або керівниками органів державного пробірного контролю.
5.12. Експерти та спеціалісти, що залучаються до виконання експертних робіт і безпосередньо проводять експертизу, несуть відповідальність згідно із законодавством України за достовірність і повноту аналізу, обгрунтованість і конфіденційність результатів експертизи.
6. Порядок сплати за виконання експертно-пробірних робіт
6.1. Пробірна плата за виконання робіт з експертного випробування, клеймування виробів із дорогоцінних металів, експертних, аналітичних та інших робіт справляється згідно з Пробірним тарифом .
6.2. Пробірна плата не стягується:
а) за аналізи проб матеріалів, що вміщують дорогоцінні метали і вилучені органами державного пробірного контролю при проведенні перевірок;
б) за переклеймування виробів з дорогоцінних металів, якщо вони були заклеймовані органами державного пробірного контролю з порушенням вимог, установлених порядком клеймування виробів.
7. Облік експертно-пробірних робіт
7.1. Облік виробів та матеріалів із дорогоцінних металів, що надійшли до органів державного пробірного контролю, а також облік результатів виконаних робіт з експертного випробування, клеймування, аналізів золота, срібла, платини та інших матеріалів ведеться бухгалтерією за Відомістю обліку експертно-пробірних робіт та пробірної плати в держінспекціях пробірного контролю за формою 7 (додаток 9) на підставі даних за формами 2, 3, 4, 5 за чотирма розділами:
а) золото;
б) срібло;
в) платина та метали платинової групи;
г) аналізи дорогоцінних металів та інші.
У разі наявності комп'ютерного обліку результати виконаних експертних робіт на підставі даних за формами 2, 3, 4, 5 вносяться до комп'ютера згідно з єдиним програмним забезпеченням.
Результати виконаних експертних аналізів золота, срібла, платини та інших матеріалів заносяться працівниками випробувальної лабораторії у відповідні книги за формами 9, 9а, 9б (додатки 11, 12, 13) на підставі даних за формами 2, 3, 4, 5 з обов'язковим підведенням підсумків виконаних експертних робіт за місяць, квартал, рік. Книги повинні бути пронумеровані, прошнуровані, скріплені печаткою та завірені підписом начальника регіональної держінспекції пробірного контролю.
Головний експерт регіональної державної інспекції пробірного контролю проводить перевірку правильності виконаних записів у зазначених книгах.
7.2. Облік робіт з експертного випробування виробів із дорогоцінних металів, які виконані експертами органів державного пробірного контролю безпосередньо в суб'єктів підприємницької діяльності під час перевірок, ведеться згідно з даними квитанцій за формами 2 і 3 (додатки 4, 5) і подається для перевірки та затвердження начальнику регіональної державної інспекції пробірного контролю або особі, що його заміщає.
7.3. Експерти органів державного пробірного контролю зобов'язані вести щоденний оперативний облік виконаних експертно-пробірних робіт із занесенням їх до робочих книг (зошитів) установленої форми. Примітка. Форма робочих книг (зошитів) повинна бути розроблена, виходячи з номенклатури виробів, що подаються до регіональних державних інспекцій пробірного контролю, затверджена її керівником і, в міру надходження нових виробів, систематично переглядатись та доповнюватись. У робочих книгах (зошитах) обов'язково слід указувати дату виконання експертних робіт, найменування суб'єктів підприємницької діяльності (для фізичних осіб - прізвище, ім'я та по батькові), номер квитанції, кількість поданих виробів, кількість випробувань, відбитків, витрачений час на проведення експертно-пробірних операцій і т.ін. Робочі книги (зошити) повинні бути пронумеровані, прошнуровані, скріплені печаткою і засвідчені підписом начальника регіональної державної інспекції пробірного контролю або особи, що його заміщає.
7.4. Забезпечення регіональних державних інспекцій пробірного контролю єдиними бланками заяв-квитанцій, книгами обліку або іншими формами документації здійснюється в централізованому порядку Державною пробірною палатою України.
8. Облік пробірних клейм, еталонних пробірних голок,
пробірних каменів та реактивів
8.1. Право організації розробки й виготовлення державних пробірних клейм для механічного клеймування та клейм-електродів для електроіскрового клеймування виробів із дорогоцінних металів надається виключно Міністерству фінансів України в особі підпорядкованої йому Державної пробірної палати України, яка замовляє їх розробку й виготовлення на підставі укладених договорів з відповідним фінансуванням робіт у встановленому порядку.
Пробірні клейма повинні відповідати затвердженим єдиним зразкам-еталонам і технічним умовам, вони є інструментами, що підлягають суворому обліку.
8.2. Пробірні клейма, клейма-електроди та еталонні пробірні голки поділяються на три види:
робочі, які призначені для щоденного користування;
запасні (нові);
відпрацьовані та не придатні для використання.
8.3. Робочі пробірні клейма, клейма-електроди і еталонні пробірні голки повинні міститися у спеціальних скриньках з обов'язковою наявністю їхнього опису та зберігатися у вогнетривких металевих сейфах чи металевих шафах у спеціальному сховищі. Відповідальність за зберігання пробірних клейм, клейм-електродів, еталонних пробірних голок несе головний експерт або особа, що призначена наказом по відповідному органу державного пробірного контролю.
8.4. Запасні та не придатні для використання пробірні клейма, клейма-електроди і еталонні пробірні голки також повинні зберігатися у вогнетривких металевих шафах чи металевих сейфах у спеціальному сховищі.
8.5. У разі відсутності або зміни матеріально відповідальних осіб передача пробірних клейм, клейм-електродів і еталонних пробірних голок здійснюється комісією, яка призначається наказом керівника відповідного органу державного пробірного контролю, після проведення їх інвентаризації. При цьому оформляються інвентаризаційний опис та акт передачі.
8.6. Видача головним (провідним) експертом або особою, що призначена наказом по держінспекції, робочих пробірних клейм, клейм-електродів і еталонних пробірних голок для роботи та приймання їх від виконавців зазначаються в журналах за формами 11, 12 (додатки 15, 16) і засвідчуються підписом. Пробірні клейма, клейма-електроди видаються на кожну партію однопробних виробів.
Якщо в партії виявлені вироби різних проб, то їх клеймування повинно здійснюватись послідовно. При цьому пробірні клейма й клейма-електроди також видаються послідовно.
Забороняється видавати для роботи одночасно пробірні клейма, клейма-електроди різних проб одному виконавцю (експерту).
8.7. Виносити пробірні клейма з приміщень органів державного пробірного контролю категорично забороняється.
Особа, що використала державні пробірні клейма у корисливих цілях, несе відповідальність згідно з чинним законодавством.
8.8. Після закінчення експертно-випробувальних робіт пробірні клейма, клейма-електроди та еталонні пробірні голки перевіряються працівником держінспекції, складаються у спеціальні скриньки, які опечатуються особистою печаткою матеріально відповідальної особи, і здаються на зберігання в металевих сейфах чи шафах, розміщених у спеціальному сховищі, під розписку у журналі головному експерту або іншій особі, що призначена наказом (додатки 14, 17).
8.9. Облік пробірних клейм, клейм-електродів та еталонних пробірних голок ведеться в книгах за формами 11, 12 відповідно до літер і проб (додатки 15, 16). Пробірні камені і реактиви, що не містять в собі дорогоцінних металів, ураховуються на загальних підставах.
8.10. Не придатні для подальшого використання пробірні клейма разом з актом відбору надсилаються регіональними інспекціями пробірного контролю до Державної пробірної палати України.
Списання на видатки державних пробірних клейм проводиться після їх аналізу на підставі затверджених Державною пробірною палатою України актів.
Знищення державних пробірних клейм здійснюється Державною пробірною палатою України після їх списання, про що складається відповідний акт.
8.11. Еталонні пробірні голки, що стали не придатними для експертного випробування, переглядаються комісією, призначеною наказом начальника держінспекції або особи, що його заміщає, а результати огляду оформляються відповідним актом. Після чого залишки дорогоцінних металів еталонних пробірних голок демонтуються і в установленому порядку направляються на спеціалізовані підприємства для переробки.
8.12. Пробірні реактиви виготовляються органами державного пробірного контролю для суб'єктів підприємницької діяльності та фізичних осіб за письмовими заявками, які оформляються за формою 20 (додаток 24).
8.13. Усі пробірні реактиви, що застосовуються для випробування золота, срібла, платини і паладію, виготовляються з матеріалів органів державного пробірного контролю.
Допускається реактив хлорного золота виготовляти з металевого золота проби 999,9 або золотохлористоводневої кислоти замовника.
8.14. Пробірні реактиви для проведення експертного випробування видаються під розпис експерта в журналі обліку витрат пробірних реактивів із зазначенням масової концентрації і кількості виданого реактиву. Примітка. Реактив хлорного золота виготовляється органами державного пробірного контролю різних масових концентрацій вмісту металевого золота проби 999,9 на 1 л реактиву: для потреб органів державного пробірного контролю - масовою концентрацією 6 г/л, 9 г/л, 18 г/л; за заявками суб'єктів підприємницької діяльності - масовою концентрацією 18 г/л.
8.15. Виготовлення пробірних реактивів повинно здійснюватись у присутності комісії під контролем головного експерта чи начальника випробувальної лабораторії або особи, що їх заміщає, зі складанням відповідного акта. Акт обов'язково затверджується начальником відповідної регіональної держінспекції пробірного контролю.
8.16. Облік дорогоцінних металів, еталонних пробірних голок та реактивів, що вміщують дорогоцінні метали, ведеться в органах державного пробірного контролю згідно з порядком одержання, використання, обліку та зберігання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, що затверджується Міністерством фінансів України.
9. Порядок передачі еталонних пробірних голок для
випробування експонатів у музеях
9.1. Еталонні пробірні голки передаються головним експертом чи особою, що призначена наказом, на відповідальне зберігання матеріально відповідальній особі музейної групи за пробами, кількістю, масою з відповідним оформленням облікових документів бухгалтерією.
9.2. Відправлення, повернення і транспортування еталонних пробірних голок до музею здійснюються згідно з чинним законодавством.
9.3. Органам державного пробірного контролю потрібно попередньо узгоджувати з керівництвом музею порядок зберігання еталонних пробірних голок у музеях та забезпечення їх схоронності.
Самостійне вивезення еталонних пробірних голок з приміщень органів державного пробірного контролю суворо забороняється.
10. Характеристика пробірних каменів, еталонних
пробірних голок, пробірних клейм та реактивів
10.1. Пробірний камінь, що використовується при експертному випробуванні, має бути чорного кольору, рівної дрібнозернистої структури без прошарків, достатньої твердості, що забезпечить необхідну щільність нанесення смужок сплаву дорогоцінних металів.
Пробірний камінь повинен бути стійким до дії мінеральних кислот: азотної, соляної, сірчаної, а також їхніх сумішей. За своїм мінеральним складом він належить до кремнистих сланців і має такий хімічний склад:
кремнезем - від 50 до 80%
глинозем - від 3 до 15%
залізо - від 5 до 25%
вуглець - до 8%.
10.2. Перед експертним випробуванням виробів пробірний камінь повинен бути змащений оливковою, горіховою чи мигдальною олією, імерційним маслом або іншими оліями чи маслами і насухо протертий фільтрувальним папером.
10.3. Для експертного випробування виробів із дорогоцінних металів застосовуються еталонні пробірні голки, які виготовляються з установлених складів сплаву (додаток 22).
На державці еталонних пробірних голок повинні бути зазначені такі реквізити: номер еталонного сплаву, найменування еталонного сплаву, лігатурна маса сплаву (г), знак підприємства-виготовлювача, а також рік виготовлення. Примітка. Еталонна пробірна голка складається з робочої частини і державки.
Робочою частиною еталонної пробірної голки є установлений склад сплаву, якому наданий певний номер згідно з додатком 22. Державка - частина еталонної пробірної голки, виготовлена із сплаву недорогоцінних металів. Основне призначення її - надання зручності в роботі при виконанні випробувальних робіт.
10.4. Державні пробірні клейма України повинні відповідати: опису та формі, що затверджені Міністерством фінансів України;
технічним умовам і конструкторській документації на державні пробірні клейма, що затверджені в установленому порядку.
10.5. Залежно від методу проставлення відбитків державні пробірні клейма поділяються на:
державні пробірні клейма для механічного клеймування - відбиток проставляється методом механічного удару;
державні пробірні клейма для електроіскрового клеймування (клейма-електроди) - відбиток проставляється електроіскровим методом.
10.6. Склад реактивів, що застосовуються для експертного випробування золотих, срібних, платинових та паладієвих сплавів і виробів з них на пробірному камені, наведений в додатку 21.
11. Збирання відходів дорогоцінних металів, що утворюються
в органах державного пробірного контролю
11.1. Під час виконання експертно-пробірних операцій (випробування, аналіз, клеймування), а також при списанні не придатних для подальшої експлуатації обладнання та приладів, що вміщують дорогоцінні метали, в органах державного пробірного контролю утворюються відходи дорогоцінних металів.
11.2. Збирання відходів, що утворюються в органах державного пробірного контролю, проводиться на виробничих дільницях:
експертного випробування:
а) у вигляді шламу, одержаного в процесі експертного випробування виробів із дорогоцінних металів на пробірному камені;
б) у вигляді попелу, що утворюється при спалюванні фільтрувального паперу, використаного під час експертного випробування виробів із дорогоцінних металів;
клеймування:
а) у вигляді порошкоподібного осаду чорного кольору, одержаного в процесі електроерозійного клеймування виробів із дорогоцінних металів;
випробувальної лабораторії:
а) у вигляді корольків, корточок, солей срібла і т.ін., що утворилися після проведення контрольних аналізів при експертному випробуванні виробів із дорогоцінних металів.
11.3. Збирання і здавання брухту і відходів дорогоцінних металів органами державного пробірного контролю здійснюються згідно з Положенням про порядок приймання і переробки відходів і лому дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, а також про порядок розрахунків із здавальниками за прийняті від них дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння у вигляді відходів та лому, затвердженим спільним наказом Міністерства фінансів України, Міністерства економіки України, Державного комітету України з матеріальних ресурсів, Національного банку України, Державного комітету України по рідкісних, дорогоцінних металах та дорогоцінному камінню від 23.06.94 N 54/11/161/91/15 .
11.4. Зібрані відходи дорогоцінних металів пакуються і в установленому порядку направляються на спеціальні підприємства для переробки.
Додаток 1
до Інструкції про здійснення державного
експертно-пробірного контролю за якістю
ювелірних та побутових виробів з
дорогоцінних металів
Пробірний контроль
Форма 1
До ______________________________________________________________________________________ держінспекції пробірного контролю
(найменування)
"___"____________ 199_ р.
Заява
про приймання цінностей для ____________________________________________________________________________________________
(експертного випробування, клеймування або інших робіт)
від ____________________________________________________________________________________________________________________
(найменування суб'єкта підприємницької діяльності)
Місцезнаходження ______________________________________________________________________________________________________
------------------------------------------------------------------
N |Найменуван-|Найменування|Кіль- |Маса,|Проба за| | |
з/п| ня сплаву | виробу |кість,| г | заявою |Склад |Приміт-|
|дорогоцін- | | шт. | |власника|сплаву| ка |
|ного металу| | | | | | |
---+-----------+------------+------+-----+--------+------+-------|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
---+-----------+------------+------+-----+--------+------+-------|
---+-----------+------------+------+-----+--------+------+-------|
---+-----------+------------+------+-----+--------+------+-------|
---+-----------+------------+------+-----+--------+------+-------|
Разом| | | | | |
--------------------------------------
Здавання цінностей доручається __________________________________________________________________________________________
(прізвище,ім'я, по батькові довіреної особи)
_____________________________________________________________________________________________________________________
(серія та номер паспорта, ким і коли виданий)
________________________________________
(підпис довіреної особи)
Керівник організації _______________________________________
(підпис, ін., прізвище)
Бухгалтер _______________________________________
(підпис, ін., прізвище)
М.п.
Додаток 2
до Інструкції про здійснення державного
експертно-пробірного контролю за якістю
ювелірних та побутових виробів з
дорогоцінних металів
Пробірний контроль
Форма 1а
До ______________________________________________________________________________________ держінспекції пробірного контролю
(найменування)
"___"______________ 199_ р.
Заява
про приймання цінностей для _____________________________________________________________________________________________
(експертного випробування,клеймування або інших робіт)
від ____________________________________________________________________________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи)
Місце проживання фізичної особи _________________________________________________________________________________________
------------------------------------------------------------------
N |Найменування | Найменування |Кіль- | |Примітка |
з/п| сплаву | виробу |кість,|Маса,| |
|дорогоцінного| | шт. | г | |
| металу | | | | |
---+-------------+---------------------+------+-----+------------|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---+-------------+---------------------+------+-----+------------|
---+-------------+---------------------+------+-----+------------|
---+-------------+---------------------+------+-----+------------|
---+-------------+---------------------+------+-----+------------|
Разом | | | |
---------------------------
Згоден з клеймуванням фактично установленою пробою.
Власник виробів _______________ (підпис) |
Додаток 3
до Інструкції про здійснення державного
експертно-пробірного контролю за якістю
ювелірних та побутових виробів з
дорогоцінних металів
Пробірний контроль
Форма 1б
До ________________________________________________________________________________________________ держінспекції контролю
(найменування)
"___"__________ 199_ р.
Заява
про приймання цінностей для _____________________________________________________________________________________________
(експертного випробування, клеймування,
визначення та оцінки вставок)
від _____________________________________________________________________________________________________________________
(найменування суб'єкта підприємницької діяльності або
прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи)
Місцезнаходження ______________________________________________________________________________________________________
------------------------------------------------------------------------------
N |Найменування|Наймену- |Кількість| Маса |Кількість|Кількість для |При- |
з/п| сплаву |вання | виробів,|виробів,| вставок |визначення і |мітка|
|дорогоцінно-|виробу | шт. | г |у виробі,|оцінки, шт. | |
| го металу | | | | шт. |---------------| |
| | | | | |виробів|вставок| |
---+------------+---------+---------+--------+---------+-------+-------+-----|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
---+------------+---------+---------+--------+---------+-------+-------+-----|
---+------------+---------+---------+--------+---------+-------+-------+-----|
---+------------+---------+---------+--------+---------+-------+-------+-----|
--------------------------+---------+--------+---------+-------+-------+-----|
Разом| | | | | | |
----------------------------------------------------
Згоден з клеймуванням фактично установленою пробою.
Власник виробів _______________ (підпис) |
Додаток 4
до Інструкції про здійснення державного
експертно-пробірного контролю за якістю
ювелірних та побутових виробів з
дорогоцінних металів
Пробірний контроль
Форма 2
________________________________________________________________________________ держінспекція пробірного контролю
(найменування)
Золото
1-й примірник
Заява-квитанція N _____
Від _________________________________________________________________________________________________________________
Адреса ______________________________________________________________________________________________________________
Золоті вироби для випробування, клеймування та биркування
------------------------------------------------------------------------------
N |Найменування|Кількість,|Загальна|Заявлена|Склад | Примітка | Примітка |
з/п|виробу,шифр | шт. | маса, г| проба |сплаву|здавальника|приймальника|
---+------------+----------+--------+--------+------+-----------+------------|
---+------------+----------+--------+--------+------+-----------+------------|
---+------------+----------+--------+--------+------+-----------+------------|
----------------+----------+--------+--------+------+-----------+------------|
Разом | | | | | |
--------------------------------------------------
Маса прийнятих виробів ____________________________ г (указати словами) Зазначені вироби здав ____________ (підпис) прийняв ________________________ (підпис) |
Нараховано пробірної плати з: |
___шт.____ грн. ___шт.____ грн. ___шт.____ грн. ___шт.____ грн. ___шт.____ грн. ___шт.____ грн. |
М.п. держінспекції "___"_________________199_ р. |
Разом пробірної плати, у т.ч. за клеймування ПДВ Усього до сплати |
___________ грн. ___________ грн. ___________ грн. ___________ грн. |
Зворотний бік 1-го примірника форми 2
Повернуто заклеймованих виробів та лишків дорогоцінного
металу після аналізів
------------------------------------------------------------------------------
N |Найменування виробу, |Узято для|Повернуто |Підвішено запломбо-|При-|
| шифр |аналізу | виробів |ваних бирок |міт-|
з/п| |---------+--------------+-------------------|ка |
| |кіль-|ма-|кіль-|ма-|про-|кіль- |кіль- |про-| |
| |кість|са,|кість|са,|ба |кість |кість |ба | |
| | шт. |г | шт. |г | |виро- |бирок,| | |
| | | | | | |бів,шт.| шт. | | |
---+-----------------------+-----+---+-----+---+----+-------+------+----+----|
---+-----------------------+-----+---+-----+---+----+-------+------+----+----|
---+-----------------------+-----+---+-----+---+----+-------+------+----+----|
---+-----------------------+-----+---+-----+---+----+-------+------+----+----|
|Залишки після аналізу у| х | х | х | | | | | | |
|вигляді брухту або| | | | | | | | | |
|стружки | | | | | | | | | |
---+-----------------------+-----+---+-----+---+----+-------+------+----+----|
|Корточки | х | х | | | | | | | |
|-----------------------+-----+---+-----+---+----+-------+------+----+----|
|Разом | | | | | | | | | |
---+-----------------------+-----+---+-----+---+----+-------+------+----+----|
|Утрати лігатури після| х | х | х | | х | | | | |
|аналізу | | | | | | | | | |
---+-----------------------+-----+---+-----+---+----+-------+------+----+----|
|Утрати під час випробу-| х | х | х | | | | | | |
|вання на камені | | | | | | | | | |
---+-----------------------+-----+---+-----+---+----+-------+------+----+----|
| | | | | | | | | | |
---------------------------------+---+-----+---+----+-------------------------
Разом | х | | | х |
--------------------
Начальник держінспекції _________________________________________
Видав __________________________ Одержав _______________________
"___" _____________________ 19_ р.
________________________________________________________________________________________ держінспекція пробірного контролю
(найменування)
Золото
2-й примірник
Заява-квитанція N _____
Від _________________________________________________________________________________________________________________
Адреса ______________________________________________________________________________________________________________
Золоті вироби для випробування, клеймування та биркування
------------------------------------------------------------------------------
N |Найменування|Кількість,|Загальна|Заявлена|Склад | Примітка | Примітка |
з/п|виробу,шифр | шт. | маса, г| проба |сплаву|здавальника|приймальника|
---+------------+----------+--------+--------+------+-----------+------------|
---+------------+----------+--------+--------+------+-----------+------------|
---+------------+----------+--------+--------+------+-----------+------------|
----------------+----------+--------+--------+------+-----------+------------|
РАЗОМ: | | | | | | |
--------------------------------------------------------------
Маса прийнятих виробів ____________________________________г (указати словами) Зазначені вироби здав _________________ (підпис) прийняв _____________________________ (підпис) М.п. держінспекції "___"_________199_ р. |
Нараховано пробірної плати з: Разом пробірної плати, у т.ч. за клеймування ПДВ УСЬОГО до сплати |
____шт.____ грн. ____шт.____ грн. ____шт.____ грн. ____шт.____ грн. ____шт.____ грн. ____шт.____ грн. ____шт.____ грн. ____шт.____ грн _____________ грн. _____________ грн. _____________ грн. _____________ грн. |
Вироби для роботи прийняв "___"_______ 199_ р. _____________ (підпис)
Вироби для зберігання прийняв "___"_______ 199_ р. __________ (підпис)
Зворотний бік 2-го примірника форми 2
Повернуто заклеймованих виробів та лишків дорогоцінного
металу після аналізу
------------------------------------------------------------------------------
N | Найменування виробу, |Узято для|Повернуто |Підвішено заплом- |При-|
| | аналізу | виробів |бованих бирок |міт-|
з/п| шифр |---------+---------------+------------------|ка |
| |кіль-|ма-|кіль-|ма-|проба|кіль- |кіль-|проба| |
| |кість|са,|кість|са,| |кість |кість| | |
| | шт. |г | шт. |г | |виро |бирок| | |
| | | | | | |бів,шт|шт. | | |
---+-----------------------+-----+---+-----+---+-----+------+-----+-----+----|
---+-----------------------+-----+---+-----+---+-----+------+-----+-----+----|
---+-----------------------+-----+---+-----+---+-----+------+-----+-----+----|
---+-----------------------+-----+---+-----+---+-----+------+-----+-----+----|
|Залишки після аналізу у| х | х | х | | | | | | |
|вигляді брухту або| | | | | | | | | |
|стружки ...............|-----+---+-----+---+-----+------+-----+-----+----|
|Корточки ..............| х | х | | | | | | | |
|-----------------------+-----+---+-----+---+-----+------+-----+-----+----|
| РАЗОМ.........| | | | | | | | | |
---+-----------------------+-----+---+-----+---+-----+------+-----+-----+----|
|Утрати лігатури після| х | х | х | | х | | | | |
|аналізу ...............|-----+---+-----+---+-----+------+-----+-----+----|
|Утрати під час випробу-| х | х | х | | | | | | |
|вання на камені |-----+---+-----+---+-----+------+-----+-----+----|
---------------------------------+---+-----+---+-----+------------------------
РАЗОМ......... | х | | | х |
---------------------
Головний експерт _______________________________________________
одержано Вироби ----------------- за дорученням, виданим _______________________________________________________________ видано |
"___"________________________199_р.
Вироби видав _________________ Одержав _________________
"___"________199_р.
________________________________________________________________________________________ держінспекція пробірного контролю
(найменування)
Золото
3-й примірник
Наряд N _____
Від ___________________________________________________________________________________________________________________
Адреса ________________________________________________________________________________________________________________
Золоті вироби для випробування, клеймування та биркування
------------------------------------------------------------------------------
N |Найменування|Кількість,|Загальна|Заявлена|Склад | Примітка | Примітка |
з/п|виробу, шифр| шт. | маса, г| проба |сплаву|здавальника|приймальника|
---+------------+----------+--------+--------+------+-----------+------------|
---+------------+----------+--------+--------+------+-----------+------------|
---+------------+----------+--------+--------+------+-----------+------------|
---+------------+----------+--------+--------+------+-----------+------------|
----------------+----------+--------+--------+------+-----------+------------|
РАЗОМ: | | | | | | |
--------------------------------------------------------------
Зворотний бік 3-го примірника форми 2
Записи про виконані роботи
------------------------------------------------------------------------------
Дата |Поряд- | Випробування на камені | Аналіз виробів
вико-|ковий N|--------------------------------+-------------------------------
нання|за на- |кіль- | кількість |уста-|метод|узято виробів|узято |
робіт|рядом |кість | випробувань |нов- |ана- |для аналізу |наважок |
| |випро-|-------------------|лена |лізу |-------------+----------|
| |бува- |на верст.| уручну |проба| |кіль-|маса, |кіль-|ма- |
| |них |---------+---------| | |кість| г |кість|са, |
| |вироб.|на |го-|на |го-| | | | | | г |
| | |виро-|лок|виро-|лок| | | | | | |
| | |бах | |бах | | | | | | | |
-----+-------+------+-----+---+-----+---+-----+-----+-----+-------+-----+----+
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |
-----+-------+------+-----+---+-----+---+-----+-----+-----+-------+-----+----+
_____|_______|______|_____|___|_____|___|_____|_____|_____|_______|_____|____|
_____|_______|______|_____|___|_____|___|_____|_____|_____|_______|_____|____|
_____|_______|______|_____|___|_____|___|_____|_____|_____|_______|_____|____|
Разом| | | | | | | | | | | | |
Продовження таблиці
------------------------------------------------------------------------------
|Заклеймовано виробів |N про-|Підвішено оплом-|При- |
-------------------------+---------------------|бірно-|бованих бирок |мітка|
маса |уста-|маса |утрати|кіль-|кількість |про-|го |----------------| |
корто-|нов- |зали-|ліга- |кість|відбитків |ба |клейма|кіль-|кіль-|про-| |
чки |лена |шків |тури |виро-|----------| | |кість|кість|ба | |
(після|проба|від |під |бів, |мех.|ел. | | |виро-|бирок| | |
розва-| |ана- |час |шт. |мет.|ероз.| | |бів, | | | |
рюван-| |лізу,|аналі-| |шт. |мето-| | |шт. | | | |
ня), г| | г |зу | | |дом, | | | | | | |
| | | | | | шт. | | | | | | |
------+-----+-----+------+-----+----+-----+----+------+-----+-----+----+-----|
14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24| 25| 26 |
------+-----+-----+------+-----+----+-----+----+------+-----+-----+----+-----|
______|_____|_____|______|_____|____|_____|____|______|_____|_____|____|_____|
______|_____|_____|______|_____|____|_____|____|______|_____|_____|____|_____|
______|_____|_____|______|_____|____|_____|____|______|_____|_____|____|_____|
| | | | | | | | | | | | |
Роботи виконали: з випробування на камені _________________________________________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові)
з аналізів _______________________________________________________________________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові)
Вироби прийняв і перевірив ______________________________________________________________________________________________
(прізвище)
Вироби для клеймування прийняв і клеймував_______________________________________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові)
Підвішував опломбовані бирки ____________________________________________________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові)
Головний експерт _______________________________________________________________________________________________________
(підпис, дата)
Додаток 5
до Інструкції про здійснення державного
експертно-пробірного контролю за якістю
ювелірних та побутових виробів з
дорогоцінних металів
Пробірний контроль
Форма 3
________________________________________________________________________________________ держінспекція пробірного контролю
(найменування)
Срібло
1-й примірник
Заява-квитанція N __________
Від ____________________________________________________________________________________________________________________
Адреса _________________________________________________________________________________________________________________
Срібні вироби для випробування, клеймування та биркування
------------------------------------------------------------------------------
N |Найменування|Кількість,|Загальна|Заявлена|Склад | Примітка | Примітка |
з/п|виробу, шифр| шт. | маса, г| проба |сплаву|здавальника|приймальника|
---+------------+----------+--------+--------+------+-----------+------------|
---+------------+----------+--------+--------+------+-----------+------------|
---+------------+----------+--------+--------+------+-----------+------------|
----------------+----------+--------+--------+------+-----------+------------|
Разом:| | | | | | |
--------------------------------------------------------------
Маса прийнятих виробів _______________________________ г (указати словами) Зазначені вироби здав _____________ (підпис) прийняв ___________________________ (підпис) |
Нараховано пробірної плати з: |
___шт.___ грн. ___шт.___ грн. ___шт.___ грн. ___шт.___ грн. ___шт.___ грн. |
М.п. держінспекції "___"_______________199_ р. |
Разом пробірної плати, ____________ грн. у т.ч. за клеймування _______________ грн. ПДВ ________________ грн. Усього до сплати ________________ грн. |
Зворотний бік 1-го примірника форми 3 |
Повернуто заклеймованих виробів та лишків дорогоцінного металу після аналізу
------------------------------------------------------------------------------
N | Найменування виробу, |Узято для |Повернуто |Підвішено заплом-|При-|
| шифр | аналізу | виробів |бованих бирок |міт-|
| |----------+---------------+-----------------|ка |
| |кіль- |ма-|кіль- |ма-|про-|кіль- |кіль-|про-| |
| |кість,|са,|кість,|са,|ба |кість |кість|ба | |
| | шт. |г | шт. |г | |виро- |бирок| | |
| | | | | | |бів,шт|шт. | | |
---+-----------------------+------+---+------+---+----+------+-----+----+----|
---+-----------------------+------+---+------+---+----+------+-----+----+----|
---+-----------------------+------+---+------+---+----+------+-----+----+----|
---+-----------------------+------+---+------+---+----+------+-----+----+----|
|Залишки після аналізу у| х | х | х | | | | | | |
|вигляді брухту або| | | | | | | | | |
|стружки | | | | | | | | | |
---+-----------------------+------+---+------+---+----+------+-----+----+----|
|Разом | | | | | | | | | |
---+-----------------------+------+---+------+---+----+------+-----+----+----|
|Утрати лігатури після| х | х | х | | х | | | | |
|аналізу | | | | | | | | | |
---+-----------------------+------+---+------+---+----+------+-----+----+----|
|Утрати під час випробу-| х | х | х | | | | | | |
|вання на камені | | | | | | | | | |
---+-----------------------+------+---+------+---+----+------+-----+----+----|
| | | | | | | | | | |
----------------------------------+---+------+---+----+-----------------------
Разом | х | | | х |
---------------------
Начальник держінспекції _____________________________________________________________________________________________
Видав ___________________ Одержав ______________________________
"___"_______________ 19_ р.
Пробірний контроль
Форма 3
_______________________________________________________________________________________ держінспекція пробірного контролю
(найменування)
Срібло
2-й примірник
Заява-квитанція N _____
Від _________________________________________________________________________________________________________________
Адреса ______________________________________________________________________________________________________________
Срібні вироби для випробування, клеймування та биркування
------------------------------------------------------------------------------
N |Найменування|Кількість,|Загальна|Заявлена|Склад | Примітка | Примітка |
з/п|виробу, шифр| шт. | маса, г| проба |сплаву|здавальника|приймальника|
---+------------+----------+--------+--------+------+-----------+------------|
---+------------+----------+--------+--------+------+-----------+------------|
---+------------+----------+--------+--------+------+-----------+------------|
----------------+----------+--------+--------+------+-----------+------------|
Разом:| | | | | | |
--------------------------------------------------------------
Маса прийнятих виробів ___________________________________ г (указати словами) Зазначені вироби здав ______________ (підпис) прийняв __________________________ (підпис) |
Нараховано пробірної плати з: |
____шт.___ грн. ____шт.___ грн. ____шт.___ грн. ____шт.___ грн. ____шт.___ грн. ____шт.___ грн. |
М.п. держінспекції "___"__________199_ р. |
Разом пробірної плати, у т.ч. за клеймування ПДВ Усього до сплати |
____________ грн. ____________ грн. ____________ грн. ____________ грн. |
Вироби для роботи прийняв "___"_______ 199_р. _________ (підпис)
Вироби для зберігання прийняв "___"_______ 199_р. _________ (підпис)
Зворотний бік 2-го примірника форми 3
Повернуто заклеймованих виробів та лишків дорогоцінного
металу після аналізу
------------------------------------------------------------------------------
N | Найменування виробу, |Узято для|Повернуто |Підвішено заплом- |При-|
| шифр |аналізу | виробів |бованих бирок |міт-|
з/п| |---------+---------------+------------------|ка |
| |кіль-|ма-|кіль- |ма-|про-|кіль- |кіль-|проба| |
| |кість|са,|кість,|са,|ба |кість |кість| | |
| | шт. |г | шт. |г | |виро- |бирок| | |
| | | | | | |бів,шт|шт. | | |
---+-----------------------+-----+---+------+---+----+------+-----+-----+----|
| | | | | | | | | | |
---+-----------------------+-----+---+------+---+----+------+-----+-----+----|
| | | | | | | | | | |
---+-----------------------+-----+---+------+---+----+------+-----+-----+----|
| | | | | | | | | | |
---+-----------------------+-----+---+------+---+----+------+-----+-----+----|
|Залишки після аналізу у| х | х | х | | | | | | |
|вигляді брухту або| | | | | | | | | |
|стружки | | | | | | | | | |
---+-----------------------+-----+---+------+---+----+------+-----+-----+----|
|Разом | | | | | | | | | |
---+-----------------------+-----+---+------+---+----+------+-----+-----+----|
|Утрати лігатури після| х | х | х | | х | | | | |
|аналізу | | | | | | | | | |
---+-----------------------+-----+---+------+---+----+------+-----+-----+----|
|Утрати під час випробу-| х | х | х | | | | | | |
|вання на камені | | | | | | | | | |
---+-----------------------+-----+---+------+---+----+------+-----+-----+----|
| | | | | | | | | | |
---------------------------------+---+------+---+----+------------------------
РАЗОМ | х | | | х |
---------------------
Головний експерт _____________________
одержано Вироби ----------------- за дорученням, виданим ______________________________________________________________ видано |
"___"________________________199_р.
Вироби видав _________________ Одержав _________________
"___"________199_р.
________________________________________________________________________________________ держінспекція пробірного контролю
(найменування)
Срібло
3-й примірник
Наряд N __________
Від ___________________________________________________________________________________________________________________
Адреса ________________________________________________________________________________________________________________
Срібні вироби для випробування, клеймування та биркування
------------------------------------------------------------------------------
N |Найменування|Кількість,|Загальна|Заявлена|Склад | Примітка | Примітка |
з/п|виробу,шифр | шт. | маса, г| проба |сплаву|здавальника|приймальника|
---+------------+----------+--------+--------+------+-----------+------------|
---+------------+----------+--------+--------+------+-----------+------------|
---+------------+----------+--------+--------+------+-----------+------------|
---+------------+----------+--------+--------+------+-----------+------------|
----------------+----------+--------+--------+------+-----------+------------|
Разом:| | | | | | |
--------------------------------------------------------------
Зворотний бік 3-го примірника
форми 3
------------------------------------------------------------------------------
Дата |Поряд- | Випробування на камені | Аналіз виробів
вико-|ковий N|--------------------------------+-------------------------------
нання|за на- |кіль- | кількість |уста-|метод|узято виробів|узято |
робіт|рядом |кість | випробувань |нов- |ана- |для аналізу | наважок |
| |випро-|-------------------|лена |лізу |-------------+----------|
| |бува- |на верст.| уручну |проба| |кіль-|маса, |кіль-|маса|
| |них |---------+---------| | |кість| г |кість| г |
| |вироб.|на |го-|на |го-| | | | | | |
| | |виро-|лок|виро-|лок| | | | | | |
| | |бах | |бах | | | | | | | |
-----+-------+------+-----+---+-----+---+-----+-----+-----+-------+-----+----+
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13|
-----+-------+------+-----+---+-----+---+-----+-----+-----+-------+-----+----+
_____|_______|______|_____|___|_____|___|_____|_____|_____|_______|_____|____|
_____|_______|______|_____|___|_____|___|_____|_____|_____|_______|_____|____|
_____|_______|______|_____|___|_____|___|_____|_____|_____|_______|_____|____|
Разом| | | | | | | | | | | | |
Продовження таблиці
------------------------------------------------------------------------------
|Заклеймовано виробів |N про-|Підвішено оплом-|При- |
-------------------------+---------------------|бірно-|бованих бирок |мітка|
маса |уста-|маса |утрати|кіль-|кількість |про-|го |----------------| |
корто-|нов- |зали-|ліга- |кість|відбитків |ба |клейма|кіль-|кіль-|про-| |
чки |лена |шків |тури |виро-|----------| | |кість|кість|ба | |
(після|проба|від |під |бів, |мех.|ел. | | |виро-|бирок| | |
розва-| |ана- |час |шт. |мет.|ероз.| | |бів, | | | |
рюван-| |лізу,|аналі-| |шт. |мето-| | |шт. | | | |
ня), г| | г |зу | | |дом, | | | | | | |
| | | | | | шт. | | | | | | |
------+-----+-----+------+-----+----+-----+----+------+-----+-----+----+-----|
14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24| 25| 26 |
------+-----+-----+------+-----+----+-----+----+------+-----+-----+----+-----|
______|_____|_____|______|_____|____|_____|____|______|_____|_____|____|_____|
______|_____|_____|______|_____|____|_____|____|______|_____|_____|____|_____|
______|_____|_____|______|_____|____|_____|____|______|_____|_____|____|_____|
| | | | | | | | | | | | |
Роботи виконали: з випробування на камені з аналізів |
______________________________ (прізвище, ім'я та по батькові) ______________________________ (прізвище, ім'я та по батькові) |
Вироби для клеймування прийняв і клеймував Підвішував опломбовані бирки |
______________________________(прізвище, ім'я та по батькові, дата) ______________________________(прізвище, ім'я та по батькові, дата) |
(підпис, дата)
Додаток 6
до Інструкції про здійснення державного
експертно-пробірного контролю за якістю
ювелірних та побутових виробів з
дорогоцінних металів
Пробірний контроль
Форма 4
________________________________________________________________________________________ держінспекція пробірного контролю
(найменування)
1-й примірник
Квитанція N ______
Прийнято на аналіз від __________________________________________________________________________________________________
Адреса ________________________________________________________________________________________________________________
Згідно із заявою від __________ 199__р.
------------------------------------------------------------------------------
N |Метали, які|Найменування| Одиниця |Кількість,|Маса,|Нараховано |Приміт-|
з/п|підлягають |матеріалів |вимірювання| шт. | г |проб.плати,| ка |
|визначенню | | | | |грн. | |
---+-----------+------------+-----------+----------+-----+-----------+-------|
---+-----------+------------+-----------+----------+-----+-----------+-------|
---+-----------+------------+-----------+----------+-----+-----------+-------|
---------------+------------+-----------+----------+-----+-----------+-------|
Разом:| | | | | | |
---------------------------------------------------------------
Указані матеріали здав ___________ (підпис) |
Прийняв ___________________ (підпис) |
М.п. держінспекції |
"____"______________199__р. |
Зворотний бік 1-го примірника форми 4
Прийнято для проведення аналізів і повернуто залишків проб і аналізів
------------------------------------------------------------------------------
|Найме-|Одини-|Прийнято на|Витрати при| Повернуто |
N |нуван-|ця ви-| аналіз | аналізах |-----------------------------------|
з/п|ня ма-|мірю- |-----------+-----------|Залишки від| Залишки від аналізів |
|теріа-|вання |кіль- |маса|кіль- |маса| проб | проби 999,9 |
|лів | |кість,| г |кість,| г |-----------+-----------------------|
| | | шт. | | шт. | |кіль- |маса|золота,|металів плати- |
| | | | | | |кість,| г | г |нової групи, |
| | | | | | | шт. | | | г |
---+------+------+------+----+------+----+------+----+-------+---------------+
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
---+------+------+------+----+------+----+------+----+-------+---------------+
---+------+------+------+----+------+----+------+----+-------+---------------+
---+------+------+------+----+------+----+------+----+-------+---------------+
----------+------+------+----+------+----+------+----+-------+---------------+
Разом | | | | | | | | | |
--------------------------------------------------------------------
Продовження таблиці
--------------------
Маса дорогоцін|При-|
них металів,що|міт-|
залишилися в | ка |
держінспекції | |
(переведено в | |
розчин), г | |
--------------| |
срібло|паладій| |
------+-------+----|
12 | 13 | 14 |
------+-------+----|
------+-------+----|
------+-------+----|
------+-------+----|
| | |
--------------------
Начальник держінспекції __________________________________________________________________
Видав ___________________ Одержав _______________________________________________________
"___"______________ 19__ р.
________________________________________________________________________________________ держінспекція пробірного контролю
(найменування)
2-й примірник
Квитанція N ________
Прийнято на аналіз від __________________________________________________________________________________________________
Адреса ________________________________________________________________________________________________________________
Згідно із заявою від __________ 199__ р.
------------------------------------------------------------------------------
N |Метали, які|Найменування| Одиниця |Кількість,|Маса,|Нараховано |Приміт-|
з/п|підлягають |матеріалів |вимірювання| шт. | г |проб.плати,| ка |
|визначенню | | | | |грн. | |
---+-----------+------------+-----------+----------+-----+-----------+-------|
---+-----------+------------+-----------+----------+-----+-----------+-------|
---+-----------+------------+-----------+----------+-----+-----------+-------|
---------------+------------+-----------+----------+-----+-----------+-------|
Разом | | | | | | |
---------------------------------------------------------------
Указані матеріали здав ___________ (підпис) |
Прийняв ___________________ (підпис) |
М.п. держінспекції |
"____"______________199__р. |
Матеріали для роботи прийняв |
"___"_______ 199_р. __________ (підпис) |
Матеріали для зберігання прийняв |
"___"_______ 199_р. __________ (підпис) |
Зворотний бік 2-го примірника форми 4
Прийнято для проведення аналізів і повернуто залишків проб і аналізів
------------------------------------------------------------------------------
N |Найме-|Одини-|Прийнято на|Витрати при| Повернуто |
з/п|нуван-|ця ви-| аналіз | аналізах |-----------------------------------|
|ня ма-|мірю- |-----------+-----------|залишки від| залишки від аналізів |
|теріа-|вання |кіль- |маса|кіль- |маса| проб | проби 999,9 |
|лів | |кість,| г |кість,| г |-----------+-----------------------|
| | | шт. | | шт. | |кіль- |маса|золота,|металів плати- |
| | | | | | |кість,| г | г |нової групи, |
| | | | | | | шт. | | | г |
---+------+------+------+----+------+----+------+----+-------+---------------+
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
---+------+------+------+----+------+----+------+----+-------+---------------+
---+------+------+------+----+------+----+------+----+-------+---------------+
---+------+------+------+----+------+----+------+----+-------+---------------+
----------+------+------+----+------+----+------+----+-------+---------------+
Разом | | | | | | | | | |
--------------------------------------------------------------------
Продовження таблиці
--------------------
Маса дорогоцін|При-|
них металів,що|міт-|
залишилися в | ка |
держінспекції | |
(переведено в | |
розчин), г | |
--------------| |
срібло|паладій| |
------+-------+----|
12 | 13 | 14 |
------+-------+----|
------+-------+----|
------+-------+----|
------+-------+----|
| | |
--------------------
Головний експерт ____________________________________________________________________________
Начальник лабораторії ________________________________________________________________________
Одержано ---------------- за дорученням, виданим _______________________________________________________________ Видано |
Видав ________________ Одержав ____________________
"___" ______________ 199_ р.
________________________________________________________________________________ держінспекція пробірного контролю
(найменування)
3-й примірник
Наряд N __________
Прийнято на аналіз від ___________________________________________________________________________________________________
Адреса _________________________________________________________________________________________________________________
Згідно із заявою від __________ 199_ р.
------------------------------------------------------------------------------
N |Метали, які|Найменування| Одиниця |Кількість,|Маса,|Нараховано |Приміт-|
з/п|підлягають |матеріалів |вимірювання| шт. | г |проб.плати,| ка |
|визначенню | | | | |грн. | |
---+-----------+------------+-----------+----------+-----+-----------+-------|
---+-----------+------------+-----------+----------+-----+-----------+-------|
---+-----------+------------+-----------+----------+-----+-----------+-------|
----------------------------+-----------+----------+-----+-----------+-------|
Разом | | | | | |
--------------------------------------------------
Зворотний бік 3-го примірника форми 4
Записи про виконані роботи
-------------------------------------------------------------------------
Дата|Поряд-|Найм.|Оди-|Мета- |Метод|Кіль-| Витрачено | Маса металу |
ви-|ковий |дос- |ниця|ли,які| ана-|кість| для | проби 999,9 |
ко-|номер |лід- |вимі|підля-|лізу |ана- | аналізів | після аналізу, г|
нан-|мате- |жува-| рю-|гають | |лізів|------------+-----------------+
ня |ріалу |ного |ван-|визна-| | |кіль- |маса,|золото| метали |
ро-|за на-|мате-| ня |ченню | | |кість,| г | |платинової|
біт |рядом |ріалу| | | | | шт. | | | групи |
----+------+-----+----+------+-----+-----+------+-----+------+----------+
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
----+------+-----+----+------+-----+-----+------+-----+------+----------+
----+------+-----+----+------+-----+-----+------+-----+------+----------+
----+------+-----+----+------+-----+-----+------+-----+------+----------+
-----------+-----+----+------+-----+-----+------+-----+------+----------+
|Разом| | | | | | | | |
--------------------------------------------------------------
Продовження таблиці
----------------------------------
Результати |Маса дорогоц. |При-|
аналізів |металів, що за|міт-|
|лишилися в Дер| ка |
-------------|жінсп.(переве-| |
зо-|срі| мет.|дено в розч),г| |
ло-|бла|плат.|--------------| |
та | |групи|срібло|паладій| |
---+---+-----+------+-------+----|
12 |13 | 14 | 15 | 16 | 17 |
---+---+-----+------+-------+----|
---+---+-----+------+-------+----|
---+---+-----+------+-------+----|
---+---+-----+------+-------+----|
| | | | | |
----------------------------------
Аналізи виконав ___________________________________________________________________________
Начальник лабораторії ______________________________________________________________________
Головний експерт __________________________________________________________________________
Додаток 7
до Інструкції про здійснення державного
експертно-пробірного контролю за якістю
ювелірних та побутових виробів з
дорогоцінних металів
Пробірний контроль
Форма 5
_______________________________________________________________________________________ держінспекція пробірного контролю
(найменування)
1-й примірник
Заява-квитанція N _____
Від ____________________________________________________________________________________________________________________
Адреса ________________________________________________________________________________________________________________
Ювелірні вироби зі вставками для визначення і оцінки
------------------------------------------------------------------------------
N |Найменування і|Кількість,|Загальна|Кількість вставок,|Визначення|Примітка|
з/п|характеристика| шт. | маса, | шт. | робіт |прийма- |
|виробів | | г |------------------| |льника |
| | | | у | для | | |
| | | |виробі| визначення| | |
---+--------------+----------+--------+------+-----------+----------+--------|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
---+--------------+----------+--------+------+-----------+----------+--------|
---+--------------+----------+--------+------+-----------+----------+--------|
---+--------------+----------+--------+------+-----------+----------+--------|
------------------+----------+--------+------+-----------+----------+--------|
Разом| | | | | | |
------------------------------------------------------------
Маса прийнятих виробів ______________________________ (указати словами) ______________________________ |
Нараховано пробірної плати за визначення та оцінкуя вставок з __________шт.__________ грн |
Зазначені вироби здав ______________________________ (підпис) Зазначені вироби прийняв ______________________________ (підпис) М.п. держінспекції "___" ______ 199_ р. |
Нараховано пробірної плати за випробування,я яклеймування, биркування та оцінку з __________шт._________ грн. Нараховано пробірної плати разом __________________ грн. |
Зворотний бік 1-го примірника форми 5
Повернуто заклеймованих ювелірних виробів зі вставками
-------------------------------------------------------------
N | Найменування |Повернуто виробів|Підвішено заплом.бирок|
з/п| виробу |-----------------+----------------------+
| |кіль- |маса,|про-|кіль-|кіль- | проба |
| |кість,| г | ба |кість|кість | |
| | шт. | | |виро-|бирок,| |
| | | | |бів, | шт. | |
| | | | | шт. | | |
| | | | | | | |
---+---------------+------+-----+----+-----+------+---------+
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
---+---------------+------+-----+----+-----+------+---------+
---+---------------+------+-----+----+-----+------+---------+
---+---------------+------+-----+----+-----+------+---------+
-------------------+------+-----+----+-----+------+---------+
Разом | | | | | | |
------------------------------------------
Продовження таблиці
---------------------------------------------
Визначення та оцінка вставок |Оцін-|При-|
---------------------------------| ка |міт-|
наймену-|харак-|розрахун-|оцінка |виро-| ка |
вання |терні |кова або |вставок| бів | |
вставок |ознаки|фактична |дорого-| | |
| | маса |цінного| | |
| | вставок,|камін- | | |
| | кар./г |ня,грн.| | |
--------+------+---------+-------+-----+----|
9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
--------+------+---------+-------+-----+----|
--------+------+---------+-------+-----+----|
--------+------+---------+-------+-----+----|
--------+------+---------+-------+-----+----|
| | | | | |
---------------------------------------------
Начальник держінспекції _______________ "____" ________ 199_р.
Видав _______________ (підпис) |
Одержав ____________ (підпис) |
________________________________________________________________________________________ держінспекція пробірного контролю
(найменування)
2-й примірник
Заява-квитанція N ______
Від __________________________________________________________________________________________________________________
Адреса _______________________________________________________________________________________________________________
Ювелірні вироби зі вставками для визначення і оцінки
------------------------------------------------------------------------------
N | Найменування і|Кіль- |Загальна| Кількість |Визначення| |
з/п| характеристика|кість,| маса, | вставок, шт. | робіт | Примітка |
| виробів | шт. | г |-----------------| |приймальника|
| | | | у | для | | |
| | | |виробі|визначення| | |
---+---------------+------+--------+------+----------+----------+------------|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
---+---------------+------+--------+------+----------+----------+------------|
---+---------------+------+--------+------+----------+----------+------------|
---+---------------+------+--------+------+----------+----------+------------|
-------------------+------+--------+------+----------+----------+------------|
Разом | | | | | | |
-----------------------------------------------------------
Маса прийнятих виробів ______________________________ (указати словами) ______________________________ |
Нараховано пробірної плати за визначення та оцінкуя вставок з __________шт.__________ грн. |
Зазначені вироби здав __________ (підпис) |
Нараховано пробірної плати за випробування,яклеймування, биркування та оцінку |
Зазначені вироби прийняв _____________________________ (підпис) Вироби для роботи прийняв ________ (підпис) |
Визначення та оцінка вставок проводилась у присутності власника Згоден з клеймуванням фактично установленою пробою |
____________ (підпис) ____________ (підпис) |
Нараховано пробірної плати разом ________________ грн. М.п. держінспекції "__" _______ 199_ р. |
Зворотний бік 2-го примірника форми 5
Повернуто заклеймованих ювелірних та інших виробів зі вставками
------------------------------------------------------------------------------
N |Най-|Повернуто |Підвішено зап- |Визначення та оцінка |Оці-|При-|
з/п|ме- | виробів |лом. бирок | вставок |нка |міт-|
|ну- |---------------+----------------+-------------------------|ви- | ка |
|ван-|кіль-|маса|про-|кіль-|кіль-|про-|най- |ха- |розра- |оцінка|ро- | |
|ня |кість| г | ба |кість|кість|ба |мену-|рак-|хунко- |встав-|бів | |
|ви- | шт. | | |виро-|бирок| |вання|тер-|ва або |ок до | | |
|ро- | | | |бів, | шт.| |вста-|ні |фактич |рого- | | |
|бу | | | | шт. | | |вок |оз- |на маса|цінно-| | |
| | | | | | | | |наки|вста- |го ка-| | |
| | | | | | | | | |вок, |міння,| | |
| | | | | | | | | |кар./г |грн. | | |
---+----+-----+----+----+-----+-----+----+-----+----+-------+------+----+----|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
---+----+-----+----+----+-----+-----+----+-----+----+-------+------+----+----|
---+----+-----+----+----+-----+-----+----+-----+----+-------+------+----+----|
---+----+-----+----+----+-----+-----+----+-----+----+-------+------+----+----|
--------+-----+----+----+-----+-----+----+-----+----+-------+------+----+----|
Разом| | | | | | | | | | | | |
----------------------------------------------------------------------
Головний експерт ____________ | "___" _________________ 199_ р. |
Видав ______________________ (підпис) |
Одержав ___________________________ (підпис) |
держінспекція пробірного контролю ___________________________ (найменування) |
3-й примірник
Наряд N _______
Від ____________________________________________________________________________________________________________________
Адреса _________________________________________________________________________________________________________________
Ювелірні вироби зі вставками для визначення і оцінки
------------------------------------------------------------------------------
N | Найменування і|Кіль- |Загальна|Кількість вставок,|Визначення|Примітка |
з/п| характеристика|кість,| маса, | шт. | робіт |прийма- |
| виробів | шт. | г |------------------| |льника |
| | | | у | для | | |
| | | |виробі| визначення| | |
---+---------------+------+--------+------+-----------+----------+-----------|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
---+---------------+------+--------+------+-----------+----------+-----------|
---+---------------+------+--------+------+-----------+----------+-----------|
---+---------------+------+--------+------+-----------+----------+-----------|
-------------------+------+--------+------+-----------+----------+-----------|
Разом| | | | | | |
-----------------------------------------------------------
Зворотний бік 3-го примірника
Форми 5
Записи при виконанні експертні роботи
------------------------------------------------------------------------------
Дата | N | Випробування на камені | Визначення та оцінка вставок |
вико-|з/п|--------------------------------+----------------------------------|
нання|за |кіль- | кількість |уста-|кіль- |най- |харак-|розра- |оцінка|
робіт|на-|кість | випробувань |нов- |кість |мену-|терні |хункова|вста- |
|ря-|випро-|-------------------|лена |вста- |вання|ознаки|або фа-|вок |
|дом|бува- |на верс- |уручну |проба|вок |вста-|вста- |ктична |доро- |
| |них |таті | | |для |вок |вок |маса |гоцін-|
| |виро- |---------+---------| |визн.,| | |вста- |ного |
| |бів, |на |го-|на |го-| |шт. | | |вок, |камін-|
| |шт. |виро-|лок|виро-|лок| | | | |кар./г |ня,грн|
| | |бах | |бах | | | | | | | |
-----+---+------+-----+---+-----+---+-----+------+-----+------+-------+------+
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |
-----+---+------+-----+---+-----+---+-----+------+-----+------+-------+------+
_____|___|______|_____|___|_____|___|_____|______|_____|______|_______|______|
_____|___|______|_____|___|_____|___|_____|______|_____|______|_______|______|
_____|___|______|_____|___|_____|___|_____|______|_____|______|_______|______|
Разом | | | | | | | | | | | |
Продовження таблиці
-------------------------------------------------------------
Оцінка| Заклеймовано виробів |Підвішено оплом-|При- |
виро- |------------------------------|бованих бирок |мітка|
бу, |кіль-|кількість |про-| N |----------------| |
грн. |кість|простав. |ба |клейма|кіль-|кіль-|про-| |
|виро-|відбитків | | |кість|кість|ба | |
|бів, |------------| | |виро-|бир- | | |
|шт. |мех.|ел. | | | бів,|ок, | | |
| |мет-|ероз. | | |шт. | шт. | | |
| |дом,|методом| | | | | | |
| |шт. |шт. | | | | | | |
| | | | | | | | | |
------+-----+----+-------+----+------+-----+-----+----+-----|
14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 |
------+-----+----+-------+----+------+-----+-----+----+-----|
______|_____|____|_______|____|______|_____|_____|____|_____|
______|_____|____|_______|____|______|_____|_____|____|_____|
______|_____|____|_______|____|______|_____|_____|____|_____|
| | | | | | | | | |
Роботи виконали: з випробування на камені ________________________________________________________
(підпис)
з визначення вставок ___________________________________________________________________________
(підпис)
Вироби прийняв і перевірив ______________________________________________________________________
(підпис)
Вироби для клеймування прийняв і клеймував _______________________________________________________
(підпис)
Підвішував опломбовані бирки ____________________________________________________________________
(підпис)
Головний експерт _______________________________________________________________________________
(підпис)
Додаток 8
до Інструкції про здійснення державного
експертно-пробірного контролю за якістю
ювелірних та побутових виробів з
дорогоцінних металів
Пробірний контроль
Форма 6
Додаток
до заяви-квитанції
від "___"______ 199_ р.
N_______________________
Акт
розпакування цінної посилки, оціненої _______________________грн.,
що надійшла на адресу ___________________________________________________________________________________________________
держінспекції пробірного контролю через ___________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________ поштове відділення за повідомленням
від __________ 199_ р. за N_______.
Посилку розпаковано "___"__________ 199_р. комісією у складі:
голова комісії __________________________________________________________________________________________________________
(посада та прізвище)
члени комісії: __________________________________________________________________________________________________________
(посада та прізвище)
______________________________________________________________________________________________________________________
(посада та прізвище)
у присутності представника ____________________________________________________________________________ поштового відділення
_____________________________________________________________________________________________________________________
(посада, прізвище та ініціали представника пошти)
Під час перевірки виявлено:
1. Стан упаковки, обв'язки, пломб або печаток:
______________________________________________________________________________________________________________________
(непошкоджене або пошкождене;
______________________________________________________________________________________________________________________
в останньому випадку докладно вказати пошкодження)
є 2. Опис вкладення від _____________ N ________ ------------------------ немає |
(непотрібне закреслити).
Зворотний бік форми 6
У посилці виявлені цінності:
-----------------------------------------------------------------------
| N |Найменування|Найменування|Зазначено в описі| Виявилося |При-|
|з/п| сплаву | виробів |від "__"___199_р.| в наявності |міт-|
| |дорогоцінно-| | за N _______ | | ка |
| | го металу | |-----------------+----------------| |
| | | |кількість,| маса,|кількість,|маса,| |
| | | | шт. | г | шт. | г | |
|---+------------+------------+----------+------+----------+-----+----|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
|---+------------+------------+----------+------+----------+-----+----|
|---+------------+------------+----------+------+----------+-----+----|
|---+------------+------------+----------+------+----------+-----+----|
-----------------------------------------------------------------------
Члени комісії, що склали акт ______________ (підпис)
______________ (підпис)
Цінності, прийняті за цим актом __________________________________________________________________________________
(вказати кількість, вагу)
______________________________________________________________________________________________________________
оприбутковано в книзі оперативного обліку "___"___________ 199__р.
М.п. _______________________________________________________________________________
(посада, підпис)
Додаток 9
до Інструкції про здійснення державного
експертно-пробірного контролю за якістю
ювелірних та побутових виробів з
дорогоцінних металів
Пробірний контроль
Форма 7
Відомість обліку
експертно-пробірних робіт та пробірної плати
в ______________________________________________________________________ держінспекції пробірного контролю
(найменування)
------------------------------------------------------------------------------
N |Дата |N|Прийнято|Прове-|Кількість експертних| Проведено аналізів виробів |
з/п|прий-|н|виробів |дено |випробувань, шт. |----------------------------|
|мання|а|--------|експе-|--------------------| на золоті | на сріблі |
|виро-|р|кіль-|м |ртне | на | уручну |----------------------------+
|бів |я|кі- |а |випро-|верстаті | | кількість,шт. |
| |д|сть, |с |буван-|---------+----------+----------------------------|
| |у|шт. |а,|ня ви-|на |ета- |на |етало-|ви-|ана-|на-|ч |ви-|ана-|на-|
| | | |г |робів |ви-|лон- |ви-|нних |ро-|лі- |ва-|е |ро-|лі- |ва-|
| | | | |на |ро-|них |ро-|пробі-|бів|зів |жок|к |бів|зів |жок|
| | | | |пробі-|бах|про- |бах|рних | | | |і | | | |
| | | | |рному | |бір- | |голок | | | |в | | | |
| | | | |камені| |них | | | | | | | | | |
| | | | |шт. | |голок| | | | | | | | | |
---+-----+-+-----+--+------+---+-----+---+------+---+----+---+--+---+----+---+
1 | 2 |3| 4 |5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11| 12 |13 |14| 15| 16 | 17|
------------------------------------------------------------------------------
Продовження таблиці
------------------------------------------------------------------------------
Кількість заклей-|Опломбування,|На- |Кількість виробів,які|Да-|Кіль-|Кіль-|П |
мованих виробів і|биркування |ра- |не клеймувались,шт. |та |кість|кість|р |
відбитків на них |-------------|хо- |---------------------|ви-|імп. |виро-|и |
-----------------|кількість,шт.|вано|р |НЗП|нест.|НДМ|НЗП,|да-|виро-|бів, |м |
механіч-|електро-|-------------|про-|і | |сплав| |нес-|чі |бів, |які |і |
ні |ерозійні|ви-|би-|проб |бір-|з | | | |тан.| |шт. |клей-|т |
--------+--------|ро-|рок| |ної |н | | | | | | |мува-|к |
шт.|від-|шт.|від-|бів| | |пла-|е | | | | | | |лись |а |
|бит-| |бит-| | | |ти, | | | | | | | |за | |
|ків,| |ків,| | | |грн.| | | | | | | |пере-| |
|шт. | |шт. | | | | | | | | | | | |заяв-| |
| | | | | | | | | | | | | | |леною| |
| | | | | | | | | | | | | | |про- | |
| | | | | | | | | | | | | | |бою, | |
| | | | | | | | | | | | | | |шт. | |
---+----+---+----+---+---+-----+----+--+---+-----+---+----+---+-----+-----+--|
18 |19 |20 | 21 | 22| 23| 24 | 25 |26|27 | 28 |29 | 30 | 31| 32 | 33 |34|
------------------------------------------------------------------------------
Додаток 10
до Інструкції про здійснення державного
експертно-пробірного контролю за якістю
ювелірних та побутових виробів з
дорогоцінних металів
Пробірний контроль
Форма 8
Додаток
до заяви-квитанції
від "___"___________199_р.
N______
Опис вкладення
до цінної посилки (з оцінкою _________________________________________________________________________________________ грн.),
відправленої ___________________________________________________________________________ держінспекцією пробірного контролю
на адресу _______________________________________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________________________________________
(кому, куди)
У посилку вкладено цінності:
------------------------------------------------------------------
| N |Найменування|Найменування|Кіль- |Маса,| Проба |Приміт-|
|з/п| сплаву | виробів |кість,| г |заклеймованих| ка |
| |дорогоцінно-| | шт. | | виробів | |
| | го металу | | | | | |
|---+------------+------------+------+-----+-------------+-------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
|---+------------+------------+------+-----+-------------+-------|
|---+------------+------------+------+-----+-------------+-------|
|---+------------+------------+------+-----+-------------+-------|
------------------------------------------------------------------
"____"__________ 199_ р.
Начальник держінспекції ________________________
(підпис)
_______________________________________________
(посада працівника,що підготував посилку)
М.п. держінспекції
Додаток 11
до Інструкції про здійснення державного
векспертно-пробірного контролю за якістю
ювелірних та побутових виробів з
дорогоцінних металів
Пробірний контроль
Форма 9
Книга
обліку здавання ювелірних та інших побутових виробів
із дорогоцінних металів для проведення контрольних аналізів
у ____________________________________________
(найменування)
державній інспекції пробірного контролю
---------------------------------------------------------------------
| N |Номер |Найменування |Найменування|Взято виробів|Загаль-|Підпис |
|з/п|наряду| суб'єкта | виробів |для аналізу |на маса|експер-|
| | і |підприємниць-| |-------------|партії |та,який|
| | дата | кої | |кіль- |маса, |виро- |провів |
| | | діяльності | |кість,| г |бів, г |аналіз |
| | | | | шт. | | | |
| | | | | | | | |
|---+------+-------------+------------+------+------+-------+-------+
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
---------------------------------------------------------------------
Продовження таблиці
------------------------------------
Підлягає |Підписи про одержання|
поверненню |і здавання залишків |
--------------| виробу, корточки |
маса | маса |---------------------|
кор- |залишку| | | |
точки,|виробу,|здав | дата |прийняв |
г | г | | | |
------+-------+-----+------+--------|
9 | 10 | 11 | 12 | 13 |
-------------------------------------
Додаток 12
до Інструкції про здійснення державного
експертно-пробірного контролю за якістю
ювелірних та побутових виробів з
дорогоцінних металів
Пробірний контроль
Форма 9а
Книга
обліку результатів проведення контрольних аналізів
ювелірних та інших побутових виробів із дорогоцінних металів
у __________________________________
(найменування)
державній інспекції пробірного контролю
-----------------------------------------------------------------------------
| N |Номер |Найменування |Найменування| Метод | Кіль- |Узято наважок |Уста-|
|з/п|наряду|суб'єкта | виробів |аналізу| кість |--------------|нов- |
| | і |підприємниць-| | |виробів,|кількі- |маса,|лена |
| | дата |кої діяльнос-| | | узятих |сть ана-| г |про- |
| | |ті | | | для |лізів/ | | ба |
| | | | | |аналізу,|визна- | | |
| | | | | | шт. |чень,шт.| | |
|---+------+-------------+------------+-------+--------+--------+-----+-----+
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
-----------------------------------------------------------------------------
Продовження таблиці
-------------------------------
Витрачено| Маса ДМ |Дата |Під-|
фондових |з наважок|прове|пис |
ДМ, |(переве- |дення|ви- |
г |дено в |ана- |ко- |
|розчин),г|лізу |нав-|
---------+---------| | ця |
Au|Ag|Pd | Ag | Pd | | |
--+--+---+----+----+-----+----|
10|11|12 | 13 | 14 | 15 | 16 |
-------------------------------
Додаток 13
до Інструкції про здійснення державного
експертно-пробірного контролю за якістю
ювелірних та побутових виробів з
дорогоцінних металів
Пробірний контроль
Форма 9б
Книга
обліку результатів проведення арбітражних аналізів і експертизи
матеріалів, напівфабрикатів, ювелірних та інших побутових
виробів, розчинів, відходів і т.ін., що містять дорогоцінні
метали, у ____________________________________________
(найменування)
державній інспекції пробірного контролю
-------------------------------------------------------------------------
| N | N |Назва|Наймену- |Маса| |Витрачено для| Результати | Маса |
|з/п|наря|орга-|вання ма-|дос-| | аналізу | аналізу, |золота |
| | ду |ніза-|теріалів,|лід-|Ме-| | % |чистоти|
| | та | ції |напівфаб-|жу- |тод|-------------+---------------|(проби |
| |дата| |рикатів, |ва- |ана|кількіс- |ма-| | |мета-|999,9),|
| | | |виробів, |ного|лі-| ть, шт. |са,| Au | Ag | лів |одержа-|
| | | |розчинів,|мате|зу |---------| г | | |пла- |ної піс|
| | | |відходів |ріа-| |ана-|виз-| | | |тино-|ля ана-|
| | | | і т.ін. | лу,| |лі- |на- | | | | вої | лізу, |
| | | | | г | |зів |чень| | | |групи| г |
|---+----+-----+---------+----+---+----+----+---+----+----+-----+-------+
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |
-------------------------------------------------------------------------
Продовження таблиці
-----------------------------------
Зали-| | Маса | |
шок |Витрачено|ДМ, що | |
дос-| ДМ | зали- | |
лід- | (чек, |шилися | Підпис |
жува-|квартуван|в лабо- |виконавця|
ного |ня,титр),|раторії | |
мате-| г |(перей- | |
ріа- | |шли в | |
лу, |---------|розчин),| |
г | Au | Ag | г | |
-----+----+----+--------+---------|
14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
-----------------------------------
Додаток 14
до Інструкції про здійснення державного
експертно-пробірного контролю за якістю
ювелірних та побутових виробів з
дорогоцінних металів
Пробірний контроль
Форма 10
Книга
приймання та видавання скриньок з еталонними пробірними голками,
пробірними клеймами, клеймами-електродами, ювелірними та іншими
побутовими виробами із дорогоцінних металів
у ____________________________________
(найменування)
державній інспекції пробірного контролю
------------------------------------------------------------------------------
| N | Приймання | Видавання |П |
|з/п|--------------------------------------------+------------------------|р |
| |дата|прізвище |N осо- | підписи |да-| підписи |и |
| |прий|та |бистої |--------------------|та |--------------------|м |
| |ман-|ініціали |печатки,|експер-|особи,відпо-|ви-|експер-|особи,відпо-|і |
| | ня |експерта,|якою |та,який|відальної за|да-|та,який|відальної за|т |
| | |який здає|опеча- |здає | зберігання |ва-|одержав| видавання |к |
| | |опечатану|тана |скринь-| опечатаних |ння|скринь-| опечатаних |а |
| | |скриньку |скринька|ку | скриньок | |ку | скриньок | |
|---+----+---------+--------+-------+------------+---+-------+------------+--|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |10|
------------------------------------------------------------------------------
Додаток 15
до Інструкції про здійснення державного
експертно-пробірного контролю за якістю
ювелірних та побутових виробів з
дорогоцінних металів
Пробірний контроль
Форма 11
Книга
обліку видавання робочих еталонних пробірних голок
у ____________________________________________
(найменування)
державній інспекції пробірного контролю
-----------------------------------------------------------------------------
|Да-|Прізвище | Еталонні пробірні голки |
|та | та |-------------------------------------------------------------+
| |ініціали | золоті | срібні | платинові, | |
| |експерта,| | | паладієві |при-|
| | який |----------------------+----------------+----------------|міт-|
| | одержав |кіль-| | N | N |кіль-| | N |кіль-| | N | ка |
| |еталонні |кість|проба|спла-|гол-|кість|проба|гол-|кість|проба|гол-| |
| |пробірні | шт. | | ву, | ки | шт. | | ки | шт. | | ки | |
| | голки | | |марка| | | | | | | | |
| | | | | | | | | | | | | |
| | | | | | | | | | | | | |
|---+---------+-----+-----+-----+----+-----+-----+----+-----+-----+----+----+
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |
-----------------------------------------------------------------------------
Продовження таблиці
------------------------------
Підпис експерта |
-----------------------------|
який | який |який | який |
одержав| видав |здав |одержав|
голки | голки |голки| голки |
|(мате- | |(мате- |
|ріально| |ріально|
|відпо- | |відпо- |
|відаль-| |відаль-|
| на | | на |
|особа) | |особа) |
-------+-------+-----+-------|
14 | 15 | 16 | 17 |
------------------------------
Додаток 16
до Інструкції про здійснення державного
експертно-пробірного контролю за якістю
ювелірних та побутових виробів з
дорогоцінних металів
Пробірний контроль
Форма 12
Книга
обліку видавання робочих пробірних клейм, клейм-електродів
у __________________________
(найменування)
державній інспекції пробірного контролю
-----------------------------------------------------------------------
|Да-|Прізви-| | Клейма-|Підписи про видав. |Підписи про здаван.|
|та |ще та | Клейма |електро-|й одержання пробір-|й одержання пробір-|
|ви-|ініці- | | ди |них клейм,клейм-ел.|них клейм,клейм-ел.|
|да-|али ек-|--------+--------+-------------------+-------------------|
|ван|сперта,|лі- | N |лі- |кі-| експерт,|матеріаль| експерт,|матеріаль|
|ня | який |те- |кле|те- |ль-| який |но відпо-| який |но відпо-|
| |одержав|ра, |йма|ра, |кі-| одержав |відальна | здав |відальна |
| |пробір-|про-| |про-|сть|пробірні |особа,яка|пробірні |особа,яка|
| |ні клей|ба | |ба |шт.| клейма, | видала | клейма, |одержала |
| |ма та | | | | | клейма- | клейма, | клейма- | клейма, |
| |клейма-| | | | |електроди| клейма- |електроди| клейма- |
| |електр.| | | | | |електроди| |електроди|
|---+-------+----+---+----+---+---------+---------+---------+---------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
-----------------------------------------------------------------------
Додаток 17
до Інструкції про здійснення державного
експертно-пробірного контролю за якістю
ювелірних та побутових виробів з
дорогоцінних металів
Пробірний контроль
Форма 13
Книга
контролю обліку та зберіганння робочих клейм, клейм-електродів
в ____________________________________________
(найменування)
державній інспекції пробірного контролю
-----------------------------------------------------------------------
| | Фактична наявність | Дата контролю / Кількість, шт. |
| N | (літера, проба на |--------------------------------------------|
|з/п| клеймі, клеймі- | | | | | | | | | | | | | | | |
| | електроді) | | | | | | | | | | | | | | | |
|---+--------------------+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--|
| 1 | 2 | 3| 4| 5| 6| 7| 8| 9|10|11|12|13|14|15|16|17|
|---+--------------------+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--|
| | Клейма: | | | | | | | | | | | | | | | |
| 1 | | | | | | | | | | | | | | | | |
| 2 |... | | | | | | | | | | | | | | | |
|---+--------------------+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--|
| | Усього: | | | | | | | | | | | | | | | |
|---+--------------------+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--|
| |Матеріально відпові-| | | | | | | | | | | | | | | |
| | дальна особа | | | | | | | | | | | | | | | |
| |___________________ | | | | | | | | | | | | | | | |
| |(прізвище, підпис) | | | | | | | | | | | | | | | |
|---+--------------------+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--|
| | Клейма-електроди: | | | | | | | | | | | | | | | |
| 1 | | | | | | | | | | | | | | | | |
| 2 |... | | | | | | | | | | | | | | | |
|---+--------------------+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--|
| | Усього: | | | | | | | | | | | | | | | |
|---+--------------------+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--+--|
| |Матеріально відпові-| | | | | | | | | | | | | | | |
| | дальна особа | | | | | | | | | | | | | | | |
| |___________________ | | | | | | | | | | | | | | | |
| |(прізвище, підпис) | | | | | | | | | | | | | | | |
-----------------------------------------------------------------------
Додаток 18
до Інструкції про здійснення державного
експертно-пробірного контролю за якістю
ювелірних та побутових виробів з
дорогоцінних металів
Пробірний контроль
Форма 14
Затверджую:
Начальник _____________________ державної
інспекції пробірного контролю
__________________________
(прізвище)
____________________ 199_р.
"___"_____________199__р. | м.________________________ |
Акт проведення арбітражних аналізів
Комісія ______________________ державної інспекції пробірного контролю у складі:
голова комісії ____________________________________________________________________________________________________________
(посада, прізвище, ініціали)
члени комісії ____________________________________________________________________________________________________________
(посада, прізвище, ініціали)
_______________________________________________________________________________________________________________________
згідно із заявою _________________________________________________________________________________________________________
(найменування суб'єкта підприємницької діяльності,
________________________________________________________________________________________________________________________
що пред'явив матеріали, напівфабрикати, вироби, розчини тощо для
________________________________________________________________________________________________________________________
проведення арбітражних аналізів)
провела арбітражній аналіз за заявою-квитанцією N ___________________________________________________________________________
від "___"_______ 199_ р.
На арбітражний аналіз подані: (перерахувати всі подані на дослідження вироби, матеріали, напівфабрикати, розчини, відходи тощо із дорогоцінних металів згідно з вимогами п.7 Інструкції про здійснення державного експертно-пробірного контролю за якістю ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів)
Результати арбітражних аналізів:
------------------------------------------------------------------
| | | | | | Вміст дорогоцінного | |
| N |Найменування| Метод |Кіль- |Маса,| металу, % |При-|
|з/п| поданих |аналізу|кість,| г |---------------------|міт-|
| | матеріалів | | шт. | | Au | Ag |метали| Pd |ка |
| | | | | | | |плати-| | |
| | | | | | | |нової | | |
| | | | | | | |групи | | |
|---+------------+-------+------+-----+----+----+------+----+----|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
|---+------------+-------+------+-----+----+----+------+----+----|
| 1 |Детальний | | | | | | | | |
| |опис вироб- | | | | | | | | |
| |ів, матері- | | | | | | | | |
| |алів | | | | | | | | |
|---+------------+-------+------+-----+----+----+------+----+----|
| 2 | | | | | | | | | |
|---+------------+-------+------+-----+----+----+------+----+----|
| 3 | | | | | | | | | |
------------------------------------------------------------------
Комісія: |
_____________________ (підпис) |
___________ (підпис) |
___________ (підпис) |
Додаток 19
до Інструкції про здійснення державного
експертно-пробірного контролю за якістю
ювелірних та побутових виробів з
дорогоцінних металів
Пробірний контроль
Форма 15
Довідка
________________ державної інспекції пробірного контролю
про виконані пробірно-хімічні та інші аналізи на встановлення
вмісту дорогоцінних металів у виробах (матеріалах), поданих
199_ р. _____________________________________________
(найменування підприємства, установи або
прізвище, ім'я та по батькові власника)
------------------------------------------------------------------
| N | Найменування |Марка сплаву,|Одиниця| Вміст |
|з/п| матеріалів | шифр |вимірю-|----------------------|
| | або виробів | |вання |золото|срібло|метали |
| | | | | | |платино-|
| | | | | | | вої |
| | | | | | | групи |
|---+---------------+-------------+-------+------+------+--------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
|---+---------------+-------------+-------+------+------+--------|
| | | | | | | |
Начальник інспекції пробірного контролю _____________________________________________
(підпис)
М.п.
"___"_________ 199_ р. | Виконавець _____________________________ |
Додаток 20
до Інструкції про здійснення державного
експертно-пробірного контролю за якістю
ювелірних та побутових виробів з
дорогоцінних металів
Пробірний контроль
Форма 16
Затверджую:
Начальник ____________ державної
інспекції пробірного контролю
____________________________________
(прізвище)
______________________ 199_ р.
Акт експертизи
Експертна комісія _______________________ державної інспекції пробірного контролю у складі:
голова комісії - __________________________________________________________________________________________________________
(посада, прізвище, ім'я та по батькові)
члени комісії - ___________________________________________________________________________________________________________
(посада, прізвище, ім'я та по батькові)
_______________________________________________________________________________________________________________________
(посада, прізвище, ім'я та по батькові)\
______________________________________________________________________________________________________________________
(посада, прізвище, ім'я та по батькові)
на підставі постанови ____________________________________________________________________________________________________
(назва відповідного рішення юридичної особи, що
______________________________________________________________________________________________________________________
призначила експертизу)
N __ від "___"______ 199_ р. провела експертизу поданих матеріалів згідно із заявою-квитанцією _____ від "___"_________ 199_ р.
На вирішення експертної комісії винесені питання:
_______________________________________________________________________________________________________________________
(питання, передбачені відповідним рішенням)
________________________________________________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________________________________________
Експертизою встановлено
------------------------------------------------------------------------------
N |Найменування |Кіль-|Маса |Наймену-|Проба,| Розрахункова маса |Маса
з/п|виробів, |кість|виробів,|вання |% |----------------------|доро-
|матеріалів | |матері- |дорого- |уміст |Вста-|Ема-|Де- |Ліга-|гоцін-
| | |ал (фак-|цінного |доро- |вок |лі |рево,|турна|ного
| | |тич.), г|металу |гоцін-| | |шкіра|маса |металу
| | | | |ного | | |і т.д|виро-|в чис-
| | | | |металу| | | |бів, |тоті
| | | | | | | | |ма- |(проба
| | | | | | | | |тер.,|999,9)
| | | | | | | | |г |г
---+-------------+-----+--------+--------+------+-----+----+-----+-----+------
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11
------------------------------------------------------------------------------
Детальний опис виробів, матеріалів, відбитків пробірних клейм, іменників виробів, музейних експонатів і архівних цінностей.
Підприємствовиготовлювач, рік виготовлення.
Продовження таблиці
-----------------------------------------
Вставки | Вартість |При-|
-----------------+-----------------|міт-|
кіль-|най- |хара-|доро-|встав-|за- |ка |
кість|мену-|кте- |гоці-|ки до-|га- | |
|вання|рис- |нного|рого- |льна| |
| |тика |мета-|цінно-| | |
| | |лу |го ка-| | |
| | | |міння | | |
| | | | | | |
| | | | | | |
-----+-----+-----+-----+------+----+----|
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
-----------------------------------------
Експерти ознайомлені з правами і обов'язками, передбаченими чинним законодавством України.
Зважування здійснювалось на терезах _________________________________________________________________________________
(тип терезів)
Експертна комісія _________________________________________ (прізвище, ініціали)________________________________________ (прізвище, ініціали) |
_______________ (підпис) _______________ (підпис) |
Додаток 21
до Інструкції про здійснення державного
експертно-пробірного контролю за якістю
ювелірних та побутових виробів з
дорогоцінних металів
Пробірний контроль
Форма 17
Пробірні реактиви, що застосовуються для випробування
золотих, срібних, платинових і паладієвих виробів та
сплавів на пробірному камені
1. Реактиви для золота
1.1. Реактив хлорного золота:
Для випробування золота 375-ї проби (вміст 3,8% паладію) застосовується реактив хлорного золота із вмістом золота 6,0 г/л.
Для випробування золота 583/585-ї проб застосовується реактив хлорного золота із вмістом золота 9,0 г/л; 18,0 г/л.
Реактив хлорного золота приготовляється з металевого золота проби 999,9 або золотохлористоводневої кислоти.
1.2. Реактиви на основі двохромовокислого калію і двохлористої міді:
Для випробування золота різних проб застосовуються реактиви на основі двохромовокислого калію і двохлористої міді такого складу:
------------------------------------------------------------------
N | Калій | Мідь | Кислота |Кислота | Вода |
з/п| двохромово-|двохлориста,| соляна |сірчана |дистильо- |
| кислий, | г |(питома |(питома |вана, |
| г | |вага 1,19),|вага 1,83),| |
| | | мл | мл | мл |
---+------------+------------+-----------+-----------+-----------|
1 | 10,0 | 5,0 | 9,0 | - | 100,0 |
---+------------+------------+-----------+-----------+-----------|
2 | 5,0 | 10,0 | - | 6,0 | 100,0 |
------------------------------------------------------------------
1.3. Кислотні реактиви застосовуються такого складу:
------------------------------------------------------------------
| N | |Кислота |Кислота | Вода |
|з/п | Проба |азотна |соляна | дистильована, |
| | золота |(питома вага|(питома вага| мл |
| | | 1,40), мл |1,19), мл | |
|----+-------------+------------+------------+-------------------|
| 1 | 292 | 46,3 | - | 53,7 |
| 2 | 333 | 52,8 | - | 47,2 |
| 3 | 375 | 59,5 | - | 40,5 |
| 4 | 500 | 100,0 | - | - |
| 5 | 583/585 | 46,0 | 4 краплі | 54,0 |
| 6 | 750 | 59,3 | 1,1 | 39,6 |
| 7 | 833 | 68,7 | 1,3 | 30,0 |
| 8 | 900 | 69,2 | 1,3 | 29,5 |
| 9 | 958 | 78,7 | 2,0 | 19,3 |
------------------------------------------------------------------
2. Реактиви для срібла
2.1. Реактив двохромовокислого калію:
Склад: калій двохромовокислий - 9,4 г;
кислота сірчана (питома вага 1,83) - 6,8 мл;
вода дистильована - 100,0 мл.
Для приготування реактиву двохромовокислий калій розчиняють в дистильованій воді з додаванням сірчаної кислоти.
Реактив застосовується для якісного визначення срібла у сплавах не нижче 600-ї проби.
2.2. Реактив гексаціано-(III) ферату калію (червона кров'яна сіль).
Для приготування реактиву готують два розчини:
1-й розчин: 44,0 г гексаціано-(III) ферату калію розчиняють у 100,0 мл дистильованої води;
2-й розчин: кислота сірчана, розведена дистильованою водою у співвідношенні 1:4.
Реактив готують перед початком роботи шляхом змішування двох розчинів у співвідношенні: 20,0 мл 1-го розчину і 5,0 мл 2-го розчину.
2.3. Реактиви азотнокислого срібла застосовуються такого складу:
------------------------------------------------------------------
N |Проба | Срібло | Вода | |
з/п |срібла|азотнокисле,|дистильована,| Примітка |
| | г | мл | |
----+------+------------+-------------+--------------------------|
1 | 500 | 0,30 | 100,0 |До реактивів азотнокис- |
2 | 700 | 0,40 | 100,0 |лого срібла добавляють |
3 | 750 | 0,45 | 100,0 |по краплях азотну кислоту |
4 | 800 | 0,50 | 100,0 |в тих випадках, якщо по- |
5 | 830 | 0,52 | 100,0 |трібно посилити реакцію |
6 | 875 | 0,70 | 100,0 |на сплави срібла відповід-|
7 | 900 | 0,74 | 100,0 |них проб |
8 | 916 | 0,75 | 100,0 | |
9 | 925 | 0,77 | 100,0 | |
10 | 960 | 0,80 | 100,0 | |
------------------------------------------------------------------
Реактиви азотнокислого срібла застосовуються для якісного й кількісного визначення срібла у сплавах.
3. Реактиви для срібно-паладієвих сплавів
Для випробування срібно-паладієвих сплавів СрПд 810-190 та СрПд 750-250 застосовуються:
кислотний реактив на золото 750-ї проби, розведений дистильованою водою у співвідношенні 1:1;
реактив йодистого калію на платину (п.4.2).
4. Реактиви для платини
Для випробування на пробірному камені платинових виробів і сплавів 950-ї проби застосовуються:
4.1. Кислотний реактив для золота 958-ї проби.
4.2. Реактив йодистого калію:
Склад: калій йодистий - 10,0 г;
кислота соляна (питома вага 1,19) - 75,0 мл;
кислота азотна (питома вага 1,40) - 25,0 мл.
Для приготування реактиву 10,0 г йодистого калію розчиняють у 100,0 мл суміші кислот.
5. Реактиви для паладію
Для випробування на пробірному камені паладієвих виробів 500-ї проби застосовується реактив йодистого калію, приготовлений для платини (п.4.2);
для паладієвих виробів сплавів 850-ї проби - той самий реактив (п.4.2), розведений дистильованою водою у співвідношенні 3:1.
Додаток 22
до Інструкції про здійснення державного
експертно-пробірного контролю за якістю
ювелірних та побутових виробів з
дорогоцінних металів
Пробірний контроль
Форма 18
Склад сплавів еталонних пробірних голок
Золоті еталонні пробірні голки
------------------------------------------------------------------
| Вміст металів, що входять| | Вміст металів, що входять|
N |до складу сплаву еталонних| N |до складу сплаву еталонних|
спла-| пробірних голок, % |спла-| пробірних голок, % |
ву |--------------------------| ву |--------------------------|
голки|золото|срібло|мідь|паладій|голки|золото|срібло|мідь|паладій|
-----+------+------+----+-------+-----+------+------+----+-------|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
--------------------------------+--------------------------------|
Голки 100-ї проби | Голки 150-ї проби |
1 10,0 60,0 30,0 - | 1 15,0 60,0 25,0 - |
| |
Голки 250-ї проби | Голки 300-ї проби |
1 25,0 50,0 25,0 - | 1 30,0 45,0 25,0 - |
| |
Голки 333-ї проби | |
1 33,3 66,7 - - | |
2 33,3 53,4 13,3 - | |
3 33,3 40,0 26,7 - | |
4 33,3 26,7 40,0 - | |
5 33,3 13,3 53,4 - | |
6 33,3 - 66,7 - | |
| |
Голки 370-ї проби | Голки 375-ї проби |
1 37,0 63,0 - - | 1 37,5 62,5 - - |
2 37,0 50,4 12,6 - | 2 37,5 50,0 12,5 - |
3 37,0 37,8 25,2 - | 3 37,5 37,5 25,0 - |
4 37,0 25,2 37,8 - | 4 37,5 25,0 37,5 - |
5 37,0 12,6 50,4 - | 5 37,5 12,5 50,0 - |
6 37,0 - 63,0 - | 6 37,5 - 62,5 - |
7 37,0 10,1 49,0 3,9| 7 37,5 10,0 48,7 3,8|
| |
Голки 495-ї проби | Голки 500-ї проби |
1 49,5 50,5 - - | 1 50,0 50,0 - - |
2 49,5 40,4 10,1 - | 2 50,0 40,0 10,0 - |
3 49,5 30,3 20,2 - | 3 50,0 30,0 20,0 - |
4 49,5 20,2 30,3 - | 4 50,0 20,0 30,0 - |
5 49,5 10,1 40,4 - | 5 50,0 10,0 40,0 - |
6 49,5 - 50,5 - | 6 50,0 - 50,0 - |
7 49,5 10,1 38,5 1,9| 7 50,0 10,0 38,2 1,8|
| |
Голки 578-ї проби | Голки 583-ї проби |
1 57,8 42,2 - - | 1 58,3 41,7 - - |
2 57,8 39,1 3,1 - | 2 58,3 38,7 3,0 - |
3 57,8 36,1 6,1 - | 3 58,3 35,8 5,9 - |
4 57,8 33,1 9,1 - | 4 58,3 32,9 8,8 - |
5 57,8 30,1 12,1 - | 5 58,3 30,0 11,7 - |
6 57,8 27,1 15,1 - | 6 58,3 27,1 14,6 - |
7 57,8 24,1 18,1 - | 7 58,3 24,2 17,5 - |
8 57,8 21,1 21,1 - | 8 58,3 21,2 20,5 - |
9 57,8 18,1 24,1 - | 9 58,3 18,3 23,4 - |
10 57,8 15,1 27,1 - | 10 58,3 15,4 26,3 - |
11 57,8 12,1 30,1 - | 11 58,3 12,5 29,2 - |
11-12 57,8 10,6 31,6 - | |
12 57,8 9,1 33,1 - | 12 58,3 8,3 33,4 - |
12-13 57,8 7,6 34,6 - | |
13 57,8 6,1 36,1 - | 13 58,3 6,2 35,5 - |
13-14 57,8 4,6 37,6 - | |
14 57,8 3,1 39,1 - | 14 58,3 3,4 38,3 - |
14-15 57,8 1,6 40,6 - | |
15 57,8 - 42,2 - | 15 58,3 - 41,7 - |
| |
Голки 585-ї проби | Голки 590-ї проби |
1 58,5 8,0 33,5 - | 1 59,0 7,9 33,1 - |
2 58,5 30,0 11,5 - | 2 59,0 29,9 11,1 - |
3 58,5 11,0 27,5 3,0 | 3 59,0 11,0 27,3 2,7|
| |
Голки 745-ї проби | Голки 750-ї проби |
1 74,5 25,5 - - | 1 75,0 25,0 - - |
2 74,5 20,4 5,1 - | 2 75,0 20,0 5,0 - |
3 74,5 15,3 10,2 - | 3 75,0 15,0 10,0 - |
4 74,5 12,8 12,7 - | 4 75,0 12,5 12,5 - |
5 74,5 10,2 15,3 - | 5 75,0 10,0 15,0 - |
6 74,5 5,1 20,4 - | 6 75,0 5,0 20,0 - |
7 74,5 - 25,5 - | 7 75,0 - 25,0 - |
| - 75,0 3,0 10,0 12,0|
| % вміст|
| кадмію |
| |
| Голки 900-ї проби |
| 1 90,0 - 10,0 -|
| (для монет) |
| 2 90,0 4,0 6,0 -|
| (для зуботехнічних дисків)|
| |
Голки 916-ї проби | |
1 91,6 4,2 4,2 - | |
| |
Голки 953-ї проби | Голки 958-ї проби |
1 95,3 4,7 - - | 1 95,8 4,2 - -|
2 95,3 2,3 2,4 - | 2 95,8 2,1 2,1 -|
3 95,3 - 4,7 - | 3 95,8 - 4,2 -|
| |
------------------------------------------------------------------
Золоті еталонні пробірні голки ("білі" сплави)
-----------------------------------------------------------------
| N |Вміст металів, що входять до складу сплаву еталонних |
|спла-| пробірних голок, % |
| ву |---------------------------------------------------------|
|голки|золото| срібло |паладій | нікель | цинк | мідь |
|-----+------+----------+----------+----------+--------+--------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
|---------------------------------------------------------------|
| |
| Голки 578-ї проби |
| 1 57,8 26,0 16,2 |
| 2 57,8 29,0 13,2 |
| 3 57,8 28,0 14,2 |
| 4 57,8 24,0 18,2 |
| 5 57,8 17,2 8,8 16,2 |
| 6 57,8 12,6 4,3 25,3 |
| 7 57,8 12,3 6,1 28,8 |
| |
| Голки 583-ї проби |
| 1 58,3 25,7 16,0 |
| 2 58,3 28,7 13,0 |
| 3 58,3 27,7 14,0 |
| 4 58,3 23,7 18,0 |
| 5 58,3 17,0 8,7 16,0 |
| 6 58,3 12,5 4,2 25,0 |
| 7 58,3 12,2 6,0 23,5 |
| |
| Голки 585-ї проби |
| 1 58,5 25,5 16,0 |
| 2 58,5 12,5 4,0 25,0 |
| |
| Голки 590-ї проби |
| 1 59,0 25,5 15,5 |
| 2 59,0 12,5 4,0 24,5 |
| |
| Голки 745-ї проби |
| 1 74,5 7,1 14,3 4,1 |
| 2 74,5 9,2 14,3 2,0 |
| 3 74,5 9,2 14,3 2,0 |
| 4 74,5 15,3 7,6 2,6 |
| 5 74,5 7,6 2,6 15,3 |
| 6 74,5 16,8 5,1 3,6 |
| |
| Голки 750-ї проби |
| 1 75,0 7,0 14,0 4,0 |
| 2 75,0 9,0 14,0 2,0 |
| 3 75,0 9,0 14,0 2,0 |
| 4 75,0 15,0 7,5 2,5 |
| 5 75,0 7,5 2,5 15,0 |
| 6 75,0 16,5 5,0 3,5 |
| |
-----------------------------------------------------------------
Паладієві еталонні пробірні голки
-----------------------------------------------------------------
| N | Вміст металів, що входять до складу сплаву еталонних |
|спла-| пробірних голок, % |
| ву |---------------------------------------------------------|
|голки| паладій | срібло | нікель |
|-----+-----------------+---------------------+-----------------|
| 1 | 2 | 3 | 4 |
|---------------------------------------------------------------|
| Голки 500-ї проби |
| 1 50,0 45,0 5,0 |
| |
| Голки 850-ї проби |
| 1 85,0 13,0 2,0 |
-----------------------------------------------------------------
Платинові еталонні пробірні голки
------------------------------------------------------------------
| N | Вміст металів, що входять до складу сплаву еталонних |
|спла-| пробірних голок, % |
| ву |----------------------------------------------------------|
|голки|платина | ірідій | родій | паладій | мідь |
|-----+---------+------------+------------+------------+---------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
|----------------------------------------------------------------|
| 1 93,0 7,0 |
| 2 94,0 6,0 |
| 3 95,0 5,0 |
| 4 97,0 3,0 |
| 5 99,9 |
| 6 70,0 30,0 |
| 7 80,0 20,0 |
| 8 80,0 20,0 |
| 9 90,0 10,0 |
| 10 90,0 10,0 |
| 11 95,0 5,0 |
------------------------------------------------------------------
Срібні еталонні пробірні голки
Срібні еталонні пробірні голки - сплави подвійної системи срібло-мідь. Процентний вміст срібла та міді в сплаві змінюється залежно від проби еталонної пробірної голки.
Додаток 23
до Інструкції про здійснення державного
експертно-пробірного контролю за якістю
ювелірних та побутових виробів з
дорогоцінних металів
Пробірний контроль
Форма 19
Журнал обліку
зняття та здавання під охорону сховища та інших приміщень
у ______________________________________
(найменування)
державній інспекції пробірного контролю
------------------------------------------------------------------------
Зняття сховища та інших приміщень з-під охоронної сигналізації |
-----------------------------------------------------------------------+
Дата|Від- |N печа-|N печа-|Відповідальна |N операто-| Черговий з |
|мітка|тки, |тки, |особа, що знімає|ра, який | охорони |
|часу,|якою |якою |з-під охоронної |знімає | |
|год. |опеча- |опеча- |сигналізації |сховище та| |
|хв. |тана |тане |сховище та інші |інші при- | |
| |скринь-|сховище|приміщення інс- |міщення | |
| |ка з | |пекції |інспекції | |
| |ключами| |----------------|з-під охо-|----------------|
| | | |Призвище,|Підпис|ронної си-|Призвище,|Підпис|
| | | |ініціали | |гналізації|ініціали | |
----+-----+-------+-------+---------+------+----------+---------+------+
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
------------------------------------------------------------------------
Продовження таблиці
------------------------------------------------------------------------
Здавання сховища та інших приміщень під охоронну сигналізацію |
-----------------------------------------------------------------------|
Дата|Від- |N печа-|N печа-|Відповідальна |N операто-| Черговий з |
|мітка|тки, |тки, |особа, що знімає|ра, який | охорони |
|часу,|якою |якою |з-під охоронної |прийняв | |
|год. |опеча- |опеча- |сигналізації |сховище та| |
|хв. |тана |тане |сховище та інші |інші при- | |
| |скринь-|сховище|приміщення інс- |міщення | |
| |ка з | |пекції |інспекції | |
| |ключами| |----------------|з-під охо-|----------------|
| | | |Призвище,|Підпис|ронної си-|Призвище,|Підпис|
| | | |ініціали | |гналізації|ініціали | |
----+-----+-------+-------+---------+------+----------+---------+------|
10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
-----------------------------------------------------------------------|
Додаток 24
до Інструкції про здійснення державного
експертно-пробірного контролю за якістю
ювелірних та побутових виробів з
дорогоцінних металів
Пробірний контроль
Форма 20
_________________________________________________________________________________ держінспекція пробірного контролю
(найменування)
1-й примірник
Заявка-квитанція N _____
на приготування пробірних хімічних реактивів
Від ____________________________________________________________________________________________________________________
Адреса _________________________________________________________________________________________________________________
Згідно з листом від "___"____________ 199_ р.
------------------------------------------------------------------------------
N |Найменування|Об'єм,| Використано для приготування | Нарахування пр
з/п|хімічних | мл | реактивів, г |
|реактивів | |-------------------------------------+----------------
| | | матеріали | матеріали |за витрати матер
| | | замовника | держінспекції |держінспекції
| | |--------------+----------------------+----------------
| | |мета- |золото-|мета- |золото-|сіль |мета- |золото-|с
| | |леве |хлорис-|леве |хлорис-|азотно-|леве |хлорис-|а
| | |золото|товод- |золото|товод- |кислого|золото|товод- |к
| | |(проби|нева |(проби|нева |срібла |(проби|нева |с
| | |999,9)|кислота|999,9)|кислота| |999,9)|кислота|
---+------------+------+------+-------+------+-------+-------+------+-------+-
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
---+------------+------+------+-------+------+-------+-------+------+-------+-
___|____________|______|______|_______|______|_______|_______|______|_______|_
___|____________|______|______|_______|______|_______|_______|______|_______|_
___|____________|______|______|_______|______|_______|_______|______|_______|_
Разом | | | | | | | | |
--------------------------------------------------------------
Заявку на приготування реактивів подав_____________________ (підпис) М.п. Держінспекції |
прийняв ____________________ (підпис) "___"___________ 199_ р. |
Повернено приготовлених хімічних пробірних реактивів
------------------------------------------------------------------------------
| N |Найменування |Пред'явлено матеріа-| Витрати матеріалів |Об'єм,|При-|
|з/п|хімічних |лів здавальником, г | держінспекції, г | мл |міт-|
| |реактивів |--------------------+------------------------| |ка |
| | | металеве | золото- |металеве|золото-| солі | | |
| | | золото | хлорис- | золото |хлорис-|азотно-| | |
| | | (проби | товод- |(проби |товод- |кислого| | |
| | | 999,9) | нева | 999,9) | нева |срібла | | |
| | | | кислота | |кислота| | | |
|---+--------------+----------+---------+--------+-------+-------+------+----|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
|---+--------------+----------+---------+--------+-------+-------+------+----|
|---+--------------+----------+---------+--------+-------+-------+------+----|
|---+--------------+----------+---------+--------+-------+-------+------+----|
-------------------+----------+---------+--------+-------+-------+------+----|
Разом| | | | | | | |
-----------------------------------------------------------
Головний експерт _______________ (підпис) Реактиви видав _________________ (підпис) |
Одержав __________________ (підпис) |
"____"_________ 199__р.
_______________________________________________________ держінспекція пробірного контролю
(найменування)
2-й примірник
Заявка-квитанція N _____
на приготування пробірних хімічних реактивів
Від ____________________________________________________________________________________________________________________
Адреса _________________________________________________________________________________________________________________
Згідно з листом від "___"___________ 199_ р.
------------------------------------------------------------------------------
N |Най- |О | Викорастано для приготування |Нарахування пробірної плати,|П |
з/п|мену-|б'| реактивів, г | грн |р |
|ван- |є |--------------------------------+----------------------------|и |
|ня |м,| Матеріали | Матеріали |За витрати матеріа-|за |у |м |
|хімі-|мл| замовника | держінспекції |лів держінспекції |при- |с |і |
|чних | |-------------+------------------+-------------------|готу-|ь |т |
|реак-| |мета- |золото|мета- |золото|сіль|мета- |золото|сіль |ва- |о |к |
|ти- | |леве |-хло- |леве |-хло- |азо-|леве |-хло- |азо- |ння |г |а |
|вів | |золото|рис- |золото|рис- |тно-|золото|рис- |тно- |реа- |о | |
| | |(проби|товод-|(проби|товод-|кис-|(проби|товод-|кис- |кти- | | |
| | |999,9)|нева |999,9)|нева |лого|999,9)|нева |лого |вів | | |
| | | |кис- | |кис- |срі-| |кис- |срі- | | | |
| | | |лота | |лота |бла | |лота |бла | | | |
---+-----+--+------+------+------+------+----+------+------+-----+-----+--+--|
1 | 2 |3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |13|14|
---+-----+--+------+------+------+------+----+------+------+-----+-----+--+--|
___|_____|__|______|______|______|______|____|______|______|_____|_____|__|__|
___|_____|__|______|______|______|______|____|______|______|_____|_____|__|__|
___|_____|__|______|______|______|______|____|______|______|_____|_____|__|__|
Разом | | | | | | | | | | | | |
---------------------------------------------------------------------
М.п.
держінспекції "___"__________ 199_ р.
Матеріали для приготування реактивів прийняв "___"________ 199_ р. __________
(підпис)
Підготовлені реактиви на зберігання прийняв "___"________ 199_ р. __________
(підпис)
Повернено приготовлених хімічних пробірних реактивів
------------------------------------------------------------------------------
| N |Найменування |Пред'явлено матеріа-| Витрати матеріалів |Об'єм,|При-|
|з/п|хімічних |лів здавальником, г | держінспекції, г | мл |міт-|
| |реактивів |--------------------+------------------------| |ка |
| | | металеве | золото- |металеве|золото-| солі | | |
| | | золото | хлорис- | золото |хлорис-|азотно-| | |
| | | (проби | товод- |(проби |товод- |кислого| | |
| | | 999,9) | нева | 999,9) | нева |срібла | | |
| | | | кислота | |кислота| | | |
|---+--------------+----------+---------+--------+-------+-------+------+----|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
|---+--------------+----------+---------+--------+-------+-------+------+----|
|---+--------------+----------+---------+--------+-------+-------+------+----|
|---+--------------+----------+---------+--------+-------+-------+------+----|
-------------------+----------+---------+--------+-------+-------+------+----|
Разом| | | | | | | |
-----------------------------------------------------------
Головний експерт _____________________________ (підпис) одержано
|
"___"_________ 199_ р. N ____
Реактиви Видав _____________ (підпис) |
Одержав ______________ (підпис) |
"___"_________ 199_ р.
_____________________________________________________________________________ держінспекція пробірного контролю
(найменування)
3-й примірник
Заявка-квитанція N _____
на приготування пробірних хімічних реактивів
Від __________________________________________________________________________________________________________________
Адреса _______________________________________________________________________________________________________________
Згідно з листом від "___"___________ 199_ р.
--------------------------------------------------------------
N |Найменування|Об'єм,| Викорастано для приготування |
з/п|хімічних | мл | реактивів, г |
|реактивів | |-------------------------------------+
| | | Матеріали | Матеріали |
| | | замовника | держінспекції |
| | |--------------+----------------------+
| | |Мета- |Золото-|Мета- |Золото-|Сіль |
| | |леве |хлорис-|леве |хлорис-|азотно-|
| | |золото|товод- |золото|товод- |кислого|
| | |(проби|нева |(проби|нева |срібла |
| | |999,9)|кислота|999,9)|кислота| |
---+------------+------+------+-------+------+-------+-------+
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
---+------------+------+------+-------+------+-------+-------+
___|____________|______|______|_______|______|_______|_______|
___|____________|______|______|_______|______|_______|_______|
___|____________|______|______|_______|______|_______|_______|
Разом | | | | | | |
----------------------------------------------
Продовження таблиці
------------------------------------------
Нарахування пробірної плати, грн |При-|
|міт-|
------------------------------------|ка |
За витрати матеріалів |За при-|Усьо-| |
держінспекції |готу- |го | |
----------------------|вання | | |
Мета- |Золото-|Сіль |реакти-| | |
леве |хлорис-|азотно-|вів | | |
золото|товод- |кислого| | | |
(проби|нева |срібла | | | |
999,9)|кислота| | | | |
------+-------+-------+-------+-----+----|
9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
------+-------+-------+-------+-----+----|
______|_______|_______|_______|_____|____|
______|_______|_______|_______|_____|____|
______|_______|_______|_______|_____|____|
| | | | | |
------------------------------------------
Форма 20
Записи про проведені роботи
------------------------------------------------------------------------------
| N |Найменування |Пред'явлено матеріа-| Витрати матеріалів |Об'єм,|При-|
|з/п|хімічних |лів здавальником, г | держінспекції, г | мл |міт-|
| |реактивів |--------------------+------------------------| |ка |
| | | Металеве | Золото- |Металеве|Золото-| Солі | | |
| | | золото | хлорис- | золото |хлорис-|азотно-| | |
| | | (проби | товод- |(проби |товод- |кислого| | |
| | | 999,9) | нева | 999,9) | нева |срібла | | |
| | | | кислота | |кислота| | | |
|---+--------------+----------+---------+--------+-------+-------+------+----|
| 1 | 2 | 4 | 5 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
|---+--------------+----------+---------+--------+-------+-------+------+----|
|---+--------------+----------+---------+--------+-------+-------+------+----|
|---+--------------+----------+---------+--------+-------+-------+------+----|
-------------------+----------+---------+--------+-------+-------+------+----|
РАЗОМ.....| | | | | | | |
-----------------------------------------------------------
Реактиви приготував _______________ (підпис) |
прийняв _______________ (підпис) |
Головний експерт __________________ (підпис) |
Додаток 25
до Інструкції про здійснення державного
експертно-пробірного контролю за якістю
ювелірних та побутових виробів з
дорогоцінних металів
Пробірний контроль
Форма 21
Затверджую
Начальник _____________ державної
інспекції пробірного контролю
______________________________
(прізвище)
_____________ 199__р.
"___"_________ 199_ р. | м.__________________ |
Акт
результатів експертних випробувань музейних експонатів
із дорогоцінних металів та вставок із дорогоцінного каміння
Експертна комісія _____________________________________________________________ державної інспекції пробірного контролю у складі:
(найменування)
голова комісії: __________________________________________________________________________________________________________
(посада, прізвище, ініціали)
члени комісії: ___________________________________________________________________________________________________________
(посада, прізвище, ініціали)
______________________________________________________________________________________________________________________
(посада, прізвище, ініціали)
провела експертизу музейних експонатів музею ____________________________________________________________________________,
(найменування)
пред'явлених згідно із заявою-квитанцією N_________ від "___"_________199__р. за описом музейних експонатів, наведених у таблиці акта.
Результати експертизи музейних експонатів
------------------------------------------------------------------------------
| N |Інв|Опис|Кіль-|Маса|Найме-|П| Розрахункова маса, г | Вставки |При-|
|з/п| N |му- |кість|фак-|нуван-|р|-------------------------+------------|міт-|
| | |зей-| шт. |тич-| ня |о|в|е|недоро- |лі- |дорого-|кіль-|найме-| ка |
| | |них | |на, |доро- |б|с|м|гоцінно-|га- |цінного|кість|нуван-| |
| | |екс-| | г |гоцін-|а|т|а|го мета-|тур-|металу | |ня,ха-| |
| | |по- | | | ного | |а|л|лу,дере-|ної |в чис- | | рак- | |
| | |на- | | |металу| |в|і|ва,шкіри|маси| тоті | |терні | |
| | |тів | | | | |о| |і т.ін. | |(проба | |ознаки| |
| | | | | | | |к| | | |999,9) | | | |
|---+---+----+-----+----+------+-+-+-+--------+----+-------+-----+------+----|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |7|8|9| 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
------------------------------------------------------------------------------
Експертиза виробів проводилась відповідно до вимог Інструкції про здійснення державного експертнопробірного контролю за якістю ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів. Зважування проводилось на терезах ___________________________________________
(тип терезів)
Експертна комісія: |
______________________________ (прізвище, ініціали) ______________________________ ______________________________ |
________________ (підпис) ________________ ________________ |
Додаток 26
до Інструкції про здійснення державного
експертно-пробірного контролю за якістю
ювелірних та побутових виробів з
дорогоцінних металів
Пробірний контроль
Форма 22
Журнал
оперативного обліку приймання та видачі
виробів з дорогоцінних металів
------------------------------------------------------------------
| Дата|Найменування суб'єкта| N |Кіль-|Видано в роботу|Дата |
|прий-|підприємницької дія- | заяви- |кість|---------------|вида-|
|мання|льності або прізвище |квитан- |виро-|дата| прізвище | чі |
| | фізичної особи | ції | бів | | експерта | |
|-----+---------------------+--------+-----+----+----------+-----|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
------------------------------------------------------------------
Додаток 27
до Інструкції про здійснення державного
експертно-пробірного контролю за якістю
ювелірних та побутових виробів з
дорогоцінних металів
Пробірний контроль
Форма 23
Міністерство фінансів України
Державна пробірна палата України
___________ державна інспекція пробірного контролю
Затверджую
Начальник _________ державної
інспекції пробірного контролю
________________________________
(прізвище)
____________ 199_ р.
Акт
результатів експертизи ювелірних та побутових виробів
з дорогоцінних металів
Комісія в складі: _______________________________________________, розглянувши окремі експертні оцінки щодо справжності відбитків державних пробірних клейм та цінності сплаву дорогоцінного металу ювелірних та побутових виробів, що надійшли в ______________ ДІПК за заявоюк-витанцією__________________________________________ у відповідності з актом відбору від _______________, засвідчує такі результати еспертизи щодо кожного виробу:
------------------------------------------------------------------------------
|N |N |Най-|Кіль-| Вихідні дані | Результати експертизи |П |
|за- |по-|ме- |кість|------------------------|----------------------------|р |
|яви-|зи-|ну- |(шт.)| етикетка |п|від-| відбитків | | |и |
|кви-|ції|ван-| |-----------------|л|бит-|пробірних клейм | ДМ | ДК |м |
|тан-|на-|ня | |на- |N кви-|ма- |о|ки |----------------+----+------|і |
|ції |ря-|ви- | |леж- |танції|са, |м|на | N |встановлені|про-|харак-|т |
|(на-|ду |ро- | |ність|(нак- | г |б|ви- |про-|невідповід-|ба |терис-|к |
|ря- | |бів | | |лад- | |а|робі|ток.| ності | | тика |и |
|ду) | | | | |ної) | | | | | | | | |
|----+---+----+-----+-----+------+----+-+----+----+-----------+----+------+--|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |8| 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |14|
|----+---+----+-----+-----+------+----+-+----+----+-----------+----+------+--|
Голова комісії _____________ Члени комісії |
_____________________ |
_____________________ | |
З актом ознайомлений: _________________________ (представник СПД) |
Додаток 28
до Інструкції про здійснення державного
експертно-пробірного контролю за якістю
ювелірних та побутових виробів з
дорогоцінних металів
Пробірний контроль
Форма 24
Міністерство фінансів України
Державна пробірна палата України
___________ державна інспекція пробірного контролю
Затверджую
Начальник _________ державної
інспекції пробірного контролю
____________ ____________
(прізвище)
_______________________ 199_ р.
Акт
результатів експертизи ювелірних та побутових виробів
з дорогоцінних металів
Комісія в складі: _______________________________________________, розглянувши окремі експертні оцінки щодо справжності відбитків державних пробірних клейм та цінності сплаву дорогоцінного металу ювелірних та побутових виробів, що надійшли в ______________ ДІПК за заявою-квитанцією__________________________________________ у відповідності з актом відбору від _______________, засвідчує такі результати еспертизи щодо кожного виробу:
------------------------------------------------------------------------------
|N |N |Найме-|Кіль-| Вихідні дані | Результати експертизи |При-|
|зая- |по-|нуван-|кість|---------------+--------------------------------|міт-|
|ви- |зи-|ня ви-|(шт.)|ма-|зов-|від-|і| ДМ |відбитка пробірного клейма|ка |
|кви- |ції|робів | |са |ніш-|бит-|н|-----+--------------------------| |
|тан- |на-| | |ви-|ній |ки |ш|вста-| N |встановлені невідпо- | |
|ції |ря-| | |ро-|виг-|на |е|нов- |про-| відності вимогам | |
|(на- |ду | | |бу,|ляд |ви- | |лена |то- | документації | |
|ряду)| | | | г | |робі| |проба|колу| | |
|-----+---+------+-----+---+----+----+-+-----+----+---------------------+----|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5| 6 | 7 |8| 9 | 10 | 11 | 12 |
|-----+---+------+-----+---+----+----+-+-----+----+---------------------+----|
Голова комісії _______________ Члени комісії |
_____________________ |
_____________________ | |
З актом ознайомлений: _________________________ (представник СПД) |
Додаток 29
до Інструкції про здійснення державного
експертно-пробірного контролю за якістю
ювелірних та побутових виробів з
дорогоцінних металів
Визначення основних термінів та понять
-----------------------------------------------------------------------
| N | Терміни | Визначення | Нормативні|
|п/п| | | посилання |
|---+-----------------+----------------------------------+------------|
| 1 | 2 | 3 | 4 |
|---+-----------------+----------------------------------+------------|
| 1.|Державний |1. Складова частина державного| - |
| |експертно-пробір-|контролю за якістю дорогоцінних| |
| |ний контроль |металів, дорогоцінного каміння| |
| | |(вставок) та виробів з них, який| |
| | |включає випробування, експертизу,| |
| | |контрольні та арбітражні аналізи| |
| | |матеріалів, виробів із дорогоцін-| |
| | |них металів, експертизу відбитків| |
| | |державного пробірного клейма, екс-| |
| | |пертну оцінку виробів і матеріа-| |
| | |лів, що містять дорогоцінні мета-| |
| | |ли, експертну оцінку вставок із| |
| | |дорогоцінного каміння на відповід-| |
| | |ність встановленим вимогам | |
| | |2. Перевірка якості сплавів, з| - |
| | |з яких виготовлені вироби з доро-| |
| | |цінних металів, відповідності| |
| | |сплавів державним стандартам, екс-| |
| | |пертиза відбитків державних про-| |
| | |бірних клейм | |
| | | | |
| 2.|Дорогоцінні | - |Закон |
| |метали | |України від |
| | | |18.11.97 |
| | | |N 637/97-ВР,|
| | | |ст. 1 |
| | | | |
| 3.|Якість дорогоцін-|Відповідність дорогоцінних мета-| - |
| |них металів, до- |лів, сплавів виробів з них, вста-| |
| |рогоцінного ка- |вок дорогоцінного каміння вимогам| |
| |міння та виробів |діючих нормативних документів | |
| |з них | | |
| | | | |
| 4.|Вироби з дорого- | - |ДСТУ 3375-96|
| |цінних металів | | |
| | | | |
| 5.|Вставки з дорого-| - |ДСТУ 3375-96|
| |цінного каміння | | |
| | | | |
| 6.|Випробування |Пробірно-технологічна операція| - |
| | |визначення проби сплаву виробів із| |
| | |дорогоцінних металів | |
| | | | |
| 7.|Клеймування | - |Закон |
| | | |України від |
| | | |18.11.97 |
| | | |N 637/97-ВР,|
| | | |ст. 1 |
| | | | |
| 8.|Проба | - |Закон |
| | | |України від |
| | | |18.11.97 |
| | | |N 637/97-ВР,|
| | | |ст. 1 |
| | | | |
| 9.|Державне пробірне|1. Знак встановленого єдиного|Закон |
| |клеймо |зразка, що засвідчує цінність ви-|України від |
| | |робів із дорогоцінних металів |18.11.97 |
| | | |N 637/97-ВР,|
| | | |ст. 1 |
| | |2. Інструмент для здійснення про-| - |
| | |бірно-технологічної операції нане-| |
| | |сення відбитку державного пробір-| |
| | |ного клейма на вироби з дорогоцін-| |
| | |них металів | |
|10.|Еталонна пробірна|Стандартний зразок складу, який| - |
| |голка |відтворює значення показників, що| |
| | |характеризують відсотковий вміст| |
| | |лігатурних компонентів і домішок| |
| | |еталонного сплаву, призначений для| |
| | |визначення проби сплаву виробу з| |
| | |дорогоцінного металу | |
-----------------------------------------------------------------------