Документ втратив чиннiсть!

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА
N 66 від 24.01.2002
м. Київ

( Постанова втратила чинність на підставі
Постанови Національного банку
N 486 від 21.1
2.200
5
Постанови Центрвиборчкому
N 240 від 22.1
2.20
05 )

Про Порядок контролю за надходженням, обліком і
використанням коштів виборчих фондів політичних
партій, виборчих блоків політичних партій,
кандидатів у народні депутати України

( Із змінами, внесеними згідно з Постановою Центральної
виборчої комісії N 8 від 03.02.2003
)

Відповідно до пункту 8 частини другої статті 22, частини одинадцятої статті 36 Закону України "Про вибори народних депутатів України" (2766-14 ), керуючись статтями 11, 12 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" ( 733/97-ВР ), Центральна виборча комісія постановляє:

1. Затвердити Порядок контролю за надходженням, обліком і використанням коштів виборчих фондів політичних партій, виборчих блоків політичних партій, кандидатів у народні депутати України (додається).

2. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Центральної виборчої комісії від 14 січня 1998 року N 12 "Про організацію контролю за формуванням власних виборчих фондів політичних партій, виборчих блоків партій, виборчих фондів кандидатів у депутати та їх використанням для фінансування передвиборної агітації".

3. Цю постанову опублікувати в газеті "Урядовий кур'єр".

Голова Центральної виборчої комісії М.РЯБЕЦЬ

ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова
Центральної
виборчої комісії від
24 січня 2002 року
N 66
 
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Правління
Національного банку
України від
21 січня 2002 року
N 25
 
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказ Державного
комітету зв'язку
та інформатизації
України від
21 січня 2002 року
N 11 

Порядок
контролю за надходженням, обліком і використанням
коштів виборчих фондів політичних партій, виборчих
блоків політичних партій, кандидатів у
народні депутати України

1. Цей Порядок визначає процедуру здійснення Центральною виборчою комісією, окружними виборчими комісіями та установами банку, в яких відкрито рахунки виборчих фондів, вибіркового контролю за надходженням, обліком і використанням коштів виборчих фондів, утворених для фінансування своєї передвиборної агітації політичними партіями, виборчими блоками політичних партій, кандидатів у народні депутати України від яких зареєстровано в багатомандатному загальнодержавному виборчому окрузі, кандидатами у народні депутати України, зареєстрованими в одномандатних виборчих округах (далі виборчі фонди, партія, блок партій, кандидати у депутати).

2. Установи банків, через які переказуються до виборчих фондів добровільні внески фізичних осіб, кошти партії, блоку партій (в особі партій, що утворили блок), кандидатів у депутати, перевіряють відповідність платіжних документів установленим вимогам (додаток 1).

3. Відділення зв'язку, через які переказуються до виборчих фондів добровільні внески фізичних осіб, заповнюють платіжні документи окремо на кожну особу і подають їх до установ банків, що обслуговують ці відділення зв'язку, а установи банків оформлюють платіжні документи окремо на кожну особу відповідно до вимог, зазначених у пункті 2 цього Порядку.

4. Установа банку, в якій відкрито рахунки виборчих фондів, під час перерахування коштів з рахунку виборчого фонду перевіряє відповідність платіжних документів вимогам, зазначеним у пункті 2 цього Порядку.

5. Установа банку, в якій відкрито рахунки виборчих фондів партій, блоків партій, щоденно не пізніше 12 години подає до Центральної виборчої комісії інформацію в електронній формі, захищену засобами системи "Клієнт-Банк", відповідно до Опису структур файлів для формування реєстру розрахункових документів про надходження та використання коштів виборчих фондів (додаток 2) та потижнево - виписки з рахунків цих виборчих фондів, засвідчені підписом особи, уповноваженої установою банку, та відбитком печатки установи банку. ( Пункт 5 в редакції Постанови Центрвиборчкому N 8 від 03.02.2003 )

6. Установа банку, в якій відкрито рахунки виборчих фондів кандидатів у депутати, потижнево подає до відповідної окружної виборчої комісії виписки з рахунків цих виборчих фондів, засвідчені підписом особи, уповноваженої установою банку, та відбитком печатки установи банку, а також за наявності технічної можливості - інформацію в електронній формі, захищену засобами системи "Клієнт-Банк", відповідно до Опису структур файлів для формування реєстру розрахункових документів про надходження та використання коштів виборчих фондів (додаток 2).

Окружні виборчі комісії після одержання виписки з рахунків виборчих фондів у п'ятиденний строк здійснюють перевірку законності надходжень і використання коштів виборчих фондів кандидатів у депутати.

Окружні виборчі комісії на підставі потижневих виписок з рахунків виборчих фондів складають зведені фінансові звіти про надходження та використання коштів виборчих фондів та подають їх до Центральної виборчої комісії не пізніш як на п'ятий день після дня виборів народних депутатів України. ( Пункт 6 в редакції Постанови Центрвиборчкому N 8 від 03.02.2003 )

7. Центральна виборча комісія, окружні виборчі комісії у разі надходження від суб'єктів виборчого процесу звернень, заяв, скарг перевіряють законність надходжень і використання коштів виборчих фондів та достовірність їх обліку. Установи банків, у яких відкрито рахунки виборчих фондів, надають на письмовий запит Центральної виборчої комісії, окружних виборчих комісій інформацію, потрібну для здійснення такої перевірки.

8. Центральна виборча комісія, окружні виборчі комісії за власною ініціативою вибірково перевіряють законність надходжень коштів до виборчих фондів шляхом виявлення добровільних внесків фізичних осіб, які не мають права їх робити: іноземців, осіб без громадянства, фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які мають заборгованість перед бюджетом будь-якого рівня на день переказу добровільного внеску до виборчого фонду, анонімних жертводавців, а також виявлення коштів, перерахованих юридичними особами, яким таке право законом не надано. У разі виявлення зазначених порушень Центральна виборча комісія, окружні виборчі комісії перевіряють наявність заяви розпорядника виборчого фонду про відмову з цієї причини від переказаних до виборчого фонду коштів та факт переказу установою банку цих коштів до Державного бюджету України на підставі заяви та платіжного документа розпорядника виборчого фонду. Установи банків, в яких відкрито рахунки виборчих фондів, надають на письмовий запит Центральної виборчої комісії, окружних виборчих комісій інформацію, потрібну для здійснення такої перевірки.

9. Центральна виборча комісія, окружні виборчі комісії призначають відповідальних осіб за отримання в установі банку інформації та виписок з рахунків виборчих фондів, зазначених у пунктах 5, 6, 7, 8 цього Порядку, та повідомляють про це установу банку.

10. Центральна виборча комісія, окружні виборчі комісії під час здійснення контролю за використанням коштів виборчих фондів вибірково перевіряють наявність договорів (угод) на придбання в установленому порядку товарів, виконання робіт, надання послуг, факт та час надходження коштів з рахунку виборчого фонду на рахунок контрагента за договором (угодою), застосування розцінок вартості за одиницю друкованої площі та за одиницю ефірного часу, розмір яких встановлено засобами масової інформації за 80 днів до дня виборів народних депутатів України.

11. Центральна виборча комісія, окружна виборча комісія, установа банку, в якій відкрито рахунки виборчих фондів, контролюють граничну суму витрат з рахунків виборчих фондів, що становить для виборчого фонду партії, блоку партій сто п'ятдесят тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а для виборчого фонду кандидата у депутати - десять тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

12. У разі виявлення порушень, допущених під час надходження, обліку та використання коштів виборчого фонду, відповідна виборча комісія складає про це акт, який доводиться до відома партії, блоку партій чи кандидата у депутати, які відкрили рахунок цього виборчого фонду, для вжиття необхідних заходів щодо їх усунення.

Про виявлені порушення та вжиті заходи щодо їх усунення окружна виборча комісія негайно повідомляє Центральну виборчу комісію. ( Пункт 12 доповнено абзацом згідно з Постановою Центрвиборчкому N 8 від 03.02.2003 )

За результатами перевірок законності надходжень і використання коштів виборчих фондів кандидатів у депутати та достовірності їх обліку окружні виборчі комісії складають відповідну довідку та подають її до Центральної виборчої комісії не пізніш як за день до дня виборів. ( Пункт 12 доповнено абзацом згідно з Постановою Центрвиборчкому N 8 від 03.02.2003 )

13. Центральна виборча комісія не пізніш як на п'ятий день після дня виборів народних депутатів України приймає у розпорядників виборчих фондів партій, блоків партій фінансові звіти про надходження та використання коштів виборчих фондів, здійснює їх перевірку та складає зведений фінансовий звіт.

14. Окружні виборчі комісії не пізніш як на п'ятий день після дня виборів народних депутатів України приймають у розпорядників виборчих фондів кандидатів у депутати фінансові звіти про надходження та використання коштів виборчих фондів, перевіряють їх та не пізніш як на десятий день після дня виборів народних депутатів України подають до Центральної виборчої комісії. ( Пункт 14 в редакції Постанови Центрвиборчкому N 8 від 03.02.2003 )

15. Центральна виборча комісія, окружні виборчі комісії письмово повідомляють установам банку, в яких відкрито рахунки виборчих фондів, дату офіційного оприлюднення:

результатів виборів народних депутатів України у відповідному виборчому окрузі;

рішення про визнання виборів народних депутатів України у відповідному одномандатному виборчому окрузі недійсними;

рішення щодо скасування рішення про реєстрацію кандидата у депутати у відповідному одномандатному виборчому окрузі.

Додаток 1
до Порядку контролю за надходженням, обліком і
використанням коштів виборчих фондів політичних
партій, виборчих блоків політичних партій,
кандидатів у народні депутати України

Вимоги
до заповнення платіжних документів

1. У разі перерахування коштів партії, кандидата в депутати до виборчого фонду в полі реквізиту "Призначення платежу" зазначаються:

1 - службовий код "+";

розділовий знак ";";

2 - код 10 - кошти партії, кандидата в депутати;

розділовий знак ";";

3 - призначення платежу.

Зразок заповнення поля реквізиту "Призначення платежу":

+;10;Кошти ... партії, внесені до виборчого фонду... . Без ПДВ.

2. У разі перерахування добровільного внеску фізичної особи до виборчого фонду в полі реквізиту "Призначення платежу" зазначаються:

1 - службовий код "+";

розділовий знак ";";

2 - відповідний код фізичної особи:

21 - фізична особа;

22 - фізична особа - суб'єкт підприємницької діяльності;

розділовий знак ";";

3 - прізвище, ім'я, по батькові;

розділовий знак ";" ;

4 - дата народження (число, місяць та рік народження у форматі ДД. MM. РРРР);

розділовий знак ";" ;

5 - адреса місця проживання;

розділовий знак ";" ;

6 - призначення платежу;

розділовий знак ";";

7 - прізвище особи, яка перевірила документ, що посвідчує особу та її громадянство.

Обсяг тексту в полі реквізиту "Призначення платежу" не повинен перевищувати 160 знаків. У разі перевищення вказаної кількості знаків дозволяється скорочувати слова в тексті, крім прізвища, імені, по батькові та дати народження фізичної особи, що робить внесок.

Зразок заповнення поля реквізиту "Призначення платежу":

+;21;Іваненко Петро Сидорович; 06.06.1951;м. Київ, вул. Велика Житомирська, 12, кв. 93; внесок до виборчого фонду...; Перевірено Петренко.

3. У разі перерахування коштів з рахунків виборчих фондів у полі реквізиту "Призначення платежу" зазначаються:

1 - службовий код "+";

розділовий знак ";";

2 - код спрямування коштів виборчого фонду за такою класифікацією статей витрат:

1110 - виготовлення друкованих матеріалів;

1120 - виготовлення відеозаписів;

1130 - виготовлення аудіозаписів;

1140 - придбання канцтоварів, паперу, інших предметів і матеріалів;

1211 - оплата ефірного часу на телебаченні;

1212 - оплата ефірного часу на радіо;

1220 - публікування агітаційних матеріалів у друкованих засобах масової інформації;

1310 - транспортні послуги та утримання транспортних засобів;

1320 - оренда приміщень, обладнання тощо, крім витрат за кодами 1330, 1340; 1350;

1330 - оренда технічних засобів для ведення передвиборної агітації;

1340 - оренда приміщень для проведення зустрічей з виборцями;

1350 - виготовлення (оренда) рекламних щитів;

1361 - послуги електричного зв'язку;

1362 - послуги поштового зв'язку;

1370 - банківські послуги за перерахування коштів з рахунків виборчих фондів, крім витрат за кодами 2400, 4000;

1400 - інші витрати на передвиборну агітацію;

2100 - повернення фізичним особам внесків, від яких відмовилися розпорядники виборчих фондів;

2200 - повернення фізичним особам сум, що перевищують установлений розмір внеску (внесків);

2300 - повернення внесків, що надійшли до виборчих фондів після дня виборів;

2400 - банківські послуги за повернення внесків;

3110 - перерахування до Державного бюджету України внесків іноземних громадян та осіб без громадянства;

3120 - перерахування до Державного бюджету України внесків фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які мають заборгованість перед бюджетом будь-якого рівня на день перерахування внесків до виборчих фондів;

3130 - перерахування до Державного бюджету України внесків анонімних жертводавців (без зазначення в платіжному документі прізвища, імені, по батькові, дати народження, адреси місця проживання);

3210 - перерахування до Державного бюджету України внесків фізичних осіб, від яких відмовилися розпорядники виборчих фондів, у разі неможливості їх повернення відповідним фізичним особам;

3220 - перерахування до Державного бюджету України сум, що перевищують встановлений розмір внеску (внесків), у разі неможливості їх повернення відповідним фізичним особам;

3230 - перерахування до Державного бюджету України внесків, що надійшли до виборчих фондів після дня виборів, у разі неможливості їх повернення установою банку відповідним фізичним особам;

4000 - банківські послуги за перерахування коштів до Державного бюджету України;

розділовий знак ";";

3 - призначення платежу.

Зразок заповнення поля реквізиту "Призначення платежу":

+;1211;Оплата ефірного часу на телебаченні згідно з рахунком N 1 від 20.03.03, у тому числі ПДВ 20%.

4. У разі повернення коштів на рахунок виборчого фонду в полі реквізиту "Призначення платежу" зазначаються:

1 - службовий код "+";

розділовий знак ";";

2 - відповідний код повернення (31, 32):

31 - повернення на рахунок виборчого фонду коштів, перерахованих виконавцям;

32 - повернення на рахунок виборчого фонду коштів, які неможливо повернути фізичним особам;

розділовий знак ";";

3 - призначення платежу.

Зразок заповнення поля реквізиту "Призначення платежу":

+;31;Повернення суми, перерахованої платіжним дорученням N 4 від 20.03.03. за виготовлення інформаційних плакатів, у зв'язку з ... .

( Додаток 1 в редакції Постанови Центрвиборчкому N 8 від 03.02.2003 )

Додаток 2
до Порядку контролю за надходженням,
обліком і використанням коштів виборчих
фондів політичних партій, виборчих
блоків політичних партій, кандидатів у
народні депутати України

Опис структур файлів для формування реєстру
розрахункових документів про надходження та
використання коштів виборчих фондів

1. Файли формуються банком, у якому відкрито рахунки виборчих фондів.

2. Найменування файлів мають таку структуру:

CVORxxMD.nnn,

де:

С - ознака належності файла до файлів звітності, що надаються виборчим комісіям;

V - функціональний підтип файла;

Rxx - ідентифікатор банківської установи;

MD - дата формування файла (місяць, число в 36-знаковій системі числення);

nnn - порядковий номер файла протягом дня (в 36-знаковій системі числення).

3. Файли V надсилаються до виборчої комісії за місцем розташування банківської установи.

Усі файли мають однотипну структуру і складаються з:

службового рядка;

рядка заголовка;

інформаційних рядків.

Усі рядки (службовий, рядок заголовка та інформаційні) закінчуються символами "повернення каретки/переведення рядка" - CRLF.

Службовий рядок призначено для підвищення інформаційної безпеки. Його довжина - 100 байтів (разом з CRLF - 102 байти). Службовий рядок заповнюється пропусками та CRLF.

Структура рядка заголовка файлів V

      ------------------------------------------------------------------
N | Найменування реквізиту |Тип| Довжина |Позиції
з/п| | | |
---+----------------------------------------+---+---------+-------
1 | Найменування файла | С | 12 | 1-12
---+----------------------------------------+---+---------+-------
2 | Дата та час створення файла | D | 10 | 13-22
---+----------------------------------------+---+---------+-------
3 | Кількість інформаційних рядків у файлі | N | 6 | 23-28
---+----------------------------------------+---+---------+-------
4 | Резерв | С | 166 |29-194
---+----------------------------------------+---+---------+-------
5 | CRLF | В | 2 |95-196
------------------------------------------------------------------

Структура інформаційного рядка файла

      ------------------------------------------------------------------
N | Найменування реквізиту |Тип|Довжина | Позиції
з/п| | | |
---+----------------------------------------+---+--------+--------
1 | МФО банку А (платника) | N | 9 | 1-9
---+----------------------------------------+---+--------+--------
2 | Рахунок клієнта банку А (платника) | N | 14 | 10-23
---+----------------------------------------+---+--------+--------
3 | МФО банку Б (одержувача) | N | 9 | 24-32
---+----------------------------------------+---+--------+--------
4 | Рахунок клієнта банку Е (одержувача) | N | 14 | 33-46
---+----------------------------------------+---+--------+--------
5 | Ознака "дебет/кредит" платежу | С | 1 | 47-47
---+----------------------------------------+---+--------+--------
6 | Сума платежу | N | 16 | 48-63
---+----------------------------------------+---+--------+--------
7 | Вид документа | N | 2 | 64-65
---+----------------------------------------+---+--------+--------
8 | Номер (операційний) платежу | С | 10 | 66-75
---+----------------------------------------+---+--------+--------
9 | Валюта платежу | N | 3 | 76-78
---+----------------------------------------+---+--------+--------
10 | Дата платіжного документа | D | 6 | 79-84
---+----------------------------------------+---+--------+--------
11 | Дата надходження документа в банк А | D | 6 | 85-90
---+----------------------------------------+---+--------+--------
12 | Найменування платника (клієнта А) | С | 38 | 91-128
---+----------------------------------------+---+--------+--------
13 | Найменування одержувача (клієнта Б) | С | 38 | 129-166
---+----------------------------------------+---+--------+--------
14 | Призначення платежу | С | 160 | 167-326
---+----------------------------------------+---+--------+--------
15 | Допоміжні реквізити | С | 60 | 327-386
---+----------------------------------------+---+--------+--------
16 | Код призначення платежу | С | 3 | 387-389
---+----------------------------------------+---+--------+--------
17 | Спосіб заповнення реквізитів 14-16 | С | 2 | 390-391
---+----------------------------------------+---+--------+--------
18 | Ідентифікаційний код клієнта А | С | 14 | 392-405
---+----------------------------------------+---+--------+--------
19 | Ідентифікаційний код клієнта Б | С | 14 | 406-419
---+----------------------------------------+---+--------+--------
20 | Ідентифікатор документа | N | 9 | 420-428
---+----------------------------------------+---+--------+--------
21 | Дата зарахування на рахунок виборчого | D | 6 | 429-434
| фонду | | |
---+----------------------------------------+---+--------+--------
22 | Дата списання з рахунку виборчого фонду| D | 6 | 435-440
---+----------------------------------------+---+--------+--------
23 | CRLF | В | 2 | 441-442
------------------------------------------------------------------