КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 18 січня 2003 р. N 67
Київ

Про внесення змін до Порядку повернення у державну
власність об'єктів приватизації у разі розірвання
або визнання недійсними договорів купівлі-продажу
таких об'єктів

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Внести до Порядку повернення у державну власність об'єктів приватизації у разі розірвання або визнання недійсними договорів купівлі-продажу таких об'єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 2001 р. N 32 (Офіційний вісник України, 2001 р., N 3, ст. 77), зміни, що додаються.

2. Фонду державного майна до 30 вересня 2003 р. привести власні нормативно-правові акти у відповідність з цією постановою.

Прем'єр-міністр України В.ЯНУКОВИЧ

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 18 січня 2003 р. N 67

Зміни,
що вносяться до Порядку пове
рнення
у державну власність об'єктів приватизації у разі
розірвання або визнання недійсними договорів
купівлі-продажу таких об'єктів
( 32-2001 )

1. У пункті 2:

абзац перший після слів "повертається у державну власність" доповнити словами "або здійснюються відповідні операції зберігачем акцій та/або депозитарієм";

абзац третій викласти у такій редакції:

"інвентаризація та оцінка об'єкта".

2. Пункт 4 викласти у такій редакції:

"4. У разі повернення у державну власність пакета акцій, випущених:

у документарній формі - державний орган приватизації в двотижневий термін після отримання рішення суду, господарського суду готує і подає реєстроутримувачу документи, які відповідно до Положення про порядок ведення реєстрів власників іменних цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 26 травня 1998 р. N 60 "Про впорядкування діяльності з ведення реєстрів власників іменних цінних паперів", потрібні для внесення до реєстру власників акцій акціонерного товариства запису про перехід права власності на цей пакет акцій;

у бездокументарній формі (або у разі, коли пакет акцій, випущених у документарній формі, знерухомлено) - державний орган приватизації в двотижневий термін після отримання рішення суду, господарського суду готує і подає до зберігача акцій та/або депозитарію документи, які відповідно до Положення про депозитарну діяльність, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 26 травня 1998 р. N 61 "Про затвердження Положення про депозитарну діяльність", потрібні для здійснення відповідних операцій, пов'язаних з переходом права власності на цей пакет акцій".

3. Пункт 5 після слова "реєстроутримувача" доповнити словами "або відповідного зберігача акцій та/або депозитарію", а після слів "на цей пакет акцій" - словами "або здійснення відповідних операцій".

4. Назву розділу "Інвентаризація об'єкта приватизації" викласти у такій редакції: "Інвентаризація та оцінка об'єкта приватизації".

5. Абзац перший пункту 6 замінити абзацами такого змісту:

"6. Інвентаризація об'єкта приватизації (крім пакетів акцій), який повертається у державну власність, проводиться інвентаризаційною комісією згідно з Інструкцією по інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і документів та розрахунків, затвердженою наказом Мінфіну від 11 серпня 1994 р. N 69, станом на день прийняття судом, господарським судом відповідного рішення.

Склад інвентаризаційної комісії та порядок її роботи визначаються державним органом приватизації".

У зв'язку з цим абзац другий вважати абзацом третім.

6. Доповнити Порядок після пункту 6 новим пунктом 7 такого змісту:

"7. Оцінка об'єкта приватизації (крім пакета акцій), що повертається у державну власність, станом на день прийняття судом, господарським судом відповідного рішення та затвердження її результатів здійснюється згідно з Методикою оцінки вартості майна під час приватизації, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2000 р. N 1554 (Офіційний вісник України, 2000 р., N 42, ст. 1791)".

У зв'язку з цим пункти 7-13 вважати відповідно пунктами 8-14.

7. Пункт 8 викласти у такій редакції:

"8. З метою виявлення збитків, що могли бути завдані об'єкту приватизації під час володіння ним покупцем, результати інвентаризації та оцінки об'єкта приватизації, отримані згідно з пунктами 6 і 7 цього Порядку, звіряються з відповідними результатами, отриманими на день відчуження цього об'єкта державним органом приватизації.

Порядок проведення звіряння та визначення наявності збитків визначається Фондом державного майна. При цьому враховуються всі результати господарювання покупця на об'єкті".