Увага! Це є застаріла редакція документа. На останню редакцію

ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ

УКАЗ

Про довічні державні іменні стипендії
громадянам України, які зазнали переслідувань
за правозахисну діяльність

( Із змінами, внесеними згідно з Указом Президента
N 1113/2002 від 02.12.20
02 )

Відповідно до Указу Президента України від 8 червня 2001 року N 411 "Про заходи щодо посилення соціального захисту громадян України, які зазнали переслідувань за правозахисну діяльність" постановляю:

1. Заснувати з 1 січня 2002 року 50 довічних державних іменних стипендій для громадян України, які зазнали переслідувань за правозахисну діяльність (далі - довічні державні іменні стипендії).

Довічні державні іменні стипендії виплачуються щомісячно в розмірі 165 гривень, незалежно від одержуваної заробітної плати, пенсії або грошового утримання. ( Частина друга статті 1 із змінами, внесеними згідно з Указом Президента N 1113/2002 від 02.12.2002 )

2. Затвердити Положення про довічні державні іменні стипендії громадянам України, які зазнали переслідувань за правозахисну діяльність (додається).

3. Кабінету Міністрів України:

передбачати у проектах Державного бюджету України, починаючи з 2002 року, видатки на виплату довічних державних іменних стипендій;

підготувати та подати в установленому порядку на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо віднесення зазначених стипендій до переліку сум виплат, що не включаються до сукупного оподатковуваного доходу громадян.

Президент України Л.КУЧМА

м. Київ, 26 листопада 2001 року
N 1147/2001

Затверджено
Указом Президента України
від 26 листопада 2001 року N 1147/2001

Положення
про довічні державні іменні стипендії
громадянам України, які зазнали переслідувань
за правозахисну діяльність

1. Це Положення встановлює порядок призначення та виплати довічних державних іменних стипендій для громадян України, які зазнали переслідувань за правозахисну діяльність у колишньому СРСР (далі - довічні державні іменні стипендії).

2. На одержання довічних державних іменних стипендій може бути висунуто громадян України, які за правозахисну діяльність у колишньому СРСР зазнали переслідувань, яких було ув'язнено, заслано, вислано, виключено з творчих спілок, з навчальних закладів, у зв'язку з чим вони не здобули відповідної освіти, були позбавлені можливості продовжувати наукову або іншу творчу діяльність, брати участь у громадській роботі.

3. Довічні державні іменні стипендії не призначаються громадянам, правозахисні вимоги яких не набули значення суспільної діяльності і не виходили за межі особистих інтересів, захисту власних прав, прав своєї сім'ї або своїх родичів.

4. Висунення кандидатів на одержання довічних державних іменних стипендій здійснюється центральними органами виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями з урахуванням пропозицій правозахисних громадських організацій і матеріального становища кандидатів.

5. Органи, зазначені в пункті 4 цього Положення, вносять пропозиції щодо кандидатур на одержання довічних державних іменних стипендій до Кабінету Міністрів України.

Довічні державні іменні стипендії призначає Президент України за поданням Кабінету Міністрів України.

6. Довічні державні іменні стипендії виплачуються щомісячно за місцем проживання стипендіата або за його заявою перераховуються на рахунок у банку.

7. У разі смерті стипендіата або виїзду його на постійне проживання за межі України виплата довічної державної іменної стипендії припиняється.

8. Позбавлення стипендіата довічної державної іменної стипендії може бути здійснено Президентом України за поданням Кабінету Міністрів України на підставі пропозицій органів, зазначених у пункті 4 цього Положення.

Глава Адміністрації
Президента України В.ЛИТВИН