ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ПРОМИСЛОВОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
06.11.2002 N 611/486
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
22 листопада 2002 р. за N 910/7198
(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства фінансів України,
Міністерства економічного розвитку і торгівлі України
N 1176/2151 від 28.12.2016)
Про затвердження Інструкції зі здійснення
митного контролю за обсягами аміаку, що
переміщується через митний кордон України
трубопровідним транспортом
Відповідно до статей 37 та 38 Митного кодексу України (1970-12) і з метою впорядкування операцій з митного контролю та митного оформлення аміаку, що переміщується через митний кордон України трубопровідним транспортом, НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Інструкцію зі здійснення митного контролю за обсягами аміаку, що переміщується через митний кордон України трубопровідним транспортом (далі - Інструкція), яка додається.
2. Установити зони митного контролю на територіях пунктів обліку аміаку; перелік останніх додається (далі - Перелік).
3. Управлінню митних режимів (Заяц В.В.), Управлінню правової роботи (Мельник М.В.) Держмитслужби України забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Наказ Держмитслужби України та Мінпромполітики України від 21.12.2001 N 818/238 "Про затвердження Тимчасової Інструкції зі здійснення митного контролю за аміаком, що переміщується через митний кордон України трубопровідним транспортом" скасувати.
5. Державному підприємству "Укрхімтрансаміак" і Одеському припортовому заводу в установленому порядку забезпечити доступ посадових осіб митних органів на території та в приміщення пунктів обліку аміаку для здійснення митного контролю.
6. Державному підприємству "Укрхімтрансаміак" надавати Центральній енергетичній митниці відомості про введення в експлуатацію нових або виведення з дії пунктів обліку аміаку.
7. Державному підприємству "Укрхімтрансаміак" надавати митницям згідно з Переліком не пізніше останнього числа місяця, наступного за звітним, оригінали актів про прийняття-передання аміаку.
8. Відповідальність за виконання вимог Інструкції покласти на керівників митних органів України й органів Міністерства промислової політики України.
9. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Держмитслужби України Єгорова О.Б. та заступника Державного секретаря Мінпромполітики України Голубова О.Г.
Голова Державної митної служби України М.М.Каленський
Міністр промислової політики України А.К.М'ялиця
Затверджено
Наказ Держмитслужби України
та Мінпромполітики України
06.11.2002 N 611/486
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
22 листопада 2002 р. за N 910/7198
Інструкція
зі здійснення митного контролю за обсягами аміаку,
що переміщується через митний кордон України
трубопровідним транспортом
Ця Інструкція встановлює єдиний порядок здійснення митного контролю за обсягами аміаку, що переміщується через митний кордон України трубопровідним транспортом.
1. Визначення термінів
1.1. Терміни, що вживаються в цій Інструкції:
вимірювальні прилади - прилади або інше обладнання, що використовуються для визначення обсягів аміаку та/або його якісних показників;
пункт обліку - насосна, розподільна або кінцева станція аміакопроводу, обладнана вимірювальними приладами, на якій здійснюється визначення обсягів аміаку для проведення взаєморозрахунків між суб'єктами підприємницької діяльності;
добові показники - дані про тиск, температуру, густину та масу аміаку, що був переміщений протягом однієї доби через один пункт обліку;
документація пункту обліку аміаку - акти про прийняття-передання аміаку та журнал реєстрації добових показників;
засувна арматура - крани, засувки й подібне технологічне обладнання пунктів обліку;
зона митного контролю - визначена в пунктах обліку аміаку територія, у межах якої митниця здійснює митний контроль;
митне забезпечення - штамп "Під митним контролем", особиста номерна печатка, що проставляються посадовими особами митниці на документації пункту обліку аміаку, а також пломби, які накладаються на транспортні засоби, тару та інші ємності, у яких переміщується аміак, і на вимірювальні прилади й засувну арматуру пункту обліку аміаку, що є свідченням проведення митного контролю й митного оформлення аміаку, щодо якого встановлено відповідний митний режим;
фактичний контроль - комплекс заходів, спрямованих на визначення фактичних кількості та якості аміаку, що переміщується через митний кордон України, шляхом перевірки показань вимірювальних приладів і отримання відомостей про обсяги цього аміаку, а також накладення митного забезпечення.
2. Порядок здійснення митного контролю за фактичним
переміщенням аміаку
2.1. Фактичний контроль здійснюється посадовими особами митних органів у присутності відповідальних осіб підприємств, що переміщують або зберігають аміак, у такому порядку:
перевірка цілості митного забезпечення, накладеного на вимірювальні прилади та засувну арматуру;
контроль за веденням обліку аміаку за показаннями вимірювальних приладів та перевірка даних про кількість аміаку за документацією пункту обліку;
накладення митного забезпечення у вигляді штампа "Під митним контролем" на документацію пункту обліку;
накладення митного забезпечення у вигляді пломб на вимірювальні прилади та засувну арматуру в порядку, передбаченому митним законодавством.
2.2. Особи, призначені для здійснення фактичного контролю, повинні бути ознайомлені під підпис із Правилами безпеки та Правилами пожежної безпеки на підприємствах, що переміщують або зберігають аміак.
Відповідальність за проведення з посадовими особами митного органу інструктажу з дотримання ними вимог Правил безпеки й Правил пожежної безпеки несе керівник митного органу, у підпорядкуванні якого перебувають ці особи.
2.3. У разі порушення працівниками митного органу Правил безпеки або Правил пожежної безпеки, що діють на об'єктах підприємства, відповідальні особи підприємства зобов'язані заборонити подальше здійснення ними фактичного контролю й повідомити про це керівництво митного органу протягом робочого дня.
2.4. Періодичність здійснення фактичного контролю встановлюється митницею та доводиться до відома відповідальних осіб підприємств, що переміщують або зберігають аміак.
2.5. Фактичний контроль за переміщенням аміаку українського походження між резидентами України здійснюється на підставі таких документів:
договору на транспортування аміаку;
акта про прийняття-передання аміаку, підписаного українськими відправником та перевізником (при прийнятті аміаку в аміакопровід);
акта про прийняття-передання аміаку, підписаного українськими перевізником та одержувачем аміаку (при видачі аміаку з аміакопроводу).
2.6. Митний орган, що здійснює фактичний контроль, зобов'язаний:
направляти на адресу Центральної енергетичної митниці не пізніше 10 числа місяця, наступного за звітним, звіт про результати фактичного контролю за переміщенням аміаку через митний кордон України трубопровідним транспортом;
негайно інформувати Центральну енергетичну митницю про випадки невідповідності знятих з вимірювальних приладів кількісних показань аміаку, що переміщується через митний кордон України трубопровідним транспортом, показанням, зазначеним у документації пунктів обліку аміаку;
протягом доби сповіщати Центральну енергетичну митницю про виявлені випадки несанкціонованого зняття митного забезпечення з вимірювальних приладів чи засувної арматури;
направляти керівнику підприємства, що переміщує або зберігає аміак, при зміні особового складу, на який покладено обов'язки здійснення митного контролю, список новопризначених осіб.
3. Порядок накладення та зняття митного забезпечення
3.1. Накладення митного забезпечення у вигляді пломб на вимірювальні прилади й засувну арматуру здійснюється в місцях, узгоджених митницею та підприємством, що здійснює переміщення або зберігання аміаку.
Накладення митного забезпечення у вигляді пломб та їх зняття проводяться виключно посадовими особами митних органів, які здійснюють фактичний контроль, у присутності відповідальних осіб підприємств, що переміщують або зберігають аміак.
3.2. При накладенні чи знятті митного забезпечення у вигляді пломб посадовими особами митних органів, що здійснюють фактичний контроль, разом з відповідальними особами підприємства, яке переміщує або зберігає аміак, складаються відповідні акти (додатки 1 та 2 до цієї Інструкції).
Митне забезпечення у вигляді пломб накладається одноразово на початку фактичного контролю, крім випадків, передбачених пунктами 3.3 та 3.4 цієї Інструкції.
3.3. При потребі зняття пломб з вимірювальних приладів та засувної арматури під час проведення ремонтних чи профілактичних робіт або в разі прийняття-передання аміаку в певному пункті обліку керівництво підприємства, яке переміщує або зберігає аміак, за дві доби сповіщає про це митний орган, що здійснює фактичний контроль.
Про закінчення цих операцій керівництво підприємства зобов'язано сповістити в письмовій формі митний орган, що здійснює митний контроль.
Митне забезпечення накладається протягом одного дня після закінчення цих операцій.
3.4. Допускається зняття митного забезпечення у вигляді пломб відповідальними особами підприємств, що переміщують або зберігають аміак, без дозволу митних органів у разі реальної загрози порушення технологічного процесу, виникнення аварійної ситуації або дії обставин непереборної сили.
При цьому керівництво підприємства зобов'язано терміново сповістити митний орган, що здійснює фактичний контроль, про зняття митного забезпечення та в письмовій формі повідомити його не пізніше наступного дня про причини зняття пломб.
3.5. Накладення митного забезпечення у вигляді штампа "Під митним контролем" на документацію пунктів обліку здійснюється щоденно виключно посадовими особами митних органів, які проводять фактичний контроль, у присутності відповідальних осіб підприємств, що переміщують або зберігають аміак.
Начальник Управління нетарифного регулювання
Держмитслужби України О.I.Пашинний
Директор Департаменту хімічної промисловості та сировини
Мінпромполітики України В.В.Мєшков
Додаток
до пункту 2 наказу
Держмитслужби України та
Мінпромполітики України
06.11.2002 N 611/486
Перелік
регіональних митниць, митниць, у зоні
діяльності яких розташовано пункти обліку
аміаку магістрального аміакопроводу
Тольятті - Горлівка - Одеса
Назва пункту обліку |
Місцезнаходження пункту обліку |
Назва митного органу |
НС N 14 |
Донецька обл., Артемівський р-н, с. Травневе |
Донбаська регіональна митниця |
РС N 26 |
Харківська обл., Балаклійський р-н, с. Олександрівка |
Східна регіональна митниця |
НС N 10 |
Харківська обл., Лозівський р-н, с. Ново-Іванівка |
Східна регіональна митниця |
НС N 9 |
Харківська обл., Дворичанський р-н, с. Западне |
Східна регіональна митниця |
РС N 27 |
Харківська обл., Барвінківський р-н, с. Дмитрівка |
Східна регіональна митниця |
РС N 28 |
Дніпропетровська обл, Синельниківський р-н, с. Панасівка |
Дніпровська регіональна митниця |
РС N 11 |
Дніпропетровська обл., Солонянський р-н, с. Калинівка |
Дніпровська регіональна митниця |
РС N 29 |
Дніпропетровська обл., Апостолівський р-н, с. Кам'янка |
Дніпровська регіональна митниця |
РС N 12 |
Херсонська обл., Високопільський р-н, с. Заградівка |
Херсонська митниця |
РС N 13 |
Миколаївська обл., Миколаївський р-н, с. Трихати |
Миколаївська митниця |
РС N 30 |
Миколаївська обл., Березнегуватський р-н, с. Новоукраїнка |
Миколаївська митниця |
РС N 31 |
Миколаївська обл., Баштанський р-н, с. Мар'ївка |
Миколаївська митниця |
РС N 33 |
Одеська обл., Комінтернівський р-н, с. Зоринове |
Чорноморська регіональна митниця |
КС N 15 |
м. Одеса, Одеський припортовий завод |
Центральна енергетична митниця |
Примітка:
НС - насосна станція;
РС - розподільна станція;
КС - кінцева станція.
Начальник Управління нетарифного регулювання
Держмитслужби України О.I.Пашинний
Директор Департаменту хімічної промисловості та сировини
Мінпромполітики України В.В.Мєшков
Додаток 1
до Інструкції зі здійснення
митного контролю за обсягами
аміаку, що переміщується
через митний кордон України
трубопровідним транспортом
Акт
про накладення пломб митного органу на
вимірювальні прилади та засувну арматуру
Мною (нами)________________________________________________________________________________________________________
(посада, прізвище, ім'я, по батькові посадової особи митного органу)
за участю ___________________________________________________________________________________________________________
(посада, прізвище, ім'я, по батькові представника підприємства)
та _________________________________________________________________________________________________________________
(посада, прізвище, ім'я, по батькові представника пункту обліку)
складено цей акт про те, що ____________________________________________________________________________________________
(число, місяць, рік)
на _________________________________________________________________________________________ здійснено накладення пломб:
(найменування пункту обліку)
------------------------------------------------------------------
|N |Найменування |Тип |Номер |Відтиск |Кількість|
|з/п|пункту обліку |вимірюваль- |вимірюваль- |пломби |пломб |
| | |ного приладу|ного приладу |митниці |митного |
| | |та засувної |та засувної | |органу |
| | |арматури |арматури | | |
|---+--------------+------------+-------------+--------+---------|
| | | | | | |
------------------------------------------------------------------
Показники вимірювального приладу на момент накладення засобів ідентифікації (пломб митного органу)
------------------------------------------------------------------
|N | Номер вимірювального| Показники вимірювального | Примітка|
|з/п| приладу | приладу | |
|---+---------------------+----------------------------+---------|
| | | | |
------------------------------------------------------------------
Вищезазначені вимірювальні прилади та засувна арматура перебувають під митним контролем _____________________________________
______________________________________________________________________________________________________________________
(найменування митного органу)
Зняття пломб з вимірювальних приладів та засувної арматури здійснювати тільки за погодженням з керівництвом митного органу та в присутності посадової особи митного органу.
Телефон оперативного чергового __________________________________________________________________________________________
(найменування митного органу)
____________________________________ посада працівника митного органу ___________________________________ посада працівника підприємства ___________________________________ посада працівника пункту обліку |
________________ (підпис) ________________ (підпис) ________________ (підпис) |
______________________________________ (ініціали, прізвище, ОНП*) ______________________________________ (ініціали, прізвище, М.П.) _______________________________________ (ініціали, прізвище) |
_______________
* ОНП - особиста номерна печатка
Додаток 2
до Інструкції зі здійснення
митного контролю за обсягами
аміаку, що переміщується
через митний кордон України
трубопровідним транспортом
Акт
про зняття пломб митного органу
Мною (нами) __________________________________________________________________________________________________________
(посада, прізвище, ім'я, по батькові посадової особи митного органу)
за участю _____________________________________________________________________________________________________________
(посада, прізвище, ім'я, по батькові представника підприємства)
та ___________________________________________________________________________________________________________________
(посада, прізвище, ім'я, по батькові представника пункту обліку)
складено цей акт про те, що ______________________________________________________________________________________________
(число, місяць, рік)
на ___________________________________________________________________________________________________________________
(найменування пункту обліку)
здійснено зняття пломб митного органу з вимірювальних приладів (засувної арматури)
______________________________________________________________________________________________________________________
(номер вимірювального приладу, засувної арматури)
на підставі звернення ________________________________________________________________________________________________
(найменування документа, реєстраційний номер та дата реєстрації)
___________________________________________________________________________________________________________________
(найменування підприємства)
Причина зняття пломб митного органу __________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________________________________
Показники вимірювального приладу на момент зняття засобів ідентифікації (пломб митного органу)
------------------------------------------------------------------
|N | Номер | Показники | Примітка |
|з/п| вимірювального | вимірювального | |
| | приладу | приладу | |
|---+-----------------------+-----------------------+------------|
| | | | |
------------------------------------------------------------------
___________________________________ (посада працівника митного органу) ___________________________________ (посада представника підприємства) ___________________________________ (посада представника пункту обліку) |
______________ (підпис) ______________ (підпис) ______________ (підпис) |
____________________________________ (ініціали, прізвище, ОНП*) ____________________________________ (ініціали, прізвище, М.П.) ____________________________________ (ініціали, прізвище) |
______________
* ОНП - особиста номерна печатка.