Документ втратив чиннiсть!

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ
N 11-113/1099 від 20.06.2002

(Лист визнано таким, що втратив актуальність на підставі Листа
Національного банку України
N 50-0007/15458 від 20.03.
2018)

Щодо строку видачі грошового авансу на відрядження

Департамент готівково-грошового обігу Національного банку України розглянув лист <...> щодо строку видачі грошового авансу працівнику на відрядження і в межах своєї компетенції повідомляє.

Усі практичні питання, пов'язані з відрядженнями, регламентуються Інструкцією про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженою наказом Міністерства фінансів Ураїни від 13.03.98 N 59 (в редакції наказу Мінфіну від 10.06.99 N 146).

У пункті 1.10 (розділу I) цього нормативного документа зазначено, що відрядженому працівникові перед від'їздом у відрядження видається грошовий аванс у межах сум, визначених на оплату проїзду, витрат на наймання житлового приміщення і добових. Більш конкретний строк видачі коштів до початку відрядження вказаною Інструкцією на сьогодні не визначено.

У зв'язку з цим, на наш погляд, термін видачі готівки своїм працівникам на відрядження має визначатися самим суб'єктом господарювання з урахуванням дати оформлення наказу (розпорядження) про відрядження, реального часу, необхідного для придбання квитків на проїзд, по кожному конкретному відрядженню тощо.

Звітування ж по витраченим на відрядження коштам здійснюється згідно з Порядком ведення касових операцій в національній валюті в Україні, затвердженим постановою Правління Національного банку України від 19.02.2001 N 72 (із змінами), протягом 3 робочих днів після повернення працівника з відрядження незалежно від того, коли одержана готівка на ці цілі. У такий же термін підзвітна особа повинна скласти авансовий звіт щодо використання виданих їй коштів для вирішення у відрядженні виробничих і господарських питань.

Директор Департаменту готівково-грошового обігу Н.Дорофєєва

"Бухгалтер", N 30 (ч.II) - 31, серпень, 2002 р.