Документ втратив чиннiсть!

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 28 квітня 1999 р. N 715
м.Київ

(Постанова втратила чинність на підставі
Постанови КМУ від 15 лютого 2006 р. N 145)

Про проведення еколого-економічного експерименту
в містах Кривий Ріг, Дніпродзержинськ, Маріуполь і Запоріжжя

( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 1002 від 11.07.20
02 )

На виконання Розпорядження Президента України "Про еколого-економічний експеримент у містах Кривий Ріг, Дніпродзержинськ і Маріуполь" від 11 червня 1997 р. N 235 Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Положення про порядок проведення еколого-економічного експерименту в містах Кривий Ріг, Дніпродзержинськ, Маріуполь і Запоріжжя.

2. Рекомендувати Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій обласним радам разом з Криворізькою, Дніпродзержинською, Маріупольською і Запорізькою міськими радами щороку під час формування проектів місцевих бюджетів враховувати видатки на здійснення першочергових природоохоронних заходів, спрямованих на вихід з екологічної кризи міст Кривий Ріг, Дніпродзержинськ, Маріуполь і Запоріжжя.

3. Виконавчим комітетам Криворізької, Дніпродзержинської, Маріупольської і Запорізької міських рад здійснювати контроль за цільовим використанням коштів, що спрямовуються на природоохоронні заходи, та інформувати щокварталу координаційну раду для організації робіт з підготовки та проведення еколого-економічного експерименту в містах Кривий Ріг, Дніпродзержинськ, Маріуполь і Запоріжжя, створену Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 19 січня 1998 р. N 31, про хід проведення еколого-економічного експерименту.

Прем'єр-міністр України В.ПУСТОВОЙТЕНКО

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 28 квітня 1999 р. N 715

Положення
про порядок проведення еколого-економічного
експерименту в містах Кривий Ріг, Дніпродзержинськ,
Маріуполь і Запоріжжя

1. Це Положення встановлює порядок проведення еколого-економічного експерименту в містах Кривий Ріг, Дніпродзержинськ, Маріуполь і Запоріжжя.

2. Метою проведення еколого-економічного експерименту є забезпечення для населення зазначених міст безпечного для життя і здоров'я довкілля.

3. Основним завданням проведення еколого-економічного експерименту є вихід з екологічної кризи міст Кривий Ріг, Дніпродзержинськ, Маріуполь і Запоріжжя шляхом реалізації програм, які затверджуються відповідними обласними радами за поданням виконкомів Криворізької, Дніпродзержинської, Маріупольської і Запорізької міських рад.

4. Проведенням еколого-економічного експерименту в містах Кривий Ріг, Дніпродзержинськ, Маріуполь і Запоріжжя керують виконкоми відповідних міських рад.

5. На підставі затверджених програм виходу з екологічної кризи виконкоми Криворізької, Дніпродзержинської, Маріупольської і Запорізької міських рад щорічно готують перелік першочергових природоохоронних заходів і витрат на їх здійснення у межах обсягів, визначених проектами відповідних бюджетів, і подають його на затвердження до міських рад.

6. Після затвердження переліку першочергових природоохоронних заходів виконкоми Криворізької, Дніпродзержинської, Маріупольської і Запорізької міських рад доводять до виконавців (підприємств, установ, організацій) обсяги робіт та розмір асигнувань на їх виконання.

7. Фінансування проведення еколого-економічного експерименту здійснюється за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів, Державного та місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища.

Мінфін щорічно починаючи з 2000 року на період дії експерименту подає пропозиції щодо контрольних показників окремих розділів "Охорона навколишнього природного середовища та ядерна безпека" у складі видаткових частин обласних бюджетів Дніпропетровської, Донецької та Запорізької областей.

Мінпромполітики передбачає щороку витрати на здійснення природоохоронних заходів у містах Кривий Ріг, Дніпродзержинськ, Маріуполь і Запоріжжя в межах коштів державного бюджету, передбачених на реструктуризацію гірничо-металургійного комплексу.

Мінекобезпеки починаючи з 2000 року під час проведення експерименту передбачає фінансування природоохоронних заходів у містах Кривий Ріг, Дніпродзержинськ, Маріуполь і Запоріжжя за рахунок коштів Державного фонду охорони навколишнього природного середовища в обсягах не нижче, ніж фактичні надходження до цього фонду від збору за забруднення навколишнього природного середовища, який справляється з підприємств, розташованих на території зазначених міст.

Дніпропетровська, Донецька та Запорізька обласні держадміністрації щорічно починаючи з 2000 року під час здійснення експерименту передбачають фінансування природоохоронних заходів у містах Кривий Ріг, Дніпродзержинськ, Маріуполь і Запоріжжя за рахунок коштів місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища в обсягах не нижче, ніж фактичні надходження до цих фондів від збору за забруднення навколишнього природного середовища, який справляється з підприємств, розташованих на території зазначених міст.

Фінансування першочергових природоохоронних заходів здійснюється згідно із затвердженим кошторисом відповідно до законодавства.

8. Національне агентство з питань розвитку та європейської інтеграції сприяє наданню в пріоритетному порядку технічної допомоги містам Кривий Ріг, Дніпродзержинськ, Маріуполь і Запоріжжя за проектами природоохоронної сфери.

9. Мінекобезпеки за погодженням з відповідними міськими радами визначає перелік показників, за якими буде здійснюватись контроль та оцінка стану навколишнього природного середовища міст.

10. Контроль та оцінку стану навколишнього природного середовища здійснюють місцеві природоохоронні органи і щокварталу подають інформацію координаційній раді, яка утворюється Мінекоресурсів для організації робіт з підготовки та проведення еколого-економічного експерименту в містах Кривий Ріг, Дніпродзержинськ, Маріуполь і Запоріжжя. ( Пункт 10 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1002 від 11.07.2002 )

11. Координаційній раді для організації робіт з підготовки та проведення еколого-економічного експерименту здійснювати загальний контроль за проведенням еколого-економічного експерименту в містах Кривий Ріг, Дніпродзержинськ, Маріуполь і Запоріжжя та щороку до 1 лютого інформувати Кабінет Міністрів України.