Угода
між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки
Білорусь про виробничу і науково-технічну кооперацію

( Угоду затверджено Постановою КМ
N 1891 від 12.12.20
02 )

( Порядок визначення номенклатури та додатки до Угоди
N 1 і 2 на 2004 рік додатково див. в Листі Державної митної служби
N 11/2-10-1360-ЕП від 09.02.2004 )

( Доповнення N 1 до додатку N 2 на 2004 рік до Угоди
додатково див. у Листі Державної митної служби
N 18/18-2772-ЕП від 06.07.2004 )

( Доповнення N 1 до додатку N 1 та доповнення N 2 до
додатку N 2 на 2004 рік до Угоди додатково див.
у Листі Державної митної служби
N 18/18-3302-ЕП від 04.08.2004 )

( Доповнення N 2 до додатку N 1 та доповнення N 3 до
додатку N 2 на 2004 рік до Угоди додатково див.
у Листі Державної митної служби
N 18/18-4768-ЕП від 26.10.2004 )

( Доповнення N 2 до додатку N 1 та додатку N 2 на 2005 рік
до Угоди додатково див. у Листі Державної митної служби
N 18/18-327-ЕП від 19.09.2005 )

( Додаток N 1 та додаток N 2 до Угоди на 2006 рік
додатково див. у Листі Державної митної служби
N 18/18-65-ЕП від 27.01.2006 )

( Доповнення N 2 до додатку N 1 та додатку N 2 на 2007 рік
до Угоди додатково див. у Листі Державної митної служби
N 14/5-3-1768 від 17.09.20
07 )

Кабінет Міністрів України та Уряд Республіки Білорусь, далі Сторони,

керуючись принципами, передбаченими Угодою про загальні умови і механізм підтримки розвитку виробничої кооперації підприємств і галузей держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав від 23 грудня 1993 р.,

надаючи важливе значення подальшому розвитку економічного і науково-технічного співробітництва в інтересах обох держав,

прагнучи забезпечити сприятливі умови для розробки і реалізації спільних програм, розвитку й удосконалення взаємовигідних виробничих зв'язків на основі кооперації,

домовилися про таке:

Стаття 1

Сторони будуть сприяти здійсненню та розвитку виробничої і науково-технічної кооперації між підприємствами всіх форм власності на основі прямих виробничих зв'язків та їхньої спеціалізації.

Стаття 2

Сторони вживатимуть необхідних заходів з метою розвитку міжнародної спеціалізації і кооперації виробництва, забезпечення умов їхнього здійснення, визначення пріоритетів у галузях промисловості, сприяння розробці і реалізації спільних проектів, програм, проведення координації виробництва.

Стаття 3

Ця Угода застосовується до поставок продукції, яка підлягає подальшій переробці та надання послуг, необхідних для реалізації спільних міждержавних програм, а також за узгодженням Сторін до поставок сировини, матеріалів, комплектуючих виробів, запасних частин та інших виробів, які використовується для виготовлення кінцевої продукції.

Номенклатура й обсяги кооперованих поставок, а також господарюючі суб'єкти, що здійснюють ці поставки, визначаються на відповідний рік компетентними органами Сторін, уповноваженими відповідним Протоколом між Сторонами, що становитиме невід'ємну частину цієї Угоди.

Стаття 4

Сторони зобов'язуються не застосовувати ввізного і вивізного мита, податків, акцизів і кількісних обмежень експорту та імпорту у відношенні товарів, що постачаються за виробничою кооперацією в рамках цієї Угоди.

Стаття 5

Поставки товарів і надання послуг в рамках цієї Угоди здійснюються на основі договорів (контрактів) між українськими і білоруськими господарюючими суб'єктами із застосуванням взаєморозрахунків за договірними цінами.

Відповідальність за виконання договорів (контрактів) несуть господарюючі суб'єкти, що їх уклали.

Стаття 6

Усі спірні питання, що виникають між суб'єктами господарювання при поставці продукції відповідно до цієї Угоди, вирішуються в порядку, передбаченому законодавством держав Сторін і контрактами.

Стаття 7

Товари, які постачаються за виробничою кооперацією в рамках цієї Угоди, наукова і технічна інформація про них не підлягають реекспорту в треті країни, якщо Сторони не домовились про інше. У цьому разі таку домовленість буде зафіксовано в Протоколі, передбаченому статтею 3 цієї Угоди.

Стаття 8

Сторони, у разі потреби, шляхом переговорів і консультацій погоджують умови надання кредитів та інвестицій, які стимулюють розвиток кооперації в наукомістких виробництвах і експортно орієнтованих галузях, а також випуск імпортозамінної продукції.

Стаття 9

Спори, які виникають у зв'язку з тлумаченням і виконанням цієї Угоди і Протоколів до неї, вирішуються шляхом взаємних консультацій і переговорів між Сторонами.

Стаття 10

У цю Угоду за письмовою згодою Сторін можуть вноситися зміни та доповнення, які оформлюються окремими Протоколами і становитимуть невід'ємну частину цієї Угоди.

Стаття 11

Виконання положень цієї Угоди не порушує прав та обов'язків, які випливають з інших міжнародних договорів, учасницями яких є Сторони.

Стаття 12

Ця Угода набирає чинності з дати отримання останнього письмового повідомлення, що підтверджує виконання Сторонами внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання нею чинності.

Угода діє протягом трьох років і автоматично продовжується на наступні річні періоди.

Дія Угоди припиняється після закінчення шести місяців з дати одержання однієї зі Сторін письмового повідомлення іншої Сторони про свій намір припинити її дію.

Вчинено в м. Чернігів 29 травня 2002 р. у двох примірниках, кожний українською, білоруською і російською мовами, при цьому всі тексти мають однакову силу і є автентичними.

За Кабінет Міністрів України За Уряд Республіки Білорусь