Документ втратив чиннiсть!

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 12 травня 1999 р. N 805
Київ

(Постанова втратила чинність на підставі Постанови
Кабінету Міністрів України
N 291 від 2 квітня 2009
р.)

Про Порядок нарахування, виплат і використання коштів,
спрямованих для виплати дотацій сільськогосподарським
товаровиробникам за продані ними переробним підприємствам
молоко та м'ясо в живій вазі

( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 715 від 01.06.20
02 )

З метою підтримки сільськогосподарських виробників тваринницької продукції та своєчасного перерахування їм дотацій за продані переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі, відповідно до пункту 11.21 статті 11 Закону України "Про податок на додану вартість" ( 168/97-ВР ) Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок нарахування, виплат і використання коштів, спрямованих для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за продані ними переробним підприємствам молоко і м'ясо в живій вазі (далі Порядок), що додається.

2. Просити Національний банк вирішити питання щодо відкриття сільськогосподарським товаровиробникам окремих рахунків для зарахування сум дотацій, одержаних відповідно до зазначеного Порядку. Залишити для переробних підприємств відкриті раніше окремі рахунки для зарахування сум податку на додану вартість для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за продані ними молоко та м'ясо в живій вазі.

3. Державному комітетові статистики, Міністерству агропромислового комплексу, Міністерству фінансів, Державній податковій адміністрації розробити і запровадити у двомісячний термін державну статистичну звітність переробних підприємств щодо нарахування та виплати сум дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за продані ними молоко та м'ясо в живій вазі.

4. Міністерству агропромислового комплексу, Міністерству фінансів, Міністерству економіки, Державній податковій адміністрації проаналізувати дію Порядку за підсумками роботи в 1999 році і у разі необхідності його вдосконалення внести відповідні пропозиції Кабінету Міністрів України.

5. Визнати такими, що втратили чинність:

постанову Кабінету Міністрів України від 16 лютого 1998 р. N 145 "Про затвердження Порядку нарахування та виплат дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за продані ними переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі" (Офіційний вісник України, 1998 р., N 7, ст. 245);

постанову Кабінету Міністрів України від 15 липня 1998 р. N 1096 "Про внесення змін і доповнень до постанови Кабінету Міністрів України від 16 лютого 1998 року N 145" (Офіційний вісник України, 1998 р., N 28, ст. 1058);

постанову Кабінету Міністрів України від 2 жовтня 1998 р. N 1578 "Про внесення зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 15 липня 1998 р. N 1096" (Офіційний вісник України, 1998 р., N 40, ст. 1479).

6. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Віце-прем'єр-міністра України Гладія М.В.

Прем'єр-міністр України В.ПУСТОВОЙТЕНКО

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 12 травня 1999 р. N 805

Порядок
нарахування, виплат і використання коштів, спрямованих
для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам
за продані ними переробним підприємствам молоко
та м'ясо в живій вазі

1. Цей Порядок встановлює механізм нарахування та виплат дотацій на період з 1 січня 1999 р. до 1 січня 2004 р. переробними підприємствами сільськогосподарським товаровиробникам усіх форм власності і господарювання, включаючи особисті підсобні господарства населення (далі сільськогосподарські товаровиробники), за реалізовані ними переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі.

Нарахування і виплата дотацій проводиться переробними підприємствами всіх форм власності, які мають власні переробні потужності.

Цей Порядок не поширюється на операції з реалізації молока, молочної продукції, м'яса та м'ясопродуктів, виготовлених переробними підприємствами з імпортованої сировини та із сировини, закупленої не в живій вазі, з продажу імпортованої сировини, з продажу молока і м'яса в живій вазі посередниками та переробки сировини на давальницьких умовах.

2. Сільськогосподарські товаровиробники реалізують переробним підприємствам усіх форм власності молоко і м'ясо в живій вазі відповідно до укладених договорів, нараховуючи податок на додану вартість за нульовою ставкою. При цьому податковий кредит, що складається із сум податку на додану вартість, сплачених сільськогосподарськими товаровиробниками у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг), вартість яких відноситься до складу власних валових витрат виробництва (обігу) та основних фондів чи нематеріальних активів, що підлягають амортизації, включається до податкової декларації платника податку за звітний період, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом, з відшкодуванням з бюджету податкового кредиту за цією декларацією.

3. Для визначення сум дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за молоко і м'ясо в живій вазі, які будуть продані ними, переробні підприємства щомісяця складають попередній розрахунок надходження і використання податку на додану вартість, нарахованого на обсяги реалізації молока та молочної продукції, м'яса та м'ясопродуктів, за формою згідно з додатком 1.

Відповідно до цього розрахунку кожне переробне підприємство визначає суму податку на додану вартість, яка надійде на підприємство під час здійснення реалізації молока, молочної продукції, м'яса та м'ясопродуктів, а також суму податку на додану вартість, що буде нарахована (перерахована) постачальникам товарів (робіт, послуг), вартість яких відноситься до складу валових витрат виробництва зазначеної продукції, та розмір дотацій товаровиробникам за продане молоко і м'ясо в живій вазі на гривню вартості цієї продукції. Цей розрахунок переробні підприємства погоджують з відповідними управліннями агропромислового комплексу районних (обласних) державних адміністрацій, відповідними підрозділами в Автономній Республіці Крим, а підприємства системи Укоопспілки - із споживчими товариствами (спілками споживчих товариств).

4. Під час приймання закуплених молока та м'яса в живій вазі від сільськогосподарських підприємств (господарств) переробні підприємства виписують квитанції за формами ПК-1 і ПК-3, а від особистих підсобних господарств населення - за формами ПК-2 і ПК-3а.

У квитанціях, крім ваги та вартості закупленої продукції за договірними цінами, окремим рядком зазначаються суми дотацій, що належать сільськогосподарському товаровиробнику, виходячи із загального обсягу закупленої продукції та розміру дотацій згідно з попереднім розрахунком переробних підприємств.

5. Перерахування коштів сільськогосподарським товаровиробникам за продані ними молоко і м'ясо в живій вазі проводиться платіжними дорученнями з поточного рахунка переробного підприємства за цінами відповідно до укладених договорів, а сум дотацій - з його окремого рахунка.

Оплата особистим підсобним господарствам населення вартості проданих ними переробному підприємству молока та м'яса в живій вазі і виплата їм дотацій здійснюються готівкою безпосередньо з каси переробного підприємства або згідно з договорами доручення через сільськогосподарські підприємства, інші організації чи сільські (селищні) ради. У разі нестачі коштів на окремому рахунку та відсутності заборгованості за обов'язковими платежами за рішеннями судів і виконавчими написами нотаріусів переробне підприємство може використовувати для зазначеної мети кошти з власного поточного рахунку з наступним їх перерахуванням з окремого на поточний рахунок.

Переробні підприємства перераховують суми податку на додану вартість, нараховані на обсяги реалізованої ними готової продукції (молока та молочної продукції, м'яса та м'ясопродуктів), на відкриті для них в обслуговуючих установах банків окремі рахунки у міру фактичного надходження цих коштів.

Переробні підприємства перераховують сільськогосподарським товаровиробникам суми податку на додану вартість, нараховані на обсяги реалізованої в 2004 році готової продукції, виготовленої із сировини, закупленої у 2003 році без податку на додану вартість, у міру надходження коштів за неї чи її відвантаження залежно від того, що раніше здійснено.

6. Переробні підприємства за результатами діяльності за кожний звітний (податковий) період ведуть окремий податковий і бухгалтерський облік молока, молочної продукції, м'яса, м'ясопродуктів, виготовлених з проданих сільськогосподарськими товаровиробниками молока та м'яса в живій вазі, та окремий облік іншої продукції.

За результатами окремого обліку продукції, виготовленої з проданих сільськогосподарськими товаровиробниками молока та м'яса в живій вазі, переробні підприємства відповідно до вимог Закону України "Про податок на додану вартість" ( 168/97-ВР ) визначають суми податкових зобов'язань та податкового кредиту, які виникають у зв'язку з переробкою та продажем такої продукції, і складають окрему податкову декларацію, яка разом з декларацією щодо іншої діяльності подається до органу державної податкової служби за місцем реєстрації переробного підприємства як платника податку на додану вартість у порядку і в строки, визначені цим Законом, з урахуванням нормативно-правових актів Державної податкової адміністрації. Визначена до сплати за окремою податковою декларацією сума податку на додану вартість перераховується переробним підприємством на його окремий рахунок. Переробне підприємство разом з окремою податковою декларацією за кожний звітний (податковий) період подає як підтвердження сплати сум податку перелік платіжних доручень на фактично зараховані на окремий рахунок кошти і виписку банку з окремого рахунка.

У разі встановлення за окремою податковою декларацією перевищення суми податкового кредиту над сумою податкових зобов'язань така сума перевищення перераховується переробним підприємством платіжними дорученнями з окремого рахунка на його поточний рахунок за умови надання органом державної податкової служби відповідного висновку в порядку, передбаченому для бюджетного відшкодування.

7. Переробні підприємства щомісяця складають розрахунок нарахування сум дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за продаж переробним підприємствам молока та м'яса в живій вазі згідно з додатком 2 за фактичними даними про обсяги закупленого молока та м'яса в живій вазі і надходження на окремий рахунок сум податку на додану вартість. На підставі цього розрахунку переробними підприємствами проводиться остаточне перерахування платіжними дорученнями сум дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за здані молоко та м'ясо в живій вазі за звітний період.

8. Суми дотацій за продане м'ясо в живій вазі сільськогосподарські товаровиробники використовують для забезпечення тваринництва кормами, відтворення поголів'я, придбання племінних ресурсів та здійснення ветеринарних заходів.

Суми дотацій за продане молоко сільськогосподарські товаровиробники, крім особистих підсобних господарств населення, використовують для придбання доїльного і холодильного обладнання, приладів, реактивів, необхідних для визначення якісних показників молока і молочних продуктів, лабораторного устаткування, дезінфікуючих та фільтруючих матеріалів. У разі забезпечення господарств цими приладами, реактивами, обладнанням і матеріалами зазначені суми використовуються на розвиток тваринництва. ( Пункт 8 в редакції Постанови КМ N 715 від 01.06.2002 )

9. Управління агропромислового комплексу районних (обласних) державних адміністрацій, відповідні підрозділи в Автономній Республіці Крим, правління споживчих товариств, споживчих спілок системи Укоопспілки разом з відповідними органами державної податкової служби і фінансовими органами здійснюють контроль за правильністю визначення сум податку на додану вартість та Їх перерахування за платіжними дорученнями на окремі рахунки.

Одночасно зазначені органи вирішують питання про виплату дотацій матеріальними ресурсами замість грошових коштів за наявності згоди сільськогосподарських товаровиробників.

10. Переробні підприємства ведуть бухгалтерський облік розрахунків з податку на додану вартість на окремому аналітичному рахунку до рахунку 68 "Розрахунки з бюджетом", "З податку на додану вартість із заготівлі та реалізації молока і молочних продуктів" або "З податку на додану вартість із заготівлі та реалізації м'яса і м'ясопродуктів".

Нарахований в установленому порядку податок на додану вартість після відвантаження молока, молочної продукції, м'яса та м'ясопродуктів відображається за дебетом рахунку 46 "Реалізація" і кредитом рахунку 68 "Розрахунки з бюджетом", аналітичний рахунок "З податку на додану вартість із заготівлі та реалізації молока і молочних продуктів" або "З податку на додану вартість із заготівлі та реалізації м'яса і м'ясопродуктів".

11. У разі одержання за договорами товарно-матеріальних цінностей, виконання робіт, послуг, пов'язаних з переробкою молока та м'яса в живій вазі, на суму податку на додану вартість, дебетується рахунок 68, аналітичний рахунок "З податку на додану вартість із заготівлі та реалізації молока і молокопродуктів" або "З податку на додану вартість із заготівлі та реалізації м'яса і м'ясопродуктів" у кореспонденції з рахунком 60 "Розрахунки з постачальниками та підрядчиками" або 76 "Розрахунки з різними дебіторами і кредиторами".

У разі застосування в переробних підприємствах авансових платежів під час розрахунків за реалізовану продукцію та одержані товарно-матеріальні цінності, здійснення бартерних (товарообмінних) операцій для обліку податкових зобов'язань і податкового кредиту в установленому порядку, використовується рахунок 67 "Податкові розрахунки".

12. Належні сільськогосподарським товаровиробникам суми дотації відображаються за дебетом рахунку 68, аналітичний рахунок "З податку на додану вартість із заготівлі та реалізації молока і молочних продуктів" або "З податку на додану вартість із заготівлі та реалізації м'яса і м'ясопродуктів", і кредитом рахунків 60 і 76.

13. Зараховані на окремий рахунок кошти, призначені для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам, відображаються за дебетом рахунку 55 "Інші рахунки в банках" та кредитом рахунку 51 "Розрахунковий рахунок". Перераховані сільськогосподарським товаровиробникам суми дотацій відображаються за дебетом рахунків 60, 76 і кредитом рахунку 55.

14. Сільськогосподарські товаровиробники на підставі приймальних квитанцій переробних підприємств відображають належні суми дотацій за дебетом рахунку 62 "Розрахунки з покупцями та замовниками" та кредитом рахунку 96 "Цільове фінансування і цільові надходження". Одночасно ці суми відображаються за дебетом рахунку 96 і кредитом рахунку 46 "Реалізація". У разі надходження коштів дебетується рахунок 51 і кредитується рахунок 62.

15. Сума податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету сільськогосподарськими підприємствами усіх форм власності за реалізовані ними молоко, худобу, птицю, вовну, а також за молочну продукцію та м'ясопродукти, вироблені у власних переробних цехах, повністю залишається у розпорядженні цих сільськогосподарських підприємств і спрямовується на підтримку власного виробництва тваринницької продукції та продукції птахівництва. При цьому сума податку на додану вартість за реалізовані молоко та вироблену молочну продукцію спрямовується на придбання приладів і реактивів, необхідних для визначення якісних показників молока і молочної продукції, фільтруючих матеріалів, холодильного обладнання та доїльних установок, у разі неналежного забезпечення ними сільськогосподарських підприємств. ( Абзац перший пункту 15 в редакції Постанови КМ N 715 від 01.06.2002 )

Сільськогосподарські підприємства бухгалтерський облік розрахунків з податку на додану вартість ведуть на окремому аналітичному рахунку "З податку на додану вартість з реалізації молока, худоби, птиці, вовни, а також молочної продукції та м'ясопродуктів, вироблених у власних переробних цехах" до рахунка 68 "Розрахунки з бюджетом".

Нарахований у встановленому порядку податок на додану вартість з реалізованих молока, худоби, птиці, вовни, а також молочної продукції та м'ясопродуктів, вироблених у власних переробних цехах, відображається за дебетом рахунка 46 "Реалізація" і кредитом рахунка 68 "Розрахунки з бюджетом", аналітичний рахунок "З податку на додану вартість з реалізації молока, худоби, птиці, вовни, а також молочної продукції та м'ясопродуктів, вироблених у власних переробних цехах".

У разі одержання за договорами товарно-матеріальних цінностей, виконання робіт, послуг, пов'язаних з виробництвом та переробкою у власних переробних цехах зазначеної продукції, на суму податку на додану вартість, дебетується рахунок 68, аналітичний рахунок "З податку на додану вартість з реалізації молока, худоби, птиці, вовни, а також молочної продукції та м'ясопродуктів, вироблених у власних переробних цехах" у кореспонденції з рахунком 60 "Розрахунки з постачальниками та підрядчиками" або 76 "Розрахунки з різними дебіторами і кредиторами".

На підставі даних бухгалтерського обліку сільськогосподарські товаровиробники щомісяця складають окрему податкову декларацію з податку на додану вартість і з реалізованих ними молока, худоби, птиці, вовни, а також молочної продукції та м'ясопродуктів, вироблених у власних переробних цехах.

Залишок податкових зобов'язань відповідно до декларації з податку на додану вартість і з реалізованої зазначеної продукції, тобто різниця між податком на додану вартість, отриманим від покупців, та податком на додану вартість, сплаченим постачальникам, перераховується підприємством з поточного на окремий рахунок.

Цей платіж здійснюється банком у порядку черговості платежів до бюджету. В бухгалтерському обліку ця операція відображається за дебетом рахунка 55 "Інші рахунки в банках" і кредитом рахунка 51 "Розрахунковий рахунок" та одночасно дебетується рахунок 68 "Розрахунки з бюджетом", кредитується рахунок 96 "Цільове фінансування і цільові надходження" та аналітичний рахунок суми податку на додану вартість, спрямовані на підтримку власного виробництва тваринницької продукції та продукції птахівництва.

Залишок податкового кредиту покривається податковими зобов'язаннями наступних податкових періодів.

Кошти, перераховані сільськогосподарськими підприємствами на окремий рахунок, використовуються ними на підтримку власного виробництва продукції тваринництва та птахівництва. У разі нецільового використання цих коштів вони стягуються до державного бюджету відповідно до законодавства.

Залишок коштів на окремому рахунку в кінці року вилученню до бюджету не підлягає і використовується підприємством на зазначені цілі в наступному році.

16. Контроль за використанням коштів податку на додану вартість здійснюють управління агропромислового комплексу місцевих державних адміністрацій, відповідні підрозділи в Автономній Республіці Крим та споживчі товариства разом з відповідними органами державної податкової служби і фінансовими органами.

_________________________________

(назва підприємства)

Додаток 1
до Порядку нарахування,
виплат і
використання коштів, спрямованих
для виплати дотацій
сільськогосподарським
товаровиробникам за продані ними
переробним підприємствам молоко та
м'ясо в живій вазі

Погоджено:

______________________________________________________________________________________________________________________
(управління агропромислового комплексу рай(обл)держадміністрацій, відповідні
підрозділи в Автономній Республіці Крим та споживчі товариства)

МП

________ _____________________________________________

(підпис) (прізвище та ініціали)

" ___ " _________________ р.

Попередній розрахунок
надходження і використання податку на додану вартість,
нарахованого на обсяги реалізації молока та молочної
продукції, м'яса та м'ясопродуктів
у ___________________ році

1. Обсяги продукції, яку поставляють сільськогосподарські товаровиробники за договірними цінами згідно з укладеними договорами:

а) кількість, тонн  _____________________ 
б) ціна, гривень/тонну  _____________________ 
в) сума, тис.гривень  _____________________ 
2. Виручка від реалізації продукції*,
тис.гривень 
_____________________
 
3. Податок на додану вартість на
реалізовану продукцію (рядок 2 х 20
відсотків : 100), тис.гривень 


_____________________ 
4. Податок на додану вартість на
допоміжні матеріали, енергоносії
та інше, тис.гривень 


_____________________ 
5. Податок на додану вартість, який
підлягає перерахуванню на окремий
рахунок, тис.гривень: 


 
а) всього (рядок 3 - рядок 4),
тис.гривень 

_____________________ 
б) у відсотках до податку на
додану вартість на
реалізовану продукцію
(рядок 5а : рядок 3 х 100)  



_____________________ 
6. Розмір дотації сільськогосподарським
товаровиробникам за продану ними
продукцію 


_____________________ 
(рядок 5а : рядок 1в х 100),
копійок/гривень 

 
7. Авансована виплата дотацій
сільськогосподарським товаровиробникам
(одночасно з оплатою за сировину в розмірі
не менш як 20 відсотків її вартості),
тис.гривень 



_____________________
 

Директор
_______________
 

_______________
(підпис) 

_________________________
(прізвище та ініціали) 
Начальник планово-
економічного відділу
_______________
 


______________
(підпис) 


_________________________
(прізвище та ініціали) 
Головний бухгалтер
_______________

МП 

______________
(підпис)
 

_________________________
(прізвище та ініціали)
 
"____" _____________ ____ р.     

______________________

* За окремими розрахунками.

Додаток 2
до Порядку нарахування, виплат і використання
коштів, спрямованих для виплати дотацій
сільськогосподарським товаровиробникам
за продані ними переробним підприємствам
молоко та м'ясо в живій вазі

Розрахунок
нарахування суми дотацій сільськогосподарським
товаровиробникам за продаж переробним підприємствам

____________________________________________________

(молоко, м'ясо в живій вазі)

за __________________________ ______ р.

       -------------------------------------------------------------
| N |Сільськогос-| Закуплено за приймальними | Надійшло |
|п/п| подарський | квитанціями |податку на|
| |товаровироб-| | додану |
| | ник, що |-------------------------------| вартість |
| | продає |кількість| сума | нараховано | для |
| | | сиро- |(грн.)| дотацій | виплати |
| | | вини | | авансом |дотацій на|
| | | (кг. ц) | |--------------| окремий |
| | | | |загаль-|коп,на| рахунок |
| | | | |на сума|1 грн.| (грн.) |
| | | | | (грн.)|варто-| |
| | | | | |сті | |
| | | | | |про- | |
| | | | | |дукції| |
| | | | | | | |
|---+------------+---------+------+-------+------+----------+
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
-------------------------------------------------------------

Продовження таблиці

                                ------------------------------------
| |
Донараховано дотацій| Перерахування|
| |
--------------------+--------------|
коп. на |загальна |пере-|підлягає|
1 грн. | сума |рахо-|перера- |
вартості | (грн.) |вано |хуванню |
сировини |(графа 8 | |госпо- |
(графа 7 | розра- | |дарству |
розра- | хунку | |різниця |
хунку | разом х | |(графа 7|
графа 5): |графу 4) | |розра- |
графу 4 | | |хунку- |
разом) | | |графа |
| | | 10) |
----------+---------+-----+--------|
8 | 9 | 10 | 11 |
------------------------------------