ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
N 11/2-10-1874-ЕП від 28.02.2002
Начальникам регіональних митниць
Начальникам митниць
(Лист втратив чинність на підставі Листа
Державної митної служби
N 25/2-9-16/9439-ЕП від 29.07.2004)
Щодо застосування митного режиму
тимчасового ввезення товарів
Управлінням нетарифного регулювання проаналізовано якість справ, направлених митницями до Держмитслужби за останні три місяці для прийняття рішень щодо продовження термінів тимчасового ввезення товарів, ввезених на митну територію України. У результаті проведеної роботи встановлено, що 40% справ неякісно опрацьовані та укомплектовані фахівцями митниць. Окрім цього, мають місце випадки звернень суб'єктів підприємницької діяльності з цих питань безпосередньо до Держмитслужби без участі митниць. Ці факти свідчать про недостатній рівень роботи митниць та відсутність належного контролю з боку керівництва митниць за цим напрямком митної справи.
З метою усунення цих недоліків надсилаємо такі роз'яснення.
1. Вичерпний перелік випадків, при яких товари можуть оформлятися у режимі тимчасового ввезення, визначений у пункті 1.2 Порядку застосування митного режиму тимчасового ввезення (вивезення), затвердженого наказом Держмитслужби від 28.03.2000 N 173 (далі - Порядок). Інші операції, під час проведення яких товари можуть бути оформлені у режимі тимчасового ввезення, може визначати лише Держмитслужба.
2. Регіональні митниці уповноважені приймати рішення щодо продовження понад один рік термінів тимчасового ввезення на митну територію України товарів, зазначених у підпунктах "а", "б", "ж", "і" пункту 1.2 Порядку. При цьому звертаємо увагу на те, що відповідно до пункту 2.3 Порядку виставкові товари можуть тимчасово ввозитись на територію України на термін проведення виставки з урахуванням часу, потрібного на транспортування експонатів, монтаж та демонтаж експозиції. Відповідно до підпункту "г" пункту 1.7 забороняється проводити митне оформлення товарів у режимі тимчасового ввезення за договорами маркетингу.
3. Продовження терміну тимчасового ввезення понад один рік для товарів, зазначених пункту 1.2 Порядку (за виключенням підпунктів "а", "б", "ж", "і"), здійснюється Держмитслужбою за завчасно поданою до митниці оформлення письмовою заявою суб'єкта підприємницької діяльності. До заяви додаються:
- копія зовнішньоекономічного договору (у необхідних випадках доповнення до договору);
- копія облікової картки суб'єкта господарської діяльності;
- копії ВМД;
- копії інших документів, що можуть бути взяті до уваги при розгляді справи (копії рахунків, специфікацій, дозволів Служби експортного контролю, звернення органів місцевої виконавчої влади, тощо).
Митниця оформлення детально опрацьовує представлені документи, в обов'язковому порядку перевіряє відповідність фактичного стану (фактичних кількості, місцезнаходження, комплектності тощо) товарів інформації, заявленій у попередньому зобов'язанні про зворотне вивезення. Результати перевірки оформлюються актом про проведення митного огляду, форма якого затверджена наказом Держмитслужби від 14.10.2001 N 725.
Заяву суб'єкта підприємницької діяльності разом з вищезазначеним комплектом документів та актом про проведення митного огляду митниця оформлення направляє до Держмитслужби супровідним листом. У супровідному листі митниця у обов'язковому порядку надає інформацію про аналіз документів, стан використання тимчасово ввезених товарів та обгрунтовані висновки щодо доцільності (недоцільності) продовження терміну тимчасового ввезення.
Перший заступник Голови Служби О.Єгоров