Документ втратив чиннiсть!

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 1 березня 2002 р. N 233
Київ

(Постананова втратила чинність на підставі Постанови КМУ
N 488 від 11.04.20
02)

Про затвердження Порядку визначення критерію,
за яким на сільськогосподарських товаровиробників
поширюється спеціальний режим обкладення податком
на додану вартість та фіксованим сільськогосподарським
податком

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок визначення критерію, за яким на сільськогосподарських товаровиробників поширюється спеціальний режим обкладення податком на додану вартість та фіксованим сільськогосподарським податком (далі - Порядок), що додається.

2. Державній податковій адміністрації провести у місячний термін перереєстрацію сільськогосподарських товаровиробників - платників податку на додану вартість та фіксованого сільськогосподарського податку щодо відповідності їх критерію, визначеному Порядком.

Прем'єр-міністр України А. КІНАХ

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 1 березня 2002 р. N 233

Порядок
визначення критерію, за яким на сільськогосподарських
товаровиробників поширюється спеціальний режим
обкладення податком на додану вартість та фіксованим
сільськогосподарським податком

1. Цей Порядок визначає критерій, за яким на сільськогосподарських товаровиробників поширюється спеціальний режим обкладення податком на додану вартість та фіксованим сільськогосподарським податком відповідно до пункту 11.29 статті 11 Закону України "Про податок на додану вартість" (168/97-ВР) та Закону України "Про фіксований сільськогосподарський податок" (320-14).

2. Спеціальний режим обкладення податком на додану вартість та фіксованим сільськогосподарським податком поширюється на сільськогосподарських товаровиробників, у яких сума виручки від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки за вирахуванням податку на додану вартість, що залишається у їх розпорядженні відповідно до абзацу другого пункту 11.21 та пункту 11.29 статті 11 Закону України "Про податок на додану вартість" ( 168/97-ВР ), за попередній звітний (податковий) рік перевищує 50 відсотків загальної суми валового доходу підприємства за вирахуванням податку на додану вартість, що залишається у їх розпорядженні відповідно до абзацу другого пункту 11.21 та пункту 11.29 статті 11 Закону України "Про податок на додану вартість" (168/97-ВР).

Для новостворених сільськогосподарських товаровиробників різних форм власності частка виручки від реалізації сільськогосподарської продукції в загальній сумі валового доходу підприємства в поточному році визначається відповідно до абзацу першого пункту 2 цього Порядку за даними звітного періоду.

3. Порядок акумуляції та використання коштів, які нараховуються сільськогосподарськими товаровиробниками - платниками податку на додану вартість щодо операцій з продажу товарів (робіт, послуг) власного виробництва, включаючи продукцію (крім підакцизних товарів), виготовлену на давальницьких умовах із власної сільськогосподарської сировини, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25 лютого 1999 р. N 271 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2001 р. N 374, та Положення про порядок справляння та обліку фіксованого сільськогосподарського податку, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 23 квітня 1999 р. N 658, застосовуються з урахуванням вимог цього Порядку.

4. Сільськогосподарські товаровиробники, які своєчасно не відкрили спеціальні рахунки для перерахування сум податку на додану вартість або відкрили, але не перерахували кошти на ці рахунки, втрачають право на застосування спеціального режиму обкладення їх податком на додану вартість відповідно до абзацу другого пункту 11.21 та пункту 11.29 статті 11 Закону України "Про податок на додану вартість" ( 168/97-ВР ).