КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 10 січня 2002 р. N 15
Київ
(Постанова втратила чинність на підставі Постанови
Кабінету Міністрів України
N 362 від 14 квітня 2009 р.)
Про випуск казначейських зобов'язань
Відповідно до Закону України "Про цінні папери та фондову біржу" (1201-12) Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Умови випуску, обігу, виплати виграшу та погашення казначейських зобов'язань (додаються).
2. Випустити казначейські зобов'язання на пред'явника в документарній формі з терміном обігу 24 місяці на загальну суму 400 млн. гривень.
3. Міністерству фінансів:
здійснити випуск казначейських зобов'язань;
передбачати щороку в проекті Державного бюджету України на відповідний рік кошти, необхідні для обслуговування та погашення казначейських зобов'язань;
визначити радника з комунікаційної політики для освітньо-інформаційної підтримки розміщення казначейських зобов'язань;
розмістити в установленому порядку замовлення на виготовлення бланків казначейських зобов'язань на Банкнотно-монетному дворі Національного банку.
4. Взяти до відома, що генеральним агентом розміщення, доставки, інкасації, обслуговування обігу, погашення та знищення казначейських зобов'язань є Ощадбанк.
Міністерству фінансів укласти з Ощадбанком угоду про виконання ним зазначених функцій.
5. Установити, що в угоді між Міністерством фінансів та Ощадбанком визначаються:
винагорода Банку за виконання функцій інкасації, розміщення, обслуговування обігу, погашення та знищення казначейських зобов'язань у розмірі 1 відсотка номінальної вартості казначейських зобов'язань, за які надійшли кошти до державного бюджету;
додаткова фіксована винагорода на покриття витрат Банку за доставку бланків казначейських зобов'язань у розмірі 0,2 відсотка номінальної вартості казначейських зобов'язань, що підлягають розміщенню.
6. Рекомендувати Національному банку:
затвердити за погодженням з Міністерством фінансів порядок доставки та інкасації бланків казначейських зобов'язань і купонів до них;
забезпечити безоплатне надання готівки установам Ощадбанку для погашення казначейських зобов'язань і купонних виплат за ними.
Прем'єр-міністр України А.КІНАХ
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 10 січня 2002 р. N 15
Умови
випуску, обігу, виплати виграшу та погашення казначейських зобов'язань
1. Казначейські зобов'язання України випускаються у документарній формі на пред'явника та розміщуються виключно на добровільних засадах серед населення.
2. Номінальна вартість казначейських зобов'язань становить 50 гривень, термін їх обігу - 24 місяці з дня випуску.
3. Казначейські зобов'язання випускаються вісьмома серіями А, В, С, D, Е, F, G, Н. Обсяг випуску кожної серії становить 50 млн. гривень за номіналом. Казначейські зобов'язання кожної наступної серії розміщуються лише після продажу попередньої.
4. Форма бланків та терміни випуску казначейських зобов'язань за окремими серіями встановлюються Мінфіном.
5. Казначейські зобов'язання мають 8 купонів. Виплата виграшу за купонами здійснюється кожні три місяці (далі - купонний період) після дати випуску, зазначеної на казначейському зобов'язанні. Розмір виграшу за кожним купоном становить 2 гривні.
6. Казначейські зобов'язання за бажанням фізичної особи можуть бути придбані за гроші в готівковій або безготівковій формі. Погашення та(або) виплата виграшу здійснюються за бажанням власника за гроші в готівковій або безготівковій формі шляхом зарахування їх на рахунок, зазначений пред'явником казначейського зобов'язання. Придбання, виплата виграшу та погашення казначейських зобов'язань здійснюються виключно у гривнях.
7. Погашення казначейських зобов'язань та(або) виплата виграшу за ними здійснюються починаючи з другого дня, що настає після закінчення терміну обігу казначейських зобов'язань та(або) купонного періоду.
Під час погашення казначейських зобов'язань пред'явникам казначейських зобов'язань виплачується номінальна вартість казначейських зобов'язань та виграш за останнім купоном.
8. Казначейські зобов'язання не можуть бути погашені раніше від дати, зазначеної на казначейському зобов'язанні.
Купони, відокремлені від казначейських зобов'язань, не дають права на отримання виграшу.
9. Доставка, інкасація, обслуговування обігу, погашення та знищення казначейських зобов'язань здійснюються на договірних засадах лише установами Ощадбанку.
Під час виконання функції генерального агента з розміщення казначейських зобов'язань Ощадбанк має право залучати до їх розміщення інших торговців цінними паперами, уклавши з ними відповідні угоди.
10. Виплати виграшу та погашення казначейських зобов'язань здійснюються Ощадбанком лише за рахунок коштів, що надходять від Державного казначейства.
11. Виплати виграшу та погашення казначейських зобов'язань припиняються через один календарний рік після дати погашення, зазначеної на казначейському зобов'язанні.
12. Забороняється розповсюджувати пошкоджені бланки казначейських зобов'язань, а також такі, що мають будь-які дефекти (в тому числі допущені під час їх виготовлення).
13. Виплати виграшу та погашення казначейських зобов'язань здійснюються, якщо справжність казначейських зобов'язань не викликає сумнівів, на них відсутні сліди підробки та збереглося більше ніж три четвертих розміру казначейського зобов'язання і зображення його серії та номера.
Загальна зношеність, зношеність за лінією згинання, забрудненість, надірваність та інші пошкодження, що не впливають на встановлення справжності, не можуть бути причиною непогашення або невиплати виграшу за казначейським зобов'язанням.
У разі виникнення сумнівів щодо справжності казначейське зобов'язання вилучається і надсилається на експертизу до Держзнаку Мінфіну.
14. Втрачені або знищені власником казначейські зобов'язання не поновлюються.
15. Ощадбанк отримує бланки казначейських зобов'язань від Банкнотно-монетного двору Національного банку в обсягах, установлених угодою з Мінфіном.
Доставка бланків казначейських зобов'язань до установ Ощадбанку здійснюється власними силами Ощадбанку. Ощадбанк забезпечує контроль за своєчасним і повним обліком отриманих бланків казначейських зобов'язань.
16. Бланки казначейських зобов'язань обліковуються Ощадбанком у порядку, встановленому нормативними актами Національного банку.
17. Казначейські зобов'язання розмішуються виключно за продажною вартістю, порядок визначення якої встановлюється Мінфіном виходячи з часу їх придбання.
18. Розміщення казначейських зобов'язань припиняється за три робочих дні до настання терміну їх погашення та(або) дати купонної виплати.
19. Інформація про продажну вартість казначейських зобов'язань повинна знаходитись на видному місці у приміщенні, де здійснюється їх продаж.
Під час продажу казначейських зобов'язань працівники установи, яка його здійснює, повинні повідомити покупця про продажну вартість казначейського зобов'язання.
20. Під час продажу казначейських зобов'язань працівник установи, який здійснив операцію продажу, на зворотному боці казначейського зобов'язання ставить свій підпис, зазначає найменування та адресу установи, яка здійснила продаж, дату продажу і засвідчує цей запис печаткою.
21. Після завершення купонного періоду казначейські зобов'язання продаються з відокремленими купонами, які відповідають купонним періодам, що минули.
22. Установи, що здійснюють операції з продажу, виплати виграшу та погашення казначейських зобов'язань, плату за проведення цих операцій з фізичних осіб не справляють.
23. У разі продажу казначейських зобов'язань Ощадбанк не пізніше ніж протягом трьох днів після початку продажу перераховує суми, отримані від продажу, на окремий рахунок Державного казначейства.
24. Для розрахунків за казначейськими зобов'язаннями (виплати виграшу та погашення казначейських зобов'язань) Державне казначейство перераховує кошти на кореспондентський рахунок Ощадбанку в Національному банку не пізніше ніж протягом останнього робочого дня відповідного купонного періоду або терміну обігу казначейських зобов'язань у межах сум, передбачених у державному бюджеті.
25. Під час виплати виграшу за купонами на зворотному боці купона ставиться штамп або робиться напис кульковою ручкою "ОПЛАЧЕНО", який засвідчується підписом працівника, що здійснив операцію, із зазначенням дати оплати, і купон відрізається.
Останній купон не відокремлюється від казначейського зобов'язання.
Під час погашення казначейського зобов'язання на лицьовому боці у правому верхньому кутку ставиться штамп або робиться напис кульковою ручкою "ПОГАШЕНО", який засвідчується підписом працівника, що здійснив операцію, вказується дата погашення та вирізаються три перші літери із зазначення словом номінальної вартості.