Документ втратив чиннiсть!

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 2 квітня 1998 р. N 417
м.Київ

(Постанова втратила чинність на підставі Постанови
Кабінету Міністрів України
N 1236 від 27 грудня 2010 р
.)

Про затвердження Порядку внесення податку на додану
вартість до бюджету під час ввезення (пересилання)
товарів на митну територію України

( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 1648 від 13.12.20
01 )

Відповідно до пункту 10.2 Закону України "Про податок на додану вартість" ( 168/97-ВР ) Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок внесення податку на додану вартість до бюджету під час ввезення (пересилання) товарів на митну територію України (додається).

2. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 27 січня 1997 р. N 66 "Про затвердження Порядку справляння податку на добавлену вартість та акцизного збору у разі ввезення товарів на митну територію України" у частині встановлення порядку справляння податку на добавлену вартість.

3. Ця постанова набирає чинності через 10 днів з дня її опублікування у газеті "Урядовий кур'єр".

Прем'єр-міністр України В.Пустовойтенко

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 2 квітня 1998 р. N 417

Порядок
внесення податку на додану вартість до бюджету
під час ввезення (пересилання) товарів на митну
територію України

1. Податок на додану вартість під час ввезення (пересилання) товарів на митну територію України сплачується його платниками відповідно до Закону України "Про податок на додану вартість" ( 168/97-ВР ) за ставками, що діють на день оформлення вантажної митної декларації, одночасно із сплатою мита та митних зборів (до або на день подання вантажної митної декларації для митного оформлення).

2. Платники податку на додану вартість під час ввезення (пересилання) на митну територію України товарів, крім підакцизних, за винятком тютюнової сировини, та товарів, що належать до 1-24 груп згідно з класифікацією УКТ ЗЕД, можуть за власним бажанням подавати митному органу простий вексель на суму податкового зобов'язання (далі - податковий вексель) за кожною вантажною митною декларацією окремо у порядку та в терміни, встановлені законодавством. ( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1648 від 13.12.2001 )

3. Платники податку на додану вартість з товарів, що ввозяться (пересилаються) на митну територію України, крім випадків, названих у пункті 2 цього Порядку, перераховують зазначені кошти на відповідні рахунки митних органів.

4. Митні органи після повного оформлення вантажної митної декларації перераховують Держмитслужбі суми податку на додану вартість з товарів, що ввозяться (пересилаються) на митну територію України. Протягом трьох банківських днів після повного оформлення вантажної митної декларації Держмитслужба перераховує ці кошти до Державного бюджету України.

5. Держмитслужба 15 числа кожного місяця, що настає за звітним, подає до Головного управління Державного казначейства відомості про перераховані до Державного бюджету України суми податку на додану вартість з товарів, ввезених (пересланих) на митну територію України.

6. Для забезпечення обліку та контролю фактично нарахованих і сплачених сум податку на додану вартість митні органи ведуть особові рахунки суб'єктів підприємницької діяльності у порядку, встановленому Держмитслужбою.

7. Не сплачені у визначені терміни суми податку на додану вартість з товарів, що ввозяться (пересилаються) на митну територію України, а також суми цього податку, не сплачені внаслідок інших дій, що спричинили їх недоїмку, стягуються в установленому законодавством порядку.

8. Порядок повернення митними органами платникам податку зайво сплачених під час митного оформлення сум податку на додану вартість установлюється Держмитслужбою.