РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА
від 27 грудня 1990 р. N 389
Київ

( Постанову відмінено у частині, що стосується
споживчої кооперації згідно Постанови КМ
N 412 від 21.07.
92 )

Про застосування в народному господарстві Української РСР
нових оптових цін і тарифів

( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 336 від 26.11.
91
N 337 від 26.11.
91 )

З метою розширення економічної самостійності і посилення заінтересованості підприємств у збільшенні випуску продукції та підвищення ефективності виробництва, стримування інфляційних процесів і створення умов для переходу до ринкових відносин Кабінет Міністрів Української РСР постановляє:

1. Затвердити перелік сировини, матеріалів та іншої промислової продукції (робіт, послуг), які з 1 січня 1991 р. реалізовуватимуться за фіксованими оптовими цінами і тарифами, згідно з додатком N 1.

Ввести з 1 січня 1991 р. на вказану продукцію (роботи, послуги) оптові ціни і тарифи, розроблені відповідно до постанови Ради Міністрів УРСР від 15 липня 1988 р. N 179.

Комітетові цін при Раді Міністрів УРСР виходячи із затвердженого переліку в двотижневий строк конкретизувати номенклатуру продукції (робіт, послуг) і довести її до міністерств і відомств УРСР, облвиконкомів, Київського та Севастопольського міськвиконкомів, міжгалузевих державних об'єднань, державних концернів і асоціацій.

Реалізація продукції (робіт, послуг) за цінами нижче фіксованих оптових цін може провадитися усіма підприємствами й організаціями самостійно або за домовленістю сторін.

На решту промислової продукції (робіт, послуг) застосовуються договірні оптові ціни і тарифи.

Підприємствам і організаціям при укладанні договорів на 1991 рік визначати вказані ціни і тарифи на основі оптових цін (з урахуванням коефіцієнтів), розроблених відповідно до постанови Ради Міністрів УРСР від 15 липня 1988 р. N 179.

2. З метою запобігання необгрунтованому зростанню договірних оптових цін і тарифів на продукцію (роботи, послуги) виходити при застосуванні таких цін з граничних рівнів рентабельності згідно з додатком N 2.

Якщо договірні ціни відповідають або нижчі за рівень оптових цін, затверджених відповідно до постанови Ради Міністрів УРСР від 15 липня 1988 р. N 179, то граничний рівень рентабельності до таких договірних цін не застосовується. Граничний рівень рентабельності не застосовується також до договірних цін на всю продукцію і товари, які поставляються на експорт, і продукцію, що виробляється підприємствами Українського товариства сліпих і Українського товариства глухих та на нову високоефективну продукцію виробничо-технічного призначення. ( Абзац другий пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 337 від 26.11.91 )

У випадках завищення договірних цін, у результаті чого фактична рентабельність реалізованої за цими цінами продукції перевищує граничний рівень, встановлений у додатку N 2 до цієї постанови, прибуток, одержаний понад цей рівень, зараховується до республіканського бюджету.

3. Міністерствам і відомствам УРСР, облвиконкомам, Київському та Севастопольському міськвиконкомам, міжгалузевим державним об'єднанням, державним концернам і асоціаціям, підприємствам та організаціям переглянути обсяги прибутку, податку з обороту й зведені кошториси бюджетних установ на 1991 рік виходячи із застосування в народному господарстві договірних оптових цін і тарифів внесків на державне соціальне страхування у розмірі 26 процентів. Уточнені розрахунки цих показників на 1991 рік подати до 15 січня 1991 р. Державному комітетові УРСР по економіці і Міністерству фінансів УРСР. Облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам, крім того, подати в ті ж строки розрахунки обсягів прибутку і податку з обороту по підприємствах союзного підпорядкування.

Державному комітетові УРСР по економіці та Міністерству фінансів УРСР внести необхідні уточнення до Державного плану економічного і соціального розвитку УРСР та бюджету республіки на 1991 рік.

4. Державному комітетові УРСР по статистиці організувати починаючи з 1 січня 1991 р. систематичне статистичне спостереження за динамікою цін і тарифів у республіці, а також за індексами і паритетом цін на продукцію сільського господарства і оптових цін на промислову продукцію, що поставляється для потреб села. Разом з Міністерством фінансів УРСР, Комітетом цін при Раді Міністрів УРСР і Держбудом УРСР внести до Ради Міністрів УРСР пропозиції щодо організації цієї роботи.

5. Комітетові цін при Раді Міністрів УРСР, Державному комітетові УРСР по економіці і Державному комітетові УРСР по статистиці за підсумками роботи за перше півріччя 1991 р. доповісти Раді Міністрів УРСР про результати переходу на нову систему оптових цін і тарифів, у тому числі про вплив договірних цін на економіку промисловості та інших галузей народного господарства.

6. Комітетові цін при Раді Міністрів УРСР, Міністерству фінансів УРСР і Державному комітетові УРСР по економіці разом з міністерствами і відомствами УРСР, державними концернами і асоціаціями у двомісячний строк внести до Ради Міністрів пропозиції щодо зміни рівня роздрібних цін і тарифів.

7. Комітетові цін при Раді Міністрів УРСР залежно від умов виробництва та реалізації продукції, стану фінансів і грошового обігу подавати Раді Міністрів УРСР пропозиції про сферу застосування фіксованих, регульованих і договірних цін.

Голова Ради Міністрів УРСР В.ФОКІН

Керуючий Справами Ради Міністрів УРСР В.ПЄХОТА

( Додаток 1 втратив чинність на підставі Постанови КМ N 336 від 26.11.91 )

Додаток N 2
до постанови Ради Міністрів УРСР
від 27 грудня 1990 р. N 389

Граничні рівні
рентабельності по продукції (роботах, послугах) галузей
народного господарства на 1991 рік при застосуванні договірних
оптових цін і тарифів

(у процентах до
собівартості)

Прюомисловість:   
деревообробна, целюлозно-паперова,
нафтохімічна і хімічна промисловість,
промисловість будівельних матеріалів,
видобуток рудної і нерудної сировини,
рибальство, медична промисловість 




30 
поліграфія  40 
машинобудування, металургія та решта
галузей промисловості 

25 
Транспорт  35 
Зв'язок, видавнича діяльність  40 
Інші галузі народного господарства
(крім будівництва, сільського господарства,
науки і наукового обслуговування, державних
спеціалізованих банків, комерційних банків,
у тому числі кооперативних, страхових
організацій) 





30 

Керуючий Справами Ради Міністрів УРСР В.ПЄХОТА