Документ втратив чиннiсть!

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 16 січня 1993 р. N 22
Київ

( Постанову відмінено згідно Постанови КМ
N 44 від 19.01.9
8 )

Питання Державного комітету України
по використанню ядерної енергії

( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 394 від 14.06.94 )

З метою вдосконалення державної системи управління та забезпечення ефективного і безпечного функціонування об'єктів атомної енергетики Кабінет Міністрів України постановляє:

1. До законодавчого врегулювання питань щодо використання ядерної енергії покласти на Державний комітет по використанню ядерної енергії (Держкоматом):

виконання завдань, спрямованих на задоволення потреб народного господарства і населення в електричній та тепловій енергії;

організацію та координацію робіт щодо підвищення безпеки об'єктів атомної енергетики і промисловості на всіх етапах їхнього життєвого циклу, забезпечення безпечного поводження з радіоактивними відходами в галузі; запобігання аваріям та зниження їх наслідків; охорону навколишнього середовища і відомчий контроль за його станом у санітарно-захисній зоні та зоні нагляду атомних електростанцій;

вирішення питань забезпечення ядерним паливом атомних електростанцій та організації транспортування відпрацьованого на цих станціях палива до місць переробки та захоронення;

координацію робіт, пов'язаних із створенням системи тимчасового зберігання, переробки та довгострокового поховання радіоактивних відходів атомних станцій;

розробку проекту державної програми розвитку атомної енергетики України в єдиному енергетичному комплексі;

підготовку проектів державних тарифів на електро- і теплоенергію, що виробляється атомними електростанціями, та затвердження розрахункових тарифів для цих станцій;

проведення єдиної науково-технічної та інвестиційної політики і координацію зовнішньоекономічної діяльності в галузі;

забезпечення ефективного використання трудових, матеріальних і фінансових ресурсів галузі;

сприяння вирішенню питань соціально-економічного розвитку підприємств і організацій атомної енергетики і промисловості;

підготовку і перепідготовку кадрів для роботи в галузі.

2. Установити, що Держкоматом виконує функції експлуатуючої організації та несе відповідальність за безпечну роботу атомних електростанцій.

Надати право Держкоматому передавати окремі функції експлуатуючої організації атомним електростанціям.

3. Держкоматому за погодженням з Міністерством енергетики і електрифікації, Міністерством у справах захисту населення від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, Міністерством машинобудування, військово-промислового комплексу і конверсії та Міністерством промисловості визначити в місячний термін перелік підприємств атомної енергетики та промисловості, будівельних, наукових і проектних організацій, що забезпечують ефективну і безпечну роботу атомних електростанцій.

Зазначеним міністерствам передати включені до переліку підприємства й організації до функціонального управління Держкоматому в установленому порядку або узгодити їх спільне використання.

4. Установити, що трудові договори з працівниками, які безпосередньо зайняті на будівництві, експлуатації та реконструкції об'єктів атомної енергетики і промисловості, а також розробкою нових видів устаткування для них на підприємствах і в організаціях, що входять до функціонального управління Держкоматому, укладаються у формі контрактів.

Категорії працівників, з якими укладаються контракти, визначаються Комітетом.

5. Установити граничну чисельність працівників центрального апарату Державного комітету по використанню ядерної енергії у кількості 305 одиниць. Ввести додатково посаду заступника голови Комітету. ( Абзац перший пункту 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 394 від 14.06.94 )

Центральний апарат Комітету утримується за рахунок коштів підприємств і організацій галузі з віднесенням витрат на собівартість продукції.

6. Дозволити Держкоматому мати чотирьох заступників голови Комітету, в тому числі одного першого, а також колегію в кількості 11 чоловік.

7. Прирівняти голову Державного комітету по використанню ядерної енергії, його заступників, керівників структурних підрозділів центрального апарату Комітету та їхніх заступників за умовами матеріально-побутового забезпечення, медичного і транспортного обслуговування до відповідних категорій працівників міністерств.

8. Дозволити Держкоматому для виконання робіт, пов'язаних з модернізацією, реконструкцією та розширенням діючих станцій, забезпечення нормального функціонування АЕС при тривалому незапланованому зупиненні їх блоків і відшкодування можливих збитків населенню від радіаційного впливу, створювати такі галузеві позабюджетні фонди:

страховий фонд;

фонд фінансової підтримки безпечної експлуатації атомних електростанцій;

інвестиційний фонд; фонд зняття з експлуатації атомних електростанцій. Порядок їх формування і використання визначається Держкоматомом за погодженням з Міністерством економіки і Міністерством фінансів. Витрати на формування вказаних фондів відносяться на собівартість електроенергії, що виробляється атомними електростанціями.

9. Держкоматому в місячний строк підготувати і подати до Кабінету Міністрів України погоджені з заінтересованими міністерствами і відомствами проект положення про Комітет та пропозиції про його структуру.

Прем'єр-міністр України Л. КУЧМА

Міністр Кабінету Міністрів України А. ЛОБОВ