РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА
від 8 січня 1991 р. N 2
Київ

Про зони санітарної охорони відкритих
джерел централізованого водопостачання
населення м. Києва

З метою забезпечення населення м. Києва якісною питною водою Рада Міністрів Української РСР постановляє:

1. Затвердити межі зон санітарної охорони відкритих джерел централізованого водопостачання населення м. Києва згідно з додатком.

2. Київському міськвиконкому і облвиконкому забезпечити протягом 1991 1993 років розробку проектної документації та будівництво за рахунок коштів підприємств, установ і організацій каналізаційних споруд баз відпочинку та інших об'єктів, що знаходяться в поясі особливого санітарного режиму, не допускати надалі розміщення тут нових об'єктів.

3. Київському і Чернігівському облвиконкомам:

розробити в тримісячний строк заходи щодо запобігання забрудненню річок Дніпра і Десни в межах зон санітарної охорони централізованого водопостачання населення м. Києва;

не допускати розміщення на берегах річок Десни і Дніпра в межах їх другого поясу зон санітарної охорони нових баз відпочинку та інших споруд і об'єктів без належного санітарного обладнання і благоустрою, а також забезпечити до кінця 1994 року приведення існуючих баз відпочинку в належний санітарний стан з будівництвом очисних споруд каналізації та централізованої системи водопостачання за рахунок коштів підприємств, установ і організацій, яким належать ці бази.

4. Тресту "Південатоменергобуд" виконати до кінця 1993 року за погодженням з Міністерством охорони здоров'я УРСР і Київським міськвиконкомом роботи по запобіганню забрудненню води р. Дніпра промисловими стічними і поверхневими водами виробничої бази тресту, що знаходиться в м. Вишгороді.

5. Академії наук УРСР разом з Держагропромом УРСР, Державним комітетом УРСР по екології і раціональному природокористуванню розробити до кінця 1992 року рекомендації для водокористувачів по усуненню причин, що призводять до інтенсивного "цвітіння" води Київського водосховища та появи специфічних запахів у води р. Десни.

6. Київському міськвиконкому і облвиконкому разом з Державним комітетом УРСР по житлово-комунальному господарству здійснити в 1991 - 1993 роках заходи, спрямовані на забезпечення мм. Києва і Броварів якісною питною водою на випадок забруднення води в р. Десні.

7. Визнати таким, що втратив чинність, пункт 4 постанови Ради Міністрів УРСР від 22 вересня 1965 р, N 920 "Про затвердження акта державної приймальної комісії про прийняття в постійну експлуатацію споруд першої черги Деснянського водопроводу в м. Києві.

В.о. Голови Ради Міністрів УРСР К. МАСИК

Керуючий Справами Ради Міністрів УРСР В.ПЄХОТА

Додаток
до постанови Ради Міністрів УРСР
від 8 січня 1991 р. N 2

Межі зон санітарної охорони відкритих
джерел централізованого водопостачання
населення м. Києва

Зона санітарної охорони
р. Дніпра

1. Межі першого поясу (суворого режиму) проходять по обох берегах річки від осі водозабірних споруд Дніпровського водопроводу вверх проти течії річки на відстані 1000 метрів і вниз по течії на відстані 500 метрів, охоплюючи прибережні смуги завширшки 100 метрів кожна і акваторію річки.

2. Другий пояс охоплює всю акваторію Київського водосховища і дренажного каналу (до автомобільного шляху на с. Осещину), прибережні смуги завширшки 1000 метрів кожна від урізу води при літньо-осінній межені по правому березі до гирла р. Ірпеня, далі завширшки 500 метрів до верхівця водосховища і по всьому його лівому березі, а також водну акваторію і 500-метрові прибережні смуги по обох берегах річок Дніпра, Прип'яті, лівому березі Сожа до кордону з Білоруською РСР, річок Ужа до смт Поліського, Тетерева до смт Іванкова, Ірпеня по всій її довжині.

3. Третій пояс проходить по лінії водорозділу в межах 5-кілометрової смуги по правому березі Київського водосховища до гирла р. Ірпеня, 3-кілометрових смуг далі по правому березі водосховища до верхів'я та по всьому його лівому березі, а також по обох берегах річок Дніпра, Прип'яті, лівому березі Сожа до кордону з Білоруською РСР, річок Ужа до смт Поліського, Тетерева до смт Іванкова, Ірпеня по всій її довжині, включаючи розташовані на цій території населені пункти згідно з переліком, балки, яри, струмки, джерела і притоки.

Перелік
населених пунктів, що входять до
третього поясу зони санітарної охорони
р. Дніпра

Київська область
м. Ірпінь
смт Гостомель
м. Прип'ять
м. Славутич

Вишгородський район
м. Вишгород
смт Димер
с. Нові Петрівці
с. Старі Петрівці
с. Лютіж
с. Демидів
с. Козаровичі
с. Глібівка
с. Ясногородка
с. Толокунь
с. Сухолуччя
с. Гута-Межигірська
с. Пилява
с. Синяк
с. Лебедівка

Іванківський район
м. Чорнобиль
смт Іванків
с. Пироговичі
с. Воропаївка
с. Прибірськ
с. Хочева
с. Оране
с. Зорин
с. Горностайпіль
с. Страхолісся
с. Купувате
с. Опачичі
с. Черевач
с. Залісся
с. Лелів
с. Фрузинівка
с. Копачі
с. Крива Гора
с. Старосілля
с. Зимовище
с. Кошівка
с. Паришів
с. Ладижичі
с. Теремці

Києво-Святошинський район
с. Горенка
с. Мощун

Полівський район
с. Діброва
с. Мартиновичі
с. Заровичі
с. Грезля

Чернігівська область
Ріпкинський район
смт Радуль

Чернігівський район
с. Пустинки
с. Мньов

Зона санітарної охорони
р. Десни

1. Межі першого поясу (суворого режиму) проходять по обох берегах р. Десни на відстані 1000 метрів від осі водозабірних споруд Деснянського водопроводу м. Києва вверх по течії та на 500 метрів вниз по течії, охоплюючу прибережні смуги завширшки 100 метрів кожна від урізу води при літньо-осінній межені й акваторію річки.

2. Другий пояс охоплює акваторію р. Десни і територію 500-метрових прибережних смуг по обох її берегах від поясу особливого санітарного режиму вверх по течії до м. Чернігова включно, а вниз по течії - 500-метрову смугу по лівому березі від поясу особливого санітарного режиму до гирла р. Десни.

3. Третій пояс охоплює 3-кілометрові смуги по обох берегах р. Десни до м. Чернігова від урізу води при літньо-осінній межені, включаючи розташовані на цій території населені пункти згідно з переліком, балки, яри, струмки, джерела і притоки.

Перелік
населених пунктів, що входять до третього
поясу зони санітарної охорони р. Десни

Київська область

Вишгородський район
с. Осещина
с. Хотянівка
с. Новосілки
с. Вища Дубечня
с. Пірнове
с. Жукин
с. Боденьки

Броварський район
с. Погреби
с. Зазим'я
с. Пухівка
с. Рожівка
с. Літки
с. Літочки
с. Соболівка

Чернігівська область

Козелецький район
с. Остер
смт Десна
смт Козелець
с. Виповзів
с. Морівськ
с. Соколівка
с. Максим
с. Надинівка
с. Лутава
с. Блудше
с. Берлози
с. Рудня

Носівський район
с. Козари
с. Ведмедівка
с. Калинівка

Чернігівський район
с. Смолин
с. Слабин
с. Ладинка
с. Іванівка
с. Лукашівка
с. Шестовиця
с. Киїнка
с. Гущин

Пояс особливого санітарного
режиму

Пояс особливого санітарного режиму охорони джерел централізованого водопостачання населення м. Києва, що встановлюється за пропозицією Міністерства охорони здоров'я УРСР, охоплює:

всю територію, у тому числі водну акваторію (за винятком її частини, що включена до меж першого поясу зон санітарної охорони річок Дніпра і Десни), обмежену руслом р. Дніпра, шлюзового каналу, греблею Київської гідроелектростанції, шляхом на с. Осещину, старим дренажним каналом і руслом р. Десни до її гирла;

трьохсотметрову смугу від урізу води (при літньо-осінній межені) шлюзового каналу і р. Дніпра по її правому березі від дамби гідроелектростанції до гирла р. Десни і далі по лівому березі р. Десни і старого дренажного каналу до автомобільного шляху на с. Осещину.

Київському міськвиконкому разом з облвиконкомом вирішити в установленому порядку питання про включення до меж м. Києва території поясу з особливим санітарним режимом.

Керуючий Справами Ради Міністрів УРСР В.ПЄХОТА