Документ втратив чиннiсть!

ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
N 227 від 14.06.2001
м.Київ

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
27 червня 2001 р. за N 553/5744

(Постанову відмінено згідно Постанови НБУ
N 61 від 12.02.2
002)

Про затвердження Змін до Тимчасового положення
про депозитарій Національного банку України

У зв'язку з приведенням нормативно-правових актів Національного банку України з питань депозитарного обліку у відповідність до Закону України "Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні" ( 710/97-ВР ) Правління Національного банку України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Затвердити Зміни до глави 3 Тимчасового положення про депозитарій Національного банку України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 26.12.96 N 333 (із змінами), виклавши її в редакції, що додається.

2. Департаменту монетарної політики (Н.I.Гребеник) довести до відома комерційних банків зміни до зазначеного вище Тимчасового положення для їх подальшого використання в роботі.

3. Контроль за виконанням цієї постанови покласти надиректора Департаменту монетарної політики Н.I.Гребеник. директора Департаменту монетарної політики Н.I.Гребеник.

4. Постанова набирає чинності через 10 днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.

Голова В.С.Стельмах

Затверджено
Постанова Правління
Національного банку України
14.06.2001 N 227

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
27 червня 2001 р. за N 553/5744

Зміни до Тимчасового положення
про депозитарій Національного банку України

1. Главу 3 викласти в такій редакції:

"3. Порядок здійснення розрахунків депозитарієм і проведення грошових розрахунків Національним банком України за угодами щодо ДЦП, укладеними на торгах, що проводяться організатором торгівлі

3.1. Проведення розрахунків за угодами щодо ДЦП, які укладені на торгах в організатора торгівлі, здійснюється депозитарієм на підставі договору між депозитарієм та організатором торгівлі про розрахунки за угодами щодо цінних паперів.

Проведення грошових розрахунків за угодами щодо ДЦП, укладеними на торгах в організатора торгівлі, здійснюється операційним управлінням у порядку, що визначається цією главою.

Для участі в торгах, що проводяться організатором торгівлі, клієнти депозитарію - продавці ДЦП (далі - клієнти-продавці) за допомогою програмно-технологічних засобів депозитарію відправляють до Центральної розрахункової палати депо-розпорядження про переведення власних та/або депонентських ДЦП, що виставляються на продаж, на блокувальний рахунок щодо обліку цінних паперів, заблокованих для участі в торгах. Депо-розпорядження містить такі обов'язкові реквізити:

номер і дату;

код організатора торгівлі;

код клієнта-продавця;

код учасника торгів - продавця нерезидента;

належність ДЦП продавця (власні, депонентські резидентські або нерезидентські);

код випуску ДЦП;

кількість ДЦП, які блокуються для участі в торгах.

3.2. Отримані депо-розпорядження за допомогою програмно-технологічних засобів депозитарію в автоматизованому режимі перевіряються щодо:

правильності заповнення реквізитів;

відповідності обсягів ДЦП, які пропонуються до продажу, кількості ДЦП клієнтів-продавців та/або їх депонентів, що не обтяжені зобов'язаннями;

виконання клієнтом депозитарію вимог технології захисту інформації від викривлення.

3.3. Після завершення перевірки депо-розпоряджень та за умови відповідності вищезазначеним вимогам за допомогою програмно-технологічних засобів депозитарію в автоматизованому режимі здійснюються:

зарахування ДЦП на рахунки клієнта-продавця та/або його депонента щодо обліку ДЦП, заблокованих для участі в торгах;

надання клієнту-продавцю інформації про стан рахунків, за якими відбувся рух;

надання організатору торгівлі інформації про стан блокувального рахунку клієнта-продавця та/або його депонента.

Якщо депо-розпорядження не відповідає вимогам пункту 3.2 цієї глави, то операції, що визначені в ньому, за допомогою програмно-технологічних засобів депозитарію не проводяться та причина відмови у їх виконанні повідомляється клієнту-продавцю.

3.4. Біржові торги ДЦП здійснюються в порядку, що визначається Правилами проведення торгів організатора торгівлі, які зареєстровані в Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку.

3.5. Інформація про перелік укладених угод, що надається організатором торгівлі після проведення торгів, оформляється ним у вигляді відомості сквитованих депо-розпоряджень і повідомлень. Ця відомість організатором торгівлі подається за допомогою програмно-технологічних засобів депозитарію до Центральної розрахункової палати та має містити такі обов'язкові реквізити:

номер і дату відомості;

код клієнта-продавця;

код учасника торгів - продавця нерезидента;

належність ДЦП продавця (власні, депонентські резидентські або нерезидентські);

код клієнта-покупця;

код учасника торгів - покупця нерезидента;

належність ДЦП покупця (власні, депонентські резидентські або нерезидентські);

код випуску ДЦП;

кількість ДЦП, які є предметом договору;

цінові умови купівлі-продажу ДЦП;

сума платежу;

реквізити договору (біржового свідоцтва) про купівлю-продаж ДЦП.

3.6. На підставі відомості сквитованих депо-розпоряджень і повідомлень за допомогою програмно-технологічних засобів депозитарію в автоматизованому режимі здійснюються:

переведення ДЦП, за якими укладені угоди про їх продаж, з рахунків щодо обліку ДЦП, заблокованих для продажу на біржі, на рахунки щодо обліку цінних паперів, заблокованих після торгів, з метою оплати;

розблокування ДЦП, за якими не були укладені угоди про їх продаж, з рахунків щодо обліку ДЦП, заблокованих для продажу на біржі, та їх повернення власникам на рахунки щодо обліку ДЦП, не обтяжених зобов'язаннями;

надання клієнтам-продавцям інформації про стан рахунків, за якими відбувся рух;

надання клієнтам-покупцям повідомлення про необхідність перерахування грошових коштів за ДЦП.

3.7. Повідомлення про необхідність перерахування грошових коштів за ДЦП на рахунок N 46290992742 "Транзитний рахунок за іншими операціями", що відкритий в операційному управлінні Національного банку України, містить такі обов'язкові реквізити:

номер і дату;

код клієнта-продавця;

код клієнта-покупця;

суму платежу;

реквізити договору (біржового свідоцтва) про купівлю-продаж ДЦП.

3.8. На підставі одержаних за допомогою програмно-технологічних засобів депозитарію повідомлень про необхідність перерахування грошових коштів клієнти-покупці до 12 години в день проведення грошових розрахунків здійснюють перерахування коштів за ДЦП. Платіж здійснюється шляхом складання та відправлення платіжного доручення на перерахування грошових коштів. Не допускається оплата однієї угоди кількома платежами. Платежі приймаються тільки від головних установ клієнтів-покупців.

3.9. У платіжних дорученнях на перерахування грошових коштів за цінні папери в полі "N документа" додатково мають зазначатися реквізити договору (біржового свідоцтва) про купівлю-продаж ДЦП.

3.10. Операційне управління Національного банку України в день проведення грошових розрахунків клієнтами-покупцями за угодами з ДЦП о 12 годині подає до відділу депозитарного обліку за допомогою програмно-технологічних засобів в автоматизованому режимі повідомлення про надходження грошових коштів, які надійшли від клієнтів-покупців за угодами з ДЦП.

До повідомлення включаються такі обов'язкові реквізити:

код і дата складання повідомлення;

назва та код клієнта-покупця;

дата та час фактичного надходження грошових коштів;

сума платежу;

реквізити договору (біржового свідоцтва) про купівлю-продаж ДЦП.

Після отримання цього повідомлення за допомогою програмно-технологічних засобів депозитарію здійснюється звірка реквізитів, а також їх цифрових значень повідомлення про надходження грошових коштів та відомості сквитованих депо-розпоряджень і повідомлень.

Після проведення цієї звірки відомість сквитованих депо-розпоряджень і повідомлень засвідчується підписом начальника відділу депозитарного обліку, а в разі його відсутності уповноваженою на здійснення такої операції особою відділу та в роздрукованому вигляді подається на затвердження керівництву Департаменту монетарної політики.

Після затвердження відомості сквитованих депо-розпоряджень і повідомлень її реквізити, а також їх цифрові значення відділом депозитарного обліку за допомогою програмно-технологічних засобів депозитарію подаються до Центральної розрахункової палати. Затверджена відомість сквитованих депо-розпоряджень і повідомлень зберігається в документах операційного дня депозитарію.

3.11. На підставі відомості сквитованих та затверджених депо-розпоряджень і повідомлень Центральною розрахунковою палатою за допомогою програмно-технологічних засобів депозитарію в автоматизованому режимі здійснюються:

перереєстрація прав власності за цінними паперами з клієнта-продавця та/або його депонента на клієнта-покупця та/або його депонента;

складання і подання операційному управлінню платіжних доручень на перерахування грошових коштів клієнтам-продавцям, яке здійснює грошові розрахунки за угодами з ДЦП;

надання клієнтам депозитарію інформації про стан рахунків у цінних паперах, за якими відбувся рух.

3.12. У день проведення грошових розрахунків після 12 години відділ депозитарного обліку за допомогою засобів телекомунікаційного зв'язку подає організатору торгівлі повідомлення про склад клієнтів-покупців за угодами з ДЦП, які не перерахували кошти. Це повідомлення має містити такі обов'язкові реквізити:

код і дату складання повідомлення;

код організатора торгівлі;

назву та код клієнта-покупця;

реквізити договору (біржового свідоцтва) про купівлю-продаж ДЦП;

суму несплачених коштів.

Організатор торгівлі до неплатників за угодами з ДЦП уживає заходів, що передбачені відповідними нормативно-правовими актами.

3.13. Здійснення грошових розрахунків між учасниками торгів операційним управлінням та перереєстрація прав власності за угодами, кошти за якими надійшли після 12 години, Центральною розрахунковою палатою проводяться відповідно до пунктів 3.8-3.12 цієї глави не раніше наступного робочого дня за умови:

виконання грошових зобов'язань за угодами з ДЦП клієнтами-покупцями в повному обсязі;

отримання від організатора торгівлі відомості сквитованих депо-розпоряджень і повідомлень щодо угод, кошти за якими надійшли після 12 години. Ця відомість подається до Департаменту монетарної політики і засвідчується підписом керівника організатора торгівлі.

3.14. Залишок коштів на рахунку N 46290992742 "Транзитний рахунок за іншими операціями" після завершення операційного дня не допускається. Операційне управління Національного банку України о 17 годині в день проведення грошових розрахунків повертає власникам кошти в разі, якщо вони були зараховані невчасно або не в повному обсязі, або помилково та залишилися на ньому після виконання грошових розрахунків відповідно до відомості сквитованих та затверджених розпоряджень".

Директор Департаменту монетарної політики Н.I.Гребеник