ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
НАКАЗ
N 527 від 19.09.2000
м.Київ
(Наказ скасовано на підставі Наказу Держмитслужби
N 432 від 26.06.2001)
Про затвердження Тимчасового порядку митного контролю
та митного оформлення товарів, які вироблені на
території СЕЗ "Закарпаття" та ввозяться на митну
територію України
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Держмитслужби
N 419 від 19.06.2001 )
З метою забезпечення нормативного регулювання операцій з увезення на митну територію України товарів, які вироблені на території спеціальної економічної зони "Закарпаття" (далі - СЕЗ), до затвердження нового Митного кодексу України НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Тимчасовий порядок митного контролю та митного оформлення товарів, які вироблені на території спеціальної економічної зони "Закарпаття" та ввозяться на митну територію України, що додається.
2. Начальнику Карпатської регіональної митниці (Іванюк М. М.) забезпечити виконання вимог цього наказу.
3. Управлінню нетарифного регулювання (Пашинний О. I.) до 01.10.2000 підготувати проект наказу Держмитслужби про затвердження Порядку митного контролю та митного оформлення товарів, які вироблені на території спеціальної економічної зони "Закарпаття" та ввозяться на митну територію України, для реєстрації в Мін'юсті України.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Служби Соболя I. М.
Голова Служби Ю.Соловков
Затверджено
Наказ Держмитслужби
від 19 вересня 2000 р. N 527
Тимчасовий порядок
митного контролю та митного
оформлення товарів, які вироблені на території
спеціальної економічної зони "Закарпаття" та ввозяться
на митну територію України
1. Загальні положення
1.1. Тимчасовий порядок митного контролю та митного оформлення товарів, які вироблені на території спеціальної економічної зони "Закарпаття" та ввозяться на митну територію України (далі - Тимчасовий порядок), розроблено відповідно до Указу Президента України від 09.12.98 N 1339/98 "Про спеціальну економічну зону "Закарпаття" (далі - Указ), Законів України від 05.02.92 N 2097-XII "Про Єдиний митний тариф" (далі - Закон України) та від 02.12.97 N 671/97-ВР "Про торгово-промислові палати України", Інструкції про порядок засвідчення та видачі сертифікатів на товари та послуги українського походження, затвердженої рішенням Президії Торгово-промислової палати України (протокол N 39 (6) від 15.10.98), Митного кодексу України (1970-12) (далі - Кодекс) та інших законодавчих актів.
1.2. Згідно з пунктом 7 Указу на території спеціальної економічної зони "Закарпаття" (далі - СЕЗ) установлюється режим спеціальної митної зони.
1.3. Відповідно до статті 4 Кодексу межі територій спеціальних митних зон є складовою частиною митного кордону України.
1.4. Відповідно до статті 37 Кодексу переміщення через митний кордон України товарів та інших предметів підлягає митному оформленню.
1.5. Однією з операцій, що входять до митного оформлення товарів та інших предметів, є їх декларування. Відповідно до статті 45 Кодексу (1970-12 ) декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою точних даних про мету переміщення через митний кордон України товарів і про самі товари, а також будь-яких відомостей, потрібних для митного контролю та митного оформлення. Статтею 46 Кодексу встановлено, що процедура декларування, включаючи його форми та перелік даних, які належить оголосити в заяві, визначається Кабінетом Міністрів України. Відповідно до статті 46 Кодексу постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.97 N 574 затверджено Положення про вантажну митну декларацію.
2. Порядок визначення товарів повністю виробленими або
достатньо переробленими у СЕЗ
2.1. Повністю виробленими в СЕЗ "Закарпаття" вважаються такі товари:
а) корисні копалини, видобуті в межах її території;
б) рослинна продукція, вирощена на її грунті;
в) живі тварини, вирощені в ній;
г) продукція, одержана в ній від живих тварин;
є) вироблена в ній продукція мисливського, рибальського й морського промислів;
д) вторинна сировина й відходи, що утворилися в результаті виробничих та інших операцій, здійснюваних у СЕЗ;
е) товари, вироблені в СЕЗ виключно з продукції, зазначеної в пунктах "а" - "д" цього пункту.
2.2. Переробка або обробка товарів у СЕЗ "Закарпаття" вважається достатньою, якщо:
декларовані товари класифікуються в товарній позиції іншій, ніж матеріали та вироби, які були використані для їх виготовлення;
у вартості декларованих товарів частка доданої вартості становить не менш як 50 відсотків.
2.3. Підтвердження походження товару із СЕЗ "Закарпаття" засвідчується сертифікатом про походження товару форми У-1, що застосовується виключно в межах митної території України й видається згідно з Інструкцією торгово-промисловою палатою, у зоні діяльності якої розташовано СЕЗ.
Оригінал сертифіката про походження товару форми У-1 зберігається в справах митниці.
2.4. У разі виникнення об|рунтованих сумнівів щодо автентичності сертифіката про походження товару форми У-1 або достовірності зазначених у ньому відомостей, у тому числі відомостей про походження товару, митниця має право самостійно здійснити перевірку цих відомостей у встановленому порядку.
3. Митний контроль та митне оформлення товарів, які
вироблені на території СЕЗ та ввозяться на митну
територію України
3.1. Митний контроль та митне оформлення товарів, які повністю вироблені або достатньо перероблені на території СЕЗ та ввозяться на митну територію України, здійснюються в митному органі, у зоні діяльності якого розташовано СЕЗ (далі - митниця).
3.2. Повністю вироблені або достатньо перероблені в СЕЗ товари при ввезенні з цієї СЕЗ на митну територію України підлягають декларуванню шляхом заповнення вантажної митної декларації (далі - ВМД) згідно з розділом 4 цього Тимчасового порядку.
3.3. Для оформлення ВМД митниці подаються:
договір (контракт), укладений між суб'єктом господарювання України та суб'єктом СЕЗ, який є виробником товару в рамках реалізації відповідного інвестиційного проекту;
сертифікат про походження товару форми У-1;
рахунок-фактура.
У разі потреби митниця має право вимагати додаткові документи (ксерокопії ВМД, договорів, товарних накладних тощо), які підтверджують, що сировина, комплектуючі вироби були використані для повністю вироблених або достатньо перероблених у СЕЗ товарів.
3.4. Митний контроль за переміщенням повністю вироблених або достатньо перероблених у СЕЗ "Закарпаття" товарів через межі СЕЗ має забезпечувати дотримання державними органами, підприємствами та організаціями порядку переміщення цих товарів відповідно до законодавства, чинного в момент перетинання митного кордону України.
3.5. У разі ввезення товарів та інших предметів, повністю вироблених або достатньо перероблених у СЕЗ "Закарпаття", на митну територію України з території СЕЗ "Закарпаття" податок на додану вартість і акцизний збір справляються на загальних підставах. ( Пункт 3.5 в редакції Наказу Держмитслужби N 419 від 19.06.2001 )
3.6. Увезення товарів, які повністю відповідають критеріям, викладеним у пунктах 2.1, 2.2 цього Тимчасового порядку, з території СЕЗ на митну територію України не підлягає ліцензуванню та квотуванню, якщо інше не встановлено міжнародними договорами України.
3.7. Товари, що не відповідають критеріям, викладеним у пунктах 2.1, 2.2 цього Тимчасового порядку, підлягають митному оформленню на загальних підставах.
4. Порядок заповнення граф ВМД при митному оформленні
товарів, які вироблені на території спеціальної
економічної зони "Закарпаття" та ввозяться на митну
територію України
Згідно з Інструкцією про порядок заповнення вантажної митної декларації, затвердженою наказом Держмитслужби від 09.07.97 N 307 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції 24.09.97 за N 443/2247 (далі - Інструкція), заповнюються такі графи ВМД: А, В, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 15а, 17, 17а, 18, 19, 20, 22, 23, 24, 26, 28, 29, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 41, 42, 44, 45, 46, 47, 48, 50, 54. Графи 7, С, D заповнюються інспектором митниці. Інші графи ВМД не заповнюються.
Особливості заповнення граф
Графа 1 "Тип декларації"
У першому підрозділі проставляється літерний код напрямку переміщення "IM", у другому код митного режиму - "40", третій підрозділ не заповнюється.
Графа 2 "Відправник"
У графі зазначаються відомості про суб'єкта СЕЗ "Закарпаття" відповідно до умов договору на поставку українському суб'єкту господарювання повністю вироблених або достатньо перероблених у цій СЕЗ товарів.
Графа 8 "Одержувач"
У графі згідно з Інструкцією наводяться відомості про українського суб'єкта господарювання - одержувача повністю вироблених або достатньо перероблених у цій СЕЗ товарів на території України. При цьому в нижній частині графи 1-й та 2-й елементи ідентифікаційного номера особи не заповнюються.
Графа 9 "Особа, відповідальна за фінансове врегулювання"
У графі наводяться відомості про особу, зазначену в графі 2.
Графа 11 "Торговельна країна"
У графі проставляється цифровий код України відповідно до загальнодержавного Класифікатора країн світу.
Графа 15 "Країна відправлення"
У графі зазначається "Україна".
Графа 15а "Код країни відправлення"
У графі проставляється цифровий код України відповідно до загальнодержавного Класифікатора країн світу.
Графа 17 "Країна призначення"
У графі зазначається "Україна".
Графа 17а "Код країни призначення"
У графі проставляється цифровий код України відповідно до загальнодержавного Класифікатора країн світу.
Графа 22 "Валюта та загальна фактурна вартість"
У лівому підрозділі наводиться цифровий код валюти України.
Графа 23 "Курс валюти"
У графі проставляється "1".
Графа 29 "Митниця на кордоні"
У графі згідно з Інструкцією наводяться відомості про Карпатську регіональну митницю.
Графа 34 "Код країни походження"
У графі проставляється цифровий код України відповідно до загальнодержавного Класифікатора країн світу.
Графа 37 "Процедура"
Графа заповнюється згідно з Інструкцією. При цьому зазначаються такі коди:
40/00/84.
Графа 42 "Фактурна вартість товару"
У графі наводиться у валюті України фактурна вартість товарів, задекларованих у графі 31 ВМД.
Графа 44 "Додаткова інформація/подані документи"
Графа заповнюється згідно з Інструкцією. У розділі 6.6 зазначаються відомості про сертифікат про походження товару форми У-1, що застосовується в межах України й видається торгово-промисловою палатою, у зоні діяльності якої розміщується СЕЗ.