Увага! Це є застаріла редакція документа. На останню редакцію

МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ

НАКАЗ
N 229 від 23.04.2001

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
8 червня 2001 р. за N 490/5681

Про затвердження Інструкції про порядок надання,
використання та захисту кодів
експедиторських організацій

З метою удосконалення проведення централізованих розрахунків за транзитні перевезення вантажів залізничним транспортом України та надані послуги, недопущення несанкціонованого використання кодів експедиторів іншими клієнтами відповідно до ст. 4 Статуту залізниць України (457-98) та згідно з параграфом 2 ст. 15 Угоди про міжнародне залізничне вантажне сполучення та пунктом 2.3. Угоди про порядок оформлення перевізних документів, стягнення провізних платежів за перевезення вантажів у міждержавному та міжнародному сполученнях НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Інструкцію про порядок надання, використання та захисту кодів експедиторських організацій (далі - Інструкція), що додається.

2. Укрзалізниці (Кірпа Г.М.) після державної реєстрації цього наказу у Міністерстві юстиції України довести вимоги цієї Інструкції до відома підпорядкованих підприємств та експедиторів, які здійснюють транзитні перевезення вантажів залізницями України, і прийняти її до неухильного виконання.

3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Демиденка А.Ф.

Інструкція
про порядок надання, використання та
захисту кодів експедиторських організацій

1. Загальні положення

1.1. Ця Інструкція визначає порядок надання, використання та захисту кодів експедиторських організацій, які здійснюють транзитні перевезення вантажів залізницями України.

1.2. Кодування експедиторських організацій (надалі - експедитори), проводиться згідно з Рекомендаціями з єдиного цифрового кодування клієнтів залізниці (Пам'ятка Р920/10, розроблено Спільною робочою групою ОСЗ/МСЗ по кодуванню транспортних об'єктів на 15 нараді 29.05.-01.06.1973 р. в м. Мамайя. Дата вступу в дію: 21.03.1974 р.).

2. Надання коду експедитору

2.1. Після укладення між Укрзалізницею та експедиторською організацією договору про організацію перевезень вантажів залізницями України Укрзалізниця визначає і надає експедитору єдиний цифровий код. Структура коду визначається Укрзалізницею. Про надання коду Укрзалізниця письмово повідомляє експедитора.

2.2. Інформація про наданий Укрзалізницею єдиний цифровий код є конфіденційною, про що зазначається у договорі про організацію перевезення вантажів залізницями України.

2.3. Єдиний цифровий код діє в межах залізниць України, термін дії - з часу його визначення та надання експедитору до припинення дії договору про організацію перевезення вантажів залізницями України.

3. Використання коду

3.1. Єдиний цифровий код експедитора використовується для проведення централізованих розрахунків (включаючи складання рахунків) за перевезення вантажів та надані послуги, для інформаційного забезпечення, а також для ведення оперативного обліку щодо даних експедитора на базі електронного обміну даними між підрозділами залізниць.

3.2. Для забезпечення проведення централізованих розрахунків згідно з параграфом 2 статті 15 Угоди про міжнародне залізничне вантажне сполучення цей код зазначається у графі 20 перевізних документів СМГС (Соглашение о международном железнодорожном грузовом сообщении).

4. Порядок перевірки належності коду
експедиторській організації

4.1. Для запобігання використання сторонньою особою єдиного цифрового коду експедитора та розрахунків за перевезення вантажів і надані послуги за рахунок власника коду Укрзалізниця надає експедиторській організації необхідну інформацію для перевірки належності їй коду, зазначеного у графі 20 перевізних документів СМГС.

4.2. Про прибуття вантажів на вхідну прикордонну станцію України головний інформаційно-обчислювальний центр Укрзалізниці, за реквізитами перевізних документів, передає інформацію експедиторській організації, код якої вказано в графі 20 перевізних документів СМГС.

4.3. Обов'язки Укрзалізниці про надання такої інформації, а також порядок оплати експедиторською організацією за отриману інформацію визначаються у договорі про організацію перевезення вантажів залізницями України.

На підставі цієї інформації експедитор перевіряє правомірність використання наданого йому коду в цьому перевезенні. У разі виявлення використання коду сторонньою особою експедитор негайно по телефону, з наступним підтвердженням у письмовій формі, звертається до Укрзалізниці з вимогою про припинення руху вагонів до з'ясування обставин, які призвели до несанкціонованого використання коду.

4.4. Після отримання звернення експедитора Укрзалізниця зупиняє рух указаних вагонів територією України, про що письмово сповіщає експедиторську організацію, станцію відправлення та вантажовідправника.

4.5. Експедиторська організація після визначення питання подальшого транспортування вагонів письмово повідомляє Укрзалізницю про прийняте рішення. Це повідомлення є підставою для подальшого перевезення вантажу.

4.6. Збитки, яких зазнала Укрзалізниця внаслідок затримки в просуванні транзитних вантажів, відшкодовуються стороною, з вини якої сталася затримка, згідно з чинним законодавством.