Документ втратив чиннiсть!

ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

НАКАЗ
N 344 від 23.07.97
м.Київ

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
12 вересня 1997 р. за N 397/2201

( Наказ втратив чинність на підставі
Наказу Державної митної служби
N 30 від 23.01.20
06 )

Про затвердження Інструкції про порядок
справляння ввізного (імпортного) мита

( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Державної
митної служби
N 40 від 30.01.
98
N 299 від 24.05.20
00
N 201 від 22.03.2001
)

З метою вдосконалення нормативної бази з питань справляння ввізного мита НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Інструкцію про порядок справляння ввізного (імпортного) мита (додається).

2. Скасувати наказ Держмиткому України від 31 травня 1993 року N 132 "Про застосування Декретів Кабінету Міністрів України від 11 січня 1993 року N 4-93 "Про Єдиний митний тариф України" та N 2-93 "Про порядок обкладення митом предметів, які ввозяться (пересилаються) громадянами в Україну".

3. Правовому управлінню (Буднікову М.П.) забезпечити державну реєстрацію цього наказу в Міністерстві юстиції України.

4. Інформаційно-аналітичному митному управлінню (Копосову С.А.) внести відповідні зміни до програмного забезпечення "Митний інспектор", "Статистика", "Інспектор відділу платежів" та нормативно-довідкової інформації.

5. Управлінню справами (Максимову Ю.Ю.) забезпечити тиражування та розсилку цього наказу до регіональних митниць та митниць після його реєстрації в Міністерстві юстиції України.

6. Начальникам митниць інформувати суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності та митних брокерів, що працюють у зонах діяльності митниць, про встановлений цим наказом порядок справляння ввізного (імпортного) мита.

7. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Служби України Яценка С.А.

Голова Служби Л.Деркач

Затверджено
наказом Державної митної
служби України
від 23 липня 1997 року N 344

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
12 вересня 1997 р. за N 397/2201

Інструкція
про порядок справляння ввізного
(імпортного) мита

Інструкція визначає порядок справляння ввізного мита з товарів, що ввозяться (імпортуються) в Україну суб'єктами господарської діяльності юридичними особами та громадянами-підприємцями.

1. Загальні положення

1.1. Ввізне мито справляється при здійсненні митного оформлення товарів та інших предметів (далі - товари), що ввозяться (імпортуються) за вантажною митною декларацією (далі - ВМД) на митну територію України з метою вільного використання на цій території, з урахуванням винятків, передбачених цією Інструкцією.

1.2. Платниками ввізного мита є суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності - юридичні особи та громадяни-підприємці відповідно до законодавства України.

1.3. Митне оформлення та пропуск товарів можуть здійснюватися лише після сплати ввізного мита, якщо інше не передбачено законодавством.

1.4. Ввізне мито справляється за ставками, встановленими чинним законодавством України.

1.5. Відповідно до Закону України від 05.02.92 р. N 2097-12 "Про Єдиний митний тариф" та Декрету Кабінету Міністрів України від 11.01.93 р. N 4-93 "Про Єдиний митний тариф України" ввізне мито є диференційованим.

1.5.1. До товарів, що походять з тих країн, які входять разом з Україною до митних союзів або утворюють з нею спеціальні митні зони, і в разі встановлення будь-якого спеціального преференційного митного режиму згідно з міжнародними договорами за участю України, застосовуються преференційні ставки Єдиного митного тарифу України.

1.5.2. До товарів, що походять з тих країн або економічних союзів, які користуються в Україні режимом найбільшого сприяння або національним режимом (наведені у Переліку країн, з якими укладено торговельно-економічні угоди з наданням режиму найбільшого сприяння або національного режиму, затвердженому Законом України від 03.04.97 р. N 170/97-ВР "Про внесення змін до деяких законодавчих актів з питань обкладення ввізним митом товарів та інших предметів, що ввозяться на митну територію України"), застосовуються пільгові ставки Єдиного митного тарифу України (за винятком випадків, передбачених підпунктом 1.5.3 цієї Інструкції).

1.5.3. При митному оформленні товарів, що ввозяться в Україну з тих країн, з якими укладено угоди про вільну торгівлю (наведені у Переліку країн з якими укладено угоди про вільну торгівлю, який затверджено Законом України від 03.04.97 р. N 170/97-ВР "Про внесення змін до деяких законодавчих актів з питань обкладення ввізним митом товарів та інших предметів, що ввозяться на митну територію України"), за умови виконання суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності всіх норм, установлених відповідними міжнародними угодами, застосовуються положення міжнародної угоди.

У разі невиконання правил, установлених відповідною угодою про вільну торгівлю, а також, якщо товари входять до переліку виключень з відповідної угоди про вільну торгівлю, до товарів із зазначених країн застосовуються пільгові ставки ввізного мита.

1.5.4. До товарів, що походять з тих країн, які не ввійшли до переліків країн, з якими укладено угоди про вільну торгівлю та торговельно-економічні угоди з наданням режиму найбільшого сприяння або національного режиму, а також до товарів, країна походження яких не встановлена, застосовуються повні ставки Єдиного митного тарифу України.

1.6. Країна походження товарів визначається відповідно до статті 18 Закону України "Про Єдиний митний тариф" ( 2097-12 ) та міжнародних угод за участю України.

1.7. При встановленні в Україні на підставі міжурядових угод пільгових умов обкладення ввізним митом, у тому числі звільнення від обкладення митом товарів, які ввозяться та походять з країн, з якими укладено відповідні міжурядові угоди, порядок визначення країни походження, подання митним органам сертифікатів про походження, а також підтвердження виконання правил "прямого відвантаження" і "безпосередньої закупівлі" визначається окремими нормативними документами Державної митної служби України.

1.8. При ввезенні предметів дитячого асортименту відповідні ставки ввізного мита зменшуються на 50 відсотків.

1.9. Перелік товарів, які при ввезенні в Україну не підлягають обкладенню ввізним митом, визначається відповідно до чинного законодавства. ( Пункт 1.9 в редакції Наказу Державної митної служби N 201 від 22.03.2001 )

2. Нарахування ввізного мита та порядок
заповнення відповідних граф ВМД

2.1. Нарахування ввізного мита проводиться у графі 47 ВМД та додаткових аркушів до неї у національній валюті України.

2.2. Заповнення граф В, С, 47 ВМД здійснюється відповідно до Інструкції про порядок заповнення вантажної митної декларації. ( Пункт 2.2 в редакції Наказу Державної митної служби N 201 від 22.03.2001 )

( Пункт 2.3 виключено на підставі Наказу Державної митної служби N 201 від 22.03.2001 )
( Пункт 2.4 виключено на підставі Наказу Державної митної служби N 201 від 22.03.2001 )
( Пункт 2.5 виключено на підставі Наказу Державної митної служби N 201 від 22.03.2001 )
( Пункт 2.6 виключено на підставі Наказу Державної митної служби N 201 від 22.03.2001 )

3. Сплата ввізного мита

3.1. Ввізне мито підлягає сплаті до або на момент здійснення митного оформлення.

3.2. Ввізне мито сплачується платниками у національній валюті України.

3.3. Ввізне мито сплачується за ставками, що діють на день подання вантажної митної декларації до митного оформлення.

3.4. При визначенні митної вартості застосовуються офіційні курси іноземних валют, визначені Національним банком України на день подання ВМД до митного оформлення.

Митна вартість визначається відповідно до статті 16 Закону України "Про Єдиний митний тариф" ( 2097-12 ).

3.5. Сплата ввізного мита може бути здійснена шляхом перерахування суми коштів за безготівковим розрахунком на рахунок митного органу або внесенням суми зазначених коштів готівкою до каси митного органу.

3.6. Сплатою ввізного мита за безготівковим розрахунком вважається надходження коштів на депозитний рахунок митного органу.

3.7. Сплата ввізного мита може здійснюватися внесенням авансових сум на рахунок митного органу.

4. Відстрочення та розстрочення сплати
ввізного мита

Порядок надання відстрочення та розстрочення сплати мита встановлюється Державною митною службою України.

5. Повернення надміру стягнених сум ввізного мита

Повернення надміру стягнених сум ввізного мита здійснюється в установленому чинним законодавством порядку. ( Розділ 5 в редакції Наказу Державної митної служби N 299 від 24.05.2000 )

6. Стягнення сум заборгованості ввізного мита

6.1. Сума ввізного мита, несплаченого у той строк, на який було надане відстрочення або розстрочення його сплати, а також несплаченого в результаті дій, що спричинили його недобір, стягується за розпорядженням митних органів у безспірному порядку.

6.2. Сума своєчасно несплаченого мита стягується за весь час заборгованості бюджету з нарахуванням пені в розмірі 0,2 відсотка суми недоїмки за кожний день прострочення, включаючи день сплати.

6.3. Після стягнення належної суми мита на зворотному боці всіх примірників ВМД робиться відповідний запис із зазначенням стягненої суми.

7. Заключні положення

При виникненні розбіжностей у тлумаченні положень цієї Інструкції між митними органами і платниками пояснення щодо застосування цих положень дає Державна митна служба України за запитами митних органів.

Додаток 1
до Інструкції про порядок
справляння ввізного
(імпортного) мита

( Дію Додатку N 1 призупинено на підставі Наказу
Державної митної служби
N 40 від 30.01.98 )

Перелік країн, з якими укладено торговельно-економічні
угоди з наданням режиму найбільшого сприяння або
національного режиму, затверджений Законом України від
03.04.97 р. N 170/97-ВР "Про внесення змін до деяких
законодавчих актів з питань обкладення ввізним митом
товарів та інших предметів, що ввозяться на митну
територію України"

Австрія (Ч)
Алжир (Р)
Аргентина (Р)
Бельгія (Р)
Білорусь
Болгарія (Ч)
Бразилія (Р)
Великобританія (Р)
В'єтнам (Р)
Гвінея (Р)
Греція (Ч)
Грузія
Данія (Р)
Естонія (Ч)
Єгипет (Ч)
Ізраїль (Р)
Індія (Ч)
Індонезія (Р)
Іран (Р)
Ірландія (Р)
Іспанія (Р)
Італія (Р)
Канада (Р)
Киргизстан (К)
Китай (Ч)
КНДР
Латвія
Литва
Ліван
Лівія (Р)
Молдова
Монголія
Нідерланди (Р)
Об'єднані Арабські Емірати
Польща (Р)
Португалія (Р)
Республіка Корея (Р)
Російська Федерація (К)
Румунія
Словаччина
Словенія (Р)
СР Югославія (Р)
США (*)
Туніс
Туреччина (Ч)
Туркменістан (К)
Угорщина
Узбекистан (К)
Фінляндія
Франція (Р)
ФРН (Р)
Хорватія
Чехія
Швейцарія (Р)
Швеція (Р)

Примітки:

(Р) - угода, ратифікована Верховною Радою України;
(Ч) - угода набула чинності;
(К) - контингентна угода;
(*) - угода фактично не діє в повному обсязі у зв'язку з обмеженнями в торгівлі відносно деяких країн колишнього СРСР (поправка Джексона-Веніка);

без позначки - угоду підписано, але не ратифіковано Верховною Радою України.

Перелік країн, з якими укладено угоди про вільну
торгівлю, який затверджено Законом України від
03.04.97 р. N 170/97-ВР "Про внесення змін до
деяких законодавчих актів з питань обкладення
ввізним митом товарів та інших предметів, що
ввозяться на митну територію України

Азербайджан (Р)
Білорусь (Ч)
Вірменія (Р)
Грузія (Р)
Естонія (Р)
Казахстан (*)
Латвія (Р)
Литва
Молдова (Р)
Росія (Ч)
Туркменістан (Р)
Узбекистан (Р)

Примітки: (Р) - угода, ратифікована Верховною Радою України; (Ч) - угода набула чинності; (*) - на даний час положення угоди не застосовуються; без позначки - угоду підписано, але не ратифіковано Верховною Радою України.

Перелік предметів дитячого асортименту

     ------------------------------------------------------------------
Найменування продукції | Код ТН ЗЕД
-----------------------------------------------+------------------
Молоко спеціального призначення для немовлят | 04.02 29 110
Вироби і консерви з м'яса гомогенізовані для |
дитячого харчування | 16.02 10 000
Дитяче харчування розфасоване для роздрібної |
торгівлі | 19.01 10 000
Овочі гомогенізовані для дитячого харчування | 20.05 10 000
Джеми, желе плодово-ягідні, мармелади | 20.07 10 100
гомогенізовані для дитячого харчування | 20.07 10 900
Гомогенізовані суміші продуктів для дитячого | 21.04 10 000
харчування | 21.04 20 000
Дитячі пелюшки гігієнічні | 48.18 40 910
| 48.18 40 990
Одяг для хлопчаків та дівчаток | 61.01-61.14
до 42 розміру включно |
Панчішно-шкарпеткові вироби | 61.15
до 22 розміру включно |
Дитячий одяг та речі до 42 розміру включно | 62.01-62.12
Взуття, гетри й аналогічні вироби | 64.01-64.03
з довжиною устілки менш як 24 см |
------------------------------------------------------------------

( Додаток 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної митної служби N 201 від 22.03.2001 )

"Офіційний вісник України", 1997, число 38, стор.250 Код нормативного акта: 3840/1997